Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

dana3262
10. zář 2012

@eva_londyn tak tohle byla noční můra. Mimino potrebovalo ke kojeni klid (to jsem od staršího neznalá, toho jsem kojila furt a všude) a to starší nerespektoval. Pohadka, sladkosti..nic nezabiralo. Mladšímu vadilo kdyz tam starší treba jen chodil. Starší uz po několika scénách pochopil, ze musi byt potichu, ale mladšímu vadilo i ze se tam jen hýbe. Snažila jsem se jakkoli udělat, aby někdo zabavil staršího nebo jsme chodili na spani staršího ven a kojila jsem kdyz spal, jenže to jsem zas musela utíkat domů protože jsem u kojeni odsavala pro staršího a sama jsem dvojkocar nedokázala dostat na zahradu kvuli schodum, no děs. Mladší se nechtěl kojit, myslím, ze cítil to jak si v duchu říkám "delej, delej, chlastej" 🙂 ☹ každý kojeni byl boj. Mozna, ze kdyby starší byl holčička, ze by to bylo jednodussi.. takze ja to nezvládla absolutně. V necelých 11 mes se definitivně odstavil. ☹

svatule
10. zář 2012

@eva_londyn u nás byl začátek taky bojovný, dcera nedokázala být někde "zavřená", tak ze začátku jsem si s ní u kojení listovala knížky, později jsem ji pustila krtečka v TV, což bylo super, ale zase pak byla doslova závislák, musela jsem ji to odnaučovat, teď už si u kojení většinou hraje a je klid... Ale je to otázka, jaké je starší dítě, některé v klidu, jiné neposedí...
Mám štěstí, že syn od asi 2 měsíců vypije prso na jeden zátah, takže to je otázka asi 10 minut. Snad mu to ještě nějakou chvíli vydrží, začíná být zvědavý a někdy spíš pozoruje, jak si malá hraje, než aby pil. 🙂
Co mě mrzí, že nejde nakojit venku, i když bylo v létě hezky, tam bych malou fakt neuhlídala, takže ven vždy po kojení a jakmile malý dostane hlad, jdeme domů. Většinou pak jezdím s dvojitým křikem 😀 ale už jsem si zvykla. 😉

eva_londyn
10. zář 2012

holky, moc dekuju za rady a zkusenosti. Max je zivel a u niceho mi dlouho nevydrzi. Ale v sedacce by mohl jist porad, takze jen vymyslim, co mu davat, aby z nej nebyl jeste vetsi cvalik nez uz je🙂...uz ted v 11 mesicich ma 11kg, takze se nanosim. Snad to druhe bude dobry savec 😀

marketnieuw
10. zář 2012

@eva_londyn no, ono jestli ti ted zacina chodit, tak to je opravdu obdobi, ze bude chtit porad chodit, takze asi nehrozi, ze by jen sedel a hral si... Karuska porad nekde smejdila a zdrhala mi do chodby (velice brzy se naucila otevrit soupacky), kam jsem na ni nevidela
takze u nas opravdu jedine "upoutat" do zidle ... cetly jsme knizky, kreslily (u toho vydrzi asi nejdyl), zpivaly pisnicky u tv, docela se dalo ... nerikam, ze to vzdycky klaplo, ale nejak se to proste vymyslet musi 😝
malymu zezacatku hluk nevadil, pozdeji uz vic a vic ...
jeste me napada, ze bys mohla zkusit kojeni v satku, abys mela volne ruce (a pripadne mohla i chodit)

eva_londyn
10. zář 2012

@marketnieuw predpokladam, ze az se male narodi, tak Max bude chodit i do prostoru, tak cekam, ze to bude asi porad trenovat, jak pises. Nechci ho davat do choditek, tak holt obcas spadne a bude rvat. Kresleni ho zatim nechyta, ale "Animal Sounds Song" od KIdsTV123 by mohl poslouchat porad, tak to bude hrat asi dokola. Satek asi zkusim, i kdyz s Maxem nam to nikdy neslo.
Koukam, ze ty mas deti po roce, to je skoro jako dvojcata🙂

Taky vam hodne lidi rika, ze jste blazni mit deti takhle brzo po sobe. Hlavne tedy ti, kteri maji deti s velkou mezerou?

zlilly
11. zář 2012

chm. vidíte, tohle se u nás vůbec neobjevilo. já prostě kojím kdykoliv a jakkoliv malej dostane hlad a větší prostě pokračuje v tom, co dělal. zavřu akorát dveře do koupelny a hlídám, abych neměla nic na plotně. nic dalšího se mu stát nemůže.

maxi.smile
11. zář 2012

Ahoj holky, nakoukávám a říkám si, jestli sem taky patřím 😀 . Rozdíl máme 19 měs. (na dotaz říkám, rok a půl 🙂 ). Děti jsou takhle po sobě plánovaně, dokonce jsme to nechali na přírodě hned od porodu, ale na mně prostě působilo kojení jako antikoncepce..Jsem šťastná, je to skvělé a po trošku divočejších začátcích je to prostě perfektní. Malá byla strašně hodné miminko, tak mě nějak nenapadlo, že by jsme mohli mít druhé křiklounka, ale bylo to tak. Teď co přikrmujeme, je pohoda, klídek, lehárko..Malá mi chce hodně pomáhat, vždy má hroznou radost, když může něco podat, samotnou jí to napadne, utřít malému pusu, donést rybilku, apod. Malého miluje a žárlivost neznáme. Jen taky už samozřejmě kojení je takové nadivoko, taky malý potřebuje větší klid, do toho malá ječí, že chce něco podat, apod., tak je to takové trhané, přerušované, to mi je líto..ale zatím kojíme dál, uvidíme, jak to takhle dlouho půjde...

tarra27
13. zář 2012

Hezké ráno holky, chtěla jsme se zeptat - včeraw mě napadlo, jak jste to dělaly se spaním dětí? když jsou brzy po sobě....spali jste všichni v ložnici?? já budu mít deti o 14M a tak me napadlo, aby se v noci nebudili a i během dne jak to budu dělat....no asi nebudu spát vůbec.... 🙂

svatule
13. zář 2012

@tarra27 já zatím spím s dětma v pokojíku, manžel je v ložnici, v noci kojím tak 2x, někdy už jen jednou. Nechtěli jsme dávat malou k manželovi, je v pokojíku zvyklá od 3.měsíců a zase jsem nechtěla s malým do ložnice, kdyby moc plakal, ať se manžel do práce vyspí(bývá denně 12 hodin...)
Dělali jsme to tak, že když malý ze začátku fakt moc plakal, uklidnila jsem ho v obýváku a pak ho dala do postýlky, nebo jsem s ním k ránu došla do ložnice a třeba ještě na chvíli zabral. Teď už většinou spíme všichni do asi půl8. Večer podle toho jak kdy, ale obecně poslední dobou oba usínají kolem 20 hodin, což se dá. Jinak přes den je to už horší, malá usne výjimečně, tak 2x do měsíce, malý se ustálil na zhruba 2 spaních, dopoledne, usne kolem 9-11 a potom odpoledne kolem 14-17, venku v kočárku od narození spí málo a teď už málokdy a už jsem ho dala do sporťáku, aspoň kouká... 🙂

tarra27
13. zář 2012

@svatule děkuji za odpoved...já jsem zvědavá, jak to na začátku sladíme....malá spí s náma v ložnici....ale spi celoi noc....asi ten začátek bude náročný, ale pak si to sedne.... malá taky spala celkem fajn 🙂 v ncoi teda....

mě asi spánek skončí, ale jen chvilku .) dekuji moc za odpoved 🙂

svatule
13. zář 2012

no jediné, kdy to je bojové, když jdu do práce, to musím vstávat kolem 6. ale děti naštěstí většinou spí. Ted mě čeká první sobota, 12hodin v kuse snad to všichni zvládneme 😉

tarra27
13. zář 2012

@svatule tak to se drž 🙂 ale neboj, určitě to zvládnete....je vidět, že jste sehraný, jak to popisuješ .)

svatule
13. zář 2012

@tarra27 taky doufám, v práci je jiná únava než doma, budu odstříkávat, tak doufám, že i laktace se udrží 🙂

ivkaj
15. zář 2012

@tarra27 já mám prcky od sebe 18m. Malého jsme začli několik měsíců před porodem dávat spát do jeho pokojíčku, nejdřív jen po obědě a jak jsem zrušila i večerní kojení, tak i na noc (to už ale delší dobu spal celou noc). Byl zvyklý spát v pokojíčku než se malá narodila, takže pohoda. Slečna nám krásně spí celou noc (ťuk, ťuk, ťuk snad to nezakřiknu) jen s jedním kojením, takže i to se dá.

dana_l
15. zář 2012

@tarra27 nase starsie (rozdiel 13 mesiacov) spali s nami az kym nemala mladsia jeden rok. starsia bola v postielke a mladsia s nami v posteli. ale bolo to i z priestorovej situacie i kvoli tomu aby som nemusela behat v noci do inej izby na kojenie lebo si pytali stale jest v noci. potom sme kupili vacsi dom a mohli sme ich dat do inej izby a tam zacali spavat od zaciatku bez problemov.
pocas dna to bolo na zaciatku ze spali na striedacku - mala spala vela a starsia mala uz len jeden spanok. ale postupne sa to upravilo a potom sme i von mohli chodit alebo porobit co sa potrebovalo.
dvojicky teraz mame tiez pri sebe v spalni.
ono nase telo si zvykne i na sibenicu. par rokov bez poriadneho spanku sa da v pohode vydrzat. a ak mas moznost pomoci tak ju vyuzi. nechaj ich zobrat deti von alebo aspon jedno a s tym druhym si lahni aby si mohla nacerpat novu energiu.
hlavne ako vela viacdetnych mamiciek pise, musis si zvyknut ze nebudes mat vsetko tip-top upratane. staci ked stihnes to najzakladnejsie - deti, navarene a oprate. a ten zvysok domu (ci zahrady ak mate) pocka. nerob si hlavu ak by si mala dostat navstevu ze nemas umyte riady alebo prach nie je utrety ci vidno iny neporiadok. ak sa to niekomu nebude pacit tak ich postav k dresu alebo im strc prachovku do ruky nech sa "pricinia" namiesto kritizovania.

tarra27
16. zář 2012

@ivkaj
@dana_l

holky děkuji moc za vaše zkušenosti....večer jsme to řešili s partnerem a prostě to vydržíme....já si myslím, že jde jen o začátek, než najedeme na nějaký systém a když budu hodně unavená, půjdu večer brzy spát a on prostě děti pohlídá a nebo i o víkendu, vyrazí ven a já si pujdu lehnout....

zvládly to jiné maminky, tak to snad dám taky 🙂

svatule
16. zář 2012

tak a mám první dlouhou směnu za sebou a vše ok, manžel, děti i já jsme to v pohodě zvládli 🙂
Holky, co kojíte, nebo jste kojily, jak dlouho se vám děti v noci budily? Malá spí od asi 3-4měsíců celou noc, s pár výjimkami, ale byla na UM, malý zatím pravidelně 1-2x za noc jí, doufám, že až začnu přikrmovat, zlepší se to 😉

dana_l
16. zář 2012

@svatule vsetky moje deti sa budili v noci na kojenie. najcastejsie teraz mathias - kazde dve-tri hodiny si pyta. ale jeho sestricka ta by bola jedina ktora by prespala ci jedla len 1x v noci. prikrmy nezmenili ich "poziadavky" a neprespia celu noc.
to mas super ze ti uz od mala tak dobre spinka.

terezzz_zl
16. zář 2012

Ahoj, my jsem chtěli děti brzo po sobě a povedlo se nám to, máme dva kluky a jsou od sebe 22 měsíců. Ten mladší má teď 7 měsíců, první půlrok byl naprosto super, protože se maloch nepohyboval a teď to začíná být "zajímavější" protože už se plazí a dokáže se vzpřímit, když se dostane ke schodu atd, takže hlídání a pozornosti bude daleko víc. Starší je docela samostatné dítko, které si vyhraje samo a teď už i s bráchou, nosí mu hračky a napodobuje ho, takže já bych Ti za sebe řekla, ať se toho nebojíš. Generace našich rodičů měla často děti po roce, roce a půl a taky to zvládli. Sourozenci v tomto časovém rozestupu mají tu výhodu, že si spolu hodně vyhrajou. Sice je to náročnější než děti s větším odstupem, ale každá "varianta" má nějaké své pro a proti a já jsem ráda, že jsem se rozhodli pro tuto 🙂) Taky hned využijeme věci po starším na mladšího, do práce už se vrátím na trvalo, protože další asi nebude. Pokud se na tom s partnerem shodneš a pomůže Ti potom s péčí o děti a domácnost, tak hurá do toho 🙂) Přeji Vám zdravé a hodné miminko 🙂

tarra27
16. zář 2012

@svatule tak to jste zvládli super...mě se maálá budila 1-2x za noc cca na půl roce, i když někdy spala na celý zátah...a přestala jsem kojit na 8.mes - jsem znovu otěhotněla když malé byl půlrok...a tak nějak chtela jíst to co my, akorát se někdy budila jednou za noc, ale ani se moc nenapila, jen se přisála...a tak jak jsme přestávala a ona se probudila, tak jsem ji přitulila, pohladila a pomazlila a zase položila a do týdne max dvou, ale spíše kratší čas prostě spala už pořád celou noc....

nejprve mě napadlo, že ji budu dávat čajík, ale vzhledem k tomu, že známá má dceru a to bylo pořad "taj" "taj" celou noc a ani moc nepila, tak jsem ji to nezačala učit....

ráno malá vstane, vypije hrneček, hrneček a půl a k tomu se nasnídá a je klid....

romcovaklarka
16. zář 2012

@svatule Ahoj já kojím 15m a dodnes se budí zpravidla 1x - občas prospí noc a občas e vzbudí 2x, ale pravidelně spíš jednou. Budil se častěji, ale začala jsem mu dávat do postýlky netekoucí hneček s vodou a on se v noci napije i beze mě (vidím ráno, kolik má upito).

svatule
17. zář 2012

@romcovaklarka
@tarra27
@dana_l holky, děkuji za odpovědi, tak se musím smířit, že ještě nějakou dobu budem vstávat 🙂 já měla právě dceru na tohle zlatou, ale asi to je i tím, že byla na UM, malého chci kojit, co to půjde, už tak je malý zázrak, že mu to jde, počítám, že ještě vydržíme oba aspon do jeho půl roku...

romcovaklarka
17. zář 2012

@svatule Ono to možná bude spíš povahou, protože kamarádka má stejně starého syna jako já, jen ten její je od 5 měsíců na UM, a spí asi 100x hůř než můj 😅

eveluska
20. zář 2012

@svatule kam chodis do prace?

svatule
20. zář 2012

@eveluska do lékárny, je to takové vyčištění hlavy od dětí 🙂 no a hlavně je třeba pořád udržovat praxi 🙂

svatule
27. zář 2012

tak jak se vede holky? 🙂

@tarra27 ještě 2v1?
Mě čeká zítra služba, má být nic moc počasí, tak se i těším, manžel se zase těší na děti 🙂

tarra27
27. zář 2012

@svatule

zatím 2v1 - no mám ještě čas, snad ještě alepson 4 týdny vydržím...

u nás taky počasí nic moc....navíc pořád mám hlad a chute, hrozný....se pak po porodu zblázním, abych to dala dolů

svatule
27. zář 2012

@tarra27 neboj, kila půjdou dolů sama 😉
dcera dnes vytuhla asi v půl sedmé, snad vydrží až do rána...zato malý má zas kecací večer, je holt společenský tvor 🙂

tarra27
27. zář 2012

@svatule to moje spala behem dbe jen od 11,30-13h a pak už ne, je pěkně rozjetá....ale už ji pujdu položit...

no s kilama uvidíme .) snadmáš pravdu

mojbazarteodor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz