Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

zuzik1983
20. čer 2011

@zdezli no mne mnala uz za jednu ruku chodi,ale bji sa pustit,aj ked obcas urobi par krokov,ved ked sa narodi napises postrehy 😉

zdezli
20. čer 2011

@zuzik1983 tak to je sikulka, treba to u vas pujde rychleji. Nase se bala pustit cele 3 mesice, i kdyz za ruce chodila a vlastne je ani nepotrebovala. Potom, kdyz uz ji stacila jen jedna, tak uz to bylo lepsi, ale za ty dve to bylo s briskem dost namahave...

zuzik1983
20. čer 2011

ved aj ona sa boji pustit 2-3 mesiace ,za 1 rucku uz beha davno,to teda muselo byt namahave
@zdezli

marfys
20. čer 2011

@jasekd Vím to zhruba 3 týden ani ne,je to mazec jak mají maminky nebo ženský stejný pocity 🙂 ,většinou.Jsem asi takovej malej nerváček 🙂 .Na mimi se už taky pomalu těším,ted zase obavy aby bylo zdravý atd.Ale tady to nemine žádnou maminku.

majatob
20. čer 2011

ahoj holky 🙂
@zuzik1983 ja mam starsi dve deti o 22 mesicu 🙂 tehotenstvi bylo v pohode, nejstarsiho jsem hodne nosila v babaslingu, bylo to tak nejpohodlnejsi a nechtela porad tahat kocarek, takze kdyz jsem spechala tak se nesl a kdyz byl cas, tak tapal 🙂 starani se o dva u nas probehlo v pohode, mela jsem problemy s kojenim, tak prvni tri mesice byly narocnejsi nez jsem to vzdala uplne, ale nebyt toho vecnyho odsavani tak to slo docela hladce a bez problemu, ale co si budem povidat, makacka to samozrejme je (coz me osobne zas tak nevadi, rikam si, ze se aspon udrzim v kondici, hahaha 😀 ). U nas to bylo nejhorsi od pul roku prostredni, starsi zacal zarlit docela silenym zpusobem, takze jsem ctvrt roku vytirala stokrat denne celej byt, protoze jsem jen nachazela dalsi a dalsi louzicky a poslouchala rev jednoho nebo druhyho, protoze se nemohl smirit s tim, ze on nema dudel a mala jo, takze ji ho kradl atd. Nakonec jsme mu vratili dudlik i plinky, nedalo se nic delat, vyzkousela jsem vse po dobrym i po zlym a nakonec to vzdala. Pak se to hodne zlepsilo a co se narodil nejmensi (s prostredni jsou o rok), tak se srovnal skoro uplne, dudel jsem vzala obema, ma ho jen nejmensi, plinky uz ma jen na noc, tak porad doufam, ze se jednou vrati k tomu co uz umel uplne 😵 Tim, ze tak zarlil a ublizoval ji jsem je musela porad hlidat, hrat si spolu poradne zacali az ted a musim rict, ze ted jsou nejlepsi kamaradi a kdyz jsme je ted o vikendu rozdelili a kazdy spal u jine babicky, tak se po segre ptal a ze chce jit za ni, ze se mu styska 😵 😵 😵 no a taky me tesi, ze se povedlo to co s prostredni ne, ze se rozhodl, ze on je velkej bracha ochrance a pecovatel a nejmensi je jeho milacek na kteryho neda dopustit, coz su hrozne rada, protoze jsem mela strach jak to vezme 😵 😵 😵 a dokonce uz mi vykladal, ze by chtel abych byla zase tehotna, ze by chtel jeste malou sestricku aby mela prostredni kamaradku holku 😵 😵 😵

majatob
20. čer 2011

@marfys my mame deti o 12 mesicu - planovane 😵 a muzu ti rict, ze je to super, dokonce me obcas mrzi, ze jsem i prvni dva nemeli s mensim odstupem, ale stejne jako ty jsem mela ne zrovna prijemny vzpominky na prvni porod a strasne se toho bala... 🙂 a su fakt rada, ze to muzu rict, ale druhej porod (a treti taky) byl super zazitek, bez poraneni, mnohem min bolestivej, rychlejsi, nebyla jsem hystericka, po porodu hned fit...a klidne bych rodila hned zas 😀 ale dalsi ted bude muset chvili pockat 😀 😀 😀
obavy ma kazdej, ale uvidis, ze to zvladnes a za par let na to budes rada vzpominat 😵 😵 😵

ridarida
20. čer 2011

Ahoj, já mám děti od sebe 13,5 měs. zrovna se mě včera známa ptala jaké to je??? Tak jsem se na chvíli zamyslela a řekla: zbytečně náročné a že už vím co je na babských řečech: jedno dítě žádné dítě. Ale starší dcera je ďáblik mladší kluk je anděl.

majatob
20. čer 2011

@ridarida me to prislo nejnarocnejsi s jednim ditetem, ale mozna to bylo proto, ze jsem k tomu musela stihat jeste domacnost a dve skoly 😀 😀 😀 ted je to vetsinou tezka pohoda, ale taky sedim doma na zadku a protoze se dost casto nudim, tak od zari zacinam zase studovat 😀 😀 😀

jasekd
20. čer 2011

@majatob No ty jsi vubec borec, na tebe jen tak nekdo nema 😀 Ty porody super, ze ti vysly ty dva, mne to zas tak uplne nevyslo, jako ze rychleji a mene bolestive, tak ze by (mozna... za 5,6,7 let...) zkusila stesti potreti?

majatob
20. čer 2011

@jasekd aaaale 😀
no to musis zkusit co nejrychlej, za 5 let to zas uz bude jak poprve 😀

jasekd
20. čer 2011

@majatob Nemuzu, ja uz mam tu Mirenu 😀

zuzik1983
20. čer 2011

@majatob diky moc 😉

majatob
20. čer 2011

@jasekd no ta se da prece vytahnout 😀 😀 😀 ne jasne, chapu, taky jsem nad teliskem uvazovala, ale prdim na to, nemam na to odvahu 😀 😀 😀

@zuzik1983 vubec neni zac, stejne jsem ti nic neporadila 😀

jasekd
20. čer 2011

@majatob Ne za 5500 Kc 😀 Zase ale krvacim, tak snad to bude OK a sedne si to 😅

zuzik1983
20. čer 2011

@majatob za to,ze si vobec reagovala 😉

krista
21. čer 2011

@smardik psala jsem ti do IP, taky jsem měla dojem, že jsi tam někde byla 😕

@jasekd tak to je fajn slyšet, že to zase tak strašný nebylo 😵 škoda že u mýho Dr. taky nestojí 5,5tis. a v lékárně mě ji nechce nechat koupit, nabízí jí za 6,5tis. což mě dost štve teda... 🙄
Lidí si nevšímej vždycky si najdou důvod proč remcat 😝 i když na mě nikdo nijak nepindal a kdyžtak jsem si jich nevšímala 😅

@marfys můj první porod byl taky hodně náročný, 29h v kuse křížových bolestí, prostě něco otřesnýho, šitá jsem taky byla ale naštěstí ne tak moc, i tak to nebylo nic příjemnýho, malá v porodnici byla hodná, ale doma to začlo 🤐 pořád jsem si říkala že než se narodí malý bude to lepší a tím jsem se utěšovala, protože jsme fakt druhý chtěli a nechtěli jsme se ho vzdát jenom protože malá je prostě taková jaká je, jednou z toho na 100% vyroste 😅 a nechtěla jsem doma dva jedináčky (děti dál od sebe...).

@zuzik1983 máme rozdíl 18měs., myslím si, že se to dá zvládat v pohodě když je i těhotenství v pohodě a člověk se nemusí omezovat, malou jsem nosila jak mě napadlo, chodili jsme ven i na výlety, prostě v pohodě dá se říct 🙂 Začla teda chodit ve 14měs. 😉 Když se mladší narodil, starší byla nadšená, pořád ho hladila, pusinkovala: "mimiii" no byla z něj hotová, samozřejmě že jak byla malá tak mu občas udělala něco co chtěla nebo nechtěla, to už sama nevím, praštila ho kostkou nebo tak 😅 to jsem šílela, asi od 8měs. mladšího si začli víc hrát, to bylo fajn, konečně jsem měla nějaký čas pro sebe přes den, od roku je to zase takový horší protože už se o ty hračky perou a teď už se začíná mladší (21měs.) hodně vztekat a starší to ještě nepřešlo takže to je super 😅

@zdezli držím palce k porodu i ať to doma po návratu z porodnice klape 😵

@ridarida jak píše majatob taky mi přišlo náročnější jedno dítě 😅 ale do toho jsem nic dalšího neměla, spíš je to o tom že jsou taky oba dva jiní, st. mi sama nespala, pořád se chtěla nosit, chovat, uspávat, kojit... neudělala jsem doma vůbec nic 😲 a se dvěma už to nějak šlo, taky už člověk musel 😅

smardik
21. čer 2011

@zuzik1983 rozdíl 15 měsíců, starší nechodil takže jsem ho nosila a dalo se to, muselo se to dát, ke konci těhotenství chodil teda za ruku a to mi břicho zavazelo, škoda že nešlo sundat ale zvládli jsme to. po porodu jsem čekala že to bude hrozné měla jsme v paměti jak jsem u prvního nezvládala a on řval a řval ale bylo to překvapivě v pohodě, zvládala jsem daleko líp 2 děti než jedno, fakt žádné a jedno je větší rozdíl než 2, dokážu si představit i třetí ted 😀 😀 😀 😀 ale ještě chvíli počkáme. a k tomu hraní i si pohráli,starší mladšímu nosil štěrkátka a štěrkal s nimi,hladil ho a pusinkoval když plakal, fakt ho vzal moc dobře a žádná žárlivost u nás nebyla. žárlivost u nás přichází občas až ted kdy už Honzík chodí a bere mu hračky nebo když je Tom u mě a Honza se po mě začne plazit že chce jít ke mě.

smardik
21. čer 2011

@krista dík IP přišlo, večer se tam podívám

@majatob ty jsi snad chobotnice, 3 děti a nudíš se, kam jdeš do školy

majatob
21. čer 2011

@smardik prihlasila jsem se na zemedelku 😀 chceme si jednou zemedelstvim privydelavat, tak by se mi to mohlo hodit 🙂

smardik
21. čer 2011

@majatob tak to jo, to se bude hodit, fakt se asi dost nudíš co 😀 😀 😀 😀. jo a kam se vůbec stěhujete

zdezli
21. čer 2011

@krista moc dekuji! zatim mam vetsi vitr z toho porodu nez z toho navratu 😉 Nase brzy uz starsi sestricka je totiz zlate dite, tak tak nejak doufam, ze bude braska stejny. No doufat muzu, nejspis mi to vytmavi i s uroky 😀

majatob
21. čer 2011

@smardik no jak kdy, nekdy fakt sedim a nemam do ceho pichnout, nekdy se nestiham ani jit vycurat 😀 stehujem se do Olomouce, M. tam dostal praci 🙂

smardik
21. čer 2011

@majatob se máš já bych odsud taky ráda vypadla ale manžel o tom nechce ani slyšet takže nic

krista
21. čer 2011

@zdezli tak to je dobře že malá je zlatá, třeba budeš mít obě děti zlaté 🙂 on určitě nějaký vzdor přijde, tak nejjednodušší to nebude, ale každý to prožívá jinak, tak ať je to u vás co nejlepší 🙂

zuzik1983
21. čer 2011

@krista
@smardik
dakujem kocky 😉

jasekd
21. čer 2011

@krista To je tedy docela rozdil v cene. Ja ani nevim, kolik stoji v lekarne, kolik si Dr. rekla za to zavedeni, ale evidentne moc ne 🙂 Jeste aby preslo to krvaceni, po zavedeni to bylo docela dost a ted po prvni "akci" zase 😝 😅
@majatob Nestudovala jsi nahodou puvodne neco s kulturou a hudbou? Docela skok 🙂
@zdezli Preju hodne stesti! Ja se bala porodu hodne a pritom doufala, ze bude lepsi, coz objektivne nebyl, ale diky vetsim zkusenostem, ze clovek neni tak vyjevenej, vlastne byl 🙂 A ja mam hodne obe dve deti, to miminko je zatim uplne zlate, a to jsem se bala, ze jako zenska bude ujecena, muj prvni chlapecek byl fakt milouckej a kdyz plakal, tak tak nezne, zato ted obcas jeci, ze by mi hlava praskla 😀

zdezli
21. čer 2011

@jasekd diky moc. Ja se prvniho porodu nebala, zato ted uz ano 😅 Ale taky doufam, ze to muze byt snad uz jen lepsi. No uvidime, hlavne uz aby to bylo, to cekani je na palici. Jinak nase mala sice prvni 2 mesice dost plakala, v noci nespala apod ale od te doby, musim zaklepat, milionove ditko, co temer nezabreci a hlavne bez problemu spi a ji. Jeste ted chrupka, pusinka 😵

jasekd
21. čer 2011

@zdezli Jo, to cekani a premejsleni, jaky to bude a navic hlidani pro vetsi dite, pokud chces mit partnera u porodu... A k tomu ze uz vis, do ceho jdes. A ja nakonec prenasela asi 8 dni a sla na vyvolavacku (prvni zacal spontanne v terminu). 😝 Nase Vendy si to rvani a kojeni po hodine vybrala v prvnich 14 dnech. Jinak dneska se asi neco deje, protoze nas M. spal do 8,30, jindy vstava v 6. Ale je pravda, ze v noci zlobil, tak to musel naspat...

majatob
21. čer 2011

@jasekd jj studovala 😀
@zdezli treba bude hodny aj druhy 😵 ja mam zlaty vsechny 😀

krista
21. čer 2011

@jasekd já taky nevím jak to má rozložený kolik za tělísko a kolik za zavedení, to se mi nepochlubil 🙄 ale v lékárně se dá u nás sehnat zhruba od 5-5,5tis. takže asi takhle to s ním bude 😠 😒 na všem se vydělává...
to krvácení nebo špinění teda musí být pořádně protivný 😒

Hodný děti vám závidím a přeju 🙂 Luky je teď v období že lepší to pár let nebude 😅 (posuzuju podle Kristý) nějak to musíme vydržet no 🙂