Jak skloubit vycházky kojence a 2,5 letého dítěte?

meleri
30. říj 2010

ahoj,
už delší dobou mi vrtá hlavou jak to budu dělat s procházkami, s drobnými nákupy, a ani mě ani manžela nic nenapadá...Cekám druhé dítě, které by se mělo narodit v březnu. V té době bude mít můj syn 2roky a 4 měsíce. Syna jsem do ted nosila v nosítku Manduce nebo se vozil ve sporťáku. Jak to ale udělat s dvěmi dětmi? Novorozence bych chtěla nosit v šátku nebo by jezdil v hlubokém kočárku a pak bych ráda opět přešla na Manducu. Jenže chodíme na dlouhé procházky a tak nevím, zvládne starší syn v těch 2 a něco letech chodit celou dobu pěšky? To asi ne že? Fakt nevím. Poradíte někdo?
Jednou jsem viděla maminku s kočárkem a starší stál na takových stoupátkách, jenže to taky není moc odpočinek, celou dobu chodit a pak stát.
A takové ty sourozenecké kočárky jsou asi jenom jako sporťáky, a já fakt nechci mimi posazovat do těch 9 měsíců, pokud si do té doby ovšem nesedne samo.
tak jsem fakt bezradná...

casiopeia
30. říj 2010

Ahojky, nejsou jenom sporťáky, hodně typů co jsem viděla tak má takovou tu vloženou tašku na kojence. A s tím se to dá.

maruska39
30. říj 2010

Ahojky,
my mámě věkový rozdíl přesně 2 roky a dá se to úplně v pohodě zvládnout 😉 Pořídily jsme buggypod :
přídavné sedátko ke kočárku a to máme na delší trasy,jinak taky u nás hodně frčí motorka (odrážedlo) na tom syn ujede strašně daleko a máme ji denně sebou venku.
Pak jsou opravdu ty stupátka za kočárek a to taky není špatné a myslím si,že pro 2letého a více to je ideální,můj malý se už stejně nechce moc vozit v kočárku,no a když náhodou jdeme hodně daleko a spěcháme a nejedeme autem tak bereme 2 kočárky,ale to se stalo párkát 😉
šátek jsem využívala hodně na doma,abych měla volné ruce teď už ani to boužel malá dostala řemínky takže to už ji neuvážu do klubíčka a na stojato zatím nechce.
neboj zvládneš to s přehledem 😵

bufina
30. říj 2010

Ahoj, s tímto vydrž až se mimčo narodí a pak to kdyžtak řeš. Sem z toho měla taky strach, malej se narodil když dcerce byly 2 roky a 3 měsíce. Taky byla zvyklá do té doby větinou jezdit v kočárku. Pak jsme vyrazili ven už s malým v kočárku a byla sem překvapená z toho jak hezky šlapala. Taky sem měla v plánu koupit ten baby skate a nakonec nebyl potřeba. Je jasný že to nemohly být kilometrový procházky, ale stačilo nám to. Chodila fakt hezky. Na jaře sme jí koupili odrážedlo, takový to kolo bez šlapátek a už to byla úplná pohoda. Takže s tím vydrž, třeba tě malej taky překvapí a bude hezky chodit.

miona
30. říj 2010

Melari, byla jsem v podobné situaci a taky to dost řešila. Teď bych ti poradila jen to, abys to nechala koňovi a počkala si až se malé narodí. Dneska je možné všechno pořídit do druhýho dne - ať už skate nebo kočár. Já dvojkočár chtěla, Maty se vozil rád, tak jsem se bála, že se bude chtít vozit jako mimčo a nebude chtít ťapat...ale zase jsem nechtěla zbytečně vyhazovat peníze za věc na pár měsíců..tak jsme počkali..a nakonec bylo všechno jinak 😀 Deni odmítala být v kočárku, takže prvních 7 týdnů jsem nosila v šátku (který mě teď bohužel bojkotuje - stejně tak manducu ☹ )..no a Mat ten ťapal - sice občas zazlobil, že už nejde - což byl velký problém s mimčem na břichu...ale nějak jsem ho vždycky dotáhla 😀 No pak se naštěstí Deni v kočárku spát naučila... z mého pohledu je to mnohem pohodlnější a praktičtější - 1. u kočárku máme skate, takže když nechce syn ťapat nebo se musí rychle domů, protože malá začane plakat, šupnu ho na skate a jede se... 2. Mat když chce venku čůrat nebo třeba spadne nebo chce jen tak poňufat - ponosit, tak jak jsem psala s mimoušem na břichu se to dost špatně dělá 🙂 ale to u vás nemusí hrozit, budeš mít chlapečka o půl roku staršího, třeba je i samostatnější..nevím, to je individuální 😉

Jinak my na dlouhý procházky chodíme jen v rámci možností staršího - sice ťape, ale loudá se, všechno koumá, atd., takže na nějaký tří hodinový procházky jako jsem chodila s ním to není.

Kočárek máme sporťák, který jde ovšem až do lehu a vložnou tašku. Jsem s tím takhle spokojená, už proto, že bydlíme ve 4. patře bez výtahu, takže čapnu tašku s Deni a jdeme. Dokud nebude dcera sedět, nechám sporťák v lehu, bez problémů..k tomu není korba potřeba 😉

Tož tak u nás 🙂

lu777
30. říj 2010

Meleri, jak psaly už holky, tak je i typ, kdy je kombinace hlub. korby a sporťáku..

ad stupátko: pořídila jsem ale moc jsme ho popravdě nevyužívali (Matýskovi byly 2 roky a 2 měsíce když se Belluška narodila) - nejdřív M. nechtěl, on je hodně živej a pak už jsem to nezvládala, ono pak když ten kočár má třeba 10 kg, k tomu 2 kg stupátko, k tomu mimčo třeba 6 kg a batole dalších 12 kg plus tam máš pití, svačiny, pleny a nebo jdeš ještě nakoupit, tak je to fakt řacha a mně odcházely záda, ono jak člověk pořád ty děti zvedá, tak ty záda prostě nemají tu sílu teď... nemluvě o tom, že jak je člověk nevyspalej s mimčem, tak to mu taky nepřidá....
a jako na dlouhý procházky si to neumím představit, já bych to teda fyzicky nedala, ono usměrňovat neustále odbíhající batole nebo řešit jeho vzdorující scény, jít několik km s kočárem a pak ještě tlačit i to batole na stupátku, no na mě je to prostě moc

totéž s nošením, já nosila staršího v Ergu občas ještě a to bych prostě nedala, byla jsem vysílená tím, že malá vstávala ve 3 ráno a šla spát když usnul starší a byla jsem dva tři měsíce jako zombie....

jako za mě: jak už tu zaznělo, uvidíš až se malé narodí.... záleží hodně jak bude starší reagovat (je velkej rozdíl jestli Ti bude nosit plínky a malýho tulit a nebo se ho bude snažit neustále bouchat a bude ho ignorovat což byl náš případ až do 5 měsíců a taky je velkej rozdíl jestli bude mimčo spavý a klidný a nebo nespavý a s velkýma bolestma bříška apod.)....
každopádně my byli velký výletníci ale prvních tak 5 měsíců jsem to musela hodně omezit... hrozně mě to štvalo ale nebylo to prostě zvladatelný, takže ze začátku tu u nás byla chvíli babička a ta brala staršího ven, já zatím trochu dospávala, pofackovala domácnost, bojovaly jsme s kojem atd.... teď už je to o něčem úplně jiným, plus mínus půl hodiny vím kdy bude malá jíst, spát, obě děti spí celou noc v jednom pokoji atd.... každej měsíc je obr rozdíl 😉
starší se ohromně posunul za poslední dva měsíce - ovšem zase mívá vzdorovitý scény, takže občas to stojí za to....
prostě uvidíš

jinak já měla sporťák Hoco Monterio a byla jsem dost spokojená... má jen 7 kg, velikej košík dobře přístupnej a jde až do lehu......

bubelko
30. říj 2010

@meleri my sme si vystacili s baby skate, ale je pravda, ze lukas sa vozil v kociku uz len na celodenne vylety 😉 a na baby skate stal cca. asi 4x a viac sme ho potom nepouzili. prestalo ho to bavit. zo zaciatku sme chodili na kratsie prechadzky a ked sa oteplilo sme najviac casu aj tak stravili na nedalekom ihrisku. no a neskor sme zvladali uz aj celodenne vylety bez kocika a nedavno aj turistiku. takze pockaj, ako to vsetko dopadne a ako maly bude spolupracovat 😉
a k nakupom - zo zaciatku sme zasadne chodili nakupovat spolu s manzelom. male nakupy sa nekonali 😉

dexonka
30. říj 2010

tak to by me taky zajimalo,... 😉

romana29
30. říj 2010

Přesně jak píše bufina - začni to řešit až to přijde.
A z mojí zkušenosti - z čeho jsem měla v těhotenství strach, tak se obešlo bez jakýchkoliv problémů!
Užívej si těhotenství a ať už se brzo raduješ z druhého chlapečka
😵

prcekpet
31. říj 2010

ahoj meleri, fakt to neres a uzivej si tehotenstvi, dokud je mimisek v brisku, mas hodne casu venovat se prvnimu ditku....pak to bude velky kolotoc, z moji zkusenosti - pred porodem jsem maleho nedavala do kocarku, maly si zvykl chodit vsude sam, kdyz bylo potreba, tak jsem ho vzala, ale ke konci tehu vedel, ze braska je u maminky v brisku a on to musi zvladnout sam. Davali jsme si prestavky, jezdili MHD a uzivali si kazdeho dne spolu. Po porodu byl maly chvili urazeny, ze neni c. 1, ale brasku miluje a pomaha mi. Jasne, nekdy je to na spagat nebudu si hrat na super mamcu, ale da se to zvladnout. Prehodnotis priority 😀 deti budou na prvnim miste...a male nakupy, jejda tak to se u nas taky nekona, to musi obstarat tatinek. Kdyz jdeme k dr. na poradnu, tak minimalne hodinu pred odchodem se musime nachystat - i kdyz kocar je nachystany, staci se "jen" oblect. A ted na podzim a v zime to bude fakt zazitek 😀
Hlavne at jste vsichni zdravi. Maly ted ma nestovice a druhy je nachlazeny, nikam nechodime, uz druhy tyden jsem doma a zacina mi opravdu hrabat ☹

kaleilah
31. říj 2010

mimčo v manduce a starší ve sporťáku, nebo sourozenecký kočár- mimčo normálně leží a starší sedí, ta druhý sedačka se většinou moc polohovat nemůže-pro to starší dítko a nebo ještě pořídit buggypod místo toho stoupátka

lamarika
31. říj 2010

Synovi je 1,5 a v pohodě zvládá dvou a více hodinové procházky, takže i to tvý to zvládne jen to chce zvikat 😉 Jasně nenachodíme kilometry, ale s tím se počítá. Teď ale když bude druhý mimčo, tak kdybych třeba potřebovala rychle někam dojít, tak jsem ke kočárku pořídila přídavné sedátko buggypod (po prvním majiteli za 2000,-).
Jinak na nákupy, venčení atd. budu používat manducu (mimčo v manduce a vekej chodit)

radka.m.
31. říj 2010

tak velké dítě už určitě procházky zvládne,akorát budeš muset oželet to,že holt nebudou tak dlouhé,takže bych prcka přes zimu trénovala,aby to na jaře v pohodě zvládl,velký už na to bude dost 🙂

janakar
1. lis 2010

Tak já původně měla vymyšlený buggypod, ale po zjištění,že budou dvojčata jsem to musela přehodnotit. Malá je od dvojčat 17 měsíců a řešíme to pomocí tohoto sedátka
http://www.aaahracky.cz/druhesedatkokids2sit-p-...
Ťape sama a když už nechce, tak ji jednoduše posadím a jedeme.Pokud jdeme na nějaký větší výlet celá rodina i s tatínkem,tak bereme i druhý kočár

cervik1111
1. lis 2010

mi se taky maý narodil,když bylo dceři 2 roky a 3měsíce,a taky jako ty jsem měla z toho obavy.Uvažovala jsem,jak to budem zvládat,manžel jezdí autem do práce,bydlíme bez babiček,obchod 1km oddomova.Uvažovala jsem co koupit,ať snima někde dojdu,jestli kočár pro sourozence či co.Pak se malý narodil,máme jeden kočár,malá krásně ujde i ten kilometr,sice náš výlet do obchodu trvá i 3hodinky,ale dá se to.A pokud už malá fakt nemůže,tak jí posadím normálně na kočárek a krásně fičíme.A nebo taky výborná věc odrážedlo 😀 😀 Takže vůbec si stím neřeš hlavu,dá se to zvládnout 🙂 Držím palce

dludli
1. lis 2010

Take prihodim zkusenost, Jak uz mnohokrat zaznelo uvidis jak to bude az to bude. Presne jak uz nekdo psal bude to jine jestli mimco bude spac nebo v kocarku vyvadet nebo jak.
Ja mam holky od sebe bez mesice 2 roky, mam je narozene na leto (cerven a druha v kvetnu) takze pres leto jsme to nejak moc neresili, vsechny krouzky a aktivity jsou vetsinou zrusene spis jsme byli nekde na chalupe nebo tak,nepotrebovala jsem se zkratka nikam prepravovat na delsi vzdalenosti. KOupili jsme nejdriv takove stupatkosedatko,(nemuzu to nikde najit odkaz a jak se to jmenuje uz nevim ☹ ) nejdriv jsme byla nadsena, ZUze se na tom libilo, prave mi take prislo ze ten skejtik neni na to aby mi tam treba trictvrte hodiny nez dojdu domesta vydrzela stat, no tak tady ze si muze i sednout, alekdyz me na to jednou usinala ja sla ohnuta a chytala ji aby nespadla no nicmoc. Hlavne tedy na nas kocar (Teutonia Spirit S3) to sedatkomoc nesedi a kocar se stim skoro nedal ovladat, nemela jsem kam dat tasku na kocar, takze jsme to odlozili do sklepa. Pak jsem to parkrat resila ze kdyz uz ZUza odmitala jit tak jsem ji proste posadila na korbu, to se mi moc libi odkaz na to sedatko od Janakar, ale to je asi na lehcio deti jen, Zuza ma 14 kilo a navic Lucinka uz je ted vetsi a sedela by ji na nohach . Zkratka nakonec kdyz prislo zari a chtela jsem zacit vyrazet na nejaky krouzky a treba na cely den nekam do mesta jak jsem byla zvykla tak jsme poridili sourozenecky kocar a jsem s nim moooooc spokojena, bez nej bych asi musela drepet doma nebo jen po blizkem okoli.
Zuza moc nenachodi, chce se hned nosit nebo sedet, na zacatku jsem chtela take satkovat, ale Lucinka je naprosto pohodove mimco a vlastne nastesti pro me satek ani moc nechce a ono je to nakonec i pro me lepsi, pac vsechny vecio nalozim do kocaru, plinky svacina nejaky rezervni oblecky ted od 3 mesicu jsme na umelym mliku, proste tech kramu je moc, Mam volne ruce na chytani ZUzanky, to uz tu taky zaznelo ze nahanet nekde to starsi ditko s mimcem na brise, tudle jsem mela mladsi v nositku a ZUzance se rozvazala tkanicka, nomyslela jsem ze budu muset poprosit kolemjdouciho aby ji to zavazal 😀
Kocar mame tenhle,http://www.detiamiminka.cz/kocarky-a-doplnky/ko... pro mimco uplne v pohode dolehu, je ve vlozne tasce takze ji muzu i spici vizt nahoru a dat na balkon. To predni sedatko je pravda mensi, nejde llogicky do lehu pac by se zmacklo to mimco za nim,jen polosed, ale Zuza mi spala vpolosedu i ve sportaku v leze odmitala, takze to nam nevadi.Navic v tom neśpi pravidelne cca jednou do tydne tak myslim ze to zmakne. To spani je dalsi duvod proc jsme do tohoto kocaru sli, casto semi tedy stane ze ZUza po obede uz neusne, ale kdyz jsem ve meste a vyjde to tak ze jsem tam presobed tak si ma kde dachnout. To je nevyhoda treba toho skejtiku, to chce byt fakt na poledne doma a pak zase razit ven Takze taky zalezi jak daleko bydlite od nejakych aktivit a tak. Jestli jste primo v centru a mate to vsude kousek nebo pesky 45 minut jako my treba.

Verim ze na necoprijdete, tech moznosti je prepravit dve deti v kocaru je doceladost, tak jen prijit na to ktera bude prave vam vyhovovat. A treba bude starsi tou dobou uz pekne pochodovat 🙂

pepibubu
1. lis 2010

ahoj, tak za nás: Malej v roce a půl kočár opustil, a už do něj nechtěl. žádnej skejt ani sedátko nemá, prostě ťape a já v nejhorším mám všude kolem únikové cesty (už jsem ho i měla na ruce a druhou rukou tlačila kočár...) Já osobně bych na tvém místě zahájila "odkočárkovávání," do března času dost 🙂 držím palce aby se podařilo.