Jak zvládnout 2 děti po příchodu z porodnice?

sima08
20. říj 2012

Tak jen prosím o pár rad nebo uklinění, že se to vše srovná nebo nesrovná, ale že to jde přežít.... 😉 Mám dceru 3 roky, která je hrozně živá a do školky ji tady u nás nevzali, takže stále se mnou. Včera jsem dorazila z porodnice s druhou dcerou 5 dní. No a je to teda hukot....Říkala jsem si v porodnici, že to zvládám mnohem lépe, než první dítě, ale ted mi přijde, že tedy fakt nezvládám.

maruja
20. říj 2012

neboj to zvládneš. Nejhorší je šestinedělí, než si zvykneš 😀 já mám 4 letou šla do školky až teď v září a dvojčata skoro 5m takže jsemje měla všechny doma. Je pravda, že přes léto jsme byli venku, ale na kojení jsme se vraceli takže jen kolem domu a zvládnout se to dá 😉
jo a starší je taky děsně akční 😀

eloana
20. říj 2012

@sima08 ahoj to zvladnete🙂)). dceri byly tedy 4 roky- syn byl v cervnu,takze cele prazdniny doma, ale dalo se to..... Bohuzel syn byl dost urvany,takze jsem se mu musela dost venovat. dcera byla celekem v pohode... za to ted o dva roky pozdeji si to tedy vybira🙂

kacci
20. říj 2012

no já si přinesla z porodnice Marečka a doma byla 21-měsíční dvojčata a pěkní sígři k tomu. Všechno jde, jen to chvíli trvá, než se zaběhne...

ined77
20. říj 2012

@sima08 ..ahoj 🙂 , to se poddá neboj.
taky si troufám říct, že po šestinedělí už budete mít zavedený režim a všechno půjde snáz 😉 .
teď je to nové a musíte se všichni s miminkem sžít.ale skloubit to jde, to se bát nemusíš a za chvilku budeš obě děti zvládat "levou zadní" 😉 .
a gratuluji k holčičce! 🙂

ined77
20. říj 2012

@kacci ..to si ale vážně nedovedu představit 😅 😀 .kloubouk dolů 😉 .

imzadi
20. říj 2012

Prave prochazim tim samym...doma 20m raubir...zatim mi to prislo dobry ale to byl manzel doma...takze uvidime tento tyden 😝

llluckaaa
20. říj 2012

To chce čas. Taky jsem měla po návratu z porodnice pocit, že naprosto nic nezvládám a nestíhám, ale po pár týdnech se to srovnalo. Neboj, u tebe to bude taky tak 😉
Jinak já mám pocit, že je to v zimě pohodlnější bez školky. Když je školka, tak je to větší mazec. Ráno všem připravit snídani, 10 x synovi zopakovat, že se má jít nasnídat, připravit mu oblečení, 20 x krát ho upozornit, že už se má obléknout, dohlédnout na krmení dcery, obléknout jí, vyndat kočár, obléknout sebe, dosprintovat sněhovými závěji těsně před zavíračkou do školky a po návratu domů pak vychutnávat chvilku relativního klidu a klidit a navařit, když usne mladší...

bbn
20. říj 2012

@sima08 jaj, jako bych si vzpomněla na nás. 21m dcera a mimino. Přežila jsem díky tomu, že byly Vánoce a manžel byl doma 3 týdny v kuse. Ale až do 3m to bylo takové malé soukromé peklo. Hodně, opravdu hodně pomůže tak půlhodina denně, kdy budeš jen sama se sebou a neuslyšíš ani jedno z dětí - procházka, jiný pokoj, s kámoškou na pokec,....Cokoliv, ale aspoň půl hodina denně.

maruja
20. říj 2012

@llluckaaa o školce mě nemluv. Bydlíme dost daleko od školky a tak denně co popisuješ +dát všechny do autosedaček do studenýho auta, u školky zase všichni ven a pak s dvojkama zase zpátky 😔

llluckaaa
20. říj 2012

@maruja Máte garáž? Chybí mi tam škrábání skel na autě 😀 No není úžasná ta naše mateřská DOVOLENÁ?

maruja
20. říj 2012

@llluckaaa no vidíš 😢 to mě čeká 😠 a odhazování sněhu z příjezdovky 😠

maruja
20. říj 2012

to abych vstávala ve 4

llluckaaa
20. říj 2012

@maruja Budu držet palce, aby u Vás sněžilo a mrzlo jen o Vánocích a když bude taťka doma 😉
No jo, jedno dítě ve školce a další doma není vždy zas tak super věc.

gilotek
20. říj 2012

Ahoj to zvládneš 🙂 Synovi byli 3 roky když se mi narodily dvojčata - v zimě, do školky šel až o 9 měsíců později, bylo doma veselo, ale krásně 🙂

tarra27
20. říj 2012

mě to čeká již hodně brzy, ale ani ne 15měs dcera a novorozená druhá...no jssem taky zvědavá.....ale snad to nějak zvládnu....musím.....podle mě než najdeme nějaký systém a než si člověk fakt zvykne....

monad
21. říj 2012

ahoj, mám malou 2roky a další 7m a JE TO MAZEC POŘÁD TEDA... 😀 Od doby co nekojim, což je asi 5m jsem odpoledne nebo rsp. přes den nespala.. manžel chodí domu až v 21h a já mam fakt co dělat.. už aby byla ta menší větší a já si mohla odpočinout... 😝

monad
21. říj 2012

jo po příchodu z porodnice musel být muj manžel 10dní doma, jinak bych to nedala vůbec..

tarra27
7. kvě 2013

přesně jak píšou holky, na začátku pomoc partnera, pak si zvykneš a nakonec zjistíš, že to jde v pohodě 🙂