Druhé dítě po 2 - 2,5 letech. Máte to tak někdo?

kacka79
8. říj 2008

Moc prosím maminky 2 dětí, které mají děti od sebe 2 - 2,5 roku..Plánujeme tento věkový rozdíl, ale ve svém okolí nemám moc dětí kolem těch dvou let..Už se starší alespoň samo oblékne? A je schopné jít vedle kočárku, nebo je nutný skate za kočárek?? Děkuji všem 😵

krista
31. říj 2008

Petule myslím že byste byli zklamaný z tý ZOO jestli jste zvyklý na Prahu, protože tam máte "exotický" zvířata, kdežto u nás je nejexotičtější medvěd 😀 jsou tady spíš český zvířata 🙂 Tak to tady znáte pěkně! 🙂
A kdy jste měli svatbu? 🙂 My máme taky 3 roky od svatby, jinak jsme spolu 7 let 🙂

petule.h
31. říj 2008

v průhonicích na zámku, zklamaná bych nebyla, byla jsem i v zoo v chlebích, tam je nejexotičtější opice 🙂

krista
31. říj 2008

Petule a kdy neprozdradíš? 😀 Tak se přiznám že ZOO v Chlebích neznám, jsem ostuda 😀

petule.h
31. říj 2008

27.8.2005 😀

petule.h
31. říj 2008

zoo v chlebích je u nás , kde máme chatu u nymburka 🙂

janulle22
31. říj 2008

teeeda holky vy jste to tu pekne rozjely... 😀 a co ty mimca...?budou nebudou...? 😉

petule.h
1. lis 2008

jaké mimča 🙂 ???

janulle22
1. lis 2008

no tak se tady rwesi jestli mit mimi po 2-2,5 letech od sebe ne...?tak se ptam jestli budou bo nebudou.. 😀

petule.h
1. lis 2008

já už je mám 2,5 roku od sebe 🙂

krista
1. lis 2008

Ahojky,
tak abychom se drželi tématu že 🙂

Janulle pokud se povede tak budou! 🙂 A co u tebe? 🙂

janulle22
1. lis 2008

ne tak jsem to nemyslela ze se nedrzite tematu jen mi to nejak uniklo 😉 ...no u nas zatim asi nic,budem si brat asi hypo a malej ma zatim jen 16mes tak jeste chvilku pockame ale do 3 let Adika by jsme chteli mit druhy na svete takze tak🙂

petule.h
1. lis 2008

do 3 let věku dítěte???? no takže budou mít rozdíl 4 roky?? to ještě jde, my jsme s bráchou o 5,5 a vůbec jsme si nerozuměli, až teď

janulle22
1. lis 2008

nee aby kdyz Ada bude mit 3 aby uz druhy dite bylo na svete...🙂

janulle22
1. lis 2008

ja jsem s brachou o 13 let a vubec nekomunikujem...nesnasime se... 😉

petule.h
1. lis 2008

no tak to se poalu chystej 🙂

janulle22
1. lis 2008

nee jeste je cas...az tesne pred 2ma rokama adi...no i kdyz ted na tom tak premyslim tak vlastne tak za 4mes by sme mohli zacit ze... 😀 ale od ted uz neberu prasky(kvuli dvoum sexu/mes to nema cenu brat 😀 😀 ) tak se to snad pak podari rychle... 😉

petule.h
1. lis 2008

no to né, třeba to bude dřív 😀

janulle22
1. lis 2008

s gumickou a 2sexama za mesic tezko... 😀 😀 😀

krista
1. lis 2008

Janule no stačí i jeden správně načasovaný sexík a je to 😀 Já znám takových lidí co si jednou "užili" a maji doma caparta 😀 😵

Jinak bych taky chtěla ten věkový rozdíl max. 3 roky, na tom jsme se s manželem shodli, ale nevím co bych říkala, kdyby se třeba pořád nedařilo a čas plynul, to bychom pak museli znova probrat, každopádně až se budu vracet do práce tak s tím vědomím, že už jim nezdrhnu na mateřskou 🙂 😉

janulle22
1. lis 2008

no ja to mam prave stejne ... je mam tu nevyhodu ze jsem po skole rovnou zustala na materske tak se nemam kam vratit...a chci si to odkroutit ted a pak si dodelat maturitu(jen nevim jak to pujde) a najit nejakou dobrou praci...snad se mi to povede podle predstav ale nevim nevim...

no u adu sme se snazili 5mes ale to jsem byla po antakach ted jsem je prestala brat a tak to treba pak bude hned na poprve...asi zacnem tak v dubnu...zatim jen sonduju jaky to je...moc si to nedovedu predstavit...zatim... 😉

krista
1. lis 2008

Janule to je určitě dobře, že to chceš vzít taky při jednom. Já se teda nechci vracet do práce ve které jsem byla před MD, prakticky ani nemůžu, protože jsem dělala 12tky a to si nedovedu s dětma a manželovou pracovní dobou představit, chci si právě najít něco novýho a už tak to určitě nebude sranda s dvěma dětma co si budeme povídat, tak aspoň aby viděli že už jim nezdrhnu a budu stálý oddaný zaměstnanec 😀

Já jsem měla HA vysazenou před početím Kristýnky skoro dva roky a snažili jsme "cíleně" čtvrt roku, ale je taky fakt že se toho hodně změnilo, proběhlo těhotenství, porod, snížila se mi funkce štítné žlázy (předtím jsem měla zvýšenou) tak jsem na to sama zvědavá 😲 🙂

petule.h
1. lis 2008

no já dělala v cestovce, taky jsem ty děti chtěla vzít při jednom, každopádně jsme rozhodnutí, že budu doma 4 roky a 4 rok už toi místo nikdo držete nemusí, aby tě vzali, musíš nastoupit hned po 3 letech, otázka ovšem je zda ti vezmou dítě do školky...tady v praze alespoń je to horor

janulle22
1. lis 2008

no ja nikde jeste nebyla tak to budu mit o to horsi ☹ ale snad to bude v pohode a neco se najde u ceho bych mohla studovat vecerni nastavbu... 😉 ale mimi chceme brzo po sobe...tak snad o bude v poho..

petule.h
1. lis 2008

no to zmákneš, ale manžel nebo přítel bude muset fungovat hodně... 🙂 , ono jedno dítě je opravdu nic ve srovnání se dvěma, to už opravdu chce vše naplánovat, skorigovat...jen na oblékání si dávaám 30 min před odjezdem, protože musím obléct sebe a obě děti, do toho zabalit potřebné věci, nastrkat to do auta i s dětma 🙄 , někdy je to o nervy, ale dá se to všechno zvládnout s pomocí..obdivuji matky samoživitelky opravdu..

janulle22
1. lis 2008

tak mp pomaha porad uklidi kdyz me se nechce 😉 umyje nadobi nebo ho hodi do mycky...ale se dvema detma vice starosti...nekdy krasnych 😉 ...jen se toho trosku obavam...

krista
1. lis 2008

Petule z toho že mi nevezmou dítě do školky mám taky strach, já mám teda RD na 3 roky a do práce bych chtěla nastoupit ještě trochu dřív - teda začnu si ji hledat dřív, abych nebyla pak na pracáku 😖 A prosímtě když jsi zmínila, to že ti musí držet místo 3 roky, to trvá i když už máš druhý dítě? Nevím jak to líp vysvětlit, ale myslela jsem si, že ti ho drží jen ty tři roky (takže jen do 3 let věku prvního dítěte) ale ono se to druhým dítětem prodlužuje zase na další tři roky? Nevíš? Chápeš mě 😅

Janule určitě to půjde když se budete oba s manžou snažit. Já chtěla studovat při malý VŠ a musím říct, že jsem docela ráda, že mě kvůli kapacitě nevzali, protože když jí berou ty její koliky tak teda nevim kde bych našla čas se učit 😔

krista
1. lis 2008

Janule ty obavy jsou asi logický 😅 Sice to druhý ještě nemám, tak nemám co radit 😀 ale já jsem to hodně promýšlela i manžel 😅 On vždycky tvrdil že dvě děti finančně nezvládnem a mě z toho bylo hrozně smutno mít jedináčka, ale pak jsem mu konečně vymluvila, že na druhý mimčo už se toho nemusí tolik pořizovat do začátku a že se s tím nějak srovnáme, protože pak začnu pracovat a budeme mít víc peněz (snad 😅) ale i tak, prostě si umíme odtrhnout od huby když je potřeba, ale na dětech šetřit nechceme 😉 Žádný rozmazlování, ale na podstatný věci musí být 😉 No takže nakonec jsme si řekli, že to vezmeme fakt rychle po sobě, že to bude lepší pro nás i pro děti 🙂 A taky se mě manža ptá jestli se na to cítím (když je celý den v čudu) a s malou jsou starosti. Jsou dny kdy se na to cítím a dny kdy ne, ale vím, že až to přijde, tak to půjde automaticky 🙂

janulle22
1. lis 2008

kristi ty to beres tak optimistycky.... 😉 to je uzasne...pritel taky rikal ze na to nebudeme met financne a tayk jsem mu rikala ze mame plno po adovi(jsou to neutralni veci) takze je muze mit i holcicka kterou si preji 😉 ...a ze se jen nakoupijou nejake body a tak a ze uz to nebude tak hrozne jak u adi....no na pul jsem ho presvedcila tak uvidime az a jestli si budem brat hypo jak to budem financne zvladat...snad to dopadne dobre... 😉 ...taky si nekdy rikam jestli do toho jit kdyz ma ada svuj den tak to mam co delat... 😉 ...ale kdyz je zlatouckej tak to bych brala mimi hned... 😀 no uvidime co ukaze cas... 😉

vojtisek2007
1. lis 2008

krista - přesně jak píšeš, půjde to automaticky-my když si přivezli elišku z porodnice, tak jsem myslela, že se s nima nikdy nedokážu vypravit sama ven, a pak to najednou prostě šlo...a dneska jsme během 5ti minut venku...a manžu mám taky pořád pryč, jsem na to defakto sama, ale zase mám relativně hodný děti, vojta ten je teda anděl už od mala, eli už je trošku ubečenější, celý dopoledne občas prochováme, ale jde to...najdeš si systém a "zajedeš" se.... 😀

krista
1. lis 2008

Vojtisek že jsou ty holky uřvanější než kluci viď? 😀 Já když si někde stěžuju, tak mi to hodně lidí říká. Známá říkala, že jí holka strašně ječela do roka, já doufám, že snad bude Kristý hodnější dřív, aby nakonec fakt nezůstala jedináček 😀 😅

Janule no vidíš a přitom se považuju spíš za pesimistu, kde je něco špatného tam já to vidím 😅 Já myslim, že částečným optimistou jsem se právě stala až díky Kristý, i když nevím jak dlouho mi to vydrží. Samozřejmě že jsou ty dny, kdy tady nadávám a říkám si, že být v tomhle druhý mimčo tak teda nevim a že ho radši ani nechci, ale pořád převažuje to kdy ho chci a to z více jak 90% určitě 🙂 😵