Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

cigaretka5
1. čer 2011

@smardik no nemyslim si ze vysoka cena pri kocikoch znamena este aj vysoku kvalitu- nic proti drahym kocikom. No ved uvidime ako sa nakonies na to vsetko vyspime ,esre mame kopec casu

cigaretka5
1. čer 2011

inak baby taka prakticka otazka, ked sa vam narodil mladsi surodenenc prestahovali ste starsie dieta do vlastnej izby?

zdezli
1. čer 2011

@cigaretka5 tohle nastesti resit nemusim - Natalie spi sama v pokojicku od 4,5 mesicu 🙂

cigaretka5
1. čer 2011

@zdezli jezis to si neviem predstavit, podla mna nasa by zvladdla spat sama ale ja ju jednocho potrebujem mat v noci u nas spalni a pozorovat ju

zdezli
1. čer 2011

@cigaretka5 no ona se nam zacala v noci casto budit, skoro co hodinu, tak jsme ji zkusili dat do vlastniho pokoje a od te doby spi celou noc, 12-14 hodin v kuse. Asi jsme ji svou pritomnosti rusili 😉

majatob
1. čer 2011

@cigaretka5 ja jsem starsi dva stehovala kdyz bylo prostredni 6 mesicu a nejmladsiho jsem k nim soupla po sestinedeli a uplne v pohode, vsichni spi lip nez kdyz byli u nas v loznici 🙂

smardik
1. čer 2011

@cigaretka5 jo to máš pravdu 🙂, a k tomu pokojíčku my byli ve 2+1 takže nešlo dát kluky do dětského pokojíčku, mysleli jsme že budeme spát všichni 4 v ložnici ale asi po týdnu bylo jasné že to tak nepůjde, kluci se vzájemně budili takže starší zůstal s námi v ložnici a mladšímu jsme přestěhovali postýlku do obyváku a spal tam, tam jsem ho i přebalovala, kojila a nikoho to nerušilo, jinak to nejde. ted jsme ve 3+1 ale v pokoji je jen starší, mladší je s námi v ložnici, spolu je dát nejde nespali by, rušili by se a dělali by blbiny jak je znám

cigaretka5
1. čer 2011

@smardik no sak uvidime ako to bude ved cas ukaze najlepsie ale urcite sa mi nechce teraz davat malu do inej izby, keby mi to mm dovolil ja by som si malu vzala aj do postele 🙂

smardik
1. čer 2011

@cigaretka5 já to řešila tak nějak za pochodu, plán byl všichni spolu a nešlo to, takže jak to jde nebo nejde to řeším, předem to moc plánovat nejde

cigaretka5
1. čer 2011

baby a este mi poradte ako prezit tehulkovanie, mala este nechodi ale zvedava a nerva je , takze za chvilu urcite objavi caro krkou . STrasne rada kope nozickami a je jej jedno ci sedi na zem i alebo na mne . Niekedy dostanem riadnu supu.......................

zdezli
1. čer 2011

@cigaretka5 Jak to myslis, jak prezit tehulkovani...? Zalezi na vasi konkretni situaci. Vse se da prezit, ja otehotnela, kdyz bylo male 9 mesicu, zacala chodit ale az v 16 mesicich, bydlime ve 2. patre bez vytahu, takze jsem ji porad musela snaset a vynaset. Po schodech mi zacala chodit az ted, kdyz uz jsem v 9.mesici tehu. Navic jsem mela celych 6 mesicu dennodenne nevolnosti - ale prezili jsme to vsichni. I bez zminovanych babicek. Kazdy ma ale situaci jinou, vas treba nic trapit nebude 😉

zuzik28
3. čer 2011

@cigaretka5 ahoj...náš malej spával ve vlastním pokojíčku nějak od 4. měsíce a bylo to pro něj myslím lepší...asi jsme ho nerušili. Měla jsem otevřené dveře, takže jak se probudil, šla jsem v pohodě nakojit a bylo to. Teď máme malou zatím s námi v ložnici, ale už řeším, že bych je zkusila dát k sobě. Nevím ale jak to půjde, Ondra rozhodně nespí celou noc, tak uvidíme.
Takže v tomhle neporadím 😅

smardik
3. čer 2011

@cigaretka5 jak to myslíš jak přežít,myslíš třeba že tě malá do bříška občas kopne, bouchne? s tím nejde moc co dělat, jsou ještě malí aby to pochopili i když musím říct že Tomík to asi nějak cítil a na bříško byl opatrný a jak Honzík kopal vždycky chtěl jít dolů, jak tam měl ruku rychle ucukl, nelíbilo se mu to-fyzicky ale přitom v očích měl takový úžas jako co to je mami. Jinak jasně není to jak u prvního kdy jsem v noci nemohla spát tak jsem si před den lehla, nemusela jsem se skoro o nic starat-jasně uvařit,doma uklidit jo ale nemusela jsem se 24hodin starat o dítě ale šlo to, musí to jít. Dobré je pokud to jde opravdu dát dítě třeba manželovi, babičce a chvíli si lehnout a nic nedělat, odpočnout

ninach
3. čer 2011

Ahoj holky,ja mam prcky necely 2 roky od sebe.Kdyz jsem cekala Davidka,tak se mnou mala spala ve velkej posteli,kopala do me porad,hodila mi na bricho velkou knizku...nejak jsme to prezili,pokud je tehotenstvi bez problemu,tak se to zvladnout da.No a s tim spinkanim-Vanesska si rekla sama,ze chce jit spat do pokojicku k segre,kdyz byly malymu asi 3 mesice,sice se casto budi,takze litam celou noc tam a zpatky,ale aspon nerusi malyho.Babicky mame 1000 km daleko,manzel nepomaha,tak ty nervy pak zajidam cokoskou v 11 v noci 😉 .Ale vsechno jde,kdyz se chce 😉 .Chtela bych se zeptat,odkdy si vase deti zacaly hrat spolu samy?

kaleilah
6. čer 2011

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla....

majatob
6. čer 2011

@ninach u nas byl velkej problem zarlivost, takze poradne hrat si spolu zacli az ted co se narodil treti, predtim sem tam, ale spis se rvali, ted jsou partaci 😵 😵 😵

@kaleilah juuu, tak to vyslo? 😵 😵 😵 gratuluju 😵 😵 😵

kaleilah
6. čer 2011

@majatob jj, vyšlo 😵 😵

hele jak rychle ti rostlo bříško potřetí?

majatob
6. čer 2011

@kaleilah strasne 😅 bylo to videt hned 😀

kaleilah
6. čer 2011

@majatob já jsem teď jak na konci třetího měsće a to ještě před měsícem jsem měla úplně plochej pupek, to není možný 😅 ani se nevejdu do kalhoty, musim nosit těhu!

majatob
6. čer 2011

@kaleilah hehe, koukni ke mne do fotoblogu album Tobik a Pupika Treti, tam mam fotky z 12.tt 😀 😀

kaleilah
6. čer 2011

@majatob ty jo.... no nějak tak vypadám, večer hodim foto 😀

beruthiel
6. čer 2011

@ninach Když bylo mladšímu tak kolem 10-11m, tehdy jsem poprvé zpozorovala skutečně společné promyšlené hraní. (ne třeba starší klade na mladšího předměty, nebo mladší tahá staršího za vlasy, jako předtím ;) )

sarkachmelova
7. čer 2011

Ahoj,
máte některá zkušenost s dětmi hodně blízko od sebe ? To znamená, že se Vám narodilo miminko, když ještě prvnímu špuntovi nebyl ani rok ??

majatob
7. čer 2011

@sarkachmelova ja mam dva mladsi o rok a 5 dni 🙂

sarkachmelova
7. čer 2011

@majatob a jak to zvládáš ? 🙂 to musí být veselo 🙂

sarkachmelova
7. čer 2011

@majatob tééda, ty jsou ale překrásní !!! Všichni 3 🙂

majatob
7. čer 2011

@sarkachmelova taky te to ceka? 🙂 rekla bych, ze zvladam mnohem lip nez jen s jednim, nemuzu si to vynachvalit 😵 😵 😵

majatob
7. čer 2011

@sarkachmelova dekuju 😵

smardik
7. čer 2011

@kaleilah ahoj teda jsem dlouho neviděla, moc gratuluju 🙂 🙂

@sarkachmelova já mám kluky od sebe sice 15 měsíců ale jak se mladší narodil tak starší nechodil, sám se nenajedl,plíny takže pořád takové malé mimi, no a mimi je dodneška, jeho mladší brácha toho umí pomalu víc než on

sarkachmelova
7. čer 2011

@majatob no já mám 3 měsíční Anežku, ještě nevím, jestli jsem těhotná, nechci předbíhat, ale nějak takový pocit mám.. kdyby ano, tak by se miminko nejspíš narodilo měsíc před Anežčinými prvními narozeninami.. Ale jak jsem koukala na ty Tvoje zlatíčka, tak bych to snad tak i chtěla 😀 jsou fakt úžasný, taková "správná parta" 😉