Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

pejtho
6. kvě 2013

@tarra27 Taky o třetím uvažuji-ale jen já 🙂 Máme byt 3+1, takže manžel je proti, že bychom se mačkali. Což je možná pravda, ale já si připadám mladá na to, že bych už měla teď odrodíno, takže se nevzdávám a doufám, že se ještě jednoho děťátka dočkám. Nechci sice zase hned tak brzo, ale třeba za 5 let...kdo ví? 🙂
Naše starší teď začala spát lépe. Hezky usíná a pak se vzbudí třeba jen 1x za noc na pití nebo se jen pomazlit.
Ale s malinkou to jsou boje. Je skoro celou noc přicucnutá u prsa, uspáváme houpáním na míči, budí se každé 1-2 hodiny...Když se pak vzbudí, tak se hned po krmení nenechá položit, ale chce se bud chovat a nebo si jí musím vzít do postele a tam jí mít fakt u prsa, aby byla klidná. Ale teď jsem přitvrdila a s nástupem příkrmů se jí snažím ubírat kojení. Nechci přestat kojit, ale postupně jí chci prodlužovat intervaly a pak co nejdříve odbourat tohle její noční vstávání.
Na druhou stranu si za to můžu sama, protože jak jsem si jí naučila, tak to je.
Ale s Emičkou (starší) jsme si teda žárlení užily až kam. Malou pořád pusinkuje, hladí, chce si s ní hrát, povídat. To je v pohodě. Ale v noci to byly šílené děsy. Naštěstí se to už srovnalo a už teď vidím, jaké jsou holky skvělé parťačky 🙂 Chechtají se na sebe a Viki (mladší) má pro ségru slabost! 🙂

tarra27
7. kvě 2013

@pejtho to je hezký...A se to srovná....já tu starší, když jsem ji na 8 měs uplně odstavila, taky se mi probudila v noci okolo 3,30 a ja ji vzala do naruče - po tmě samozřejmě, pomazlila a položila a ona spala dál....ono se to dá...

mě ted bude 29let, takže to chci stihnout do třicítky :D ale uvidíme....máme krásné zdravé děti, díky Bohu za ně...a pokud bude ještě jedno, vždycky říkám, pokud Ti nahoře vědí, že to zvládnu a partner taky a miminko k nám chce, tak at přijde 🙂

jituska86
7. kvě 2013

Ahojky maminky prave sem zjistila ze sem tehotna maleme je 13 mesicu jeste ani nechodi bojim ze to nezvladnu. Honi si hlavou myslenku jak to bude s kocarek, postylkou a vsema tema vecma Davidek je nas rozmazlanek tak se bojim jak to bude s druhym...druhje sme planovyli ale tak o 4-5mesicu dele.

majatob
7. kvě 2013

@pejtho my máme tři a jsme ve 2+1 😀 a navíc dobrovolně 😀 ve třípokojáču se to se třema dá úplně v pohodě 🙂

madlisek
7. kvě 2013

@jituska86 já jsem otěhotněla, když dcerka ještě ani nelezla, @majatob v době, kdy se Bibča nejspíš ještě ani nepřetáčela 🙂 Bude to dobrý, uvidíš! A synek to určitě vezme líp teď, než kdybyste těch pár měsíců čekali - to by jste ho přece o těch pár měsíců déle "rozmazlovali" a o to náročnější by pro něj ta změna třeba byla. Teď máš spoustu měsíců se na vše připravit 🙂

tarra27
7. kvě 2013

@jituska86 neboj...já otěhotněla, když mlasší bylo přesně 6měsíců....není to tak strašné, jak se na první pohled zdá....na začátku pokud muže at je s tebou chvilku doma někdo, ale uvidíš...fakt to není tak strašné, jak se zdá. Dnes je mladší půl roku a my uvažujeme ještě o jednom....je to krásný, někdy náročný, ale nic katastrofálního, když si to dobře sladíš, stihneš si i lehnout po obědě s nima .) doporučuji kočárek pro dvojčátka....já bych neměnila, my to teda tak chtěli, hned děti po sobě....a všichni, kdo to tak má, tak první rok nebo hlavně pul rok náročnější, ale pak si vyhrajou....už ted starší ukazuje hračky apod....miluje tu mladší a ta mladší se na ni směje a třeba i pokřikuje - vydává zvuky, aby upoutala pozornost....je to fakt nádhera a já každý večer usínám s krásným pocitem štěstí a modlím se k Bohu i Andělům, aby to tak bylo stále a aby to vydrželo....samozřejmě třeba když jsme byly nemocný - obě, bylo to náročný, ale jen dva dny to byla taková krizovka, ono pak to uteče a zase dobrý....neboj se toho, jednou budeš ráda, že to tak bylo...

mm_mm
7. kvě 2013

Holky, já otěhotněla, když malý byly tři měsíce, v říjnu se jí někdy kolem narozenin narodí brácha. Plánovaně, ale přesto jsem nevěřila, že by to takhle brzo mohlo klapnout. Mám strach a zároveň se těším. No a taky se snažím na ten případnej blázinec moc nemyslet...

dlabinecka
7. kvě 2013

@jituska86
@mm_mm Já mám děti od sebe 16měsíců. malá začala chodit na 14m. Začátky byly sice chvílema drsné, ale rozhodně ani zdaleka ne tak drsné, jak jsem si vypředstavovala. A dneska? jsem vysmátá 😉 Praktické věci se vždycky nějak vyřeší, to jsou drobnosti 😉

majatob
7. kvě 2013

@mm_mm ja to mam mezi dvojkou a trojkou uplne stejne 🙂 jsou presne o rok a 5 dni 🙂

zdezli
7. kvě 2013

@jituska86 Neboj, ted jsi zaskocena, to je jasne, ale casem si na myslenku zvyknes, vse si v klidu naplanujes a vymyslis. Ja otehotnela, kdyz bylo dceri 10 mesicu a jeste ani nelezla, zacala chodit na 16 mesicich, kdy ja uz byla ve 3.trimestru. Pamatuji se, jak mi to ty prvni tydny srotovalo, co a jak, co poridime, jak to udelame a nakonec to bylo uplne bez problemu, ted uz budou mladsimu 2 a ja bych nemenila!

Meli jsme sourozenecky kocarek, pozdeji skate. Co se tyce postylky, poridili jsme proste dve miminkovske. Dcerka presla na velkou asi ve 2 letech a 3 mesicich. Neboj, mas cas vse naplanovat. Jen to tehotenstvi bude asi narocnejsi nez to prvni - alespon u me bylo, clovek nemuze tak odpocivat,musi s ditkem chodit ven, nosit, zvedat... ale stoji to za to 😉

mm_mm
7. kvě 2013

@majatob U nás to vypadá asi na rok bez devíti dní. 🙂 Malá jak kdyby vycejtila, že se musí rychle naučit spoustu věcí, než dorazí brácha, tak nám začla teď krátce po půl roce lézt, snaží si sednout i stoupnout. 🙂 Tak uvidíme, co se naučí nejdřív. No, mám z toho všeho trošku vítr, ale říkám si, že po půl roce se to snad srovná. Jen si říkám, že ona byla extrémně hodný miminko, který od dvou měsíců spí celou noc, takže my fakt nevíme, co jsou to problémy, takže budeme asi pěkně koukat...

jasekd
7. kvě 2013

@mm_mm Ja mam deti o 1 rok a 3 tydny, zacatek docela sel, akorat ze kluk mi zacal chodit az po 20. mesici, takze jsem mela dve nechodici mimina, presuny po doktorech apod. byly horsi, zejmena kam se nedalo zajet kocarem az do cekarny. Ale celkem to slo. Horsi byl druhy rok, od 1.narozenin male, ted je to zas lepsi, ale zas mam hlavu jak strep z toho jejich zvaneni 😀 A uz taky pracuju, tak obcas nevim, kam driv skocit 😀 Pred porodem mi spousta veci pripadala temer neresitelna a nakonec se to vzdycky nejak udelalo 🙂

mm_mm
8. kvě 2013

@jasekd No, já doufám, že malá to chození vezme hopem a že to nejnutnější si odťape. Bojím se posledních pár týdnů těhotenství a pak asi nejvíc šestinedělí.
Určitě se tady už hodněkrát řešily sourozenecký kočárky, někdy sem na to pořádně mrknu. Potřebovala bych nějakej malej, lehkej, úzkej - dvě děti za sebou. S tím, aby hluboká korba úplně ležela. No a ideálně taky levnej... 🙂

kamaradicek
8. kvě 2013

@mm_mm je to si otehotnela stejne jako ja..3 mesice po porodu..mam deti od sebe presne 359 dni🙂

veruvojtkova
17. kvě 2013

Ahoj holky, prosím jsem trošku zoufalá, mám dva kluky a před týdnem jsem zjistila, že jsem těhotná a to i přesto, že jsem brala při kojení Cerazette, třetí dítě jsem už vůbec neplánovala a už vůbec ne takhle brzo...už teď jsem docela unavená a nedokážu si představit, že by přibylo znova miminko a vše by jelo na novo, jako kojení, řev, porod...navíc mi staršího nevzali do školky, měla bych je doma všechny a jsem od rána do večera sama na děti...je tu maminka, která má takhle po sobě tři děti? prosím vás, můžete mi napsat, jak jste to zvládli, jak velký to byl psychický a fyzický zápřah? a jak to dáváte finančně? chlap mi domů nenosí žádné peníze, na děti a jídlo jsem sama, nebojím se, ty roky doma to zvládnu, spíš se bojim, co bude pak, to děti potřebují víc věcí, do školy, zájmy, oblečení...dá se to zvládnout finančně? Jsem objednaná na středu na miniinterupci a mám možnost ještě do té středy vše zvážit a rozmyslet....mám z toho hlavu jak pátrací balon a vůbec nevím, co dělat..vím, že rozhodnutí je jen na mě, ale já jsem tím tak zaskočená, že nevím, jak s tím naložit...momentální rodinná a finanční situace je proti mne, ale zároveň si miminko moc chci nechat...tak když mi napíše jak jste to všechno hlavně ty začátky zvládali budu ráda..akorát nevím, jestli můj příspěvek sem do této skupiny patří, snad ano🙂

violeta5
17. kvě 2013

Napsala jsi to sama - miminko si moc chci nechat 😵 Takže hurá do toho! Jinak odkazuju na Majatob 😉

inull5
17. kvě 2013

@veruvojtkova nechcem byť drzá, ako to že chlap nenosí peniaze? nepracuje? moja moja svokra má tri dcéry po sebe dosť skoro, teraz už má najstaršia 10 rokov a povedala mi že zvládla, a tiež bola na ne sama, bez pomoci, svokor je cez týždeň preč. my čakáme tiež druhé bábo, výbavu mám po prvom, i keď netuším čo to ešte bude, jasné je rozdiel 2 deti a tri, no tiež budem sama, a malá mi zostáva doma. Podľa mňa je iné keď bývaš v meste a iné keď na dedine. Ja som bola pred materskou taká, že som behala po obchodoch ako šialená a myslela som že aj dcére budem kupovať vecičky a teraz? sme doma v teplákoch a ona nosí veci ktoré dostaneme lebo sme na dedine a nové kupovať nemienim lebo všetko ničí. Kým sú deti malé finančne sa to dá, hlavne keď kojíš, na dedine sa dá aj ovocie, aj mäso aj zelenina. Ja do centier nechodím zatiaľ, lebo moju dcéru to nebaví a najspokojnejšia je u starkých medzi zvieratami a špinavá ako hnoj. Viem že stojíš pred ťažkým rozhodnutím, no môj názor je že ten ťažký prvý rok kým začne to najmenšie chodiť by bol ťažký a nervózny. Predsa o rok to možno to najstaršie vezmú do škôlky a budeš volnejšia.

zigy
18. kvě 2013

@veruvojtkova ja som mala 4deti po sebe 😀 ked mala staršia 4roky,pribudli k nej trojcata. dá sa,aj ked som mala občas pocit že skončím v blazinci.

danjelca
18. kvě 2013

@zigy prosím ta daj návod ako si to prežila ked ti začali loziť!! 😀 😀

zigy
18. kvě 2013

naučila som sa mat oči aj vzadu :D uz su veľké,staršia ma 17 a trojky 13
@danjelca

veruvojtkova
18. kvě 2013

@zigy waw..a já si tu zoufám 🙂

veruvojtkova
18. kvě 2013

@inull5 pracuje, ale peníze domu nenosí, protože žádné nemá...jde o to, že se vlastní vinou když jsem byla podruhé těhotná dost zadlužil z platu zaplatí jen nájem a to je rád a zbytek jde pryč, vše ostatní děti, oblečení, drogerii, jídlo věci do bytu kupuju já, proto jsem třetí nechtěla a ani do budoucna neplánovala a bojím se jak to zvládnu..jsem prostě v situaci kdy nemám na koho jiného se spolehnout ve financích, jen sama na sebe...díky tomu, co se muži stalo se nám i dost zhoršil vztah,stres, hádky, prostě jak jsem psala vše je proti dalšímu miminku a to včetně rodiny, protože vědí, jak na tom jsme...je to rozum a srdce a já jsem z toho na prášky☹

sonia1501
18. kvě 2013

@veruvojtkova ahoj, ja mam 14 mesacne dvojky a tiez som tehotna, tiez som na ne sama, moj muz pracuje, pomaha minimum, velmi sa na babo tesime aj ked financne zijeme z jednej vyplaty a rodic. prispevku, cize nic moc a ideme za chvilku prerabat babkin dom, potrebujeme nan pozicku a chceme aj 7 miestne auto. Ja si myslim, ze nejako uz len bude, zaciatky su tazke, dvojky kazdym dnom su mudrejsie, teraz zacinaju chodit, pokial sa babo narodi budu mat 20mesiacov. O take cca 2 - 3 roky dufam, ze si najdem nejaku pracu. Antikoncepciu by som chcela hned po porode :o) 3 deti v dnesnej dobe su akurat.

sonia1501
18. kvě 2013

@eva5 ahoj, aky mate dvojkocik? My na tom budeme podobne nase dvojky ked budu mat 2 roky mimco bude mat 4mesiace :o)

orchidis
18. kvě 2013

@veruvojtkova To je teda dost nezáviděnihodná situace... ☹. To je mi moc líto. My taky čekáme druhé dost brzy po prvním, navíc první je neposlucha, dost "hyperaktivní" a péče o dítě mi už teď bere většinu nervů a energie. Peněz máme tak nějak normálně, ale musíme řešit bydlení a manžel je od rána do večera v práci. Odchází v 6, vrací se v 6, takže v nejlepším případě mi denně pomůže s dítětem tak hodinku. Dnes to na mě padlo a sesypala jsem se...
Miminko bych si asi taky nechala, ale bude to těžký, to se připrav. Rodina si ale zvykne a určitě ti pomůže, to se neboj, tohle se většinou srovná... 🙂. Spíš zkuste pořešit finance a se situací se srovnat, pak už to půjde všechno samo a líp... 😉.

Držím palce!

betuska22
18. kvě 2013

ja mam rozdiel 2 roky a 2 mesiace a dalo sa v poho, sesternice maju rozdiel 11 mesiacov medzi sebou a zvladla to teta........ ja si myslím ked sa chce dá sa,,, ja som to tiež planovala skôr a keby vrátim čas tak by som aj do toho raka brala dve 😀

veruvojtkova
18. kvě 2013

@orchidis tak kdyby muž chodil domů v šest byla bych šťastná jak blecha...ale já ho třeba i několik dní nevidim...chodí i po půlnoci a odchází brzo ráno a někdy je i víkendy pryč...takže bilance je taková že ho vůbec nevidíme, já sjem na všechno furt sama a to mám ještě velkého psa, který se musí několikrát denně venčit, takže oblékat svlékat jít se psem, dát ho domu, jít hřiště, celý den jsem fakt v jednom kole a do toho ještě ted to miminko...no a nejen teda že muže nevidíme, ale kdyby alespon nosil ty peníze, ale ani peníze nejsou, to se prostě odráží na nás dvou, vztah je takový nijaký, takový na prd☹ já se hrozně bojím, že díky tomu, že si nechám to třetí, tak pak budou moje děti za socky, že třeba nebudeme mít ani na blbý pastelky, prostě vím jak to u nás ted je, ale mám to risknout? třeba bude lépe, ale...☹

orchidis
18. kvě 2013

@veruvojtkova Veru, to z vás jistě nebudou socky kvůli třetímu, ale kvůli situaci do které vás manžel dostal. Tím se tě nechci nijak dotkout, jen upozornit, že možná tu svou beznaděj směřuješ jinam (proti nevinnému). 😨

veruvojtkova
18. kvě 2013

@orchidis já jsem to tak nemyslela, jak to vyznělo, že by to bylo kvůli třetímu dítěti, to vůbec 🙂 to je jasné, že socky jsou z nás díky němu, díky tomu že nás nedokáže uživit...já to myslela tak, že kdyby se ted narodilo to třetí miminko, tak díky tomu že muž nenosí domu peníze, tak bychom byly ještě větší socky jak teď a třeba by pak nebylo ani na ty pastelky...toho se bojím, že finance by byly hlavně na mě a já nechci aby moje děti nijak strádali, ale nemyslela jsem to tak, že za to může miminko..může za to naše finanční situace a bojim se, že by se ještě zhoršila víc, doufám, že víš jak to myslím 🙂 kdyby byl muž normální živitel rodiny, tak nás třetí dítě nerozhází, nebyly bychom na tom špatně, je to k vzteku☹

zigy
18. kvě 2013

@veruvojtkova ja som koli strachu co bude žila roky s idiotom ktorý sice peniaze nosil,ale užili sme si ponižovania a kadecoho iného. nakoniec som sa pozviechala a urobila tomu koniec. teraz čakáme s priateľom piate a financie je to posledné co riesim,deti nemusia mat všetko,stačí im základ a veeeelmi veľa lásky.