Jak připravit dítko na příchod sourozence?

leonunuska
18. říj 2010

Milé maminky, Sárince už bylo rok a půl a já začala 6 měsíc těhotenství. Moc se na miminko těšíme, malá je strašně hodná holčička, která miluje miminka, ukazuje mi každý kočárek, ale já mám pořád strach jaký to bude až se prcek narodí. Bojím se abych něco nepokazila a nezapříčinila to, že by malá žárlila nebo malému ubližovala a taky sebe abych jí třeba nezanedbávala. Kamarádky kolem mě které mají teď druhé dítko si stěžují, že se prvorození strašně změnili k horšímu. Pořád jí ukazuju bříško a říkám že tam je mimi a dělá hají, někdy mi maže i bříško, ale jinak tomu moc nerozumí. Jak jste připravovali Vy na příchod sourozence? Do čeho jste zapojovali staršího sourozence? Moc děkuji za tipy a názory

hejdita
18. říj 2010

tak my sme dali klaruske od jirinka darecek jak si dojeli pro mne do porodnice tak to bylo take hezke vitani....no a pak kdyz maly spinkal tak sem se co nejvice venovala male a kdyz sem kojila tak sme si cetli knizku kdyz se dalo....nebo manzel kdyz byl doma tak ji zabavil.....nekdy se ale clovek neubrani tomu ze starsi dite neco skusi ale kdyz sme vysvetlili ze se to nesmi ze bi miminko plakalo a ze az vyroste tak si budou spolu hrat tak to bylo dobre.....jinak celkove nase deti si zle nedelali az ted kdyz uz si hraji..... 😉 🙂

leonunuska
autor
19. říj 2010

S tím dárečkem to máme taky v plánu, moc se mi to líbí, vždycky když si to představuju jak se jdou poprvé podívat tak řvu jako želva 😀 😅 . K vánocům jsme i malé koupili panenku Annabel aby měla i jako svoje miminko tak jsem zvědavá.

hejdita
19. říj 2010

jooo to pujde uvidis..... 😉 🙂

ducky
19. říj 2010

@leonunuska Tak pokud ti miminko přes den nebude spát, tak moc nenaděláš ☹ Malej mi spí sice krásně v noci, ale přes den spí 3x 30 minut. Na dceři je vidět, že jí mrzí, že na ní nemám čas, ale naštěstí malému neubližuje, dokonce ho i pusinkuje. Zatím po něm jednou mrskla autíčkem a to teda dostala strašně přes ruku, že to nesmí.
Miminko má taky, ale moc si s ním nehraje ani když já přebaluju, koupu a tak.
Dělej zatím, co děláš a ono se to vyvrbí. Jo a jen jedna rada, co jsem dostala já, tak předávám. Až za tebou půjde malá poprvé do porodnice, tak nechovej miminko. Měj volné ruce a s dcerou se prvně přivítej a pak teprve jděte spolu za miminkem 😉

hejdita
19. říj 2010

no my to mneli podobne az na to ze v prodnici kdyz pro mne sli manzel a dceruska tak sme sli zrovna na pouceni co vsechno mame udelat takze mezitim manzel klarke vysvetlil ze to je jirinek a ze ted bude s nama bydlet a ze je to jeji bratricek a ze sem ho nosila v brisku a az narostne tak si budou spolu hrat a kdyz sem prisla tak sem sla nejdriv za dcerkou protoze sem ji dlohu nevidela a hned co sme se postiskali tak mi klaruska zacala vsechno vysvetlovat tak jako ji to vysvetloval tatinek cise v jeji reci typu (báška-bíško-hát....ze to je jeji braska ze byl v birsku mojem a ze si budou hrat) takze to bylo prijemne.....jinak ho neprastila ani jednou ani ho nekousala ani nic jenom pohladila a sla zase dal....ale jirka hodne naspal ale on i v noci byl moc hodny ted je rostak ale to uz k veku sedi 🙂 🙂 🙂

majatob
19. říj 2010

@leonunuska ahoj, ja mam mezi detma rozdil necely dva roky, malyho jsem se na segru snazila pripravit, v porodnici dostal darecek...prvni tri mesice to byla laska az za hrob...no pak se mala zacala zajimat o okoli, prestala lezet v postylce a je zle, starsi je agresivni, vzteklej, jak muze tak ji ublizi, zacal se pocuravat (a to byl bez pliny i v noci), dela naschvaly...pritom se mu venuju daleko vic nez male, myslim, ze nema duvod zarlit...no on to vidi asi jinak 😖 tak jen doufam, ze to brzo prejde a nez se narodi dalsi mimi se smiri s tim, ze uz neni sam a musi se podelit se sourozenci o pozornost rodicu 😅
a tobe preju at se vam tohle obdobi vyhne, protoze obcas je to fakt na zesileni 😉

leonunuska
autor
20. říj 2010

S tím chováním to je moc dobrá rada. Děkuju moc, pořád si říkám že je to přece jenom holka, že bude taková maminka tak doufám že to tak bude taky brát. Jen nevím když jsem čekala malou tak už v bříšku byla zlatá jak jsem šla spát tak spala taky, od šestinedělí spala celou noc, ale malej se v bříšku v 10 večer probudí a řádí, to bude úplnej opak tak jsem zvědavá. Bojím se právě toho ubližování 😖 ale to prostě uvidím až se malej narodí...

romcovaklarka
9. zář 2012

@majatob Ahoj, vím, že je to stará diskuse, ale jak dlouho vám tohleto období asi trvalo? A nějaké tipy jak tomu nejlépe "čelit"? Díky 😵

majatob
10. zář 2012

@romcovaklarka hele, trvalo to asi pul roku, pak jsem zavedla rezim rozpocitanej na minuty a to ho dost zklidnilo a jak se narodil malej, uz se s tim nejak smiril, ze neni sam a prestal vyvadet..🙂

romcovaklarka
10. zář 2012

@majatob No tak jestli uklidnění situace bude vyžadovat třetí miminko, tak jsem asi dost v háji 😀 Né, díky 🙂

majatob
10. zář 2012

@romcovaklarka a copak? dyt jeste mimi neni ani na svete 😕

romcovaklarka
10. zář 2012

@majatob No to jo, ale třetí tak rychle za sebou bychom neutáhli finančně, budu se muset taky někdy vrátit do práce 🙂 A jinak se připravuju trochu na boje, malej je hodně velkej mamánek 😅