Jaké je to mít 3. dítě? Vejdou se do auta?

maart
23. led 2007

Dobry den,

jsem pysna maminka dvou synku (5 let a skoro 3 roky), mam statne manzelstvi. Muj "problem" je v tom, ze uz pres rok moc touzim po 3. detatku, mam pocit, ze mne kluci moc rychle vyrostli a miminko bych si opravdu moc prala (jeste jednou tehotenstvi, porod, malinke mimi...touzim po tom vsem). Ze zacatku nechtel muj manzel o 3. ditku ani slyset a ja jsem na nej nechtela tlacit. Minuly tyden jsme ale prece jenom meli dalsi rozhovor, pri kterem jsme se (hura hura hura) dohodli, ze to vlastne muze byt pekne a ze i on miminko chce. Okamzite jsem (cela stastna prestastna) prestala brat HA a skocila na stranky o miminkach, porodnicich a kocarcich. Zacala jsem se opravdu moc tesit, jako kdyby to bylo po prve. Ted si ale prece jenom zacinam delat starosti - jak miminko prijmou kluci, nejsem uz stara (je mi skoro 36 let a manzelovi bude 43), jak budu zvladat 3 deti...atd. atd. Na druhe strane vim, ze miminko uzivime, misto v domecku se taky najde (budou se muset provest stavebni upravy, aby kazde dite melo vlastni pokoj). Taky se malinko obavam reakce okoli - neustale nejake otazky typu:"Proc dalsi dite"? "Ty chces urcite holcicku, vid?" "Nejses uz stara"?
Prosim vas o radu, je nekdo (nebo byl) ve stejne situaci? Jake je to mit 3 deti? Jak se vejdou do auta? Dekuji a tesim se na odpovedi.

maart
autor
26. zář 2008

Tanawe....jsem tady, takze na net si cas vzdycky udelam. Kdyz se nam nase mala narodila, tak bylo klukum 6 let a 4 a pul, takze uz to byli sikulky. Na miminko jsme je pripravili....ale ne nejak presprilis, nejak jsme je tim nezatezovali (museli jsme je ale dooooost pripravit na holcicku, protoze si samozrejme prali brasku 🙂 ).

To vis, ze jsme si taky rikala, ze to pro ne bude velika zmena...treti mimco do rodiny, ale musim napsat, ze opravdu od zacatu mali malou prdolku moc radi, krasne se k ni chovali...a tak to i zustalo. Maji k ni nadherny vztah, hraji si s ni, blbnou s ni...az mi i nekdy slza ukapne, kdyz vidim, jak jsou na ni hodni 😵 .

....no taky ale musim dodat, ze se trema detma mam FOFRY!!! Kluci jsou ted ve skole a skolce, kam je denne musim s manzelem vozit a vyzvedavat autem (manzel ma ranni "smeny", ja kluky vyzvadavam), maji krouzky, kamarady...Nekdy jsem vecer tak odrovnana, ze usinam u zprav na gauci, jsem proste strasne unavena...Peci kolem dcerky ale zvladam dobre, ted uz ji je teda skoro 9 mesicu, ale i kdyz byla mladsi....kojeni uplne v pohode, vlastne si obcas cucne jeste ted, kluci proste vzdycky vedeli, ze kdyz kojim, tak se nemuzu venovat jim, akceptovali to v pohode. Ne, nebyl s tim zadny problem, vsechno vzdycky klapalo 🙂 .

Dve deti jsi zvladla, URCITE zvladnes i tri, je to sice zmena, ale pekna, nikdy jsem nelitovala toho, ze mam vic deti, jsem za ne strasne vdecna a moc moc stastna, ze je mam. Ale to uz jsem tady psala....nemenila bych.... 🙂 .

tannawe
26. zář 2008

maart: 😉

Je krasa to cist,clovek se az nemuze dockat az tady bude dalsi mrnka!
S tim vozenim dio skolek a skol to bude taky hukot,ale musim to nejak vychytat,jinak to stejne nejde...a az to prijde tak uz budou stejne deti docela rozumny...

emab
Autor odpověď smazal
Zobraz
miky123
26. zář 2008

hezky se Vas čte,někdo by už tady tuto diskuzi měl potvrdit s tim mimátkem.Tak kdože to bude 😎 😲 Pokud u nás nedojde k žádné mimi změne do řijna tak začnu chodit do některého specializovaného pracoviště 😲 No ale takový vánoční darek,v podobě pozitívního teh,testu 😅 by dozajista nebyl k zahození,že jo!!

emab
Autor odpověď smazal
Zobraz
tannawe
27. zář 2008

emi: no s tema snama, to fakticky nezni moc povzbudive...ale je super, ze se ti zdal a ze si ho pamatujes!!! To podvedomi se k nam nema jinak sanci dopracovat a tak jeho cesta pres sny je nekdy kostrbata, ale stoji za to vydrzet a pozorovat ty sny jako dobre pruvodce zivotem. Ale nic se nema prehanet...zasadni je zlata stredni cesta...My jsme dneska taky meli k veceri topinky...ha ha...abych vysvetlila...muj muz rekl, ze jsem si vynutila nejakou tu "prasarnu",kdyz porad jime bio! A taky, ze jo, ja mela tak hroznou chut na neco nebio uz na vylete, ze jsem se az zarazila a tak jsem si vynutila na muzovi jeho skvele tatranske topinky mnamka...
Jinak jsme zase v aute cestou na vylet resili naseho mimise...protoze nas Zaky radil jak cerna ruka, tak jsem videla jak je manza prepadly, ze tak zlobi a uz uz jsem si rikala, ze do toho jeste miminko a strejchne ho. Ale nastesti to nesl statecne a rekl: Gordone stuj, miminko bude! To si vzdycky dela legraci, jak nas maly ma hrozne rad pribehy o masince Tomasovi...to me vzdycky dokonale rozesmeje prirovnani k masince, ktera odvazi deti pryc z nadrazi, ze ohnostroj nebude a Tlusty prednosta vola: Gordone stuj, ohnostroj bude!!!
No nic holciny, bylo by to super, kdyby nam tady uz nekdo avizoval dve carky co?
Ja jsem si pro jistotu zasla radeji i na gynekologii, abych mela pocit, ze jsem udelala max. Okdyselovala jsem poctive organismus, tak snad se zadari.

Jinak emi, mozna bys taky mohla udelat nejakou odkyselovaci kuru, ono se rika /tedy ja jsem dost na tu alternativu...jak je videt z topinek, ze 😀 / ze zenska casto nemuze otehotnet, kdyz ma zakyseleny organismus... 😉
Za uvahu to rozhodne stoji... 🙂

emab
Autor odpověď smazal
Zobraz
tannawe
28. zář 2008

Ahoj...
emab: ja bych rekla, ze odkyseleni je dlouhodoby proces, nejaka kura je urcite dobra, ale odkyseleni chvili trva.
Mozna bys potrebovala treba jen detoxikaci. Tezko rict, je to fakt hodne individualni a jde o to, ze kolikrat si clovek mysli, ze ji zdrave a v podstate je jeho strava malo rozmanita a je jednotvarna a neobsahuje ty ziviny a mineraly, ktere by telu pak pomahaly znovu nastolit harmonii. Pokud prevazuji kyseliny v organismu tak je to spatne. Kdyz je krev prilis kysela tak si telo saha do vlastnich zasob a ty nejsou nekonecne...vezmi si, ze kdyz otehotnis tak casto telo prave musi sahnout do tech zasob, protoze malokdo vi jak jist "dobre...".
Ja varim hodne veci treba z kucharky Varime zdrave pri pekyseleni organismu. Mozna jestli jsi koukala na me album, tak mi das za pravdu, ze po porodu a nyni jsou dve odlisne osoby.... 🙄

Takze zkus nejdriv nejakou detoxikaci, na lekarna.cz toho najdes spoustu. Ja jsem sazela na 4.3.2.1 shape up, a pomohlo mi to nakopnout organismus, spalovani tuku atd.
Jinak dat takhle navod na to jak zit zasadite, nevim...je to fakt o celkovem pristupu a o zivotnim stylu.
Podivej, ja si taky rada dam nejakou tu "prasarnu", ale je fakt, ze se snazim hodne varit bio a hlavne varit fakt zasadotvorne. A muzu rict, ze kdybych nevidela ty zmeny tak bych tomu snad ani sama neverila.
Zkus se podivat v knihkupectvi. Moji bibli o odkyseleni ma zrovna segra u sebe v Anglii - Kurt Tepperwein
Hazim sem odkaz...

http://www.jasminka.cz/kniha/kurt-tepperwein-pr...
To je asi zaklad a pak uz to jde samo.
Vis co, ja nerada davam nekomu nejake navody, protoze kazdy jsme jiny. Neznam tvuj krevni obraz atd. spoustu tech malickosti, podle kterych se da pak vychazet a nastavit osobni program.

🙂 🙂

emab
Autor odpověď smazal
Zobraz
miky123
28. zář 2008

Ahoj,stihala jsem si Vas tak akorát dočítat,děláme nové vytápění do rod.domku,takže hodne moc práce.Tak jsem došla k novému poznatku,naproti nás přes cestu si postavili dum noví lidé on-58 ,ona-29.Ona s prvního manželství má kluka 11-let,ted by spolu chtěli ješte mimi,zatím by se dalo říct že normální situace,ALE když jsem se s ní bavila déle tak chodí denne na pivo musí jich vypít nejméne 7 jinak prý neusne 😝 a on zase má rád tvrdý alkohol a pak že večer bývá ještě šušli mušli 😀 Takže není snažení jako snažení 😕 😝

emab
Autor odpověď smazal
Zobraz
tannawe
29. zář 2008

Ahoj holciny...teda miky to je opravdu prekrasne ti vasi novi sousedi...kazdy to vidi jinak a v tom je to kouzlo... 😕 Jinak emo jeste me napadlo, nekdy /samozrejme nejakou studii jsem na to zatim nikde necetla, ale na kazdem sprochu pravdy trochu,vis jak.../,ze mozna ani tak neni chyba treba v tobe. My jsme se vcera vecer s manzelem tak nad vinkem zase pobavili o miminku, co a jak a jaky mame postupy jak to zvladat a rikala jsem mu, ze to taky nemusi byt hned jak u prcku a on mi rika, no jo, ale kdyz mimi chceme tak by nam to jit mohlo ne? Rozdil by byl v tom, kdybych ja to treba nechtel...

A castecne ma pravdu, nekdy to podvedomi hraje velkou roli. Mozna tim jak nad tim clovek porad spekuluje tak podvedomi prijima ty signaly - aha nejsem vlastne pripravena, nevim jak to zvladneme atd. Ono chtit je jedna vec, ale to co clovek podvedome uklada do sve mysli je vec druha. Proto vzdycky u vseho radim zacinat taky s nejakou peknou vizualizaci. Vis co, byli jste v zoo, super, ale vezmi si, ze te napadne, ze vlastne jo mame dve deticky, je to parada a to mimi to by byl jen takovy bonus. Je treba to schema zmenit a rict si, mame dve deti, krasa, ale bude to jeste LEPSI az nas bude pet...! Protoze pak se ten tok energie v tele blokuje a urcite je to o hodne tezsi to uvest v realitu. To same prave plati i pro chlapy, nekdy proste u nich na podvedome rovine muze dochazet vlastne k odmitani a pak se to muze presouvat jako blok do pohlavnich organu.

Mozna si zkus vytahnout tarot, jestli mas blizko k takovym vecem, tak ti to urcite trochu napovi. Ja jsem si treba vytahla kartu, ktera vylozene ukazuje na naplneni zivota v materstvi, coz me dost potesilo, ale zaroven clovek nesmi zapominat videt i ty stinne stranky a poucit se z nich, ze se tomu nesmi uplne obetovavat atd.

Jinak co se snu o smrti tyce tak mozna ze nejsou uplne az tak negativni jak se na prvni pohled muze zdat. Zalezi samozrejme na tom v jakem kontextu se sen odehraval a kazdy detail se pocita, ale ja bych to osobne nebrala uplne jako neco hroziveho. Ostatne, smrt je jen soucasti toho kolobehu zivota. Chystas se na nove zrozeni tak to vnimej jako vec, ktera ti ukazuje tu dokonalost zivota jako takoveho.

Ja jsem si koupila v HM nadherne tehotenske obleceni, krem na strie, kyselinu listovou jim pravidelne a proste tak nejak ziju ve vedomi toho nadchazejiciho tehotenstvi. Proste si musis do podvedomi vstipit predstavu toho, ze uz jsi tehotna!!
Zkus se jednou vykaslat na ovulaci, tim se jen stresujes, ver sve intuici a svemu telu, preci jen se uz dobre znas za ty roky a uvolni se, clovek musi nekdy dat kontrolu taky tem vnitrnim radcum a uvidis, ze brzy nam tady ozdobis stranky //... 😉 😉

Ja jsem z pocatku teto diskuze taky mela strach jak to zvladneme...a dneska? Padam volnym padem vstric uzasnemu zazraku a citim jen velkou duveru v zivot, ze tak jako mnohokrat predtim me dovede tam, kde mam prave byt.
Jestli jsi koukala do alba tak mozna chapes, proc nektere veci vidim tak vic pres ty duchovni bryle. Nebylo to vzdycky tak jako ted...a proto mam velkou pokoru, ale zaroven i silu s tim bojovat.

miky123
29. zář 2008

No teda ,kdybych měla já sepsat takovou slohovku tak na to potřebuji aspon tak 2hodiny.Umím psát jen jednou rukou 😒 tannawe,si dobrá! 😵 Nebylo by marné se naučit psát všemi 10 prsty,vy umíte?

miky123
29. zář 2008

S tím pokoušením o mimátko nám taky řekl Dr.že jsme oba vpořátku a mimi pořát nikde!Myslím si že tanaw.má s tím nemyslet na to pravdu 😎 U mně to zase funguje tak že ,když mám hodně práce a jsem vytižena na 100 procent tak otěhotním (viděla bych to tak že nemám čas na to myslet,a proto se to zadaří 😅 )Ale když to mimi tak moc chcu a nemám na to myslet, 🙄 to mi nejde skloubit dohromady 😔 Jinak Dr. na gynde mi říkal že bychom mohli nasadit lék Clomhexal je na vytvoření více vajíček,to že předepsat muže a za pokus to stojí 😅 a pak jen je třeba sexovat 😕 😀 😀 My máme 16.11.taky výročí svadby už jsme papírově spolu 12let,to je doba 😎 a spolu chodime už 16let a seznámili jsme se netradične na hřibech .Ajak jste se seznámili vy?

tannawe
30. zář 2008

miky: vis co ja pisu vsema deseti uz strasne dlouho takze kdyz si sednu ke kompu tak jedu a manzel nekdy jen zira kolik mam uhozu za minutu! No dobra sekretarka by ze me asi byla... 😀 ,ale to me tedy absolutne nelaka...
Tak se miky co nejvic zamestnavej at na to nemyslis a urcite ti to do hlavy nepoleze tak casto...

My s manzelem jsme se seznamili kouzelne pres jeho sestru, ktera pak posleze na me zacala brutalne zarlit,fakt mile...vlastne nejdriv seznamil manzel svoji segru se svym nejlepsim pritelem, ktery znal me. Vypravel mu o me neuveritelne historky z me prace, jaka jsem atd. az se do me manzel na dalku zamiloval a to ani nevedel jak vypadam, jen to, ze jsem pry takova "zivocisna zidovka..."a pak kdyz me videl na fotce tak to uz bylo par dni pred nasim seznamenim na jeho narozeniny. Romance jako prase... 😀
A ja mam pocit, ze od te doby jsme jak jedno telo a duse, nekdy on neco rekne a ja vetu dokoncim nebo ve stejnou chvili rekneme stejnou hlasku z naseho vlastniho "slovniku", proste takova zvlastni symbioza.
Je to fajn, jeste ze jsem tenkrat na tu schuzku sla...dodnes ho vidim, jak tam sedi a rikam si, sakra, ze bych nakonec fakt skoncila u ceskyho kluka z maleho mesta jak jsem vzdycky proklamovala, ze to tedy absolutne nehrozi...ha ha...muj posledni pritel pred manzelem byl totiz Izraelec...jeste ze jsem v te Izraeli nezustala... 😵
To bych nemela tyhle moje mysaky a nelitala bych tady po byte jako blazen a neprestavovala nabytek s vidinou dalsiho rvouciho uzliku... 😀 😀

emab
Autor odpověď smazal
Zobraz
miky123
30. zář 2008

Holky,musím vam napsat co se mi dnes přihodilo.Sla jsem po Ov a zastavil mě velmi pěkně oblečeny muž,s otázkou ,jestli bych mu mohla dát 30,_Kč.,při otázce proč (myslela jsem si že je to bezdomovec nebo gembler)mi řekl že to potřebuje na poplatek k lékaři,nějak se mi ta jeho odpověd nezdála a on si myslím vycítil ze mne nejistotu.Ješte aby jste byli v obraze=měl na sobě tmavý dlouhý plášt a myslela jsem si že kalhoty ale omyl,byly to tmavé podkolenky a čisté mokasíny.Takže když jsem váhala rozevřel plášt a tam byl holý lulan se stahnutou předkožkou a řekl:tak se podívejte na to to potřebuji,vidíte jak ho mám fialový! a nemocný!Zděsila jsem se a v kapse jsem nahmatala 10Kč co mívám připravené když jdu do HM,at nemusím štrachat v tašce,a utíkala jsem pryč 😝 Když si na to vzpomenu je mi na blití 🙄 ,manža mi říkal že jsem měla zavolat na policii,že se tam pohybuje uchyl,ja jsem byla ráda že jsem od tamtud co nejspíše zmizla,jestli tak opruzuje i jiné,jsou chudáci ☹

tannawe
1. říj 2008

miky: tedy takhle po ranu to cist...skoda ze tady neni zvraceci smajlik jak na skypu, fujtajbl tihle uchylove...to se mi v Praze taky parkrat stalo, ale ja jsem takova vydrsnela takze jsem si z toho zas az tak nedelala rekla jsem panovi at si ho jde vyhonit nekam jinam a neopruzuje slusne lidi, ten asi necekal ze by se nekdo postavil na odpor a mazal pryc i s zaludem...ja jsem se musela smat, protoze to ve sve podstate je smesne, ale otazka je do jake miry jsou spolecensky nebezpecni. Kdyby to vytahl na moji holcicku tak mu toho zaluda urazim holou rukou... 😝

miky123
1. říj 2008

jen krátce,malý usnul a na mne se smějou v kuchyni 4 koše s prádlem 😖 ,protože pořad byla na programu jiná duležitejší práce,manža je taky pryč tak jen dotoho!!Tany:ty jsi to tak hozky napsala 😀 ,tak jsem se s chutí zasmála 😉

miky123
1. říj 2008

Tuž,jsem z práce doma a vy máte absenci.Enab:o tom Clomhexalu to vim.manža ale ne,no ikdyž nemusi zase vědet všechno 😎 😉 Zatím ho ješte neberu,pořád se mi zdá že že to by v tom byl čert aby to nešlo samo,samičko(no tak uplne samo zase ne,lepší je to s manžou 😀 😀 )

tannawe
2. říj 2008

miky: 🙂 🙂

ted jsem cetla v moudre knize, ze do pul roku snazeni je to do 35 let uplne koser, ze to nejde hned! Cert se v tom vyznej...

O pradle mi nemluv...mi prijde,ze ja snad jen peru a vesim,jeste ze nezehlim!!
Jinak jsem vcera sedela na netu,jak prtata odpoledne spala a ujizdela jsem si na strankach s mimi vecma, to je des.
Tady delam prednasku jak tim nebyt "posedle" a pak hodku hledam nejlepsi nositko... 😀 😀

emab
Autor odpověď smazal
Zobraz
tannawe
2. říj 2008

emiku: no to je tedy zapeklita situace! Ja vim, ze tyhle veci clovek hrozne proziva, protoze moje svagrice ma dva mesice stare miminko a presne vim o cem mluvis...me bylo az neprijemny jak to vsichni porad rozebirali dokola,kolik vazi,kdy porodi,jak koji atd. Rikala jsem manzelovi, ze kdyz vynda svagrova v obyvaku prso tak na me jdou mrakoty a musim se jit projit na balkon, protoze jinak bych asi omdlela "zavisti"... 😲
Takze je pochopitelny, ze kdyz ty chces taky otehotnet a nejde to tak jak si predstavujes, ze tyhle zpravy cloveku tedy zrovna na nalade nepridaji...je to fakt des.
Jsem si dneska zrovna rikala, kdyz jsem byla v puntanele v letnanech, jake roztomile veci na miminka zase jsou po tech dvou letech a uplne jsem se pristihla jak jsem z toho u vytrzeni...kazu vino a piju vodu co?

Ale je fakt, ze clovek si neporuci...proste nekdy je to dost psychicky narocne...ale bylo by mi lito kdyby si vsichni mysleli, ze mimi uz nebudeme mit a ja bych si ho hrozne prala. To ja na to sla od lesa...vsude jsme vyhlasili, ze bude treti mimi a basta fidli...

😉

emab
Autor odpověď smazal
Zobraz
tannawe
3. říj 2008

Ahojky...koukam, ze ja jsem skrivan a vy sovy co?
😉

Ja jsem uvazovala o tom, ze si necham radeji doplnit vsechna ockovani...jeden nikdy nevi, ale zas na druhou stranu kdyz uz se snazite tak na tri mesice zase prestat....jinak zloutenku resim tak v mezich moznosti. Deti peclive nabadam at si myji rucicky a ja si i mimo zloutenkovou krizi myju ruce skoro porad, jsem tak naucena takze me to ani neprijde. A jinak s nima nejezdim metrem a do nakupnich center jen minimalne. To je jedina prevence co muzu udelat...

miky123
3. říj 2008

Caute,po jednodenní odmlce jsem tu.Nefungoval nám net,manža nemoh vydumat čímto že nám nejede! 😕 Tož si pozval technika 😎 ,nakonec zjistil že když pověsím na pudě prádlo net má hodně špatný příjem.Takže co s toho plyne 😕 neprat,nevěšet 😀 😀 😉 U nás v rodině jsem taky řekla že chceme ješte mimi,tak jsou s tím všichni srozuměni.Ted ale zase pozoruji,když přijde tchyne tak vyzvídá na babičce(žije s námi v rodinném domku),jestli už mladí čekají,a babča je diplomat -že nevi a otakové věci se nestará a tchýni je to trapné tuž,se neptá 😀 😀

emab
Autor odpověď smazal
Zobraz
tannawe
8. říj 2008

Zdarec...
emi Elci zatim do skolky nechodi,protoze jsem doma s malym tak bylo docela slozite nejakou sehnat a tak pujde az pristi zari. Chodime do herny a na ruzne aktivity,takze to je fajn,ale urcite to pro ni bude zmena k lepsimu mit pak absolutne pravidelny rezim pred skolou. Takze tohle riziko je u nas minimalni...
Je jasne, ze tchyne asi neni nadsena...moje taky reagovala na pripadne treti vnouce slovy no to se asi z tech vnoucat zblaznim ne? Ale to je jeji vec...a ja si to k srdci moc neberu,protoze vim jak se veci maji...ne?
I kdyz posledni dobou mam nejaky zvlastni pocity, ze si porad rikam jak to zvladnu. Malej ma obdobi vzdoru, je to dost narocny a ja se uplne nekdy desim kde ho to zase popadne a zacne se valet v obchode po zemi atd. A to si myslim, ze o vychove ledacos vim...ale je to narocny. Tak mam najednou takovy pocity, ze mozna ani treti radeji ne? Mely jste to taky?? 😕

emab
Autor odpověď smazal
Zobraz
ajajanku
8. říj 2008

Ahoj jestli to neva ta se k vam přidávám,už rok planujeme třetí mimi ale protože jsem měla u obouch detí problemy a vylehavala jsem a třikrát jsem už potratila tak mi vloni v zaří dok.nasadila hormony a meli jsme alespon 3 měsíce počkat v lednu jsme byla tehu ale dopadlo to špatně a ted jsem si v nedeli delala test a byli tam //.Manželovi rodiče to věděli že planujeme a byli rádi ,mojí mamce jsem to neřekla až dneska jsem jí řekla že jsem těhu moc nadšena asi není, bydli s nami v jednom baráku a asi by chtela trochu klidu nedavno prohlasila že když bysme měli další že se odstěhuje 😀