Jak zvládáte dvě malé děti? Rady, zkušenosti, nápady

gabinkaha
31. led 2011

Ahoj maminky, doufám, že sem některá zavítáte a ráda se podělíte o svoje radosti či starosti se svými drobečky, ať na to nejsme tak samy a můžem se navzájem podpořit 😉 u nás jsou někdy tak krásné chvilky, kdy se kluci samou láskou asi spapají a pak zas naopak jsou dny, kdy by se nejradši porvali 😀 jsou od sebe rok a 7 měsíců a je to pěkná makačka a musím se přiznat, že mám tu výhodu, že mám manžela doma, který pomůže, ale zase nemáme ani jednu babičku, co by pohlídala ani tetu....ale nám to nevadí 😎 františkovi jsou 2 roky a 5 měsíců a tomíkovi 10 měsíců, takže fakt makajda, ale co vám budu povídat, však to určitě znáte 😉

janakar
5. únor 2011

@gabinkaha Ahoj. Já mám tři děti. Holčičku a pak dvojčátka s věkovým rozdílem rok a pět měsíců🙂) Takže ti rozumím😀D

crca
5. únor 2011

@janakar tak to klobouk dolu,já mám jen ty dvojčátka a mám toho až nad hlavu 😀 😀

zuzik28
5. únor 2011

@gabinkaha Tak to máme úplně stejný věkový rozdíl. S tím rozdílem, že já je mám ještě malinké...Kristýnce jsou teprve 3 týdny. Ale zatím musím říct, že pohodička: Určitě lepší než když jsem měla jen Ondru a byl malý. To jsem nestíhala vůbec nic...pomalu se ani oblíct a jít na záchod 😀 Teď stíhám krásně všechno, péči o děti, domácnost, procházky...Ale asi je to tím, že miminko se nakojí a skoro pořád spinká, takže mám dost času věnovat se staršímu. Za pár měsíců to tak asi nebude. Taky hromadu věcí tolik neřeším, už v tom prostě člověk umí trochu chodit 😉 🙂

vojtisek2007
5. únor 2011

ahoj holky, taky mám mezi dětmi menší věkový rozdíl 1r4m...ale už jsou větší, Vojta ted bude mít 4 a Eliška v červnu 3, ale přijde mi to s přibývajícím věkem snad horší a horší 🙂 nechci vás samo strašit...ale dokud byl vojta mrně a Elis miminko, to byla paráda, E jsem nakojila, pak tři ho´dky spala, já si hrála s Vojtíkem - který to většinou nevyžadoval, takže jsem si stihla uvařit,uklidit....všechno, procházky v pohodě - museli jsme tedy pořídit sourozenecký kočárek, protože Vojta začal chodit až když se Elis narodila....ale teď, od rána se perou,ječí,každej něco chce...eliška si chce hrát s vojtíkem, ten si zase chce hrát sám...to mu zůstalo, ale jsou taky chvíle, kdy se děsně milujou a ochraňujou...navíc Vojtík od září chodí na dopo do školky, tak je dopo doma jen Elis, a to se jim stýská, jak se objímají, když ho v poledne vyzvedáváme...úči jsou z toho na větvi...kupovat zásadně musíme jako pro dvojčata - hračky,jídlo - jogurty,bonbony,.....neexistuje aby jeden měl makovej a druhej takovej,to se hned servou....teď mají takový svůj nový truc, nechtějí se koupat společně ve vaně...takže bych taky klidně uvítala nějaký fígle na ně 🙂
Jo a jinak, manža podniká, takže domů přichází kolem té 20té, odchází po šesté ráno a teda celou neděli je doma....babičku nemáme ani jednu ani nikoho dalšího na hlídaní ☹bohužel....

dlabinecka
5. únor 2011

@janakar ty brdo!! A jak jsi to dala??? Já asi čekám druhé a hroutím se z rozdílu 16ti měsíců. A zrovna jsem s manželem žertovala o tom, co když to budou dvojčata- no, moc vtipné mi to teda nepřipadalo 😀

mamula1178
5. únor 2011

ahojky já mám taky dvě děti 2roky a druhého 7 měsíců. 🙂 Klobouk dolů ješte mít dvojčátka jste šikulky.

marton
5. únor 2011

@janakar Ahojky,koukám,že máme stejně stará dvojčátka 🙂 Také máme Tobiáška a k němu Matyáška.My totiž holčičky neumíme 😀 .Jsi dobrá,že to zvládáš s ještě tak malou treperendou 🙂 Ono co jiného zbývá,viď?

markiivo
6. únor 2011

Pěkný den holky ,taky se přidám🙂Já mám osmiměsíční dvojčátka holčičky a můžu říct,že jsou zatím zlaté.Už od narození jsou moc hodné,ale myslím si,že je to tím,že jsou od mala na umělém mlíčku tkže spinkají dobře.
Nevím zda jsem si je tak naučila,ale jsou zvyklé si v ohradce hrát a nemusí mít pžítomnost dospělích.Jasně,že jim věnuji veškerý volný čas,ale jak potřebuji uvařit nebo uklidit,tak není problém.No každy mě straší měsíc co měsíc ,že bude hůř a zatím nic ,tak jsem zvědavá kdy to propukne a mě půjde hlav kolem🙂)Držím palčky všem maminkám co mají zlobítka doma a holkýýý vydržať.Pěkný den.

markiivo
6. únor 2011

@janakar Janakar tak to mekám,ale dovedu si představit ten záhul jsi jednička 😉

janakar
6. únor 2011

@marton Tobiášek a matyášek - to jsme chtěli v případě dvou chlapečku 😀 Koukám že máš čtyři kluky, to je parádní. Třeba až nám tyhle děti odrostou, tak se taky ještě rozhoupáme k jednou, ale aby to zas nebyla dvojčata 😀
Jinak zvládat to celkem jde, já jsem člověk, kterej potřebuje pořád něco dělat, tak u toho ještě dělám i VŠ 😅 Myslím, že ted je to v pohodě, horší to bude, až dvojčata začnou chodit a budou mi všichni tři utíkat...... 😀 Ale nějak to zvládneme, jsou to miláčci a já jsem nejšťastnější, že je mám 😵

diana333
28. čer 2012

Dobry den,
potřebovala bych poradit.
Jsem nyní v Australii a od příštího týdne jsem dostala nabídku,že bych hlídala dve male deti ve věku 2 let.
Potřebovala bych rady, jak mám s detmi zacházet či respektive si s nimi hrát. Nikdy jsem deti nehlídala a zvlášt ne v cizí zemi. Přestože mám angličtinu relativne dobrou a domluvím se, tak dětem jsem moc nerozuměla, když mluvili.
Jsou velmi hyperaktivnÍ a bojím se,že mi nebudou věnovat pozornost či přes jazykovou barieru nebudu vedět, co chtějí dělat....
Minulý rok jsem dělala vedoucí na táboře, kde jsem měla na starosti děti ve věku od 6 do 8 let a vymýšlet pro ně zábavu pro mě nebyl problém, protože už byly větší a tak bylo daleko víc možností co s nimi dělat. U takhle malých dětí si nejsem jistá, do čeho je mám zapojit
Předem děkuji za odpověd

vojtisek2007
28. čer 2012

@diana333 s dvouleťákama už se dá dělat spoustu věcí - malování, navlíkat korálky, stavění z kostek - lega..., procházky,hřiště..od dvou let jsem u nás zavedla jedno odpoledne v dětském ráji - mají tam prolejzačky,klouzačky,houpačky,trampolínu, míčky...a jedno odpoledne jezdíme do bazénu. S jazykovou bariérou nepomůžu, ale je fakt, že některým 2letým nerozumí ani jejich rodiče - 😀 😀 😀 občas,ale to je asi o zvyk...

majatob
28. čer 2012

@diana333 ahoj, dvoulety uz jsou uplne v pohode 🙂 muzes s nema zpivat (ani nevadi, ze v jine reci treba), tancovat, kreslit, malovat, strihat, lepit, hrat si s kostkama, legem, panenkama, skladat puzzl, udelat jim opici drahu,vzit je ven na o´drazedlech a ja nevim co vsechno jeste,moznosti je spousta 🙂 rozumet budes lip az s nima budes vic, nektery deti ve dvou letech jeste nemluvi nic moc (nektery vubec 😀), ale takovyty potreby jako vycurat, napit, najist apod. za chvilu poznas v pohode a zbytek dopilujete casem 🙂

majdy
8. pro 2012

ahoj já mám A 10 měs a M 20 měs, jsem v jednom kole a to plně kojím tu menší. Občas příkrm jinak ho odmítá. V noci vstávám a pod. Nemám ráda narušení harmonogramu, neboť pak je skluz. Ale jsem štastná, neměnila bych nevím však jak to lépe a lépe vše organizovat, toho prádla denně 4 pračky.... 🙂

tarra27
6. kvě 2013

my máme dvě holky od sebe cca 14měs...první dva měsíce mazec, pak už to bylo celkem ok....dnes je mladší půl roku a už to je v klidu....krásně spinkají....někdy to je nápor, chodím spát okolo 23 a vstávám v 6h, ale jeto nádhera...uvažuejem o dalším 🙂

jenisska
10. kvě 2017

@dlabinecka
Snad můžu tykat🙂 ahoj já mám úplně to samé zjistila jsem ze jsem ťehu a mám doma 10 měsíční dítě ,.,obavy úplně ..byla jsem rozhodnuta to dát pryč ale pořád mi vše vrtá hlavou jestli je to správné,ale moc se bojím ze to nezvladnu:/ a pak teda nakonec ty dvojčata no :D