Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

poirot
8. zář 2016

Hele holky, tak mi dnes napadlo (pořád se mi něco honí v hlavě 🙂 ) - jak jste to udělaly, když jste měly jet do porodnice? Co první miminko, kdo hlídal, kdo vás vezl a tak? To jsou dotazy, co?
🙂

jahodnice
8. zář 2016

@poirot měla jsem plánovaný nástup na vyvolání, nastupovala jsem v pondělí, v neděli večer přijela babička s dědou, partner jel se mnou do porodnice. Vyvolávat začali v úterý ráno, v 8 hod.jsem dostala ¼ tablety, v 11.40 se malá narodila. Mimochodem tatínek to nestihl, vyrazil z domu hned, jak mi řekli zavolejte si tatínka, jenže mala se narodila asi 30 min.poté. Dorazil až když byla malá na světě.

demetritis
8. zář 2016

@poirot taky vyvolavacka mala mela spatne ozvy v patek rano, nastup po o se narodila a na veceri jsme byli doma

poirot
9. zář 2016

@demetritis V jeden den jsi rodila a šla domů? Tos podepisovala reverz nebo existuje něco jako ambulantní porod či něco takového? O tom jsem ještě neuvažovala.

demetritis
9. zář 2016

@poirot mas anbulantni porot rever pidepisujes jde o to ze ukoncis pobyt a pobyt na sestinedelnim oddeleni uz nezacnete mi meli v 8 nastu a mala se kolem druhe narodila a v 18 uz jsme doma odpocivali malou jsme meli jeste lotosove , no tentokrat akorad jinou porodnici keci ze nesmim rodit kdyz si musim drzet hlavicku mezi nohama nepotrebuju i kdyz se mi porad zda ze rodim vedle smrku na benzince 😀 tak uvidime

poirot
9. zář 2016

O lotosovém porodu jsem ještě neslyšela, tak jsem si to musela najít. V jaké nemocnici tě nechali takto rodit? Většinou se setkávám s tím, že jsou v nemocnicích spíše konzervativnější. Já zkoušela na usnadnění porodu balónek a měla jsem lékařku, která to tolerovala a i mi fandila, když jsem tlačila. Říkala, zatlačit jako do balónku 🙂

demetritis
9. zář 2016

@poirot oni neměli jinou možnost , v olomoucké fakultce ja sem se na to nepitala porod a vše sem řídila sama sice natokopu papíru 4 vytisky porodniho planu a vicemene sem je neustale vyhazovala pak jsem se z PA pohadala protože pry na 5cm a nemužu ješte rodit ale to už sem si na čtyroch držela hlavičku male mezi nohama jen sem zpustila zaddek tedy sem presla do drepu a mala vylítla jak na klouzačce krásný porod o proti synovy užasný

poirot
9. zář 2016

Ježkovy oči, jak to popisuješ, tak jsi tedy odvážná. Já bych se bála, že malé něco udělám. Jsem hrozný dřevák. 🙂 Natož se odrodit 🙂
@demetritis
jsi dobrá

demetritis
10. zář 2016

@poirot to byl 3 porod a upříme u syna to byl děs otvýraní ruco vyšetrovani co 10 min na monitoru až na hodinu a pul cely porod a to sem rodila pres 23hod takže zabijačka neboj jak už si rodila tělo vý co má děla a ty se jen necháš věs na vlnách 😉 ja už se na další teším

aknoen
11. říj 2016

Ahoj,
potřebuji poradit mám doma 3-měsíční miminko a vypadá to že jsem znovu těhotná přítel má jen strach že to nezvládneme finančně ale já mu řekla vždyť nic kupovat nemusíme on respektive neřekl že by ho nechtěl ale já spíše co na to rodina a okolí co by jste dělaly vy na mém místě?Na potrat nechci jen jestli to není brzo holce bude rok když by se to narodilo pro jistotu si jdu dnes koupit test ten digitální prý je 100%... 😒

zlatik1
11. říj 2016

@aknoen neboj, pokud budeš těhotná tak to zvládnete... koukni kolem .. taky najdeš takový rozdíl rok... my máme v rodině 2x 15 měsíců.. a dalo se to. Já mám děti 22 měsíců a přijde mi to taky dobrý.. ale ten tvůj je možná ještě lepší.. až holčička bude chodit tak to druhé za chvilku taky.. já jen běhám teď u kočárku s tím prvním .. on je takový nezbeda.. a vše máš po prvním .. asi bych se toho nebála a radovala se, že budeš mít skoro dvojčata a budou si spolu hrát, chodit do školky,školy.. pak i výlety a spol jsou lepší.Pak dej vědět. jestli mám gratulovat...

demetritis
11. říj 2016

@aknoen brzo co je brzo čas je relativní a je jen na tobe jak se ty na to cítíš , od mích rodícku kamoska má detska 10mes po sobe otehotnela hodne brzo holce je dvacet a zvladli to další mimčo už si nepořídily první 2 -3 roky byli na palici ale pak byla rada detska si slpolu vyhrali a ona mela celkem klid já mam deti po 21mes a moc klid nmám žárlí na sebe bijou se ted opet po 21ms budem mit holčičku k tomu parčku co mám doma do toho stehování , syn má za msíc poradnu kvuli podezření na asprgra , do toho štenata a svadba taky nevým jak to zvládnu ale proste budu muset jeste si dodlavam řidičak na který bych se upříme ale co , ja byla rozhodnuta rovnou ze na portrat nejdu v nejhorším adopce , uvidíš sama rozhodnou se taky musíš sama ale když jsou mimca brzo po sobe napřed je to narocne ale pak je to i prdel , tolik zabavi co si spolu užijou a jsou si blíz pokud jsou i vestjném rocním obdobý a kdyby to byli obe holky nebotrebujs zadné občení na víš jen plenky a to už je to nejmenčí pokud kojiš ,pak dej vedet ja dopadl test

izieda
2. pro 2016

Ja mam dceru Izabelku 6.10.2015 a ted se mi narodil syn Edik 30.10.2016.... 🙂 takze mam parecek rok od sebe. Mala je neskutecne sikovna. Chodi,sama se napije,naji,zabavi...i uspi. Na brasku vubec nezarli. Nebudu kecat,ze to neni narocne. V noci se mi navzajem budi,takze vubec nespim. Ale dny se daji zvladat 🙂

zlatik1
4. pro 2016

@izieda moc gratuluji a držím palce.. u nás už je zase vše ve starých kolejích a oba dva kluci bez sebe neudělají ránu

verusky
4. pro 2016

@izieda to jsi uzasna! a dcerka taky 🙂 gratulace 🙂 pravdepodobne maji hodnou a klidnou maminku, takze at je to porad dal super 🙂

verusky
4. pro 2016

@zlatik1
tak to mate super 🙂 ja taky mela starsi holky (16m), ze bez sebe nedaly ani ranu, ale ted mam parecek a starsi, ac ma brasku rada, nekdy mu to da pekne "sezrat". stoji, tak s nim prasti. stoupne mu pred lozeni a jeste na ruku. necim ho boucha do hlavicky. ale rada ho ma a pomalu toho ubyva (zacala tak pred dvema mesici). ale za rok bude uuuzasne (doufam!! 🙂)

adusee
4. pro 2016

první dcera 7/2012
druhá 4/2014
třetí 12/2015
a čtvrté bude 7/2017
Je to v pohodě,stačí mít nějaký režim 🙂

shine2015
5. pro 2016

@izieda za rok to bude uz pohoda....u nas byl nejvic narocny pulrok...az rok. Pak kocarek pro dvojky (sportak) a doporucuji nedelat rozdily - ty uz jsi velka tak musis apod...pak na sebe totiz nezarli ;)

sofie2015
5. pro 2016

Holky já mám děti 13 m od sebe 23.7. 2015 a23.8.2016...Někdy to záhul je ale dá se to malá je ďáblík běhá skáče rozhazuje....sama se nají napije, hraje si sama... Maléj hodnej...chce to fakt systém a rad...maléj teď vstává jen ve tři ráno a malá taky tak...k malé chodí manžel...lehne si u ní a spinkaji do rána maléj spis nemá v ložnici.. Sou i krizové Nokia dny ale dá se to.. Kdyztak mladší novorozeně...bylo to pro mě horší. Byla jsem vic unavena...

petuliee
5. pro 2016

taky mam holky 112m po sobe 7/13 a 8/14 a bala sem se toho ZBYTECNE ted se bojim jak zvladnu vetsi vekovy rozdil 🙂 od mala sme měli režim tak sem kolikrat byla ráda že v 8 usly mala byla hooodne kontaktní porad na rukach pak v šátku.....a ted si ríkam kéž by to šlo vrátit 🙂

sofie2015
5. pro 2016

@petuliee úplně souhlas sem stastna,že je mám takhle po sobe...jsou úžasný😀 kazd J den se naléhavě🙂 kéž už bysme se stěhovali do svého....byla by to ještě větší pohodička...

petuliee
5. pro 2016

@sofie2015 nás stěhování do svého díky bohu snad už brzo čeká 🙂 držím palce at i Vám se brzo povede 🙂

ojo
5. pro 2016

My máme pvní kluky 16m od sebe a teď budou děti 12m od sebe 🙂 ten věkový rozdíl tak velký jsem původně nechtěla, ale nakonec si ho teda vyloženě chválím, starší se starají o mladšího super 😀

sofie2015
5. pro 2016

@petuliee nás snad nejpozději na konci února.. Teď smě u tchyně...těším se na soukromí a vlastní domácnost...smě tu od března... Budou se stěhovat s námi koupili jsme dvougenerační domek teď pomáhají oni nám...pak pomůžeme my jim..

poirot
5. pro 2016

@adusee
@sofie2015
@petuliee

Holky, poraďte, jaký jste měly, či vlastně máte režim? Já budu mít děti od sebe 16 měsíců. Malá režim má, na to jsem dbala už od začátku, pak, když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak to postupně přizpůsobuji už teď tak, abych měla možnost péče o další miminko a zároveň to pro starší nebyla nějaká velká změna. Malá je lenoch, předpokládám, že začne chodit těsně před tím, než se narodí sourozenec. 🙂 No bude to veselé, ale moc se na to těším ❤ ❤😎 Holky, jak jste to měly s porodem a pobytem v porodnici?

bordeaux_zuzka
5. pro 2016

@poirot Ahoj, my budeme mit rozdil asi 17 mesicu. Muzu se prosim zeptat, jak postupne prizpusobujete ten rezim, aby to pro starsi nebyla takova zmena? Rada se necham inspirovat, mam z toho strach. Dekuji.

adusee
5. pro 2016

Moje 4letá a 2,5letá dcera chodí do školky,takže ráno v 6 budíček,pak klasika hygiena.Když dcery snídají tak já kojím a pak snídám taky.Oblékání vše 3 mazec teda 🙂)) a pak vyrazíme do školky.Asi 3minuty cesty,ale trvá snimi déle.Pak jdu s miminem domu nebo na krátkou procházku.Doma v klidu uklidím,uvařím,dcera si hraje.Když se nají a jde spát,lehnu si taky nebo háčkuji 🙂
V 15:00 někdy až v 15:15 jdeme do školky,cesta zpět opět na dlouho 🙂)
Doma se pak nasvačí,pokud mají hlad a jdeme si malovat nebo hrát.A tak pořád dokola.
O víkendu stáváme kolem 7-8hod.maminka někdy i později 🙂))Tatínek se kromě mimina o dcery postará. Zase klasika hygiena,snídaně a hrajeme si,maminka uklízí,vaří,kojí,běhá kolem dětí které se hádají o hračky i když jich mají plno...mladší si jde po obědě lehnout na (spinká 3hodiny)starší si hraje,někdy usne.My odpočíváme taky.
Myslím si,že se všem věnuji stejně.Odpoledne starším,ráno mladší a večer všem stejně 🙂
Jaké to bude až se narodí 4té,to nevím ale nějak to zmákneme 🙂

adusee
5. pro 2016

Nejvíc mě mrzí,že nemáme hlídání a já byla u posledních 2 porodu sama ☹,potřebovala jsem tam manžela.

petuliee
5. pro 2016

@poirot ahojky tak stávačka okolo 8-9, pote snidaně, v 10 sem větsi pustila pohadku a mala jako mimco bud spala nebo sem s ni v satku delala obed, ve 12 obed pak odpoledni spanek cca do 3 pak dle pocasi ven, vecere okolo 18-19 koupani, kojeni a v 8-8.30 spanek, mala se teda jeste po roce budila v noci na kojeni tak sem byla kolikrat hin ale opravdu ráda na to vzpominam ted uz tolik nespi ale mam roznos letaku tak pondeli utery kdyz je vetsi ve skolce tak roznasime nebo jedeme do detske hernicky

verusky
5. pro 2016

teda klobouk dolu, holky, jak si to chvalite. kde je jeste nakupovani? prani? uklidy? ja teda musim rict, ze nestiham... jsem na deti sama, mozna je to i tema starsima (krouzky, hudebni nastroje, ukoly do skoly), ale nejak nejsem tak v pohode jako Vy. ale tak preju to 🙂 a trosku zavidim 🙂 u nas snad taky bude casem lip 🙂