• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvě děti - jak je sladit? Nezvládám to

2. února 2012 
@zofinecka tak to se máte, nostíko už jsem si pořídila a vyvýšení v kočárku nezabírá, kdybych věděla, ž emi bude spát aspoň 2hodky v kočíku, tak si dáme procházku delší, jenže jak kdy, že a jak se probudí, tak konec a chce jít ven, jen je už na to nosení venku krapet zima, tak uvidíme, holt máme kočík jen na nejnutnější přejezdy :sweat_smile:
27. říj 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cori no každé mimi je jiné a jsou nějaké ochranné kapsy či co na nosítka :wink:
27. říj 2010 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, no jo, musí si to sednout, ještě to chce asi čas. On Mat je vcelku chápavý, ale pořád jsou mu jen dva roky a lecos prostě ještě hlavinkou nepobere, takže po něm nemůžu chtít zázraky, no :stuck_out_tongue_closed_eyes: U nás je hlavní problém asi i ta kolika. Teď už je to lepší, ale v prvních 7 týdnech jsme si celkem prošli celá rodina peklíčkem a Maty ten pláč dost špatně snášel, navíc když ona plakala (třeba celý dopoledne) . nemohlo se jít ven, nemohla jsem si s ním hrát, skoro jsme se neslyšeli, pořád jsem jí měla na rukách nebo masírovala nebo brečela s ní...no hrozný..takže tady asi taky bude zakopaný pes..Ale lepší se to, tím, že Deni je líp, míň pláče, Mat je víc v klidu...tak snad do vánoc to bude ještě lepší.

Cori, řešila jsem to ze začátku - nosila jsem ji v šátku nebo manduce...teď naopak tam zas nechce být. Tak možná zkusit nějaký nosidlo :wink:

Lenkabu máš pravdu, ale s ním to je tak strašně težký. Rád třeba modeluje, ale se mnou..hraje si taky rád, ale se mnou...ještě mu to samotnýmu moc nejde. Ale bude to jak píšeš..je fakt, že 2 měsíce jsou krátká doba na nějaký závěry.
27. říj 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
miona: Díky za toto téma. :slight_smile: Adélce byly dva roky a dva měsíce a na začátku to byl mazec. Čím jsou obě děti větší tím je to lepší . Jen je problém v tom, že Adélka Vojtíka často provokuje. Někdy už nevím co mám dělat, aby ho nechala v klidu si hrát. Nemáte nějaký tip?? Nechci jí stále okřikovat ať ho nechá atd.......
27. říj 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak teď zrovna řeším, jak sladit 2 děti..Terka, jak teď nechodí do školky, tak potřebuje aktivitu, je hodně živá, nejraději je někde venku a když se něco děje (jinak je to doma o nervy..) a Lucince je momentálně zase doma nejlíp..
Tak jsme dnes jely s Terkou za ségrou vlakem na koně, svézt se..Lucinka je na to ještě malá, tak zůstala doma s tátou, ale je mi to líto, že je musíme takhle ještě separovat, defacto i nás..pořád přemýšlím, jak to skloubit..
Jak to děláte vy?
28. říj 2010 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ovanka To u nás je to tak, že si Terka ráda hraje i sama, se svými hračkami, se do toho zabere, povídá si třeba s figurkami, Lucinka do toho přijde a začne ji to bortit..a je oheň na střeše..Terka jí hned strčí, ta začne řvát a je u nás veselo..takže to dlouho nevydržím a separuji je..

No nic, jdu spát..
Budu ráda za vaše postřehy... :wink:
28. říj 2010 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé holky po roce a něco nakukuju a škoda, že jsem tuhle diskusi neviděla hned na začátku!!

všecko co tu píšete jsem zažívala :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded: :grinning:
se 2 dětma je to prostě o kompromisech... pocit, že se pořádně nevěnuju ani jednomu mám dodnes a skoro denodenně...
ale staršího vzali do školky a tak od září je to o kus lepší... mladší budou za chvíli 2 roky a ačkoli se neustále rvou, perou a pošťuchují a mladší umí opravdu pěkně hysterčit a to od narození, tak se to lepší....

ale jak jsem přežila první půl rok, to nevím, to bylo sadomaso, radši ani nevzpomínat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: obr koliky do 8 měsíců, do toho největší vzdor, žádné hlídání ani školka, no díky bohu že už jsme o rok dál :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :dizzy_face:

ale těhulky neděste se, některá miminka nebrečí pořád (já ale teda bohužel jiný scénář neznám moc) a někteří starší sourozenci rádi pomáhají :slight_smile:
2. únor 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek