Druhé dítě po 2 - 2,5 letech. Máte to tak někdo?

kacka79
8. říj 2008

Moc prosím maminky 2 dětí, které mají děti od sebe 2 - 2,5 roku..Plánujeme tento věkový rozdíl, ale ve svém okolí nemám moc dětí kolem těch dvou let..Už se starší alespoň samo oblékne? A je schopné jít vedle kočárku, nebo je nutný skate za kočárek?? Děkuji všem 😵

janulle22
1. lis 2008

😀 😀 😀

petule.h
1. lis 2008

jo holky: naše dítě(tom) je strašně uřvanej, ulítanej, neposlušnej, mám pomalovaný všechny zdi voskovkama, hrlůza...já bych s ním ven sama opravdu nešla, na nákupy zvládám, to ho strčím do košíku, jenže třeba na motorce jede a nekouká dopředu ani do zadu, lítá jak šus, neumí posedět...i letadlo je celekm problém, snad se to srovná ve 32 letech..
krista: jo myslím, že se to prodlužuje i na druhé dítě, vždy´t těch prvních 7m máš podporu ze sociálky...to jako přes zaměstnavatele...zrovna jsme se o tom s Lu´dkem mým bývalím šefem bavili.
My teda finance řešit nemusíme - naštěstí, kdyby to šlo, manžel by chtěl 3 děti v pohodě...ale to nechci já...
je to i tak záhul... 🙂 .

krista
1. lis 2008

Petule ve 32 letech bude mít Tomášek už jinou motorku a třeba budeš mít ještě větší starosti 😀 To je jen sranda samozřejmě, žádný starosti ti nepřeju 🙂 To už by si mohla mít vnoučata v tý době 😵

Taky jsem si to myslela s těma rokama, ale potřebovala jsem se ujistit... já se totiž děsim toho, že budu muset do starý práce jít dát výpověď, když najdu něco dřív než mi vyprší RD, to je taková nepříjemná záležitost 😔

petule.h
1. lis 2008

jo neboj my máme jednu motorku v garáži, manžel je taky tomáš a je mu 32 😀 , je to taková kráva velká a tomík na ní pořád leze...nemám obavy 😖
krista01,: a víš, že tě tam ještě chtějí??? že nemají kvalitní náhradu? aby sis pak stejně nemusela něco hledat..to už znám od jedné kamarádkY...nicméně, záleží co jsi dělala viď???
každopádně já bych měla 2 děti za sebou a pak šla, abys to měla za sebou. Myslím, že když pak vypadneš z domácího stereotipu, jsem š´tastná, že jsi mezi lidma a najednou by jsi za rok zase musela třeba zkončit???

krista
1. lis 2008

Petule no to bohužel vím, že by mně stále braly, je to taková práce kterou nikdo nechce moc dělat, sice kancelářská ale přesto "pakárna", jak já byla ráda, že jsem vypadla na MD, protože dál jsem prostě nemohla... a pořád vidím na netu inzerátu že nabíraji, i do jiných oddělení, tam bych se o práci bát fakt nemusela, nejspíš kdyby tam byla lepší pracovní doba a rozdala se práce všem stejně, tak bych se tam třeba i vrátila, ale to je nereálný 😉

S těma dvěma dětma to právě vidím stejně, určitě by se mi nechtělo po 3 letech nastoupit do práce a po dalších třech letech jít zase na MD, já se totiž bojim, že bych ani nechtěla, zvykla bych si na komfort s jedním dítětem a Kristý by zůstala jedináčkem, ale to fakt nechci... když to nepůjde, tak ano, ale chci se pokusit o to, aby toho sourozence měla 🙂

Ještě se vrátím k té práci, ono je to dost těžký na tom trhu, sehnat něco co by člověku pořádně vyhovovalo, takže nechci být nevděčná, řekla jsem si, že když nic neseženu po dobu RD, tak se tam vrátím, nejsem ten typ člověka co dokáže být bez práce, raději vezmu horší práci než žádnou 🙂

petule.h
1. lis 2008

kristi: já to samé, jsem ukecaná, dělala jsem v cestovce, kontakt s lidma, tak to chápu...jinak si myslím, že máš pravdu ono i kdyxž finance moc nejsou, tak spoustu věcí zdědíš, teda když budou 2 holky bude to 100%, já nakupuju bna www.brumla.cz hadry jinak by mě bylo i líto utrácet za hadry když děti rostou, sice bych na peníze koukat nemusela, ale já jsem celkem skromná, nejvíc utratím za jídlo...ale ty věci jako postýlka kočár máš...to je základ a nejvíc peněs, to zmáknete 🙂

janulle22
1. lis 2008

peti diky za odkaz maji tam strasne krasne a levne obleceni... 😉 nema cenu malymu kupovat znackove obleceni kdyz z teho vyroste nebo znici... 😉

petule.h
2. lis 2008

janulle to mají, v po a ve čt ráno v 8h tam dávají nové zboží, je to pak boj, já si objednám i něco na sebe občas...vždy tam zahučím za 2000,- ale máš možnost tam mít rezervaci na měsíc a pak jen přidáváš a oni to pak pošlou...určitě jsem max...spokojená, za 3 roky jsem nebyla spokojená max ze 3 věcma a to z toho množství u mě je opravdu málo 🙂
opravdu kupuji jen boty a občas když něco vidím, tak to koupím,a le vyjímečně...tomík i lukášek jsou jen oblékaní z brumly a fakt to nepoznáš, je to zánovní a značkové taky...

vojtisek2007
2. lis 2008

kristi : jo, u nás to platí stoprocentně, myslím to, že holka je uřvanější než moji dva kluci dohromady......vydá prostě za oba dva...a všichni mi to říkali, že když jsem měla tak hodný kluky, že mi to eliška pořádně "osolí", ale už se to lepší, taky nás hodně trápí prdíky a teď zase snad i už zuby...pořád něco.

viona
2. lis 2008

Kristo,s tim jídlem u malý,nic si z toho nedělej,já to taky děsně prožívala,jak nechce jíst a jak všechny ostatní děti hezky jedí,jen to naše ne,no a po roce,jak se krásně rozjedl,přestala jsem teda úplně kojit přes den a začala jsem mu dávat,stejně jako Petule.h normální jídlo,jen jsem to moc nesolila,nekořenila,,ale začal prakticky jíst to samý,co my a jak dlabal,teď je jak kyselina,jakmile vidí,že klapnem pusou,hned chce taky,nebo jdem do kuchyně a začne ječet ham,ham,jo,to kdybych věděla,vůbec bych se tim nestresovala,dej tomu čas.
Já když nad tim přemýšlimi,Vítek byl taky uječený mimčo,nemohla jsem s nim ani pomalu s kamarádkama na vycházku,protože v kočáru pokud nespal,tak řval a budil ostatní děti 😅 doma se pořád chtěl nosit,nevydržel být ani chvíli sám,blbě spal,no a tak si teď říkám,že jsem si to odbyla s prvním mimčem a to druhý bude andílek,haha-nejlépe milá něžná holčička 😵

petule.h
2. lis 2008

viona: je fakt, že po raubířovi, mám opravdu hodné miminko, vůbec nebrečí, říkám, že ho mám za odmněnu jinak bych to asi nezmákla, ale co já vím co z něj vyroste za čertíka 😀 🙄

petule.h
2. lis 2008

jo a hlavně počítej s tím, že se ještě rozjede 😒

petule.h
2. lis 2008

nechci strašit, třeba to budeš mít jiné, ale tom teda tak vejskal a házel mi hrnce z polic...apod, ale co začal dělat po 2 roce je slabý odvar 😝

petule.h
2. lis 2008

viono: jste z Liberce?? manžel má ve vratislavicích sklad a obchod s palubkama 🙂

viona
2. lis 2008

Jsme z Liberce 😉 ale ne z Vratislavic,bydlíme na druhým konci,směr k Ještědu 🙂 To je dobrý,svět je malej.

No už se rozjíždí,doma je pořád bordel,večer uklizeno,jen co vstanem,už to lítá 😝 vyháže hračky,skříňky v kuchyni,pořád lítá,pořád někam leze(viz foto v albu 😝 )má teď takový fajn věk,je s nim sranda,ale rozum žádnej,nemůžu z něj spustit oči,ale nestěžuju si,je to naše sluníčko,i když uličník 😵

petule.h
2. lis 2008

viona: dobře ti rozumím, já pořád nadávám, tomovi je teda už 2,5 roku, navíc kluci jsou opoždění, ale jak říkáš, má 20 rarachů v očích a pak když se přitulí, je to andílek...no te´d už spíš trochu vychcánek.. 😀 ..mám pomalované všechny zdi viz též jedno foto..no prostě toho je na dlouhé povídání...jo u ještědu jsme byli v té restauraci domov myslím 😀

phoebe003
2. lis 2008

ahojky holky,prosím vás kdo má tak dvouleté dítko...eliška se mi už asi 6týdnů počůrává.nevím,jestli to dělá schválně,nebo je to samovolné,ale zítra jí vezmu k dr se poradit.kdyby se začala počůrávat po narození adama,tak by byla příčina jasná,ale takhle vážně nevím...a pokud vím,tak jí nikdo neublížil,neseřezal,ani nic.je to normální verselé spokojené dítě,ale tohle mi připadá jako psychický problém,ale nevím,kde by k němu přišla...prosím jestli můžete,nebo máte s tímhle zkušenosti,tak mi poradte...písněte do IP.děkuju

petule.h
2. lis 2008

ahoj, my na noc máme pleny stále, ale přes den je to ok, je pravda, že před porodem swe mi tom taky přes den občas počůrasl po dlohé době...myslím, že to třeba moho způsobit i nastávající porod...to nevíme co je v dětském mozečku, nicméně, když jsem byla těhotná, tak mi holky říkali, že to jejich děti po porodu taky dělali, že se začali počůrávat, prý tak na sebe snaží upoutat pozornost, tak nevím, určitě na tom něco bude ...pokud se nepočůrávala do té doby, myslím, že to je s těhu a porodem spojené...

petule.h
2. lis 2008

ale doktorka ti určo poradí 😀

kubaka
3. lis 2008

Hi hi petule.h - naštěstí náš puberťák reagoval na bráchu jinak než počůráváním - to by byl teda průšvih... 😀 On roztomile vyžaduje v obchodě taky rohlík do ruky, když má Marián a občas si pochutná na dudlíku a hraje si na miminko.Musím toho kolohnáta, který je velký už jako já, pochovat v náručí a pak je spokojený. 🙂 Jinak se spolu láskyplně mazlí i sami: jsem z toho moc nadšená.

jinak phoebe, opravdu je to častá reakce na narození malého konkurenta, kterému se věnuje víc fyzické péče. Ale jak píšu, nemám zkušenost - u nás je to smíš o humorných historkách. 😵

petule.h
3. lis 2008

s rohlíkem to máme stejné, to přijedeme do krámu on už ví kde co je a řekne mami rohlík...
s dudlíkem ano to samé, ale doma...mám jich několik po baráku

krista
3. lis 2008

Petule to vypadá hezky ty věcičky, uložím do oblíbených a určitě prozkoumám, manžel bude mít "radost" 😀 Stačí že už hřeším na mimibazaru 😀

Vojtisek o prdíkách mám pocit, že bych mohla napsat knížku 😠 Teď už je to malinko lepší, ale pořád nemáme definitivně vyhráno, včera jsem neodolala a dala si kousíček (na špičku nože) česnekové pomazánky a ta moje chudinka se v noci pěkně kroutila 😔

Viono s kočárkem jsme taky kdysi strašně bojovali, běžela jsem domů přes trávník s kočárkem jak mi tam vyváděla a lidi se jen otáčeli 😅 teď už je to lepší, ale zjistila jsem že vydrží jen jednu procházku denně, víc už je na níc moc 😲 S tím jídlem děkuji za uklidnění, dva dny po sobě mi teď k obědu nic nesnědla, včera ji krmil manžel, snědla půl skleničky a dneska mi snědla zase jen čtvrt skleničky, tak jsem na ni zvědavá a hlavně uvidíme co mi poví ve středu Dr., madam totiž pořád nevečeří kašičku 😅

Jak píšete o těch rohlíkách tak já vždycky když potkám maminu s kočárkem v obchodě a má trošku větší dítko než jsme my, tak maji v ruce rohlík 😀 takže počítám že do té fáze taky dojdeme 😀

petule.h
3. lis 2008

tom nikdy kaše nejedl a nejí 🙂 tak klid, rohlík jsem dávala myslím od 8-9 měsíce

viona
3. lis 2008

kristo,u nás se to s kočárem stabilizovalo až nedávno,on ten náš kluk prostě nesnáší,když je omezený v pohybu,takže logicky ještě nesnáší i autosedačku,cestovat s nim je očistec,na krátký tratě to už jde ale někam dál,nene 😝 😒
Petule,ta restaurace Domov je moc hezká,dobře tam vaří ale ty ceny 😝 😅 to už je horší 😉

krista
3. lis 2008

Petule a co dáváte k večeři? 🙂

Viono malá když byla miminko tak to byla v autosedačce paráda, jen si ji položila, nastartovala auto a spala ti tak dlouho jak jsi jezdila, takže i 5h v kuse 😝 ale teď, no to je taky za trest, včera jsme byli v krámě nakoupit a nevydržela ani půl hodiny aby neječela a to máme za 14 dní jet 250km, to bude asi sranda 😲

petule.h
3. lis 2008

krista: tomík miloval auta, pak zase zlom, od roku řev...hysterie...no hrůza, te´d se zase trochu uklidnil,a le už se zase rozepíná...
k večeři jsem dávala pořád mléko...,on ty kaše ani nic sladkého nikdy nechtěl...nebo holt ty přesnídávky od určitých měsíců...nevím přesně co už se te´d smí....ale mléko pokaždé po večeři na spaní...

krista
4. lis 2008

Petule a kdy ti začal Tomík spát celou noc? Mě říkala Dr. dávat tu kaši aby byla na noc víc zasycená právě, ale třeba dneska se vzbudila jen 2x a to šla spát už v 18h protože má rozhozenej rytmus kvůli změně času 😖 takže u nás fakt docela výhra když se vzbudí jen 2x 😵
Vidím že se můžu na cestování v autě ještě těšit 😝 a přitom já auto milovala jako malá 😅 teda bylo mi zle když si naši koupili auto co nedrncalo, tak jsem jezdila zfetovaná Kinedrilem 😀

viona
4. lis 2008

Kristo,náš Vítek jedl kaši k večeři od osmi měsíců,možná i dřív a stejně v noci blbnul a budil se,ale u nás to bylo o tom prsu,prostě blbej zvyk.

kacka79
autor
4. lis 2008

Krista nechci Tě zklamat, ale kaše na noc nepomůže ve spaní celou noc... My kaše začali jíst a nic se nedělo. Filip začal spát celou noc v 10 měs / v 7 měs jsme dokojili/ - takže to bylo až s přechodem na um. Teď má někdy k večeři jen mlíčko a taky spí celou noc..Když prostě pochopil ža s prsíčka už nic neteče, spal celou noc...

krista
4. lis 2008

Holky to já si nemyslím, že to bude jen tou kaší, ale přijde mi že to mlíčko jí málo zasytí a tak jí nemůžu nechat ani třeba vykňourat s vědomím, že si budu jistá, že má dost a chce jen cucat prso 😖 Ve středu jdeme k Dr. tak jsem zvědavá, jestli dostanu že nejí kaši 🤐