Do jakého věku 1. dítěte se vyplatí sourozenecký kočár?

cervena_vila
5. bře 2012

Ahoj, v létě se mi narodí druhé, dceři bude dva a půl a dost ráda se vozí. Přemýšlela jsem, jestli koupit tak na půl roku nějakou kárku. Máme u příbuzných dvojčatový kočár, kde jsou děti vedle sebe, klasický houpák, ale to je takový tank, že si neumím představit s tím někam dojet, nebo to dát do auta. To tak drndat po ulici tam a zpět, hlavně ne do kopce 🙂. Myslela jsem na takové ty golfky, kde vzadu může mimčo ležet. Není to autobus, jako třeba peg-perego nebo tyhle velké kombinace. A je to relativně lehké. Našla jsem třeba Cosetto duet lite, ale jsou i jiné. Máte zkušenost?

weri1
5. bře 2012

můj syn je kočárkovej ´, je mu půl roku a rád se vozí....a počítám s kočárkem tak do 3 let, takže kdybych měla druhý dítko, tak určitě kupuji ...

zuzi82
5. bře 2012

Budeme mít děti 26 měsíců od sebe a malý už teď do kočárku nechce. Je v něm maximálně jednou týdně na delší procházku. Nakonec to vypadá, že nebudeme kupovat ani skate. Dnes jsme byli na dvouhodinové procházce bez kočárku a zvládl to skvěle. Takže u nás by to bylo zbytečné. 😉 Myslím, že záleží hlavně na starším dítku, jak chce chodit samo. 🙂

jajulin
5. bře 2012

Děti mám od sebe 22 měsíců a když jsem sourozenecký kočárek nejřív vůbec nechtěla, nakonec jsme ho po porodu koupili, protože syn prostě neuměl chodit civilizovaně po chodníku. Půl roku jsem ho používala dennodenně a pak ze dne na den začal syn pěkně ťapat sám vedle kočárku. Takže za sebe doporučuji nějaký kočárek vyhlédnout a koupit ho až bude opravdu potřeba. Vždyť dnes není problém jeden den zboží objednat a druhý den (nebo na několik málo dní) ho mít doma. Jo, a měli jsme kočárek Graco stadium duo - nový za 4000 Kč. Podle mě skvělý poměr ceny a kvality.

miarosa
5. bře 2012

Taky nad tím hodně přemýšlím, a musím říct že hodně záleží jestli tvoje dcerka je živější a už odpoledne nespí, nebo si ráda odpočine, a nebo nechodíte daleko jen někde blízko na hřiště a máte to blízko domu. Tohle všechno okolo hraje velkou roli. Každopádně si myslim že je ještě dost malá aby si vůbec neodpočinula, chtělo by to kočárek pro mimi a pro sourozence, taky jsou jen ty stoupatka, ale to není odpočinek, moje švagrová má dvojčata a teď už si pořídila 4 kočárek a tenhle bych řekla že je absolutně nejlepší a je to právě ten typ, pro mimí a pro větší dítě - je to TFK twinner twist, má to hodně kombinací, je ouzkej, vejde se všude a přitom má prostor pro děti, boudičky má tak super, že jim tam nefouka, no koukala sem, a hlavně kola, do terénu i do města. asi bych volila tenhle, tak krásný kočár, ale spíš nejvíce pohodový pro maminky sem ještě neviděla, řekla bych že je lepší než x-lander. Přeju dobrý výběr 🙂

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
veruska007
4. kvě 2012

Náš starší je od 1,5 roku zcela bez kočárku, a to chodíme na dlouhé procházky. A vůbec mi to teda neva 😉.Ze začátku se taky zastavoval u každého kamínku, ale brzo se naučil chodit slušně.

... u tak starého dítka bych uvažovala max. nad skatem 😉. Zřídkakdy vídám v kočárku děti okolo 3 let a víc. Podle mne bys to už moc nevyužila... dcerka bude třeba ráda, že může jít a koukat do kočárku na miminko 😉

saminomimino
4. kvě 2012

děti máme od sebe 2roky 5 měs a sourozenecký kočárek nebyl třeba,jen skate za kočárek pro syna,ale on byl celkově dost chodící,tak nevím

1980mat
4. kvě 2012

Já myslím, že nový kočárek je vyhazování peněz. Já mám děti 25 měsíců od sebe. Starší syn měl opožděný motorický vývoj - začal chodit až v 19 ti měsících (obstojně až ve 21 měsících), takže měl jen 4 měsíce, aby natrénoval chůzi, než se mu narodí sestřička. Nekupovali jsme ani skate. Syn prostě jezdil vedle kočárku na plastové motorce, později na kole odrážedle a to jsme se pohybovali fakt rychle. Syn obecně je velký lenoch, ani teď toho moc nenachodí a to mu už budou 4 a má 114 cm, ale obodbí, kdy se mu narodila malá sestřička jsme zvládli celkem v pohodě bez jakéhokoliv dalšího kočárku a skatu. Paradoxně děti, co chodily i o více jak půl roku dříve než on a byly stejně staré se vozily na skatech a zlenivěly a nechtěly pak vůbec chodit po svých. Nikdo v okolí, kdo má děti dva a více let u sebe však sourozenecký kočárek nekupoval. Takovou investici považuji za odůvodněnou jen u věkového rozdílu menšího dvou let, kdy je to na starší dítě ještě velká zátěž. Taky záleží, jak daleko musíš s kočárkem chodit a zda umíš řídit auto. Já se po okolí tak 1-2 km pohybovala s dětmi pěšky a když jsme potřebovali dále (třeba na kroužek, k doktorům apod., tak jsem holt oprášila více jak deset let nepoužívaný řidičský průkaz a pane, jak teď řídím a nemám problém jet sama s dětmi nakoupit, k lékaři, na kroužek, k babičkám apod. ), takže já se zdokonalila v řízení a syn v chůzi a prospělo nám to všem. 😉

dlabinecka
4. kvě 2012

Já mám děti 16měsíců od sebe, takže jsem souroz. kočárek samozřejmě pořizovala, ale už je dávno pryč. POužili jsme ho tak tři měsíce, přes největší zimu, pak jsem věčně tlačila dvojkočár a malá stejně tapala. TAkže malá byla v kočárku tak dejmetou do roka a půl. Je to o zvku dítěte, o tom, kde bydlíte, jaké máte procházky atd...

eveluska
12. črc 2012

mam deti 18m od sebe a i kdyz pred porodem jsme uz nejakou dobu byli po okoli bez kocarku, tak jak se ted vozi bracha, tak porad do kocarku nastupuje, i kdyz tam nemam pridelanou tu sour. sedacku, proste se chce vozit mnohem vic 🙂 Takze na nakupy, delsi prochazky, na spani pres den venku apod. ho myslim jeste dlouho vyuzijem 🙂

svatule
14. srp 2012

naše děti jsou od sebe o 17 měsíců a sourozenecký kočár jsem pořídila a to hlavně pro můj "klid". Dcera chodí pěkně od cca 13 měsíců, v kočárku nespí a baví ji chodit, ale když potřebuji něco rychle vyřídit, nebo k lékaři, tak holt nasedne a jedeme. Záleží, podle mě, i na tom, kde rodina bydlí, my jsme v centru Ostravy a je tady hodně aut, takže je to i bezpečnější projít to s kočárkem a pak teprve "vypustit"

andelka
14. srp 2012

Já mám děti 22,5měsíců od sebe a sourozeňák mám Jané powertwin, velikostně je skoro jak monokočár a je lehký. A mimi neleží u země.
Dost už využívám kombinaci starší pěšky, menší v manduce, nebo starší sporťák, menší v manduce. Ale začala jsem nosit až před nedávnem, předtím byl lepší sourozeňák. Hlavně když jsem sama a potřebuju obě děti rychle přepravit. Skejt na náš hluboký kočár nešel dát.

dana3262
14. srp 2012

Starsimu je ted 30mesicu a stale tam spi. Mame 2 sour.kocary a vyuzivam ten spaci-easy walker duo. Vyspi se tam pohodlne vic jak 2 hodiny.

barushka0404
14. srp 2012

My máme děti od sebe 2 roky a 2 měsíce, o koupi sourozeneckého jsem neuvažovala i když s myšlenkou jsem si pohrávala, ale jsme z vesnice a cesta autobusem by byla nereálná. Jak byl malý menši vozila jsem dceru sedící v korbě v nohách, teď už je malý dlouhý a nejde to tak dcera musí chodit. Na pochůzky si vyhrazuji více času, když potřebuju na nákup, jedeme autem. Uvažovala jsem o skejtu ale na typ kočárku co máme je to dosti drahá záležitost. Na spaní jsme vždy doma a když bychom šli někam na výlet vezmu sporťák, malého do manducy a dcera do kočáru nebo naopak. 🙂

vendullka
17. srp 2012

Naše děti jsou od sebe o 26 měsíců, ale ani jsme o něm neuvažovali, malá odmítala kočár už ve 22 měsících a naštěstí jí to vydrželo i když se mladší vozí a ona musí ťapkat🙂

tarra27
7. kvě 2013

my jsme kupovali a to jsou holky 14měs od sebe a pak jsme si říkala, zda jsme se neunáhlili, že ho vlastně asi často nevyužijeme....a ted jsme byli o víkendu na procházce a starší (20měs) chtěla jet v kočárku s tou malou....takže díky Bohu za něj....

je to určitě snažší je tam dát a jet, a i na procházky, když nemůže apod....a nebo když chce a není to tomu staršímu líto, že se jeden veze a druhý ne....

moje sestřenice byly o 18měs cca a ta starší doslova trpěla.....někdy sy sedala k nohám té mladší, ale stejně....a svým způsobem je mezi nima rivalita dodnes....

pokud jsou děti brzy po sobě, což myslím tak do dvou let, tak bych kočárek pořídila....my jsme koupili jen sporták, bez korbiček, mladší dáme to tašky a sklopíme sporták dolu - tu její čast a ted už začíná sedět....takže můžou být vedle sebe v pohode.....

akvy
21. kvě 2013

Holky, tak já mám holčičky necelých 19 měsíců a dvojkočárek jsem měla i manducu. Ale koupila jsem Icandy pears, kdy potom z něho jde udělat klasický kočárek a sedačka mi šla po úpravě, co mi udělal manža i ke mně. Nechtěla jsem klasický vedle sebe. No a i když starší fakt už nechtěla jezdit, dobře jsem udělala. Když jem pospíchala, hup do kočáru, nebo když byla unevená. A teď začíná být vyčůraná a leze Valince do kočárku Baby jogger city mini. 😀 A manduca super 🙂 Měla jsem i šátek, ale manduca byla pro můj klid lepší.

maxi.smile
26. čer 2013

U nás rozdíl 19 měs. a ze začátku si to bez sourozeneckého neumím představit. Záleží i na bydlišti. V Praze cestuji převážně MHD, dcera mi docela utíkala, všude lidi, chaos, v metru, na peroně..malej brečel, musela jsem se mu věnovat, v tu chvíli bych neměla třeba čas držet malou za ruku...a tak dále..navíc ještě občas v kočárku spala. Koupili jsme z druhé ruky, byl úžasnej, prostě pomocník...nákupy si bez něj také neumím představit...Ale stačil pár měsíců...Kladla jsem si otázku, zda by to bez něj nešlo? Za mě nešlo...ale každá to můžeme vidět jinak...

klinhart
26. čer 2013

Ahoj, já mám děti 17 měsíců po sobě a o sourozeneckém kočáru jsem ani nepřemýšlela. Je to velké, těžké, neskladné. Hodně jsem jezdila po Praze MHD a tam jsem občas měla co dělat, abych se vešla i s normálním kočárem. O vynášení kočáru do autobusu nebo tramvaje ani nemluvě. Takže starší syn šlapal, nebo jezdil na motorce. A když nemohl, vzala jsem ho na ruku a poponesla 🙂

letadlo13
10. říj 2016

Kluci jsou 21 měsíců a zatím mám mimčo v šátku a většího v kočáře. Ujde hodně, ale rozhodně ne tam, kam chci já. A v poledne v kočáře spí. Přijde nám na přechodnou dobu sourozenecký kočár. Na delší štreku bude fajn.