Druhé dítě - kde spí?

danny617
19. črc 2013

Chci se optat. První syn (nyní 19m) nám spí ve sém pokojíčku od konce šestinedělí. Budili jsme se navzájem. A když máme někde (třeba na dovče) spát dohromady, je to katastrofa.
Druhé dítě plánujeme tak nějak za rok (synovi bude cca 2,5 roku). Kdo byl v této situaci, kde spalo druhé dítko? V pokojíčku? V ložnici? Popř. za jak dlouho jste přestěhovali ke staršímu? Nebudili se navzájem? Může mít dítě od 2,5 roku již klasikou postel jen se zábranou? Díky za každou odpověď!

sheeni123
19. črc 2013

Mám děti přesně o 2,5 roku od sebe. Starší u nás spala do roku v ložnici (ve své postýlce), pak byla v pokojíčku. Od dvou a něco má normální postel se zábranou a nemá s tím žádný problém. Mladší má rok a zatím spí u nás v ložnici - jednak se v noci budí ještě jednou na jídlo a taky se budí i několikrát za noc (zuby), hlavně spí ještě přes den dvakrát, a protože starší zatím není ve školce a dopoledne si chce hrát v pokojíčku, tak i z toho důvodu máme postýlku zatím v ložnici, aby měl mladší klid na spaní. Po o spí oba stejně.

eeefffaaa
19. črc 2013

@danny617 ahojky..my mame něco podobného,ale s mladsim...starsi spal s nami v loznici a pak když jsme zjistili ze cekame druhé (prnimu byl necely rok) jsme si rekli,ze by bylo dobře naucit ho spat samotného,ale on mel vždycky desny problémy usínat,takze jsme to nechali byt a nechali v loznici.Pak když se narodil druhy syn,spali oddelene,ja s maldsim v obyvaku a starsi s manželem v loznici.Jenze starsi zacal mit nocni desy a v noci brecel, a muze nic nevzbudi,ten spal dal a ja litala od jednoho k druhemu...takze nakonec jsem zustala pak v loznici a maldsi zacal spat sam.Meli jsme u nej chuvu na nevyssi citlivost primo u hlavicky abychom slyseli každý sebemensi zvuk nebo zakaslani.No a naucil se od dvou mesicu takhle spat.Zaver je takovy ze starsi spi do dneska s nami v loznici,mladsi spi sam v pokoji.Vesekere pokusy dat je k sobe ztroskotali u mladšího,protoze jak není zvykly s nekym spat a je zvykly na ten svůj samostatny klid,vzdycky neskutecne vyvadi a breci,ze tam staršího nechce.Prave ze nikam ani moc nemůžeme jet,jelikoz on je zvykly spat sam a když chceme aby usnul s nami tak se tak ještě ani jednou nestalo,vzdycky je z toho rozhozeny a nemůže zabrat...takze jsme si rikali,kdyz pojedeme nekam na dovolenou,musime asi vybirat zatím tak aby to byli pokoje o dvou ložnicích nebo ja nevim...jinak u babicek nespi,jelikoz jedna babicka sice hlida ale ne přes noc,uz je starsi a nevim zda by to zvladla a druha babicka je hodne mlada babicka,ale zase si kluci nechce brat a za cele 4 roky je ještě ani jednou nehlidala...takze doufáme,ze se třeba mladsi umoudri a nauci se spat se starsim jinak musíme cekat az k tomu dospeje 😖

handm
19. črc 2013

Ahoj, tak náš starší spí ve svém pokojíku od 7 měsíců, od necelého 1,5 roku ve velké posteli se zábranou (90*200cm), postýlka už mu nevyhovovala, špatně spal, odmítal tam chodit spát. Přes den spal zásadně v kočárku. Mladší se narodila, když mu byly bez měsíce 2 roky. Do deseti měsíců spala s námi v ložnici v postýlce, pak jsme je sestěhovali do jednoho pokoje. Dávám nejdřív spát ji, pak jde on, přečtou šeptem pohádku a pak je ticho, ví že musí být, aby nebudil sestřičku. Zatím je ukázněný a hodný. V noci se nebudí ani jeden, leda špatnými sny. PO obědě mi spí ejště oba, bud jsou spolu v pokoji, zase nejdřív dám spát jednoho, pak druhého k němu/ní. Anebo spí starší u nás v manželské, bere to jako "privilegium" 🙂 Kdyžtak se ptej..😉

handm
19. črc 2013
danny617
autor
19. črc 2013

@eeefffaaa
@sheeni123
@handm
Díky za odpovědi! Já se právě bojím toho, jak bude vypadat přenocování s maldším dítětem v ložnici. U prvního se nám to vůbec neosvědčilo a pokud to tak bude i u druhého, tak nevím ... Jedině se přestěhovat do většího bytu 🙂). A kdyby byl prcek v pokojíčku, jak s denní spaním právě....a nebude prcek budit většího? To jsou věci, kterých se bojím. Je mi jasné, že se to nějak vyřeší a že to řeším předčasně, ale chtěla jsem vědět, jak to mají ostatní ....

sheeni123
19. črc 2013

Hlavně co dítě, to naprostý originál 😉 Jedno s vámi nemohlo spát, druhé s tím třeba vůbec nebude mít problém... Každopádně když jsme třeba u babičky, spí oba spolu v jedné místnosti a většinou se ta noc zvládne. Doma si mladšího nechávám u sebe i z vlastní pohodlnosti, abych k němu nemusela pořád běhat vedle do pokoje...myslím, že by starší ani nevzbudil 🙂

veruska007
19. črc 2013

Starší dostal vlastní velkou postel ke 3. narozeninám, zábranu měl jen pár dní, od té doby spí v pohodě na velké posteli. Jedinou nevýhodou je snadnost vylézání z postýlky, hlavně při odpoledním spaní ☹.
Druhého jsme měli v ložnici, dokud se nenaučil spát bez buzení celou noc (cca 10 měs.), od té doby je s bráškou v pokojíčku.
Teď čekáme třetí a jak se naučí spát celou noc, půjde za klukama 😉. Ti se hrozně těší.
Na odpolední spaní děti pokud možno separujeme, jinak nespí ani neden. Mladší je většinou v cestovní postýlce v obýváku (starší se v ložnici neosvědčil, raboval ve skříních a škrábal tapety 😠 )

zlababa07
19. črc 2013

Staršímu byly přesně 2 roky, když se narodil mladší 🙂 Starší spí u sebe v pokojíku od 10 měsíců, ve velké posteli se zábranou cca od roka a půl. Mladší byl od narození donedávna u nás a teď asi 3 týdny si pomalu zvykají na společný spánek pokojíčku (mladší se vedle mě též budí víc a častěji, než když spí s bráškou). Sice se v noci budí i tak, ale méně a kolem 2-4 ranní si ho pak beru k sobě do ložnice (má tam taky postýlku), aby nebudil staršího, který k ránu spí lehčeji. A odpo spaní jak kdy, ale na 99% mladší v kočárku na zahradě a starší nahoře v pokojíku. Časem je budu muset naučit spát i dopo spolu, ale to se dá řešit, jak psala @handm tak, že staršího nechám spát v naší ložnici a mladšího v pokojíčku.

romcovaklarka
19. črc 2013

Mám mezi dětmi 20 měsíců. Starší se přestěhoval do velké postele asi týden před narozením mladší - neplánovaně, byl totiž nemocný ten poslední týden a tak jsem si ho začala brát k sobě na matraci, kterou jsem měla u něj v pokojíku vedle jeho mimi postýlky. No a už v ní zůstal. Tu matraci jsem mu nechala místo postele, aspoň se nemusím bát, že spadne - dost se vrtí. Akorát chci pod ni koupit rošt, aby větrala, ale nechám ji zatím na zemi. Starší teď spává zpravidla u sebe v pokoji a já vedle u malé a když se starší v noci vzbudí, přijde spát k nám, ale posledních pár dní začíná opět spávat celou noc, tak snad se to udrží 🙂
Ze začátku teda spali se mnou oba a nebudili se skoro navzájem, jen výjimečně. Budí se ale navzájem ráno, jak už mají lehčí spaní - vidím na nich, že každý zvlášť by ještě třeba znovu usnul a něco dospal, ale takto se navzájem úplně proberou a vstáváme o to dřív :-/
Jinak po obědě spí starší ve svém pokojíku a mladší, pokud tou dobou taky spí, tak buď u sebe, anebo venku v kočárku.

monikabie
19. črc 2013

Mám děti o 3 roky od sebe. Starší spal s námi v ložnici do 3 let v postýlce pouzději ve velké posteli, a mladší má ted2 r a spí spolu v pokojíku asi 3 týdny🙂 I když chodí za námi🙂

marhulinka
19. črc 2013

Mám děti od sebe o 3 roky a starší spí v pokojíčku od 4.měsíců /od dvou let ve velké posteli/...malá spí zatím s námi v ložnici a tak na 6ti měsících /pokud bude spát jako teď celou noc/ bychom ji chtěli dát k bráškovi 🙂

kammka
19. črc 2013

spíme všichni v ložnici a vyhovuje nám to... 🙂 🙂 bez ohledu na to, že dětskej pokojík zatím nemáme 🙂

aajda
19. črc 2013

Tak asi v menšině, nicméně Agi spí ve svém pokojíčku od prvního dne doma. Když měla spát někdy v pokoji s náma (na cestách), tak jí budil každý náš pohyb. Ale to přešlo tak v roce a půl, kdy ž jsme jí nevadili. A když spí s náma v posteli, tak je většinou hodně kontaktní, obvykle mě buď drží za nos, nebo si lehne přes můj obličej, nebo zaboří hlavu do mého krku, tak to se obvykle nevyspím já.
A Lukáš spí s Agátou v pokoji též hned od prvního dne doma. Jsou mezi nima necelé 2 roky. Navzájem se nebudí, naopak od té doby spí Agáta lépe.
Jo a Agi má velkou postel od roka a půl. Aby jí jakože mimčo neukradlo její postýlku.
Ale myslím, že časem se začnou navzájem více budit k ránu, až budou oba celkem vyspaní... jako že už znovu nezaberou.

cervena_vila
20. črc 2013

Spíme všichni na jednom letišti a děti se navzájem nebudí. A to až do extrému, kdy jsme dnes večer grilovali, malá se probudila a s pláčem mě hledala po ztemnělém bytě. A velká spala jako špalek...

danny617
autor
22. črc 2013

@aajda Děkuji za odpověď. U nás se taky spí skoro od začátku samo. Se synem jsme se navzájem budili a pokud někde jsme, tak stále budíme. Nejraději bych dala pak prťouse aky do pokojíčku hned, ale bojím se právě, aby nebudil velkého. No asi to nemá cenu řešit dokud nebuvidíme, jak to bude 🙂.
Pokud by se mimčo povedlo, jak plánujeme, chtěla bych Filípka přestěhovat do velké postele v 2,5 letech. Už na to má dítě rozum? 🙂
@marhulinka
@monikabie
@romcovaklarka
@zlababa07

marhulinka
22. črc 2013

@danny617 Kubík šel do velké postele těsně před 2.narozeninama a super - bez zábrany,protože ji nechtěl. Od té doby spí úplně v pohodě a lépe než v postýlce