Druhé dítě po 2 - 2,5 letech. Máte to tak někdo?

kacka79
8. říj 2008

Moc prosím maminky 2 dětí, které mají děti od sebe 2 - 2,5 roku..Plánujeme tento věkový rozdíl, ale ve svém okolí nemám moc dětí kolem těch dvou let..Už se starší alespoň samo oblékne? A je schopné jít vedle kočárku, nebo je nutný skate za kočárek?? Děkuji všem 😵

petule.h
4. lis 2008

krista: jelikož jsou oba kluci od 2 měsíců nekojeni, tak odmala spali a lukášek spí (třeba dnes celou noc bez mléka, včera usnul až ve 23h(vyjímečně) dal si 60ml a vzbudil se až ráno v 7.30...je to dle mě silnější to mléko...nevím, mě to pomohlo ke spaní, zmizeli prdíky...neplakali ...nevím...kaši prostě tom nechtěl nikdy a dote´d to není on vůbec nejí rád sladké jídla...palačinky, lívance, kaše...nic, on je na omáčky, maso...když jsem byla těhotná kaši krupicovou jsem si dělala i já a on nad ní ohrnul nos, tak jsem jí snědla sama, koblihy nejí---no nic takového...nikdy nechtěl dudlík...tak třeba bude lukášek jiný, ten zase dudá jako o závod, tak uvidíme, co bude papat on...
určitě za to , že nejí kaši by ti Mudr vynadat neměla...každé dítě je jiné jako každý dospělí, do mě taky nedostaneš čokoládu, ale šunku jo 😀

krista
6. lis 2008

Ahojky,
tak si představ že Dr. mi poradila abych to malý přisladila když to nechce jíst 😝 na to teda ale prdím, na další kontrolu jdeme až v lednu tak si myslim, že do tý doby třeba už bude papkat líp, času na to abych přidala cukr je pořád dost, kdežto jak ho jednou přidám tak už se ho nezbavim 😉

No kluci jsou šikulky že ti odmala tak pěkně spali 😵

A jinak jsem včera dostala MS tak začnu měřit bazální teplotku a snad se brzo zadaří 🙂

petule.h
6. lis 2008

krista, dle mě to je blbost, ani bych jí to už neříkala, tom jedl od 8m pribiňáka, kde je mléko a doktorka se mohla zbohnit, on to miloval...vše jí už neříkám, takže pokud puije umělé mléko nic se myslím neděje a nějaký ten jogurt už by mohlo?? a co večerní příkrmy zelenina??? hele nedělej si s tím hlavu fakt, tom to nejedl nikdy a je to kluk jako buk... lukášek má ve 3m 6600 a 65cm, takže za měsíč začnu taky

krista
6. lis 2008

Petule to má krásný míry 😵
Právě že my jsme v tom jídle celkově nějak pozadu 😅 na její věk se skoro pořád jen kojí, má jen oběd a to ještě tak maličko, že se to skoro nedá za to považovat, uvažovala jsem, že zavedu nějakou svačinku, přesnídávku nebo bílý jogurt, ale přesnídávku zase nechtěla samozřejmě a na jogurt chci ještě chvilku počkat, ale to je fakt neštěstí s tím dítětem 😅 Kéž by papkala 😝

A nevím jestli už jsem se tě ptala, možná jo, tak kdyžtak promiň, ale co porod? Když porovnáš první a druhý porod, byl druhý porod lepší? Rychlejší? 🙂

petule.h
6. lis 2008

krista. oba porody jsem přenášela 11 dní, první jsem se neotvírala ani za nic a nakonec císař, tomíkovi hrozila hypoxie, špatné ozvy, zkalená voda....druhý porod jsem čekala zase císaře, opět jsem měla nastoupit do porodnixce rocvnou na příjem v úterý, ale v sobotu ráno najednou kontrakce a já ani nevěděla že to jsou kontrakce a celý den jsem jezdila po návštěvách a v so večer mě manža teda dovez do porodice a ono, že bude asi porod, pořád jsem čekala císaře a najednou spontální...pro mě hrůza, zlatej císař, mělla jsem pes 30 stehů, šili mě přes hodinu....raději pro mě kuchnout břicho fakt, to bylo super, ještě v celkové narkóze 🙂 ,...no každá to máme jinak
co se týče jídla, opravdu se rtím nestresuj, chce to pomalu...tomík chtěl jen kupované ...takže napoprvé to bylo jen lžička, PaK SE to rozjelo, ono když nekojíš od začátku, tak máš příkrmy dříve a to dítě si na to nějak dříve zvbykne..určitě nastav řád, snídaně svačina, oběd, večeře a klidně 2 svačiny...zvykne si, lžička, 2,3-.... za chvilku to bude v poho abudeš řešit jiné věci a tohle ti přijde banalita...
jinak srovnání porodu???? císař byl pro mě určo lepší....ale na druhou stranu jsem ležela 3 dny na vyvolání a další týdehn p císaři, takže pakárna, kdybych neměla nadstandart tak umřu 10dní?????? druhej rychlej bolestivé to šití hlavně, celé to se mnou odrodili a odšili jen asistentky, ale do 2h po příjezdy byl lukášek venku a za 3 dny jsem byla doma???
KDYBYCH JÁ MĚLA VOLIT, TAK PRVNÍ POROD 😉

krista
25. bře 2009

Ahojky holky,
dlouho jsem tady k vám nezavítala, no do vašeho věkového rozdílu se teda prozatím nezařadím 😀
Podle všeho to vypadá na věkový rozdíl spíš 1,5 roku 😀

Tak se mějte všichni hezky 😵

caira
25. bře 2009

cau kocky, tak to tu se zaujetim ctu a hltam nazory 🙂 Porad jsem se rozmyslela, kdy druhe mimi a posledni dobou zvazujeme, ze se na to vrhneme uz letos..( cca koncem leta) rikam si, ze kdyby to vyslo tak by pak male bylo kolem tech 2.5 let. Mam tchanovce co bydli kousek od nas (15 minut chuze) tak vim,ze by urcite pomahali co se da, tchyne kdyby mohla tak si malou bude brat klidne denne 😀 spis se bojim, ze jestli to je fer k dceri, ze najednou na ni nebudu mit tolik casu a jedine co me desi je, ze tim bude trpet protoze uz nebude moc mit tu vyhradni pozornost... 😒

krista
25. bře 2009

Caira myslím že díky tomu že nebude mít tu výhradní pozornost "všechno se nebude točit jen kolem ní" z ní může být jedině lepší člověk 🙂 nemyslím si a tím určitě nechci říct, že ostatní děti jedináčci jsou rozmazlený, to bych neřekla, protože jsem sama jedináček... ale podle mě bude pak samostatnější, já se chci snažit rozdělovat svou pozornost pořád skoro stejně až se prcek narodí, když nebudu mít na Kristýnku čas přes den kdy je manžel v práci, tak ji to vynahradím až bude manžel doma, třeba si samy uděláme výlet, procházku nebo tak něco, určitě se nebojím, že by měla nějak citově strádat 😵

caira
25. bře 2009

Kristul ja te obdivuju, ze to beres tak v klidu, ja si na jednu stranu rikam, ze to pro ni bude dobry, manza je ze tri deti a jsou od sebe po 2letech a porad vypravi co jako deti delali atd a taky si myslim, ze nijak nestradal a naopak si myslim, ze asi fakt nejtezsi je ten prvni rok-dva a pak je to pro ty deti jedine dobre,ze jsou si vekove blizko-stejne zajmy, hry atd..ja s brachou jsme o pet a bylo to jak dva jedinacci..
jedine co je, ze manza neni fakt cely den doma, do prace cestuje takze domu dorazi vetsinou tak na pul sedmou takze vsechno musim obstarat sama..ale zase zvladli to jini zvladla bych to taky (snad) 😅

Kdyz se ptam manzi co si mysli tak tomu je to jedno, vcera jsme se o tom bavili a on, jestli chci,ze se na to muzeme vrhnout hned 😀

skurinka
25. bře 2009

ahoj holky tak ja mam deti o 21mesicu od sebe a slo to.

kristi
25. bře 2009

caira, to ja jsem rekla muzovi ( taky by chtel uz ted), ze jako kdyz bude pomahat, tak klidne, ale to jsem rekla, protoze vim, ze nebude, ze bych na to stejne byla jen a jen sama, bez babicek, a eventuelniho oddechu. Proto to nedam

kdyby chodil z prace v 17h, sel by s jednim ven, nebo vykoupal, dal najist atd...ale to u nas vazne nehrozi...

kazdopadne vsem, co si troufaji, tak preju hodne zdaru a pevny nervy.

caira
25. bře 2009

Kristi: naprosto vim co myslis, ja si taky rikam, ze by to bylo jiny, kdyby byl manza doma treba uz pred patou, ale takhle on fakt prijde domu a mala uz je po veceri, vykoupana a akorat ji na gauci precte pohadku, da ji mliko a mala jde behem pul hodky do postele.. nevim jak bych koupala dve deti 😀 nebo tak 😀

Ja mam dobry, ze kdyz se rozhodneme, ze treba ty 2.5 - 3 roky dame tak tchyne urcite bude pomahat, je hodna, sice az teprve ted si jakz takz troufne malou hlidat, ale rikam si, ze ve trech letech uz mala bude umet rict co a jak...

bez rodiny okolo je to jinak na prd, co? nas jako deti babicka hlidala o prazdninach nebo kdyz jsme byli nemocni atd a bylo to super 🙂 i jsme tam hodne chodili nocovat ( volnejsi rezim nez doma takze jsem to jako dite milovala)

krista
25. bře 2009

Holky u nás je to jak kdy, ale většinou tak, že manžel odejde kolem 6h a přijde nejdřív v 18h (v tom lepším případě), když je doma, tak si nemůžu stěžovat, malou vykoupe (protože já mám od porodu hnusný ekzém a koupat v rukavicích odmítám, takže u toho trpim 🤐) dá jí najíst, pomůže i s nádobím. Můžu říct, že v něm mám maximální oporu, sice neni doma, neni to ten tatínek co si oddělá někde 8 hodin a šupem domů, ale za to když doma je, tak by nám snesl modré z nebe 🙂 bez něj bych do toho nešla, to ne 🙂

Jedna babička pracuje a druhé bychom dítě nesvěřili 😅 ale ta pracující taky moc pomáhá když to jde, ovšem o nějakým relaxu na celý den si můžu nechat zdát 🙂

Přesně jak jsi Cairo napsala, já to taky vidím tak že nejhorší budou ty první roky, ale třeba mě děti překvapí 😅 u Kristýnky jsem si taky myslela, že ta její uřvanost brzo přejde a rok za námi a je to tady pořád 😅 sice lepší, ale je 😅

caira
25. bře 2009

krista: tak to mame skoro stejne, manza sice chodi pozde ale kdyz muze tak pomaha co se da,

vecer uklidi kuchyn, vymyje flasky, vyzehli si i kosile do prace atd atd, a o vikendech taky koupe 🙂 jeho to bavi a mala u toho vzdycky nadsene krici, takze tam asi musi delat pekne kraviny 😀

Ja mela nastesti pohodu v tom, ze mala byla od zacatku klidny dite, ale ted zacina byt takovy maly vzteklounek jak neni po jejim tak zacne brecet nebo se vztekat. My ted bojujeme s tim, ze se mi zase zacala v noci budit na mliko, spavala v klidu celou noc - cca od tech 19.-19.30h do 6 do rana, to si dala mliko a jeste na hodku vychrupla a ted se mi najednou zacala budit ve tri na mliko a pak jeste v tech 6 znova..no takze zase nic moc 😖

kristi
25. bře 2009

jezis, tak jeste aby uklidil? nikdy, mne fatk nepomaha s nicim..myslim ty dom. prace...zatim stiham, az nebduu stihat, bude na to pani.

babicku mame v pohode, dame tam Miu napr. na cely vikend

caira
25. bře 2009

kristi manzel byl driv taky linej jako vandrak v cervenci, ale co se narodila mala tak se fakt snazi, teda ja delam takovy ten uklid vysavani, koupelna, pracha atd, ale kdyz reknu, ze je potrebova fakt poradne vysat loznice a odtahat postele atd tak jde a udela to bez reci, okna mi pomaha myt atd atd, fakt se snazi...

jinak jsme se po dnesni konverzaci rozhodli, ze do toho koncem leta pujdema a zkusime zapracovat na prirustku 😀

lu777
13. říj 2009

a zapracovali 😀 😀

jj, já kdybych tuhle diskusi četla před rokem tak bych si řekla že dotyčný jsou blázni... a teď jsem ve stejný kategorii 😅 😀

ale zase nám dřív dítka odrostou a pak budeme moct zas někam vyrazit 😉

fran
17. pro 2009

Ahoj LU, znam te z Lednovek 2008. Jsme na tom stejne 🙂 Uz taky cekame posilu pro rozbourani bytu. V kvetnu.

syraell
17. pro 2009

petule.h : Tak to jsi me teda celkem dostala 😉 Prvni porod jsme taky meli sekci a ja si porad rikala, jaka je to pakarna, to lezeni s jizvou, dreny a podobny hity. Desne jsem zavidela holce na pokoji, ktera odrodila spontanne a mohla se v klidu o momco sama starat...U nas byl teda cisar zivotne dulezity, ale porad jsem si rikala, ze potom je to asi lepsi po spontannim porodu. Tak ted jsem teda zvedava, jak to dopadne s nama. Jinak Kubikovy je 2,5 roku a koncim prvni trimest, takze rotdil by mel byt 3 roky a 1 mesic...

simlenka
18. pro 2009

ahoj,pridavam se do klubu,rozdil bude 2roky a 3 mesice,nejdriv panika,ted se fakt tesim jak bude mala reagovat a tak. lu777 si taky pamatuju z prvniho terminu,ja tam pak teda prestala chodit,moc lidi a neorientovala jsem se a nedavno jsem zaregistrovala,ze jsme zas nastejno tehule 🙂 priznam se,ze jsem flegmous a rozhodi me maloco,takze verim ze to v pohode zvladnu. mala je jeste kocarkova,hlavne v nem spi po obede,ale na druhy planuju satek,tak to pujde skloubit dohromady.

fran
18. pro 2009

Ahoj Simlenko, tak to vitej do klubu. Ja taky chodim na konika sporadicky - je fajn, ale hrozne pozira cas 🙂
No, satek je fajn. Taky planuju tahat v nositku. Uz jsme v nem nosili holcicku a bylo to super. Satek jsem nikdy nezkousela, bojim se, ze bych se do nej zamotala a uz se nevymotala, ale asi to tak neni. Mam nositko Ergo baby, tak uvidime, jestli to s tim nejak pujde s tou vlozkou pro kojence.

simlenka
18. pro 2009

O ergu jsem slysela jen to nejlepsi,mne ale na satku uchvacuje ta klasika - jen jestli se naucim vazat! jsem takovy tele,dneska jsem zkousela uvazat to nase batole a hruza,ale ona se teda fest branila,mimino snad preperu lip 🙂 jeste se mi moc libi mei tai

krista
19. pro 2009

Ahojky,
koukám, že tady zase jedete 🙂

Náš věk. rozdíl je nakonec 1,5r. a nestěžuju si 🙂 tak vám všem přeju pohodový těhotenství a ať vám to pak doma klape 😵

fran
22. pro 2009

No, ja prave taky nevim, jestli bych se do toho nezamotala, ale asi nakonec ne. Ale nositko je lepsi pro manzela, satek by asi nebral. 🙂

No, jedeme. Koukam, ze jedeme tak, jak se da s jednim litacim prckem na krku.

Mama nas mela taky po roce a pul a rikala, ze to slo. Ja byla hodna 🙂 . Dost pry vyuzivala ohratku, pry nam to nevadilo a hrali jsme si tam.... Tezko rict 🙂 .

martinka78
26. pro 2009

Ahojky,
tak já se přidávám k diskuzim naší Adélce byly v říjnu 2 roky a akorát od října se snažíme o druhé mimi, nám to teda vyjde spíš tak ty 3 roky od sebe - doufám, zatím těhotná nejsem, ale ona je strašně živá, vyžaduje pozornost, takže si myslím, že u nás ty 3letý věkový rozdíl bude asi tak akorát, mám kámošku a ta má druhé mimi a prvnímu je rok, takže taky hukot, ale on je ten mrňousek strašně hodnej a ten druhej prý taky, takže je to asi u každého jiné, ale když na jednu stranu bych druhé chtěla tak aby byly děti od sebe ty 3 roky ale na druhou si říkám, že to první bude ochuzené, neumím si to představit, že budu mít čas na obě dětičky, teď mám pocit, že mi bude strašně líto Adélky, že už se budu spíš věnovat mimouškovi a jí "odstrčím", stejně tak mám strašný pocit, že jí pak budu muset dávat do školky, jak jsme na sebe zvyklé být spolu celý den a pak najednou bude pryč, ale jí se tam líbit bude, děti miluje, asi jsem hrozná a moc o tom přemýšlím ☹

fran
29. pro 2009

Martinko neboj...Ja mam taky holcicku hotovy tornado uz od narozeni ale stejne mam pocit, ze ten zacatek nejak zvladnem a pak uz bude mala rada, ze ma sourozence. Budou ji dva roky v lednu. Zacina vozit kocarek s panenkou, co dostala k vanocum a je takova dulezita pecovatelka. Dela na mensi deti a na psy tytyty no nedelej, nenene a pozooor. Takze chudinka bude spis druhe dite, ktere bude pod jejim vlivem 🙂 .

Ja si rikam, ze my tady to venovani moc resime. Ja taky jsem furt s ni a je zvykla si se mnou porad hrat (sotva neco udelam doma).

Driv chodily matky na pole a zadny velky venovani detem taky nebylo. V Irsku treba uz v sestym mesici mazou do prace a stat jim nic neda. No a moje sestrenka na Kanarech soupla oba uz v roce do jesli a trada. My v soku, tam je to normalni....klukum evidentne nic nechybi. Takze byt do tri let doma s holcickou a venovat se ji je proti tomu uplna paradicka. Ale mazec to bude kazdopadne. 🙂

minea
29. pro 2009

Asi sem taky patřím, malé bude 2,5 roku, až se mimi narodí. Zatím si to neumím představit a děsím se hlavně toho, jak uhlídám dceru, aby mi nevběhla pod auto, když budu mít v ruce kočár s miminem.
Jinak já se sestrou jsme od sebe 15 měsíců, takže zvládnout se dá asi všechno 🙂.

fran
30. pro 2009

Snad jo. Dukazem je Krista, co sem pise. Ma dve rok a pul od sebe a zda se, ze zvlada v pohode. 🙂
Ja jsem se sestrou taky rok a pul.

simlenka
30. pro 2009

Ja se nebojim,ze malou odstrcim,prave si myslim kdyz mimi bude v satku,bude spokojene u mamy a nemusim ho moc resit a ja budu volna pro terinku,samozrejme pak asi trochu prituhne,ale to uz zas bude zvykla,ze mame dalsiho clena rodiny... ale taky jsem se desne trapila vycitkama svedomi,tim ze si neumim predstavit,ze nekoho miluju tak jako ji a tak - a najednou to temer pominulo,semtam ta obava vyskoci,ale uz malo a spis se na to tesim a vidim v tom plus.

romana.st
1. led 2010

Ahoj holky, taky se přidávám. Když se nám mimčo narodí, tak náš Aďulka bude mít 2 roky a 3 měsíce.
Při udělání těhu testu mě zachvátila panika a teď se s tím pomalu smiřuji 😅 Plánovali jsme mimi, ale až za rok.
Aďulec je celkem živé dítě. Ještě stálé nosí pleny, nechce spát v nové posteli, vozí se v kočárku.....

Holky, zajímalo by mě, jak jste řešily spaní dětí. Máme 2+1, tak to bude zajímavé......
Bojím se toho, že se budou vzájemně budit 😖