Druhé dítě po 2 - 2,5 letech. Máte to tak někdo?

kacka79
8. říj 2008

Moc prosím maminky 2 dětí, které mají děti od sebe 2 - 2,5 roku..Plánujeme tento věkový rozdíl, ale ve svém okolí nemám moc dětí kolem těch dvou let..Už se starší alespoň samo oblékne? A je schopné jít vedle kočárku, nebo je nutný skate za kočárek?? Děkuji všem 😵

moba
8. říj 2008

Ahoj mám 2.5 letého kluka sám se oblékne, ale né vše a je to na dlouhé čekání, sám se nají, ještě máme pleny teda na spaní, ale přes den se ještě někdy počůrá ale jen občas, také jsme chtěli druhé v tomto odstupu, ale jsem ráda že ještě nečekáme, ale je to hlavně o dětech, každé dítě je jiné ale podle mě je to brzo a asi pořádnej záhul, mi ještě počkáme.

kacka79
autor
8. říj 2008

moba díky 😵

maart
8. říj 2008

Ahoj Kacko, ja mam prvni dve deti (kluky) od sebe 2 roky a 5 mesicu a pripada mne, ze je to uplne idealni vekovy rozdil. Kdyz se mladsi kloucek narodil, tak byl starsi moc sikovny, nooooo ze by se tedy bezchybne umel obleknout, to ne, ale neco uz si na sebe natahnul (nastesti bylo leto, takze sortky, tricko, zadny slozity oblikani). Umel uz pekne jist, zrovna se naucil na zachod a byl to takovy pohodar. Na mladsiho nezarlil, spis ho ingnoroval... 🙂 . I ted, kdyz uz jsou kluci starsi je to v pohode, vyhraji si spolu, jsou to zlaticka. Taky je fajn, ze se kluci zajimaji o stejne veci, dvd, hracky, akce....jsou to proste fakt partaci do nepohody. Byla bych stastna, kdyby spolu meli takovy pekny vzhat naporad.

....nebudes mi verit, ale oni se spolu ani neperou 🙂 ...ted je teda ten starsi ve skole, takze obcas ze sebe pred mladsim dela ramena, ale ma ho moc rad. Kdyz jsou na par dni od sebe nebo staci jedno odpoledne, tak se po sobe porad ptaji.

Takze moje zkusenost je fakt dobra, nemenila bych. Ted maji klukani jeste malou sestricku 🙂 .

moba
8. říj 2008

není zač, asi jsem moc nepomohla, ale je to podle mě lepší počkat

krista
8. říj 2008

Zkus se podívat taky sem, pár maminek se tu najde 🙂

Děti rychle po sobě: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Kdy druhé dítě: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kacka79
autor
8. říj 2008

díky Krista, juknu tam 🙂 Ale už jsem to přehodnotila a začneme se snažílkovat až budou Filípkovi 2 ročíky, aby byli min ty necelé 3 roky...díky za názory holky

krista
8. říj 2008

My chceme teda děti od sebe ještě dřív, asi na sebe šiju bič 😀 ale nevím kdy se zadaří, pořád mě zlobí štítná žláza tak třeba nakonec bude ten věkový rozdíl taky vyšší 🙂 Tak přeju hodně štěstí, ať se pak dlouho nesnažíte a máte hned drobka v bříšku 🙂

krista
8. říj 2008

A ještě tohle je docela zajímavý téma 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Sice se to jmenuje věkový rozdíl pod dva roky, ale taky se tam najdou maminky co maji děti dýl od sebe 🙂

kacka79
autor
8. říj 2008

Děkuji Kristi a přeju hodně štěstí ve snažílkování 🙂 Já se strašně těším na těhotenství, jsem asi magor 😀 Mě se ty mega pupky prostě líbí!!

lenerka
8. říj 2008

ahoj Kačko,

no tak naší dcerce bude v prosinci 2roky,ještě těhu nejsem
nějak se mě do toho ještě nechce!
Kačka má ještě plenky,ještě se sama neoblékne, ani se sama nenají
je to strašně hodný dítě,i když je trošku paličák
sourozence by si strašně přála
😉
je to strašně ukecaný dítko,ale je docela lenoch
bez kočáru neuděláme ani jednu procházku ven
ale asi v lednu jdeme pracovat na mimču
no uvidíme jak to dopadne
ale co každý dítko je jiné

silvik
8. říj 2008

Ahojky...
Tak my máme holky 2 roky a 2 měsíce od sebe... chtěli jsme druhé brzy, moje podmínka ale byla, aby měla Barunka aspoň dva ročky... taky jsme do toho šli, protože Baru byla moc hodné dítě, takové klidné ... byla šikovná, už v těhotenství jsme jí učili chodit bez kočáru, když se Markétka narodila, cupitala hezky bez kočáru a ani jej nevyžadovala.... 😉 Ale to víš, byly i okamžiky, kdy byl docela fofr, ale dalo se to zvládnout, a teď jsme rádi, že mají holky k sobě takhle blízko... dost si spolu vyhrajou....
Ale ani tříletý rozdíl není moc ... 😉

kubaka
10. říj 2008

naši pokladi jsou od sebe 11 let - oba kluci se zbožňují, mazlí se spolu - puberťák bráchu pohlídá a mohu jít dokonce sama k holiči 😅 A neřeším tahání o kyblíček 😀 😀 😀
... to jen na ukázku, že každý věkový rozdíl s sebou nese pozitiva jiného a netušeného charakteru. Je to úplně jedno jak jsou od sebe daleko. Hlavně že jsou a napořád už budou dva... 😉

kacka79
autor
10. říj 2008

kubaka máš pravdu, já si stejně myslím že je to víc o rodině kde vyrůstáš než o tom jaký je tam rozdíl.. a taky o povaze těch dvou / nebo tří?/ jak si budou rozumět... Já si jen vzhledem k věku nemohu tak velký rozdíl / třeba 10 let/ dovolit 😀

kubaka
10. říj 2008

Kacka79 - předpokládám, že je ti 29? Mně je 39 a malého jsem měla v 38. Nepopírám ale, že jsem v těhotenství už měla co dělat. Věk se oblafnout nedá. Oba byli císařem - první měl totiž 4700 a druhý "jen" 4300 g a musel ven o týden dřív. Dva mi tedy stačí 😉
Psychicky mi ale můj věk neobyčejně pomohl - člověk už to bere z nadhledem a víc si užívá miminka ¨než se stresuje, zda dělám všechno "správně" - jako u toho prvního 😀

kacka79
autor
10. říj 2008

Kubaka tak to jsi mě potěšila 🙂 Já mám pocit že teď jsem ze všeho unavená a neumím si to představit za 10 let 😀 Ale je pravda že starší pomůže a navíc nebudeš mít doma v jednu chvíli 2 puberťáky!!! U nás je to ještě složitější tím že manžel má ještě jednoho syna kterého máme na víkendy a tomu je 11 let ... no chvilku si pohrajou ale pak už ho Filip zas až tolik nezajímá... no ale je to tím že spolu jsou jen o víkendech. Že by se tam rýsoval ale nějaký pevnější vztah, tak to nevidím i když se o to moc snažíme a já mám toho manželova kluka moc ráda... ale vyrůstá prostě v jiné rodině a v naprosto jiných podmínkách...

liska21
10. říj 2008

Ahojky holky,já mám dítka 3,mezi Beďkou a Verčou jsou 4 a půl roku,mezi Verčou a Honzíkem 5 let. A maj se k sobě asi jako většina sourozenců,milují se a nenávidí zároveň. Beďka se už ve dvouch a půl letech sám oblékal,jen mu dělaly prblémy zipy,musel se snažit když já šla do práce tak brzo. Kacko - Děti jsou učenlivé,ber vše formou hry a uvidíš jak to Filípek zvládne. 🙂

andulkaavetrelec
13. říj 2008

já nedávno viděla maminku na pískovišti: dítě v kočárku řvalo jak tur a její tříletá holčička nechtěla opustit pískoviště, brala to s nadhledem, který jsem jí záviděla

andulkaavetrelec
13. říj 2008

ta maminka
takže my budeme mít asi větší pauzu, taky, že jsme na to sami a manžel pořád v práci

mumumu
13. říj 2008

Ahojky, naši kluci mají 2r2měs rozdíl. Honzík se rozhodně sám neoblékal, to začíná až teď. První půlrok jsme hodně využívali skejt za kočár nebo odrážedlo, jinak jsme moc daleko nedošli. Ne, že by neušel, ale ještě nebyl zralý na to, aby chodil, kam je potřeba. Bohužel jsme bydleli tak blbě, že jít s dětma ven znamenalo vždy překonat dost dlouhou nudnou cestu v provozu, pak teprve park, hřiště...takže pak už jedině nosit🙂. Od dvouletého dítěte žádnou velkou samostatnost nečekej, to je na něj moc, a vyžadovat to by pro něj byla asi zátěž, stres... Ale zvlánout se to dá. Jak, to zjistíš až sama v akci🙂))

markeeta
14. říj 2008

Ja jsem se segrou necele dva roky a v mem okoli bylo dost deti ve 2 letem vekovem rozdilu. My bysme radi dalsi po 3 letech, no az budou Natase dva roky, tak se rozhodneme. Znam rodinu, co maji 5 deti a vsechny deti jsou od sebe 3 roky, protoze v tom veku uz je ten starsi nezavistejsi, neni na plenkach, umi se sam obeci, nepotrebuje si porad vozit prdelku v kocarku atd.

paolin
14. říj 2008

ja mam kluky od sebe necele tri roky a uz se to da. ale jsou i krusne chvilky. zvlast zkloubit spani, kdyz maly place nebo tak. venku se to da. chodime na spani mrnouska. v lete jsem ho mela hodne v naruci a hrala si se starsim na pisku. ted uz je to horsi, ale zase je maly na brisku a kouka z kocarku. ze zacatku jezdil starsi na skate, byla snazsi a rychlejsi preprava 😉 maly uz je zvedavy a rad pozoruje Vitka, jak si hraje. taky se kluci mazli a je to sranda. uplny dojak 🙂 no, jinak maminky okolo maji deti po roce a pul a vazne si mnohe usily bic. hodne zalezi na povaze deti. ja mam aktivni deti, takze tohle si vazne nedokazu predstavit..

akzeret1
14. říj 2008

ahoj ja se taky přidávam k maminkám co ještě tak půl roku rok se snažením počkají 😉
dceři budou v prosinci 2roky a umí se akorát sama najíst,máme pořád plenky,obléci ani náhodou,spíš svléct 😀
za ruku docela jde,ale až ted v 21.měsících,před tím to bylo nemožné 😝
obdivuji maminky co mají děti po roce roce a půl,fakt smekam 🙂
Záleží jak má maminka pevné nervy,ja mam fakt,kolikrát co dělat a to mam jedno tak určitě ještě počkam 😉

markeeta
14. říj 2008

ja prave jsem docela nervak, takze pro me ten vetsi rozestup by byl idealni. Hlavne my se chceme tedka venovat Natase a kdyz jsou deti rychle po sobe, tak jen litas kolem a unikaji ti detaily. Me staci, že mame psa a to je jakoby sme meli doma dvojčata.

petpet
16. říj 2008

Zdravim! No tak ym chteli deti kolem 2let od sebe a jelikoz prvni na sebe dalotrochu cekat, nezahaleli jsme...a druhe bylo do 14ti dnu 😀 od zacatku "snazeni". Takze kdyz mel syn bez 8 dni rok a pul, narodila se pred par tydny dcera. A JDE TO 😵 Hruzu jsem zacala dostavat az tesne pred porodem, jak to zvladnu, kdyz uz jsem rpes pupek ani synovi boty zavazat nemohla. Ale opravdu to jde lip, nez jsem cekala. Clovek se nacvici a ted nez obed eti vybavim ven, nezabere to vic nez 15 minut. Nakonec jsme tedy poridili i tandemovy kocar, ale uz tyden si rikam, ze jen "pro jistotku". Starsi syn pekne slape sam, sedet skoro nechce. Taky jsme ho v tehotenstvi trenovali aposledni 3 mesice prakticky uz kocar nevytahli, chodil pesky a vse zkoumal, nebo jezdil na odrazedle. Nicmene kocar je jistotak kdyz musim nekde dorazit na cas (k Dr. treba) nebo radej do obchodu. Ale na to jak mame syna divokeho vcelku se s nim da uz domluvit, pres cestu jde za ruku apod. Ale jinak pleny ma taky, i kdy uz obcas na kakani oznami, kdyz chce, lzici se naji jakz takz aniz bych musela prat a malovat steny 😎 Takze jde i mensi rozdil. Zarlit nezarli, spi porad na mimi kouka, smeje se, chtel by ho houpat, podava pleny, dudliky...ale o samote bych ty dve deti nenechala, preci jem pohlazeni muze obcas vyznit od syna jako "pohlavek", ta neznost obcas chybi jeste.
Deti 2,5 - 3 roky od sebe je pohoda, protoze ot uz muze byt to starsi treba dopol. ve skolce. Nicmene me se uz ted rozdil zda docela velky, kdyz ma jedno treba roky 3 a je stale batole, a druhe 6 a je to uz skolak.
Nicmene, vse se da zvladnout,t ak at se orzhodnete jakkoli, pevne nervy 😉 JSOU TO PRECI JEN DETI!

kacka79
autor
25. říj 2008

Holky díky za názory, manžel včera odjížděl na delší dobu mimo republiku, tak jsme na to vlítli 😀 a zrovna jsem měla ovu.. tak uvidíme 😀 až se vrátí, kolik nás tu bude čekat

vojtisek2007
25. říj 2008

kacka79 - my máme věkový rozdíl 16měsíců - Vojta - velkej lenoch začal chodit ten týden,když se narodila eliška - jediný co umí, že se sám nají...toť vše, nenandá si ani bačkoru - u toho sedí třeba půl hodiny a na nohu ji prostě nenarve, pak se samozřejmě vzteká...ale jde to, teď teda si eliška upravila spaní a zrovna když vojta tři hodky po obědě spí a ona dřív spala taky a já s nima 😀 , tak teď už asi 3týdny prostě ne....spí od 10 do 12 a pak je čiloučká a chce si hrát a já bych zrovna tak odpočívala 😖 , no nic, musím počkat až se to zase nějak upraví. Jinak v noci je hodná, vstáváme max 1x a k vojtovi vůbec nebo jenom když potřebuje čurat nebo nemůže najít dudák, na ven jsme pořídili dvojkočár,hlavně proto, že vojta je lenoch lenivej a my chodíme venku docela často a hlavně dlouho a daleko, všichni říkali, že jsme blázni, hlavně já teda, protože manžel je tak 12-14hodin denně v práci a někdy i o víkendu, takže jsem na to prakticky sama - a neměnila bych.

markeeta
25. říj 2008

petpet: to je taky fakt, nekdy nas prekvapi veci, ktere jsme planovali jinak a potom se to tak nejak vezme s klidem. Zensky zvladnou vsechno.

krista
25. říj 2008

Ahojky holky,
po dlouhé době přispívám, ale nakukuju pravidelně 🙂

Kacka79 tak držím palečky, aby jste manžu vítali doma už ve větším počtu 😵

Petpet strašně ráda slyším jak to všechno zvládáš 😵 Už se na to taky těšim! 🙂

Chci se zeptat těch co maji sourozeneckej kočárek, jaký máte typy? Máte někdo Jane Powertwina? Viděli jsme ho s manželem v obchodě a zamilovali jsme se 😀

petpet
28. říj 2008

TO Krista: No ted spis premylsim, ze dokud to male mimco lezi kam ho polozis, je to vse ok a v poho 😀 Ale co bude az bude akcnejsi? Ted mam strach pro zmenu z toho 😎 a budu doufat, ze to i nadale pujde tak "v pohod" jako ted, kdyz jsem taky mela strach 😉
Kocarek - nechtela jsem kupovat. Syn je sikula, posledni 3 mesice pred narozenim dcerky uz jen chodil, kocar jsme nevytahli. Rikala jsem si, ze kdyz tak vezmu vzdy krosnu a v pripade nouze ho "nalozim" na zada. Jenze manzel byl na horskem vylete v dobe kdy jsem byla v porodnici a rikal, ze uz to "nejde", ze je syn tezky (pritom je to pinda s 10kg! jen v roce a pul) a ze to ne, ze ho tahat nebudu. Takze sotva jsme se vratily z proodnice, sehnal se vyhlednty BABYWELT OREGON TANDEM. A jsem spokojena.
Premysleli jsem i Jane Powertwin, ale je notne drazsi a i ojety by nebyl reseni, neb na mimi je treba hluboka korba. Tak jsme do Babyweltu dala tasku z puvodni trojkombinace co mame a bylo vyreseno. Stejne predpokladam, ze kocar udrzime jen na zimu a pak jej prodame. Syn v nem ksoro nesedi, je to jen takova jistina, kdyz potrebujeme nekam na cas nebo treba k Dr., do obchodu. Jinak cupka a vozim stejne jen malou.

vojtisek2007
28. říj 2008

taky máme babywelt oregon tandem s vložnou taškou na mimi - ale užijeme ho teda asi o hoooodně víc než petpet, protože ten náš lenoch se spíš radši vozí....před tímhle jsme měli nový abc desing zoom pro sourozence - byl bez chyby, hlukobá korba se měnila se sportovní nástavbou, lehce ovladatelný, dala se přidělat i autosedačka...bohužel se nám na dýlku nevešel u dědy do výtahu, tak jsme ho nechali v kočárkárně a asi při třetí návštěvě nám ho někdo ukradl....pořizovací cena byla kolem 15tis, takže na nový jsme ani nemohli pomyslet, tak jsme šli do použitýho babyweltu a je taky fajn....