Dvě zlobivé děti doma a těhotenství, jak to zvládáte?

capricorn
24. dub 2013

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste někdo na tom jako já a jak to zvládáte.
Mám dva syny, prvnímu jsou necelé 3roky a druhému je 1rok. První je od malička hrozně náročný, zlobí, nespí, nejí, vzteká se, nikdy neudělá to co se po něm chce. 😖 Platí na něj jen tvrdá metoda a když po něm něco chci tak pořádně zařvat. 😢 jinak neposlouchá (vyzkoušela jsem opravdu snad vše, zabírá opravdu jen ten "bič").
Druhý byl celý první rok (oproti prvnímu) hrozně hodné miminko 🙂 miláček, jedl, spal, ani moc neřval... Ale teď je mu rok a opičí se po starším, takže se začal vztekat, mlátit, prostě se bouří jako starší... Perou se, starší ho nenechá na pokoji (klidně by si v klidu hrál, ale on k němu přijde a strčí ho aby spadl, či ho kousne, no hrůza).
No a do toho jsem těhotná potřetí. Na třetí miminko se moc těším, ale dělá mi starost, jestli na něj nemůže mít vliv ten můj neustálý řev na ty moje dva zlobry.
Někdy mě opravdu vytáčí, jsem vzteky bez sebe když vidím co ten starší všechno dokáže! 😠
Máte zkušenosti? Jak to řešit? Uškodí miminku, když mě od rána do večera vytáčí a já jenom řvu... 😒

vecernice
24. dub 2013

@capricorn chápu 🙂 já celý podzim z těch svých ršťáků rostla, do toho nevolnosti a únava 😀 byla to u nás trošku Itálie ....pak se to zlepšilo, ale začali jsme být hodně akční (do nedávného omezení), takže kluci byli často venku, v kroužku, dlouhé procházky, dětské koutky ....
držím palce a pevné nervy!

aneta0707
24. dub 2013

ja mam doma taky zlobivku, je hrozne tvrdohlava, ale rikam si, proc se vytacet a rvat? kdyz udela bordel, tak to uklidim, kdyz udela neco co nema, tak dostane trochu na zadek. mam dobry nervy, hodne veci prejdu, pokud si ji moc nevsimam kdyz zlobi, tak ji to nebavi. myslim si, ze zlobi aby si si jich vsimala. je to proste obdobi vzdoru. nema cenu nic vysvetlovat ani nic po nich chtit, zase to prejde. dneska na me naschval vylila nocnik, ale co muzu delat. kdybych si mela vseho vsimat tak se zblaznim 😒 bordel mi neutece, proste se hodit do pohody a neresit to. jenom teda ohlidat, aby neublizil tomu mladsimu. pokud budes v pohode ty, tak uvidis, ze deti budou taky klidnejsi a hodnejsi 😉

capricorn
autor
24. dub 2013

😀 no když mě právě přijde, že pořád chodím a uklízím, snažím se je ukočírovat... no snad bude líp, když bude starší teď trochu zapřáhnutý, konečně je pěkné počasí a dá se být dlouho venku, dneska jsme byli na procházce na kole, ale nepřijde mi že se unavil 😝
Já kdybych na něj neřvala a hned mlátila tak by byl pořád modrej 😅 to už mi říkal manža že mu mám hned jednu plácnout... Dneska mladšího zase ráno pokousal (jsou spolu v pokojíčku) a ráno mě probudil řev a mladší kousanec na tváři a tří na ruce 😠 fakt nevím jak mu mám vysvětlit, že se tohle nedělá. ☹

monad
24. dub 2013

ahoj, tak to jsme na tom úúúúplně stejně s tim starším prckem, ale já mam holčičky.. 🙂 ta starší je taky ŽIVÁ JAKO BLÁZEN!!!! přesně jak píšeš, zlobí, nespí, nejí, vzteká se, a taky naní platí jen tvrdá ruka v uvozovkách, ale zase je děsně chytrá a dost dopředu oproti jiným i starším dětem..
a druhá je pořád takový mimino.. doufám, že hodná zůstane... 🙂
**já pořád zase řvala na tu starší, když Berunka byla mimi, uškodit to asi může, teď sleduju, že když na starší řvu, tak Berunka se bouří a vůbec se jí to nelíbí, je dost citlivá.. podle mě si na to budeš muset dát pozor, abys neměla nerváčka, nebo zakřiknuté dítko.. já už na ní neřvu, jen zvýšim hlas, nebo jí odtáhnu do jiného pokoje dát na zadek, když mě po 10tý neposlechne.. noo jsou to nervy..DO TŘETÍHO BYCH TEDA NEŠLA.. 😉

ALE SNAD NEŽ SE PRCEK NARODÍ, TAK TI DVA BUDOU KLIDNĚJŠÍ.. PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍ.. ZNÁME TO..

monad
24. dub 2013

@aneta0707 TAK TO TĚ teda obdivuji.. já takový nervy nemám, a že by se moje sklidnila, když si jí nevšímám, tak to vůbec..ne 😢 na ní platí jen zvýšený hlas.. jednou skončím v bohnicíh asi...

andy80
24. dub 2013

To chce klid a nohy v teple. Vzteká se dítě? Řvaním se nic nezpraví, nechá se vyvztekat a ono ho to přejde. Nechce si uklidit hračky? Půjdu s ním a pomůžu mu. Nechce dítě jíst? Nenutím, však až bude mít hlad, tak si řekne. Kousne starší mladšího? Půjdu a v klidu toho staršího kousnu taky. Uvidí, jak to bolí a dělat to nebude. Neposlouchá? Vždyť je to jen malé dítě ne stroj na ovládání. Všechno jde řešit v klidu a pohodě. Teď určitě potřebuješ klid, tak se snaž se nestresovat a ber to všechno s nadhledem. Někdy je to těžké, ale všechno jde zvládat s klidem. Uvidíš, že i děti se uklidní. Děti jsou odrazem svých rodičů, tak pokud na ně křičíš a jseš na nervy, tak se chovají stejně. Zkus to někdy vypozorovat.

majatob
24. dub 2013

@capricorn u nas to vypadalo podobne kdyz jsem cekala tretiho 🙂 nejstarsi v te dobe zacal zarlit na segru, kousal ju, ublizoval ji, zacal se pocuravat, atd., ja jsem mela ze zacatku nejaky problemy, ve tretim trimestru uz mi taky nebylo uplne do zpevu a potrebovala jsem odpocivat, no na zblazneni.. srovnal se kdyz se narodil nejmensi, asi mu v kebulce docvaklo, ze jinak uz to proste nebude a hodne se zklidnil, ikdyz nektere problemy s tim spojene se nam podarilo vyresit v podstate az ted. Co me osobne opravdu pomahalo, kdyz nastala nejvetsi krize, bylo naplanovani dne do posledni minuty, v kolik vstanem, co budem delat, kdy a co budem jist, v kolik pujde mala spat, vsechno presne od kdy do kdy, vyvesila jsem to na lednicku a peclive to dodrzovala, trvalo asi 14 dni nez si zvykli a myslim, ze nam to prospelo vsem, decka nemely cas na to aby si jeden druhyho vsimali a me ty dny ubihaly a nemela jsem cas se v tom rypat a byla jsem mnohem klidnejsi 😀 kdyz si zvykli, tak jsem rezim samozrejme povolila a zustaly jen ty hlavni cinnosti, ale v tu chvili to bylo jediny reseni jak vydrzet 😝
A jinak teda gratuluju! Mit tri deti je naprosto uzasny, ikdyz obcas poradne narocny. Cim jsou starsi, tim lepsi jsou partaci a vic si pohraji (vetsi binec nadelaji 😀) 🙂 Snaz se myslet na to maly v brisku, potrebuje klidnou maminku, zapoj rodinu a kamaradky jestli muzes a vypakuj s nima deti ven a ty si odpocin 🙂

capricorn
autor
24. dub 2013

Díky za rady,
@andy80 zkusím to s tím kousáním, kousnout ho taky... 😅

@monad koukám že děti máme podobně starý 😎

capricorn
autor
24. dub 2013

@majatob 🙂 takový přesný plán dne mě taky napadl, aby se nemohli nudit a nemysleli na blbosti, ale asi to bude náročný... no zkusím to 😉 rodina k zapojení moc není, manžel je od po-pá pořád v práci, a doma je jen na víkend a jeho rodiče oba dva nedávají, vezmou si max.staršího. Nikoho jiného tu nemám..

No zkusím co jste mi tu napsali a uvidíme 😵 musím se hodit trochu do klidu ať je mimís v bříšku v pohodě 🙂

majatob
24. dub 2013

@capricorn jj, nejhorsi je donutit sama sebe to dodrzovat, to znam 🙂 tak jim dej aspon starsiho, vsak i to se pocita a s jednim si odpocines vic nez s obema, aspon tedka ten prvni trimestr a pak pred porodem..🙂 a co zkusit nejaky matersky centrum? mivaji tam programy i pro prtata a zase prijdou do jinyho prostredi, kde maji na praci spoustu dulezitejsich veci nez se postuchovat, my jsme takhle vymetali vsechno co se dalo-cviceni pro batolata, cviceni pro kojence, pozdej predskolaky, tehotenskou jogu a tanecky, predporodni kurz, vyrabeni pro maminy s detma...😀 sice jsem je musela hlidat, ale nebylo to tak narocny jak sedet doma a taky jsem se pred ostatnima mnohem vic krotila aby si o me nerekly, ze su nejaka furie 😀 a o vikendu prcky tatkovi a hura na dlouhou prochazku 😉

capricorn
autor
24. dub 2013

@majatob 😀 no jo, plánuje se to pěkně 🙂 mateřské centrum jsme navštěvovali se starším, než se narodil mladší... no asi je tam zase vytáhnu. Už jsem přemýšlela, že bych staršího přihlásila někam třeba na fotbal či něco aby se unavil, ale nic pro takový prcky tu není 😖
No mezi ostatními si připadám jako furie i když na ně neřvu jako doma 😅 nevím... všechny ty mamky mi přijdou nějaký vyrovnaný s úžasnými dětmi... 😝

majatob
24. dub 2013

@capricorn chtela jsem napsat jestli nejses nekde odsud, ze by vyrazily dve furie spolu 😀 ale beztak ses z druhyho konce republiky, takze to ani nezkousim 😀

aneta0707
24. dub 2013

@monad to sou leta cviku - mam 5 sourozencu 😀 samozdrzejme sem nejstarsi a od prvni segry mam 6 let, takze se ode me cekalo, ze se budu starat, uklizet a hlidat... nejmladsi je o 15 let, takze sem fakt vycvicena si toho nevsimat 🙂

monad
24. dub 2013

@aneta0707 ježííííš, tak TO SMEKÁM!!!!!!! tak to jooooo .-) škoda, že tady není smekací smajlík.. 🙂

aneta0707
24. dub 2013

@monad clovek si zvykne na vsechno, me to neprijde, ze by to bylo neco zvlastniho. hlavne klid a kdyz uz silim, jako prvnich par dni kdyz sem se vratila z porodnice (mala-velka si musela zvyknout na malinkou) tak se na chvili nekde zavru a nebo kdyz je hezky, tak ji vyhodim na zahradu. moje ditko chce zasadne vsechno kdyz kojim - hrat si, piti, jidlo, na zachod ... boucha do me, taha me zezadu za vlasy, fakt bych se musela zblaznit kdybych to mela resit. kdyz uz nekojim, tak najednou nic nechce. zarlivka moje 🙂

mataharyy
24. dub 2013

@capricorn doporučuji hodit se do pohody, obalit nervy čokoládou, naučit se přecházet "malichernosti" (prostě co jde, to neřeš 😎 ) a pokus se je přes den utahat dřív, než oni utahají tebe 😉 Já toto řešila při druhém těhotenství, ale bydleli jsme na vesnici, tak to bylo fajn, no a teď při třetím byli dny, kdy jsem byla zralá na cvokárnu, pak jsem rezignovala a bylo mi fajn 😀

aneta0707
24. dub 2013

@mataharyy nene, zadnou cokoladu 😀 pekne zdrave jidlo, hodne ovoce a zeleniny, protoze jak se rika - ve zdravem tele, zdravy duch 😀 me je teda lip kdyz si dam papriku nez cokosku, po ty sem unavena a nervni. a u deti pry zpusobuje cukr hyperaktivitu, tak bych to doma ani nevytahovala aby nahodou nechteli deticky taky 😀
ne samozdzejme sranda 🙂 kazdej neni takovej blazen jako ja. jediny, co se u nas sladi je caj, kafe a kdyz pecu, jinak sladky nejime.

vecernice
25. dub 2013

@capricorn my tedy režimoví nejsme, navíc kluci měli měsíc, kdy přes den skoro nespali, a to bylo teda moc ☹ od tý doby jsme odložili kočár a všude musí pěšky, sice ty počátky byly náročný, ale postupně si zvykli a ujdou strašně moc na svůj věk. jinak kousání mezi nima znám. já bych tedy nekousla na oplátku, ale zvýším hlas, vysvětluju a když je to moc často, tak plácnu přes zadek. jinak mne přijde, že kopírují můj den. když se probudím nevyspalá a tudíž podrážděná, tak už za hodinu jim slibuju jednosměrnou cestu na mars 😉 ale když naopak se jim věnuju, a prostě vymýšlíme blbosti, tak jsou milionoví, oni chtějí pozornost. zas když potřebuju vypnout, nebo něco udělat, tak je nechám někdy ječet, ono u dvojčat to od počátku jinak nešlo. ale pravda je, že člověk musí myslet na to třetí mládě, a nechtěla jsem, aby si hlavně pamatovalo u mámy ječivý hlas 🙂

mataharyy
25. dub 2013

@aneta0707 Ta čokoláda byla taky myšlena na moje nervy, ne na to aby jí sežrali děti a já měla nervy 😀 😀 Jináč souhlasím, lepší čerstvé ovoce, jen když není zbytí, čokoláda je všelék 😀 A ano u nás taky sladkosti jsou v minimálním množství, většinou jen co kdo donese, protože děti jsou po tom jak naspeedované veverky 😎 😀

sabuse1
25. dub 2013

@capricorn: tohle je téma přesně pro mě🙂))))) děti mám sice trochu starší, ale co se zlobení týče se to asi vyrovná🙂 mám teda výhodu,že dcera je 3 dopoledne ve školce, ale i tak...syn je neřízená střela takže venku za ním pořád běhám - fakt běhám, žádná rychlá chůze, manžel je přes týden pryč a doma jen o víkendech a já mám co dělat abych večer neusnula s nima, večer je jediná doba kdy můžu doma něco udělat protože vstávají kolem 7h, spát choděj kolem 20 a přes den nespěj. Poslední týden už mám pocit,že melu z posledního, nic mě nebaví i když je venku tak krásně, potřebovala bych načerpat trochu sil, ale není kdy☹ Teď jsem zavedla režim,že dopoledne jsme doma, mezitím si uvařím na celý den, vyperu a tak, odpoledne jsme venku takže už mi doma nestihnou udělat bordel a vracíme se akorát na večeři po který jdou hned spát, ale zatím jsem teda vyčerpaná spíš já než oni🙂

mircisek
25. dub 2013

@capricorn Neuškodí. 😀 Na kluky jsem taky musela řvát a malá je naprosto klidné a usměvavé miminko. Ale škodí to Tobě. 😒 Snaž se to eliminovat, i když mně se to nepodařilo. 🙂 Jen jsem počítala do hodně vysokých čísel. A porod mi to taky neuspíšilo. 😒

martickaa
5. kvě 2013

kousni toho starsiho taky 🙂 uz pak kousat nebude 😀

lumanima
6. kvě 2013

Ahoj, můžu se připojit? Jak to tady čtu o těch "zlobidlech", je to jako bych četla o tom svém doma. V srpnu mu budou 3 a jeho sestře bude 10. Ale bez ohledu na věk jí dává pořádně zabrat a nám taky. Přesně jak píšete....neposlouchá, zlobí, dělá naschvály, venku utíká, šplhá po nábytku, na všechno má odpověď, až člověk žasne vzhledem k jeho věku. Na druhou stranu je nesmírně šikovný, co se mluvení a toho, co se mu hodí týče. Vždycky jsem si u těchto dětí říkala, že jsou nevychované a odsuzovala jsem maminky v Tescu u pokladny, jimž se děti házely hromadně vzteky o zem a tvrdila jsem, že mě by se to v životě stát nemohlo. Ano s dcerou ne, ale se synem se mi i toto stalo a nemyslím si, že by to mělo něco společného s výchovou. On prostě ráno nastartuje a vypne až večer, když usne (a to už ale odpadáme všichni cca 10min před ním). No a do toho bychom měli rádi třetí...Chvilkama si to nedovedu představit a na druhou stranu si zase říkám, že by to byla paráda. Měl by parťáka, když "velká ségra" je tak moc velká a třeba by se zklidnil...A kdyby ne, aspoň by se pak u té pokladny v Tescu nemusel válet sám :o) Co myslíte?

veruska007
6. kvě 2013

@lumanima Uklidňuj se tím, že podle výzkumů mají děti, které se více vztekají okolo 2 - 3 let, mírnější pubertu 😀

lumanima
6. kvě 2013

@veruska007 Tak to je paráda...ona mi to tou pubertou už začíná kompenzovat zase dcera 😀

veruvojtkova
30. kvě 2013

@capricorn Ahoj, tak myslím, že jsem na tom podobně jako ty, starší má momentálně příšerné období, jen řev, vztekání, všechno zneguje, nic nebude dělat..je to snad horší jak mezi druhým a třetím rokem a ten mladší zase jen pláče a pláče a chce se nosit, asi zuby☹ do toho jsem zjistila, že jsem těhotná a už teď mi vstávají vlasy hrůzou, jak tohle dopadne a jak to zvládnu 🙂 tak pevné nervy, určitě bude líp🙂

ela2
30. kvě 2013

Ahoj, hlásím se stejným údělem. Sice mám 1.holku, ale asi to měl být kluk, není vůbec rozněžnělá, musí být pořád někde ve výškách a skákat. Hlavně skákat z čehokoliv kamkoliv, je jedno jak to dopadne. Myslím, že skončí v cirkusu. A ten mladší je od malička uplakánek, poseroutka, hroznej cíta, ke všemu je přecitlivělí na detail, takže když něco není tam, kde to normálně je (starší je šílená bordelářka), tak se rozpláče. Když ho to přejde, začne uklízet. Si kolikrát říkám, že veškeré sebevědomí si v břichu vybrala starší ségra, a jemu nezbylo nic. Každý den řeším Lucky bordel, a Adamův pláč. Někdy Adam sebere odvahu, a Lucku vší silou kousne. A začne bitka, která má vždy jen jednoho konkrétního vítěze. Ted jsem těhu, a jelikož mi bylo od začátku dost špatně, tak jsme zavření doma, ted zas není počasí, a to je fakt psycho. Od malička byli zvyklí běhat ráno a odpoledne venku. Ke všemu je nevzali do školky. Takže možná i dobře že jsem těhu, co bych doma dělala 9 měsíců, jestli by je ovšem vzali? Tady neberou ani 4leté ( mamky jsou doma většinou skoro 2 roky navíc, protože není školka). Ale zase, je to psycho, když celý den zvracíte, nemůžete vařit, děcka nikdo nepohlídá ani nevezme ven, není kdo, manžel chodí dom až kolem 9té večer, v 8 ráno vychází a celý víkend je pryč úplně stejně...a já doufám, že až bude lepší počasí, zase najedeme na starý režim a bude pohoda. Nebýt těch nevolností, užívala bych si to, však velkou rodinu jsme chtěli. 🙂

pet.s
30. kvě 2013

@capricorn kousnout ho taky a pořádně....zní to hrozně,ale já takhle odnaučila svého dnes 16 letého synka kousat když byl malý....kousal na potkání a bez důvodu...jednou mě rafnul ve vzteku do prsa...úplně do modra, bolestí jsem neviděla, a hajzlík nechtěl pustit, tak jsem se mu zakousla do ruky...hele a ono to zabralo..mě už nikdy nekousnul..ségru a manžu ještě asi rok...pak ho to přešlo....a dneska je to moc milý kluk.-))))tedy když ho nepopadne ta jeho puberta..to kouše taky, ale hnusnýma slovama...a to někdy bolí víc než tenkrát do toho prsa a hlavně mu to nemůžete oplatit.-((((ale to je jen někdy a my mámy to musíme ustát.-)))

pet.s
30. kvě 2013

jak vás čtu..tak vzpomínám na Itálii když puboši byli malí....řev, pláč, vztekání jednoho, naschvály druhého, neeeeeeeee už ne....Terinko moje malinká zlatíčková hodňoučká..omlouvám se ti,když někdy si myslím, že máš den prudič....Např dnes..vstávala v 7, dala mi pusinku, přesunula se k pohádce, vypila připarvené mlíčko a loupák.V půl 9 spící mamince oznámila eee a za 20 minut přišla s mokrým kapesníčkem .."mami kuuuuk" ospale jsem ji skoro v 9 utřela zadeček a šla vylít nočník Ona si pak vlezla ke mně do postele a do půl desáté jsme se mazlily a četly knížky..Boože mít dítě po čytřítce je takováááááááá pohoda.-)))))))) A to kdybych jako chtěla být fakt za potvoru,tak bych Terinku poslala za starší dcerou a spala do oběda.-)))no záviďte holky..ale jen trochu..není to každý den taková válečka. Dnes jsem první den od pondělí vydechla, jinak to byla hoňka, nervy a stres, ale s debilními dospělými kolem sebe....

ela2
30. kvě 2013

jinak si začínám myslet, že naše výchova bude stejně tvořit jen 20procent jejich povahy. Taky musím na tu starší řvát, kolikrát si říkám, že s ní opravdu už zajdu na ušní, za to na mladšího se stačí jen podívat. Ale řvu na ní velice nerada a opravdu jen v krajních případech, protože jak zařvu na starší, tak se ten mladší hrozně rozbrečí, uklidí se do rohu a je strašně hodnej. Takže jsem byla donucena najít cestu jinou než řvaní. Starší je potvora, tak se na ní musí taky mazaně. Mladšímu bohatě stačí domluva a překvapivě si pamatuje. U starší je to s tou pamětí horší, někdy opakovaně dělá věci, který jsme už několikrát řešili, a pak už nezbývá nic jiného než zařvat, aby se probudila.
Tak si říkám, že jestli je to pravda to - hroznej tříleták, hodnej pubertak - tak bychom mohli s holkou v klidu projít, ovšem jestli se to obrátí u kluka....máme se každopádně na co těšit - dětičky nám to jen tak nedarují. 😀