Druhé dítě po 2 - 2,5 letech. Máte to tak někdo?

kacka79
8. říj 2008

Moc prosím maminky 2 dětí, které mají děti od sebe 2 - 2,5 roku..Plánujeme tento věkový rozdíl, ale ve svém okolí nemám moc dětí kolem těch dvou let..Už se starší alespoň samo oblékne? A je schopné jít vedle kočárku, nebo je nutný skate za kočárek?? Děkuji všem 😵

krista
29. říj 2008

Petpet tak to má Vojtík fakt málo na rok a půl 😀 Naše Kristý má teď cca 8,2kg 😀 tak jsem zvědavá, no snad už nebude tolik nabírat 🤐 My jsme koukali i na toho Babywelt Oregona, sehnal by se za slušnou cenu novej, ale manžovi se nelíbil a já jsem zvyklá na trojkolku tak bych se musela učit ovládat 😀 takže asi půjdeme do ojetýho Powertwina - tam jde dozádu dát taky vložná taška, nemusí se kupovat korba 🙂 ale bůh ví co bude, druhý mimčo se pořád nedaří, takže ono je dost možný že ten sourozeneckej ani nebude potřeba 🙂 S tím mimčem to máš pravdu, že kam ho položíš tam je, ale fandím ti, aby to i nadále bylo v pohodě! 🙂 Já třeba nevím co bych dělala kdyby mi druhý mimčo trpělo hodně na koliky jak Kristý, protože ta je má pořád ☹ a fakt skoro pořád jen pláče, už jsem několikrát kvůli tomu zvažovala že zůstaneme u jedináčka, ale pořád mě to táhne ještě k tomu dalšímu miminku 😵

Vojtisek to jsem kdysi někde četla že vám ho štípli 😠 ☹ To je fakt k vzteku tohle!!!

petule.h
29. říj 2008

mám děti o 2 roky a 4 měsíce od sebe a zvládám to, i když ten starší je číslo aktivní, ale vaření , úklid a vše okolo je v pohodě...jinak na koliky trpíme, řeším to sab simplexem...u prvního dítěte to přešlo v 5 měsících..v roce jsme měli přes 11kg

krista
29. říj 2008

Petule.h nám právě nic nezabírá na ty koliky, zkoušela jsem všechno Sab Simplex, BabyCalm, probiotické kapky, Espumisan, masáže, cviky, nahřívání bříška, Lefax a nevím co všechno ještě, o čem jsem se dozvěděla to jsem prostě zkusila. Teď jsem zakotvila na Hylaku Forte, je to teda rozhodně lepší než začátky, ale myslim si, že v jejím věku už by byl větší nárok na klid od prdíků pitomých 😠 😝

petule.h
30. říj 2008

neboj, to přejde, jen trpělivost 😖 , no chápu, je to záhul

krista
30. říj 2008

Petule.h a jak tak vypadá váš denní program? Co děláte ap.? Zvládáš například každý den vařit teplá jídla? 😀 Já to nezvládám ani s jednim se přiznam 😅 Naštěstí teda manžel v týdnu teplý večeře nechce (protože chodí pozdě domů a pořád nějak dietaří) a o víkendu se jí většinou věnuje on, tak mám na vaření klid, ale čas od času se utrhnu i přes týden když mám na něco chuť a uvařim 🙂

petule.h
30. říj 2008

krista, zvládám všechno, vařím max každé 2 dny polévky, jídlo a dokonce peču, úklid zvládám taky..fakt je, že jsem se naučila si to zorganizovat..vaření mě baví strašně, úklid mě nebavil nikdy, vytírám tak 2x týdně..prach taky. mám obrovskej barák, tak se občas na hořejšek vyprdnu, ale 1x týdně musím všechno, taky jsem ráda, že o víkendu manža pohlídá a já zmáknu ten vršek, jinak žehlím po večerech u ordinace, když tomík spí a lukášek je v klidu, někdy to holt dělám přes den na etapy 🙂

petule.h
30. říj 2008

kristam, taky k těm prdíkům, já nekojím od 2m, mám lahev od aventu, takže to taky pomáhá, že nesaje zbytečně vzduch, ale sem tam ho bříško bolí, no první měsíc byl krušnej 🙂 , te´d občas 2x do týdne, ale před každým mlékem stejně kapu...

krista
31. říj 2008

Petule tak to jsi strašně šikovná 😵 U nás se teda uklízí tak 1x týdně - myslím to hlavní jako vysávat, vytírat, jinak se snažim mít tady pořád uklizeno na tý úrovni že když někdo přijde tak se nelekne 😀 a hračky vždycky večer poklidíme po Kristýnce a je klid 🙂 Lahvičky od Aventu máme taky 🙂 ale nějak jsem je pořádně nevyužila (pořád kojím) jen když někam jdeme a beru si odsáté mléko sebou nebo na večer jsem jí v tom dala párkrát kaši, ale tu ona moc nechce takže se to zase pěkně vylije většinou 😅 😔

A těhotenství už s jedním capartem bylo v pohodě? 🙂 Já se trošku děsim toho, kdo mi bude pořád hlídat až budu lítat na UTZ, kontroly, příp. monitory ... nedej bože kdyby byly nějaký větší problémy co jsem třeba měla v prvním těhu, manža ten je celý den v práci a brát Kristý sebou to nebude asi vončo 😒

viona
31. říj 2008

Kristo,já myslim,že se to vždycky nějak zařídí,může třeba pohlídat kamarádka,když nemůže tatínek,co vim,tak u nás gyndě mají i přebalovák v čekárně a sestřičku jsem tam kolikrát viděla hlídat malýho prcka,zatimco mamině natáčela monitor,nebo byla u lékaře,já se spíš bojim tý brutální únavy zpočátku,na začátku těhotenství s Víťou jsem pořád spala,to teď jaksi nepůjde,no,třeba otěhotnim až bude Víťas už větší.... 🙂

krista
31. říj 2008

Viono a už se snažíte? 🙂
Tak unavená jsem zkraje byla taky, chodila jsem spát v 20h, manžel mě nepoznával 😀 Dřív jsem totiž byla strašnej nespavec a to jsem i teď co už jsme se trošku srovnali s malou, takže večer čumákuju, nemůžu usnout, zato ráno se mi teda vstávat nechce 😀

petule.h
31. říj 2008

krista: no mě taky nehlídal manžel vždycky, měla ho švagrová, nebo moje máma...chodila jsem tam okolo 17h a později..takže to šlo a co se týče posledního měsíce když jezdíš do porodnice, tak to se taky vystřídali všichni, jednou byl i manžel s tomíkem se mnou...byla jsem taky nespavec, te´d se mi to zase tak nějak srovnává, včera jsem seděla do 22:30 a kecala bych dál, ale manžel byl unavenější, holt ono vše přejde časem, pak už bude vše zase ve stejných kolejích..vždy když jsem na pokraji sil, tak si řeknu, že tohle uteče rychle, za chvilku budou děti velké, tybudeš koukat jak to uteklo...no ono každé období má svoje 🙂
Já bohužel spát s tomem nemůžu, jelikož mi od 2 let přestal po obědě spát, takže je to náročnější, ale vše zvládám , tak to není tak hrozné 😀

viona
31. říj 2008

Kristo,no snažíme,nevim jestli se to dá takhle přímo napsat,spíš tomu necháváme volný průběh,já teprve před měsícem a něco přestala kojit,před tim sem nemenstruovala a moje tělo je z toho trochu zblblý a dostávám to po čtrnácti dnech,tak spíš čekám,až se trochu srovnám,vy se už taky snažíte koukám a to je malá opravdu ještě mimi. 😵

krista
31. říj 2008

Viono my se taky tak nějak snažíme, nesnažíme, řekli jsme si že tomu necháme volný průběh, nějak na to netlačíme, i když si občas zastesknu, že to ještě neni 😔 Necháváme tomu ten volný průběh prakticky od začátku května (co mi zkončilo šestinedělí), tak už je to půl roku 😉 I když já jsem teda dlouho po porodu tvrdila, že druhej porod nepřežiju a nechci to ani pokoušet, to pro mě byl fakt strašnej zážitek a už teď se druhýho porodu děsim, ale říkám si, že ještě jednou bych to zvládnout mohla 🙂 A ty jsi šikula že jsi vydržela kojit tak dlouho 🙂 Já se taky snažim, ale uvidíme jestli o to mlíko nervama brzo nepřijdu 😀

S těma kontroloma u Dr. apod. to asi udělám jednou jak říkáte, buďto pohlídá někdo známej (což je taky těžký, sice mám tchánovce kousek od baráku, ale ani manžel by jim malou nesvěřil 😅) a nebo to vyřeší ta sestřička u Dr. 🙂

Petule tobě teda Tomášek vůbec nespinká přes den? Teda to koukám, to si fakt v jednom kole co? A jak spí v noci? 🙂

Viona a tobě spí Vítek celou noc? 🙂

viona
31. říj 2008

No,jak kdy....pokud jsem kojila,tak se budil často a pořád chtěl být u prsu,hrůza,přestala jsem kojit hlavně kvůli tomu,teď se to podstatně zlepšilo,někdy se vzbudí v noci a nechá se utišit,opravdu jen občas dostane um v noci,spíš až k ránu,když to shrnu,budí se jednou až dvakrát za noc,ale to už je pohoda.
Já teď nastupuju na zkrácený úvazek do práce,tak abych pravdu řekla,když se mimčo ještě nějakej čas nezadaří,nevadí,aspoň se v práci trochu stabilizuju od plínek 😀 😝 ale manžel by byl nejradši,abych byla těhotná co nejdřív,no uvidíme,necháme to osudu 😕 🙂

krista
31. říj 2008

To je dobře, že se nijak nestresujete 🙂 Můj manžel taky otravuje ať si spočítám plodné dny apod. 😀 a nemůže pochopit, že to jaksi při té nepravidelnosti nejde 😀 Tak ať se ti v práci líbí. Zrovna dneska jsem manželovi říkala, že až nebudu kojit, tak bych si taky mohla chodit přivydělávat k sobě do práce o víkendu na pár hodinek 🙂

petule.h
31. říj 2008

no kojení do 6 měsíců je prý výživné, pak už to tak silné není, tak by jsi asi určitě přestat mohla, já mléko neměla a popravdě mě to ani u jednoho mimi nebavilo...já si řekla, že budu mít děti po 2-3 letech a vyšlo to...na toma jsem čekala rok, na lukáška měsíc...
tomáš opravdu nespí a je to občas únava, ale dá se to....v noci máme teď rozdělené role, spí s tatínkem a lukáš se mnou, ale lukáš už te´d spí skoro celou noc ve 3m, budí se max 2x na mléko a hned usne a tom to samé 🙂

krista
31. říj 2008

Petule tak to jsou oba kluci fakt šikovní 😵 Kristý v Lukáškovo věku taky spávala skoro celou noc (většinou tak od 20h do 2h, pak do 5h a pak třeba ještě do 7h), ještě někdy v půl roce mi občas spala od 20h do 5h, ale celý se to nějak pokazilo a teď se budí dost často 😒 každej říká, že jsou to zuby, ale už uteklo dost času a zuby nikde 😅 Co se týče toho kojení, vím, že už bych přestat mohla, ale nechce se mi, musela bych kupovat Sunar nebo Nutrilon (čili víc peněz) ani bych nemohla vytáhnout jídlo kdykoliv když se někde zdržíme. Navíc Kristý je fakt závislák, ještě ani pořádně nejí obědy, večerní kaše taky bojkotuje, tak to je těžký, až se naučí pořádně jíst tak budu mít Vánoce 😀

petule.h
31. říj 2008

hele neboj, mě se tom po roce na chvilku otočil a budil se třeba 10x v noci a to trvslo třeba půl roku, oni mají pokaždé nějaké období, od 1,5 roku se zase srovnal...jinak lukášek včera usnul okolo 21:30 a vzbudil se v 5 a pak až třeba v 8h, takže v pohodě...tohle je klídek,s tomem už je to pohoda, navíc jak máme mimi, tak se stará v noci manžel, ale kdyby byla nějaká nemoc nebo něco, tak je jasné, že se starám já,ale už se v noci moc nebudí, jen že občas vykřikne a stačí utišit. jinak v 7 měsících pohoda, tomík začal jíst s námi tak od těch 8-9 měsíců..zuby měl už ve 4,5 měsících 4, vůbec jsem o nich nevěděla, zato ty ostatní si protrpěl...já odmala neměla navybranou, mléko nebylo a kupuju bebu, přiznávám pro Lukáška je to 300kč/14 dní, tom ještě mléko pije jen tak vlastně ze zvyku za 300 taky na měsíc...ale je to bna druhou stranu pohoda, že když nikde nic není, šoupnu tomovi mléko, lukášek je jasnej, pije po 4h, tak to alespoń můžu odhadnout...pokud je kojenej, tak myslím, že má čas, ono nekojené děti mají příkrmy od 4m, samo i kojené, ale ono je to o tom, že tom mi vůbec nechtěl jíst ty dělané doma, tak jsme jen kupovali a později už začal s námi, přiznávám, že jsem to trochu solila a dochucovala..ale naučil se brzy to je fakt

krista
31. říj 2008

Petule doufám, že s tím spaním se srovná brzo, docela to všechno pěkně vycházelo, že jsme i měli denní režim, ale posunul se čas a to je průšvih 😖 Malá to má celý rozhozený, dneska mi usnula v kočárku v 10h a chrounila až do 13h, pak se probrala, najedla (teda oběd skoro nesnědla 😖) a od 14h se zase celá šušňala, tak šla zase spát, probrala se po 15h, pak ještě spala od 17h-19h ... no celý divný. Jindy spí max. 3-4 hoďky za celý den, takže já se bojim teď noci jako čert kříže 😅 to se teda "vyspíme" 😅

Je moc fajn, že manža taky vypomůže 🙂 Můj manžel se taky snaží a věřím, že až bude druhý tak to bude ještě lepší 😵 Moc nemůžu pochopit rodiny kde se stará jenom žencká o všechno, jsem za to moc ráda jak my to máme 🙂 😵

Co se týče příkrmů, my jsme začli v 6. měsících, ale prakticky to bojkotovala hodně dlouho, dneska jsme na tý úrovni že sní půl tý malý kupovaný skleničky a to ještě musí mít hodně dobrou náladu, dneska mi snědla tak 3 lžičky a nazdar 😲 Já začínala taky vařit doma, říkala jsem si, že budu frajerka a nebudu to přece kupovat ne 😀 Ale to mě rychle přešlo když jsem vždycky navařila a všechno vyhodila, protože madam to nechtěla. Chci teda začít jí na to postupně navykat, ale až začne pořádně baštit aspoň ty skleničky, protože jinak to s ní fakt nejde 😀

A co kluci už spí? 🙂 Já jsem dneska uložila malou i manžela, je nějakej stahanej 😅

petule.h
31. říj 2008

myslím tím toma, že se o něj stará manža...hlavně se nijak nestresuj, to je v 8 měsících v pohodě, on se to naučí, nebo zkus ty kupované, když né, tak rohlík tio určo zblajzne, piškoty, jablko...apod...všechno přijde...nemá cenu tlačit, to dnes vím...já řešila nočník, chlapi jwsou spožděný, takže okolo všechny děti chodili od roku a my furt nic a ve 2 letech pochopil co se po něm chce a začal chodit, ale jen na záchod, nočník jsme nikdy nevyužili, to nechtěl ani za nic...no a tak pleny nejsou, ale zase máme problém s kaděním,on když chce, tak za žádnou cenu se nevykadí na záchod, řekne si o plínu, tam to vykoná a je to...já s toho měla stresy, ale bylo mi řečeno i jsem četla spoustu článků, že je to normálnáí, že to některté děti tak dělají, než jim to dojde , že taky musí na wc, tak sna dve 3letech 🙂 ...na spaní má plínu pořád, pač pije to mléko, to se vyřeší , je čas...nijak na to nechvátám

petule.h
31. říj 2008

manžel šel na pivko, jako každej pátek, taky mi moc pomáhá, hlavně teď, s tomem už je sranda, tak ho bere ven, nebo pohlídá a já uklidím, je to podnikatel, takže dovolená je pro nás kdykoliv, ale je to celkem vorkoholik, takže vstává třeba v 5h a chodí domů mezi 17-18h což oceňuju, večer nemám s tomíkem žádnou starost, on přijde věnuje se mu, vykoupu se a dá ho spát(uspáváme- blbý zvyk), ráno když nespěchá tak se nasnídaí a já třeba spím do 8h s lukáškem a mám pohodu...
lukášek spí od 18:30 v kočáru a já ho ve 20:30 přenesla a dala mu mléko a spí dál, tak se vzbuudí okolo 1ráno, tom spí od 19:30 a párkrát se vzbudil , dost kašle, tak lítám, ale dobrý

petule.h
31. říj 2008

jinak opravdu je to v pohodě, ona si za chvilku zvykne, chce to čas a netlačit jí, zvykne si sama. Náš tom je vyloženě na maso, omáčky...sní vše, ale sladké vůbec, top do něj nenacpu jako kaše, palačinky, lívance...jen ty sladkosti jako čokoládka, brumík...apod...

krista
31. říj 2008

Petule jo to jsem pochopila s Tomáškem 😀
Já zase myslím tím pomáháním třeba to, že manžel dost často koupe (dřív moc ne, ale mě se udělal ošklivej ekzém po porodu, tak se snaží 🙂) občas i přebalí, dokonce si poslední dobou o víkendu nějakej den vezme Kristýnku k sobě a já můžu třeba do 9h,10h spát, to je něco, to vždycky nejsem k vzbuzení potom 😀

No vidíš, nočník jsme my ještě ani nekoupili 🤐 ale chystáme se na to, ona teda Kristý ještě sama nesedí (neposadí se, ale vsedu se udrží), tak čekám kdy pořádně začne 🙂 Hlavně že si ten tvůj šikula řekne, určitě to přijde všechno jak říkáš 🙂.

Jinak s manželama to máme podobný, manža teda nepodniká, ale vystřelí ráno tak kolem 6h a vrátí se nejdřív v 18h, tak právě koupe a víkendy býval taky hodně pryč, ale snaží se co nejvíc být s námi 🙂 Já se docela těšim až bude mít Kristýnka "víc" rozumu, chceme různě brouzdat po výletech - ZOO ap. 🙂

A co dáváš Tomáškovi teda na véču? 🙂

Se mi líbí ty vaše jména - Tomášek, Lukášek ... protože o těchto jménech jsme se s manžou hádali co dáme klukovi. Já chtěla Lukáška a manža Tomáška, jenže Tomáš je i jeho bratranec se stejným příjmením, tak to jsem odmítla já a na papírech jsme nakonec měli Jakuba, ale stejně ho u druhýho do toho Lukáška ukecám a hotovo 😀

krista
31. říj 2008

Jo a co to dneska máte všichni s těma manželama v hospodě 😀
Psala jsem si s holkama v regionu a taky tam dvě maminky maji manžílky v hospodě 😀 Já budu mít zítra manžu celý den na svatbě 😒

petule.h
31. říj 2008

no manžel je tomáš, já chtěla jakuba, takže u prvorozeného to nevyšlo a u lukáška by to bylo týden od narození ten svátek, takže to jsem vymyslela Lukáš či daniel a vyhrál lukáš...
jinak pátky jsou u nás dané a vždy byli ještě když jsme chodiki spolu, to mu závidím 🙂 ...jinak do zoo jsem koupila už permici, jsem tam min každý měsíc, odkud jsi???

petule.h
31. říj 2008

co se týče jídla, tak od roku vařím pro všechny stejné jídlo, takže dnes měl třeba vxjímečněn studený talíř(chlebík se sýrem, rajčata, šubnku...apod, jinak je tu navařeno každý den, polévka a jídlo, takže zítra bude guláš s těstovinou a pórkovka

petule.h
31. říj 2008

no a na spaní 180 ml mléka...

petule.h
31. říj 2008

jdi taky na svatbu né???

krista
31. říj 2008

Petule no to se máte 😵 Jestli jste z Prahy (jak vidím z profilu) tak tam v tý ZOO máte aspoň na co koukat, tam bych taky ráda zavítala a určitě časem zavítáme 😵 Já jsem z Českých Budějovic, my tady máme ZOO Hluboká nad Vltavou, ale to se nedá srovnávat 😅 tu máme prošlou za dvě hodinky maximálně a to ještě půl hodiny z toho zabere přestávka na jídlo 😅 ale už jsme tam s Kristýnkou taky byly, jenže to prospala 😀
A jak dlouho jste spolu s manželem? 🙂

petule.h
31. říj 2008

my jsme spolu 5,5 roku, 3 roky od svatby...z Prahy jsme...v Hluboké jsem byla na kole, kamarádka má chatu za Pelhřimovem..nevím jak se to přesně jmenuje...jink letos jsme byli na kolech mezi JH a třeboní, v JH jsme byli bna pohotovosti a nejbližší noční lékárna byla až u vás v budějovicích 🙂 ..jinak o té zoo vím, ale nedostali jsme se tam