Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

petja
13. srp 2011

Už jsem to kojení chtěla s novým těhu postupně ukončit,no a nechala jedno kojo na d ránem,pak už mléka ubývalo a malá nevyžadovala,krásně přešla na mléčný výrobky,um mi nechtěla,pak si dala říct,ale stejně jen 1x denně,dávám hipp combiotic

jasekd
13. srp 2011

@petja Na jednu stranu chapu, ze je ti to trochu lito, ale budes to mit jednodussi. Ja s M. nezazila odstavovani, proste to tak vyplynulo a byl malinkej, tak si to moc neumim predstavit. Snad to u holky probehne v pohode, rada bych vydrzela plne kojit tech 6-7 mesicu(do mrkve se mi vuuubec nechce, ty zacatky s prikrmy jsou pekne otravne 😀 ) a pak tak do roka, pujde li to, o moc dyl asi ne. Uvidime, jak priroda a mala rozhodnou 🙂

luciana43
13. srp 2011

@l.e.o.n.t.y.n.k.a @l.e.o.n.t.y.n.k.a Ahoj, tak já se toho taky bála až budu v porodnici, náš mladej byl hodně velkej mamánek a nakonec on byl zcela v pohodě, ale já v porodnici trpěla, páč když za náma přišli, tak se mě vůbec nevšímal, to bylo jen táta táta, babí a ani pusinku mi kolikrát nechtěl dát ☹ ... a chvilku to pak dokonce trvalo i když sem přišla domu

maxi.smile
13. srp 2011

@luciana43 Ahoj, zabrousila jsem na toto téma..zatím se mě to ještě úplně netýká, dlouhá cesta přede mnou, těhu není ani potvrzené, ale čistě výhledově, kdyby vše proběhlo v pořádku, měli by jsme mít mezi dětmi stejný věkový rozdíl. Můžu se, prosím, zeptat...co kočárek? Pořád o tom přemýšlím...asi se přikláním i k tomu, že pokud bych někam - obchod - chtěla s oběma dětma, tak to by byl asi mazec..pak zase je červík ve mně, že si říkám, jestli to není zbytečný, že mám manducu, tak těch pár měsíců ,,přežijeme" s tím a skaetem...nebo já fakt nevím.. ☹ Ráda si nechám poradit!

luciana43
13. srp 2011

@maxi.smile Ahoj, držím palce aby vše proběhlo v pořádku 🙂 Já ho třeba nepotřebovala, mladej, nevím kam chvátal, ale začal chodit už v 10 m, takže byl docela dobrej chodec a bydlíme na vsi, takže tady u nás když jdeme na procházku může si běhat a jezdit na odrážedle vesměs jak se mu zachce, samozřejmě nějaký pravidla máme, do obchodu stejně musím autem, takže to je vždy oba šoupnu do košíku, aby nemohly pobíhat po obchodu a když něco musím vyřídit ve městě, měla jsem koupenýho skate, ale nechtěl na něm jezdit, tak chodil u kočárku - dost překvapil, že nikam neutíkal - třeba Natálka, tu položím na zem a frrrnk běží někam uplně jinam než jdeme 😉 Já třeba u syna používala klokanku, u dcerky to nešlo, sice sem měla volné ruce, ale když Domča potřeboval zavázat tkaničku, na záchod venku anebo něco podobného, bylo to docela náročné s Naty vepředu v klokance.... Tak bez kočáru to znamenalo nechodit na dlouhé procházky, všude chodit o hooodně dřív, ale dalo se to. Jak už sem někde výš psala, možná bydlet ve městě, nemít auto asi určitě bych se bez souroz.kočárku neobešla, tak jak tady píšeš dost holek... Hodně záleží na tvý dcerce a do dubna ještě vyroste, trošku se změní, takže uvidíš 🙂

petja
14. srp 2011

@maxi.smile pokud máš skate a manduc,neřešila bych ...
@jasekd,no syna jsem kojila do 2let,takže mi ten rok přijde málo 😅

zdezli
14. srp 2011

ahoj, vitam nove tvare, koukam, ze tu mame uplny baby-boom 😉 Nebojte se, vse se da zvladnout - ja mela taky sok z neplanovaneho tehu (resp. planovaneho, ale ne tak brzy 😀 , mysleli jsme, ze to potrva dele, nez se zadari), ale zvladla jsem tech 9 mesicu, ktere jsem ted tedy nemela vubec pekne a neuzila jsem si je, ale zato si ted uzivam 2 deticek 😵 😵

@maxi.smile ja bych ti poradila pockat s koupi kocarku az po porodu nebo tesne pred - udelala jsem to stejne. Dcerka sice chodila, ale ne tam, kam jsem chtela ja, tak jsme ho nakonec po porodu poridili - pouzity, ale plne vyhovujici. Paradoxne ted, co ho mame, tak dcerka zacina chodit i za ruku, vedle kocarku, popripade chce sama vozit...takze prochazky zvladneme i pesky s obyc.kocarkem, ale pokud potrebuji k doktorovi, nebo nekam, kde je vetsi provoz, tak vede zcela jasne sourozenecky kocarek.

eveluska
14. srp 2011

@zdezli jaky mas kocarek?

zdezli
14. srp 2011

@eveluska my mame tento: http://www.detskydum.cz/detail/abc-design-zoom-... je sice drazsi ale super, hlavne diky flexibilite a snadnemu ovladani

eveluska
14. srp 2011

@zdezli diky, ten je zajimavej 🙂 ale zda se mi teda strasne dlouhej? je nebo to mate fotka? a co najizdeni na obrubnik, neni tezky ho nadzvihnout?

zdezli
14. srp 2011

@eveluska mozna je delsi nez klasicky tandem, ale je dobre skladny a i na obrubnik najizdim normalne - nemusim si nijak pomahat nohou.

smardik
14. srp 2011

@zdezli já se na něj-aspon myslím že to byl on, značka určitě jo a vypadal stejně dívala a líbil se mi, ale bohužel kvůli pitomých autobusů jsme ho mít nemohli ale přišel mi fajn pro mě i pro děti

jasekd
14. srp 2011

@eveluska Jee, ahoj a gratulace 😵

eveluska
14. srp 2011

@jasekd ahoj, dekuju 🙂

kukuca
16. srp 2011

Ahojky,
jdu si pro útěchu a pro podporu .. Byla jsem u doktorky a všechno už je na spadnutí, mimčo už je nachystaný ven.Hlavička úplně nízko, porodní cesty otevřený. Jak doktorka řekla, zbytky čípku (tuším 1cm).Trochu jsem si pobulila u doktorky, kdyby to šlo už teď, o 5 týdnů dřív,muselo by být ještě v inkubátoru a by l by to tak 2kg drobek.Snad ne tak brzy.Musím prý ještě min. týden, dva vydržet pohromadě,pak už bude donošený a může se narodit dřív.ALe znáte někoho nebo je tu někdo kdo rodil třeba už v tom 36tt?Musí být ještě v nějakým tom vyhřívacím boxu, to nebude u mě na pokoji?Byla bych v porodce dýl?Nechci kvůli malýmu, tak dlouho bez něj Teď jsem 34+5..

lenka112
16. srp 2011

Ahoj maminy, pridávam sa k vám. Synček má 8 mesiacov a v apríli čakáme súrodenca. Ako ste to zvládli ??? 🙂

jasekd
16. srp 2011

@kukuca Drzim palce, at jeste chvilinku vydrzite. Moje kamoska rodila ted nedavno v 36+0 nebo 36+1 a uplne v pohode, mam pocit, ze byl porad s ni, nic nerikala, ze by sel do inkubatoru, ale on byl velikej, mel 4 kg 😅 (prvniho syna mela par dnu pred terminem 5tikilovyho...) Domu sli normalne 4.den po porodu (den porodu nepocitat, proste standard), ale jak rikam, je to cca o 8 dnu dele a dite bylo velike.
@lenka112 Zvladli jsme to dobre 😉

alena36
16. srp 2011

@lenka112 vítej v klubu, taky jsem na to zvědavá, byl to docela šok, když jsem to zjistila 😀 😀 😀

lenka112
16. srp 2011

@jasekd dúfam, že to zvladnem aj ja 🙂
@alena36 ďakujem, my to ešte stále nemôžeme predýchať, je to také nečakané, ale sme šťastný 🙂 Tvoj synček sa volá Daniel ? 🙂

jasekd
16. srp 2011

@alena36
@lenka112 Vitam v klubu sokovanych matek 😉 Ja se po poz. testu rozbrecela a rozhodne ne stestim 😀 Po tydnu uz to stesti bylo.

alena36
16. srp 2011

@lenka112 ano, je to Daniel

@jasekd to jsme na tom podobně, taky jsme byla zpočátku v nemilém šoku, teď už se těším, nějak to zvládnem

eveluska
16. srp 2011

@kukuca ahoj 🙂 ja nevim, odkud jsi, mozna se to i mistne lisi, ale v pze mi dr. rikala a pak tady v jablonci v porodnici, ze aby to bylo brany jako "normalni porod a donoseny ditko", tak to musi bejt po ukoncenym 36tt, tj. po 36+6, ze do ty doby by me napr. nenechali rodit v jablonci, ale vezla by me rychla do liberce a ze by mimco bylo v inkubatoru.... ale urcite to i posuzujou individualne podle apgar. skore, podle vahy apod., moc drzim palce 🙂

luciana43
16. srp 2011

@kukuca Držíme palečky ať tam mimčo ještě chvilku vydrží v bříšku 🙂

luciana43
16. srp 2011

@lenka112 Zvládli sme to dobře 🙂 Ze začátku taky šok a dneska jsem strašně ráda zato, že se to stalo 😉

lenka112
16. srp 2011

@jasekd Tak isto som reagovala aj ja, naše plány boli počkať a ísť z materskej na matersku, ale // nám zmenili plany.
@alena36 Aj môj drobec je Daniel 🙂
@luciana43 Tak to som rada s Tebou a dufam ze aj ja budem mat po case take iste pocity, teraz mam zatial len strach a niekedy hnev sama na seba, ze som nezacala brat antiku hned ☹

alena36
16. srp 2011

@lenka112 no strach mám taky, já nebrala HA protože Daník nám trval 5 let a ani ve snu by mě nenapadlo, že to půjde takhle rychle

lenka112
16. srp 2011

@alena36 Náš Danielko bol neplánovaný, ja som bola až dovtedy poriadna karieristka, ale on mi zmenil život, teraz viem, že najkrajšia pozícia na svete je mama, ale tiež ma ani len nenapadlo, že budem za taký krátky čas dvojnásobná mama 🙂 🙂

alena36
16. srp 2011

@lenka112 no nějak to zvládnem, nic jiného nám ani nezbyde a ještě budeme rádi, mě je navíc 36, takže už jsem skoro po zenitu 😒 😒

lenka112
16. srp 2011

@alena36 Máš pravdu, nič iného nám neostáva len ich ľubiť a dobre sa o nich starať. Ja tiež niesom najmladšia, 30-tka predo mnou, takže už bolo na čase stať sa mamou 🙂

eveluska
16. srp 2011

@alena36 to je krasny, ze vam to tak vyslo a prirozene 🙂 prave i kvuli tomu veku jsou supr takhle dve deti po sobe, nez abys cekala dalsi 4 roky nebo tak 🙂