Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

krista
8. čer 2011

@nemo1985 jsem zvědavá jak pochodíš, dej pak vědět 🙂

Já se omlouvám, že odepisuju tak zmatkovitě, ale vždycky něco vidím a nevidím 🤐 😀

jasekd
8. čer 2011

@krista Pohoda, kdo se v tech detch ma vyznat, kdy zje jich vsude tolik, ze jo 😀

krista
8. čer 2011

@jasekd u mě je vidět, že myslím na jedno a píšu o druhém, já jsem psala i smardik o klukách tak možná že jsem si to nějak spojila 🤐 teď mi ještě vytrhli ten zub moudrosti tak to se mnou asi půjde ještě víc z kopce nebo co 😀 😅

Máš s Vendulkou vlastně čerstvě po šestinedělí viď? A jaká je malá když to porovnáš s Martínkem? 🙂

jasekd
8. čer 2011

@krista Lepsi, o moc. Teda oba jsou hodny, ale zdravotne i co se tyka narocnosti pece, snad ji to vydrzi. Kojim, krasne pribejva, moc neplace... Narodila se 3,6, spadla na 3,4 a ted na 7 tydnech uz ma cca 4,8 kg, to Martin mel minimalne o pul kg min, a to zacinal na 3,75. A to se jeste musel dokrmovat UM. Takze Vendy je za odmenu 😵

dagina
8. čer 2011

Ahojky,

@krista ztracená dcera je tady 🙂 , jsem měla za to, že na koně už vůbec néééééééééé 😉 .

Navíc se dnes nevzmůžu. U nás včera nějaká velká krizovka, ještě dnes to rozdýchávám..., je to fakt na pendrek.

Chodí sem ještě Romčátko??? Také měla tehdy nějakou celkovou krizovku, když měla děti věkově asi jako moje..., by mě zajímalo jak to dopadlo..., a hlavně jak to vyřešila atd....

TAk se mějte

krista
9. čer 2011

@jasekd no tak to je paráda, není nic lepšího než spokojený dítka 😵 to vám přeju i nadále 😵

@dagina nevím jestli sem ještě chodí, asi moc ne, zkus to na těch maminách 😉
Jo na koně už nechodím přispívat (v posl. době jen kvůli foťáku) jen jsem neodolala teď... nemám ráda šmírování 😝 😉
A co tě trápí, děcka zlobí?

dagina
9. čer 2011

Ahojky,
@krista scháníš foťák????
No spíš manžel zlobí a já manžela.... 😖 , taková celková krizovka...., tak mě právě zajímalo jak romčatko.....

krista
10. čer 2011

@dagina to je blbé, pro manželství si myslím, že je to velká zkouška ty děti.... zatím jsme teda všechno ustáli tak doufám, že to tak bude i nadále. Nic není tak jednoduché jak to vypadá že... snad se to u vás taky spraví, zkus jí písnout zprávu, tam si to spíš přečte 😉 já jsem se s ní taky dlouho neviděla.

Foťák jsem měla a už zase nemám, podělal se mi, ale jo, kupujeme zrcadlovku 🙂

Ještě ti chodí ta holčina na vození?

kaleilah
10. čer 2011

Ahoj holky, omlouvám se, nemám čas ani dočíst ani psát, jsem teď absolutně zoufalá.. zkopčim vám sem co jsem zakládala téma do volný, prosím jestli k tomu něco máte, písněte mi, nebo mě čeká provaz...

Ahoj holky, jdu si pro jakoukoliv radu, zkušenost. Daniel - V září 3 roky td začíná hrozně vyvádět. Od malička byl hodně aktivní, mě neposlouchá, ale teď poslední dny začal bojkotovat nočník. To je ještě celkem normální-upozorňuju že nepomáhá ani chození na wc.- ale on to má podle mě jako formu vzdoru. Včera jsme si hráli s modelínou, on najednou vstal ze židle, a šel se vyčůrat na gauč. Než jsem vůbec stihla zareagovat, byl počůranej. Během hodiny se to opakovala ještě dvakrát, jednou v kuchyni na zem, pak dostal na prdel-plácanec rukou, už ani nevim za co a automaticky se šel rovnou vyčůrat na gauč...

Tohle dělá tak 10 dnů, když ho pošlu čůrat tak si sedne a hned vstane, z pokojíku je jedna velká prochcaná louže. Vyvrcholilo to dneska, byli se ségrou v pokojíku, a když tam přítel vyšel, tak daniel nakadil na gauč, bylo to rozmatlaný po celým pokoji, i v postýlce, na madraci, pod madrací... obě děti šli do vany, daniel se vykadil i tam a pak kousky stolice vyhazoval ven. Počůrává se opravdu všude, doma, venku, fakt nevím co s tím.

Ještě je asi důležýitý napsat, že mám novýho partnera, bydlí s náma pd ledna, daniel s ním ale vychází podle mě dobře, přítel se věnuje oboum dětem opravdu hodně, a navíc býv.manžel má ted měsíc novou přítelkyni. děti jezdí k tátovi každý víkend témeř, od pátku do neděle, nebo minimálně 3 víkendy v měsíci tam jsou....

zuzik_p
10. čer 2011

Tak ten posledni odstavec bych videla jako duvod...deti jsou jako houby, vas rozchod zcela jiste daniel vnima, slysela jsem uz par pribehu kdy se ditepo rozchodu rodicu zacalo pocuravat ac predtim chodilo na nocnik ci zachod.

smardik
10. čer 2011

@dagina my taky měli takové období kdy to mezi námi doma byla na houby a vypadalo to na rozvod ale ustáli jsme to a už dobrý, i když někdy toho mám fakt dost a vyjedu na něj nebo naopak on na mě ale ta krize přešla

@kaleilah já bych souhlasila s @zuzik_p Daniel to vnímá, je to pro něj moc změn najednou takže se s tím vyrovnává takhle, od známých dcera zas začala v 5letech po rozchodu rodičů koktat. Co ti poradit ale fakt nevím ☹ ale podle mě to je reakce na vaši situaci

dagina
10. čer 2011

@kaleilah jen v rychlosti...., jak píší holky, je to reakce na změnu..., dle mě se jakoby bojí o tvou lásku, o své místo doma....upozorňuje tak na sebe...., pokud to chceš řešit opravdu s nějakým kladným výsledkem, zajdi na diskusi Respektovat a být respektován, nebo Děti 2+ výchova tak trochu jinak.
@smardik, jj, doufám, že se to uklidní, ale je to mazec to ustát...

krista
12. čer 2011

@kaleilah já jsem teda asi jediná, která bych to neházela jen na váš rozchod, vím co udělal třetí rok s naší Kristý 🤐 😖 člověk by tomu nevěřil, já jsem si vždycky myslela že třetí rok je období kdy se má vše urovnat a přitom to bylo naopak 😒 je pravda, že to určitě ve svém věku vnímá, řekla bych že to bude jedno k druhýmu a takhle to vyvrcholilo.
Řešení bude asi těžký, děti mají svojí hlavu, každopádně držím moooc palce! 😔

marfys
15. čer 2011

Ahoj maminky 🙂 mám skoro 5 měsíční holčičku o kterou jsme se snažili 1 rok,teď jsem zjistila že jsem ve 2 měsíci těhotenství,nejdřív jsem to obečela ,teď už jsem se s tím smířila.Dítě si určo nechám,je to takový požehnáníčko 🙂 ,jen se opravdu bojím porodu a toho že nebudu zvládat mimi a roční sluníčko.

jasekd
15. čer 2011

@marfys Ahoj, ve stejne situaci jsem byla pred necelym rokem, taky jsem brecela nad pozitivnim testem, prvni dite prislo po roce snazeni a lecby a druhy na jednu "nehodu" 😉 Taky jsem se bala porodu, rece jen vzpominky na prvni byly jeste cerstve, nebyl az tak drsnej (9hodin od kontra po 5 min, trochu potize v 2. dobe porodni, nastrih) ale stacilo to. Druhej byl vyvolavany, dceru jsem cca 9 dnu prenasela, objektivne byl druhy porod delsi (12 hodin od kontra po 5 min), bolestivejsi, ale subjektivne lepsi, ode me lepe zvladnuty, miminko naprosto bez komplikaci, jediny lekarsky zasah tableta Prostinu a cca 1,5 hodiny pred koncem prasknuti vody, bez nastrihu, s povrchovou rupturou, mimino hned na bricho... Bolesti hrozny, ale krasny zazitek 😵 Po druhym porodu jsem si rekla, ze skoda, ze asi nebude potreti... Po prvnim jsem si chvili rikala, ze nebude ani druhe 😝 A deti zvladam slusne, nekdy lip, nez kdyz bylo jen jedno 🙂 Neboj se, nahodou ted uz si rikam, ze to mam lepsi nez kamosky s detma po dvou letech, akorat se priprav, ze budete trochu za exoty, kor jestli budes jezdit se sourozeneckym kocarkem a prvni dite bude treba trochu pomalejsi ve vyvoji jako nas M., on totiz jeste nechodi (14,5 mesicu) a nekdy maji lidi hloupe reci nebo cumi tak, ze zapominaji zavrit pusu 😅 😠 Ja ti fandim a jsem osudu vdecna, ze to tak dopadlo, ono kdyby druhe zase neslo a museli jsme resit navrat do prace a hlidani pro decko ve 2 letech (mela jsem rodicak dvouletej), tak by to nebylo nic moc...

krista
15. čer 2011

@marfys gratuluju a přeju hodně štěstí, já jsem strašně chtěla děti po roce 😀 😵 určitě to zvládneš líp než si umíš sama představit, my vydržíme hodně 😀 🙂 držím ti palce 🙂

@jasekd to je jako reklama na děti brzy po sobě 😵

jasekd
16. čer 2011

@krista Dneska bych ti tu nasi reklamu na deti prala videt 😀 Martinovi jdou zuby, zacal zarlit na Vendy a furt se po mne sape, vcera me hnusne kousnul, vzteka se... Na prochazce dobry, i v kocarku vydrzi, hodne komentujem veci kolem sebe, ale jak jsem zastavila, ze se placnem k vode, akorat oba rvou, V. hlady a M. je asi nastvanej zivotem momentalne, svacinu nejedl, pravda nebyl ten pudink nic moc, se mi trochu zdrcnul 😅 Nic jineho jsme nemeli krome tvrdych krupek, ktery kolem sebe hazel, tak mel hlad a rval. Chodi tady jeden pes, kterej napodobuje zvuky, jako je sanitka apod, tak hned naseho Martinka musel taky predvest, bylo to pekelnejsi nez ta houkacka 😀 Takze ze bych se ja vykoupala, ani omyl, stejne bych ted nemela, mam od uterka tu Mirenu (jak psala tusim jedna z nas na maminkam, ze ji uspali, tak ja bez niceho, ani panaka, a celkem pohoda, trochu boli to zalozeni klesti na roztazeni cipku, ale jde to, mozna k tomu mela jeste nejakej vykon, jinak totiz nechapu smysl) Snad to bude spolehlive fungovat 😉 Jinak ty asi mas roupy, ze furt menis fotku? 😀 Deticky hodne?

smardik
16. čer 2011

@marfys ahoj a moc gratuluju, neboj to zvládneš 🙂 je to super mít děti tak u sebe i když občas je to náročné ale stojí to za to 🙂, já mám rozdíl 15 měsíců

@jasekd ahoj asi jsou nějaké eruci na slunci, Tom je taky dneska naštvaný životem a dává mi to dost najevo, ted naštěstí spí a snad aspon hodinu ještě bude

krista
16. čer 2011

@jasekd no pěkný, jako bych to četla z nějaký knížky spíš 😀 Luky má teď taky šílený období, pořád se vzteká, vůbec nic se mu nelíbí, je věčně nervní, ale jelikož už jedno dítě mám tak vím že bude hůř 😅
Fotku jsem si vyměnila tak nějak z radosti z nového foťáčku 🙂 Kristý je teď lepší než bývala, ale taky má dny kdy to stojí za pytel a Luky jak jsem psala výš, ale nestěžuju si, venku se dají slušně zabavit, horší je ten panelák 🙂
K tý Mireně gratuluju, já z toho pořád nějak ustupuju, četla jsem různý reference, skoro každej nadává jak to bolelo to zavedení, jak špinily dva měsíce, ne-li dýl, ach jo! Já už byla tolikrát rozhodnutá a tolikrát jsem couvla, že už fakt nevím co se mnou 😒 těhotná být už nechci tak navrhuju manželovi vasektomii 😀 😀 😀 ale to teda jen s vtipem 😅

krista
16. čer 2011

A musím teda říct, užívejte si dokud vám děti v poledne spí, taky je fajn když se sehrajou, od tý doby co mi Kristý nespí (2r. a 8m.) tak fakt člověk nemá minutku přes den pro sebe, aby byl ten opravdovej klídeček 🙂 počítám že Luky mi přestane taky brzo po obědě spát, přijde mi že někdy to ani nepotřebuje (21měs.).

jasekd
16. čer 2011

@krista To zavedeni se dalo krasne prezit, spis to trochu stipalo, nic hroznyho, vsak jsme rodily, ne 😉 Po zavdeni jsem hodne krvacela, ted nic, tak uvidime, dam report.

krista
16. čer 2011

No právě proto že si svoje porody pamatuju tak už bych nic podobnýho dobrovolně nechtěla podstupovat 😀 bez porodu dítě není 😀 jsem strašná posera, poslední dobou toho mám dost, samý operace, tak co neni nutný, tomu se vyhýbám... 😖 určitě dej vědět jak pokračuješ dál, zrovna mi jedna známá říkala, že by si to nenechávala dávat na léto, protože pak dlouho špinila a léto bylo o ničem 🤐 no tak ještě mám čas přemýšlet 😅

smardik
17. čer 2011

@jasekd @krista já o tělísku taky uvažuju, chvíli jsem rozhodutá pro, pak zas ne. no ale nějak už fakt budu muset antikoncepci řešit, zatím si jen dáváme pozor a to zrovna bezpečné není a třetí ted nechceme

smardik
17. čer 2011

jo a ještě dotaz kde jste to přestěhované? na tom maminkam vás nemůžu najít nebo jsem slepá, kde tam jste

princeznal
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jasekd
17. čer 2011

@krista Ja uz nemuzu riskovat, tak jsem do toho sla. A to zavedeni fakt pohoda, toho se neboj. Po prvnim porodu by to asi bylo horsi, mela jsem nastrih a vnitrni siti (ruptura cipku) a prave to nasazeni klesti, kterejma predpokladam roztahla cipek, bylo trosku neprijemny, ale ted jsem zadny vnitrni siti nemela, ta ruptura hraze letos byla povrchova a krasne zhojena, cili uz prohlidka po 6tinedeli se s lonskou nedala srovnat 🙂 Podle me to neni zakrok ani na toho panaka, jak psaly holky, to ten panak by mi udelal hur...Ted trochu spinim, ale mne to az tak nevadi, protoze stejne nosim intimky denne uz strasne dlouho, ted mam latkovky a je to prijemnejsi, pokud by to bylo takhle, tak se s tim i koupat muzu, mam to malinko, a stejne s nasima detma tomu koupani moc nedam, dnes opet ta sama scena, tentokrat na hristi, krasne ten rev mezi panelaky rezonoval 😠 V kocarku se opet sklidnili, mam asi divne deti, vetsina rve v kocarku. Jenze ty pauzy byt musi, na svacinu a na kojeni, jinak bych radeji 3 hodiny furt chodila 😝
Jinak v krame opet kecy, ze to dvojcatko, co je v kocaru vzadu, tam nema vubec misto a blbe se mu tam dejcha a blabla, mam u Vendy tu boudicku dost pretazenou, aby ji tam cumilove v krame neprskali 😠
@smardik Je to nejaka soukr.diskuse, ale Krista te myslim pridala, ne? Najedes na skupiny, tam tusim soukrome a tam to bude, ted tam nejsem pripojena, tak nevim presne...

marfys
18. čer 2011

@jasekd Je uleva slyšet,že nejsem jediná 🙂 ,já rodila 20 h ☹ ,šitá jsem byla i vnitřně,kolik jsem měla stehů nevím a jsem ráda 😉 ,navíc jsem měla před pár lety i operace křeč.žil a tak jak jsem tlačila měla jsem i hemeroidy... ☹ Po porodu jsem byla tak slabá že jsem sebou ve sprše práskla a to se vůbec nepovažuji za slabou náturu.No a jsem taková že mám lidi někde a čumili-dotěrnější bych byla schopná poslat někam 🙂 ,jen po prvním porodu jsem na tom nebyla ani psych. moc dobře,vůbec jsem se nepoznávala,brečela jsem malá taky,páč měla prdíky,tak doufám,že se to nebude opakovat,nemůžu si to dovolit už potom od 2 dětí 😒 .No prostě zvládli to jiné maminky musím i já 🙂

jasekd
19. čer 2011

@marfys Neplas a zacni se tesit, nic jineho ti nezbyva 😉 Moje psychika i fyzickej stav v 6tinedeli s martinem nebylo nic moc, zato ted pohoda hned od zacatku az na par malych krizi a pocit dokonalyho stesti, kompletni rodiny atd, fakt nekecam. S M. jsem to od zacatku nezazila. Rikam si, ze jsem tim Vendy odcinila ten obrecenej test (u M. jsem brecela stestim, u ni hruzou 😅 ) Zato po porodu hned obrovsky stesti. Mne trvalo cca tyden, nez jsem se s tim, ze cekame druhe dite, srovnala, brecela jsem segre do telefonu, doma pred manzelem, pak sjem se za to stydela a bylo mi lito mimina, po tydnu se to sropvnalo, potrebovala jsem hlidani pro M., abych si v klidu dosla na gyn., nechtela jsem hned poutat pozornost, tehotna a s 4 mes. deckem, no a mama se zhrozila, proc tam jdu, ze mam problem, tak jsem musela s pravdou ven, tak se zhrozila, ze tro nezmaknu a ja najednou mela potrebu si to obhajit, jak to bude super atd, no a je. Od ty doby jsem se tesila a pak uz se klepala, aby mimi melo srdicko a vsechno bylo OK. Kdyz budes v haji, tak mi sem napis 😉 No a porod, verim, ze bejt prirozenej, bude treba i kratsi, kazdopadne byl lepsi, budes lip vedet co delat atd. Toho se neboj, casu mas jeste dost... Jak dlouho uz vis, ze jsi tehotna?

zuzik1983
20. čer 2011

maminky ,ktorym vysiel vekovy rozdiel medzi detmi cca 20mesiacov,ako ste zvladali tehotenstvo s dietatom,ktore sa len ucilo behat ale este nechodilo same?a potom ,ked sa babo narodilo,ake to bolo starat sa o dvoch drobcov?dalo sa to zvladat v pohode,alebo makacka?a ako to bolo medzi detmi.zahrali sa spolu?tolerovalo to starsie mladsie,ziarlilo?dakujem velmi pekne za odpovede
je tu dost popisane a dozadu sa mi naozaj nechce docitavat,ci uz tu je nejaka taka mamina 😉

zdezli
20. čer 2011

@zuzik1983 ja budu mit rozdil 19 mesicu, druhorozeny se ma narodit kazdym dnem. Tehotenstvi bylo narocnejsi nez prvni, hlavne ta faze, kdy se dcerka ucila chodit. Vzhledem k tomu, ze se rozchodila az v 16 mesicich, a my bydlime ve 2.patre, tak me to stalo dost sil a tvrdnuti briska. Ale vse jsme zvladli... Jak to bude vypadat ted po porodu ti jeste nedokazu rict 🤐