Jak sladit hromadné spaní sourozenců?

makyna12
19. led 2010

ahoj holky,
potřebuju poradit jak na to, aby děcka spaly spolu v pokojíčku. Je mezi nima rozdíl 2 let.
Ten starší se pořád v noci budí a malá na jedno jídlo taky. Kdy jste je dali pohromadě je na to ještě brzy???

tanka72
19. led 2010

Ahoj má synka 3měsíce a dceru 2.5 roku a spí s námi v ložnici,malý se budí na krmení a dcerka většinou spinká a když se vzbudí,tak na ni zavolám at spinká a zase usne,zvykla si,jinak to ani nejde,není kam je jinam dát 😀 😀 .

leonik
19. led 2010

ahoj, tak to by mě taky zajímalo, jak to budeme jednou řešit 😀 Dcera spává v pokojíku sama od 2 let, synka bych tam chtěla dát dřív, zatím ještě pořád spí s náma v ložnici, ale mám strach, že u nás to buzení bude obráceně 😝 Ta větší bude budit toho menšího 😀 a taky nevím, jak si tam bude zvykat, když je navyklej v tý ložnici 😖

tanka72
19. led 2010

Já jsem taky zvědavá jak budu dávat spát dvě děti do nového pokojíčku,nemůžou být v ložnici pořád,že 😀 😀 .No bude to mazec,snad to vyjde,tak za rok 😉 😉 ,navyklí na ložnici jsme všichni 😀 😀 .

makyna12
autor
19. led 2010

ten starší je zvyklej spát v pokojíčku sám od 6 týdnů, ale dote´d se v noci budí a musíme jít na chvilku k němu a pak v pohodě spí dál. A malá se budí na jíídlo, takže ho zákonitě v noci vzbudí, ale už bych jí tam chtěla dát aby si na sebe zvykali...
tak uvidíme 😒

elzik
19. led 2010

Tak u nás je to zatím beznadějné. Máme věkový rozdíl 23 měsíců - dcerka spí ve svém pokojíčku od 10 měsíců a syn zatím spí s námi a jak to tak vypadá, tak ještě dlouho bude. Dcerka se dodnes často v noci budí a bezdůvodně pláče ☹ , syn se pro změnu budí i 6x za noc na pití (plně kojený), takže je to opravdu mazec. Navíc Eliška má slabé spaní, takže by ji Šimi zcela jistě budil. Zatím to neřeším a jen doufám, že se to upraví. 🙂

vojtisek2007
19. led 2010

ahoj,
my máme oba mrňousy zatím v ložnici, pokojík není a nikdy mi jeden druhýho nebudili - a že Eli kolikrát řvala jak na lesy, asi si prostě Vojta zvyknul 😀 , až bude dodělanej barák (snad na jaře) tak budou spolu v pokojíku

susik77
20. led 2010

Ahoj, ja zase uvazuji, jak to udelame kdyz budou mladsi 2 roky, starsi 4 roky. Ted starsi spi s mm v detskem pokoji-v patrove posteli dole-mame spodni postel 1.5-lku. mladsi spi se mnou v loznici-kojim. kdyz ji budou 2 roky, chceme ji dat k starsi do postele-planujeme, ze by mohli prvni rok spat spolu v te velke posteli a potom by sla starsi na horni postel a mladsi dolu. Akorat mam strach, jestli starsi dcera nemuze mladsi v noci nejak prilehnout nebo hodit ji na oblicej polstar...Nemate nekdo podobnou situaci? Jak by jste to resili? Detsky pokojik mame maly-jen 11 metru , 2 zvlastni postele se tam nevejdou ☹

teessa
20. led 2010

ahoj tak je syn zvyklej spát od dvou let sám v pokoji ale sem tam se pořád budí malou sme tam z prostorových důvodů musely přidat ted na vánoce čili v 8 měsících zatím je to v pohodě horší je usínání...musíme nejdřív dát spát dceru až usne (jelikož si tam potřebuje chvíli pobrukovat nebo pořvat) dáváme teprv spát syna takže do pul 9 jsou oba v posteli v noci to probíhá celkem v pohodě když se malá vzbudí na jídlo syn spí dál a nebudí ho to..ráno se budí tak nějak společně a pěkně si spolu "povídají" když mi ještě spíme 🙂 zvykli si oba fakt hezky i když sem z toho měla strach tak třeba vás děti taky překvapí 😉

susik na jednu postel bych je já nedávala 😒 měla bych strach, ve 4 letech by už mohla dle mě spát nahoře ne?fakt nevim třeba se do té doby ještě něco změní..no nevim nezávidím tuto situaci

kaleilah
20. led 2010

susi, já spala v posteli taky se ségrou, když jí byl asi rok tak se koupila druhá válenda do pokojíku a šouply se k sobě a já jsem se v nosi hrozněvrtěla, ale nikdy jsem jí nic neudělala (jsme o 8 let 😉 ) já bych se toho asi tolik nebála...

makyna12
autor
20. led 2010

tak jsme to zkusila a jsem mile překvapená...Verunka usne do 5 min. jak jí položíme a starší Adam se ještě 10 min. koukne na pohádku a pak vypínáme a jde spát...díky tomu, že tam s ním Verunka je tak usnul sám a nemuseli jsme tam s ním bejt. V noci, když se Verča vzbudila na mléko tak chvilku řvala a Adam viděl že tam jsem, tak spal v klidu dál. Ráno vstávali společně..takže super...doufám, že to tak bude dál...

susik77
20. led 2010

kaleilah: noo, oni jsou jen o 2 roky, docela mam strach, asi to udelame tak, ze verca pujde nahoru a s terezkou bude nekdo dolu alespon na nej. cas...

sparka
21. led 2010

já mám holky od sebe 20měsíců a spí spolu od začátku jen tak si to trochu obrátili ta starší v postýlce a ta mladší na posteli 😉 😀

makyna12
autor
22. led 2010

sparko a co ta mladší budí se ještě v noci na mléko???

sparka
22. led 2010

budí se obě dvě zuzanku v noci dvakrát kojím a šárinka se budí taky furt 😠 😒

makyna12
autor
22. led 2010

aha..tak to je jak u nás...Verča ta mladší se budí jednou na mléko a ten starší přijde za náma do ložnice a chce abych šla spát k němu...tak dvakrát za noc...mezitím ta Verča tak se taky moc nevyspíme🙂

sparka
24. led 2010

tak manza se vyspi spí v obýváku ale já no děsný a když už sem moc unavená tak spim snímá v pokojicku nebo usnu při kojení. 🙂

marecek4
27. led 2010

ahoj,taky máme nasardinkováno,děcka mají pokojík asi 18m,ale pořídili jsme palandu a sklopnou postel,a u kamarádky mám už druhou patrovku,ale než do ní Mareček doroste tak snad bude přístavba a vznikne nám tak možnost buď děti ve velikým pokoji,nebo holky a kluci zvlášť a my spát v obyváku-s tou přístavbou chci i podkrovní pokojíček,ale to se ještě uvidí.