Jaké je to mít 3. dítě? Vejdou se do auta?

maart
23. led 2007

Dobry den,

jsem pysna maminka dvou synku (5 let a skoro 3 roky), mam statne manzelstvi. Muj "problem" je v tom, ze uz pres rok moc touzim po 3. detatku, mam pocit, ze mne kluci moc rychle vyrostli a miminko bych si opravdu moc prala (jeste jednou tehotenstvi, porod, malinke mimi...touzim po tom vsem). Ze zacatku nechtel muj manzel o 3. ditku ani slyset a ja jsem na nej nechtela tlacit. Minuly tyden jsme ale prece jenom meli dalsi rozhovor, pri kterem jsme se (hura hura hura) dohodli, ze to vlastne muze byt pekne a ze i on miminko chce. Okamzite jsem (cela stastna prestastna) prestala brat HA a skocila na stranky o miminkach, porodnicich a kocarcich. Zacala jsem se opravdu moc tesit, jako kdyby to bylo po prve. Ted si ale prece jenom zacinam delat starosti - jak miminko prijmou kluci, nejsem uz stara (je mi skoro 36 let a manzelovi bude 43), jak budu zvladat 3 deti...atd. atd. Na druhe strane vim, ze miminko uzivime, misto v domecku se taky najde (budou se muset provest stavebni upravy, aby kazde dite melo vlastni pokoj). Taky se malinko obavam reakce okoli - neustale nejake otazky typu:"Proc dalsi dite"? "Ty chces urcite holcicku, vid?" "Nejses uz stara"?
Prosim vas o radu, je nekdo (nebo byl) ve stejne situaci? Jake je to mit 3 deti? Jak se vejdou do auta? Dekuji a tesim se na odpovedi.

emab
Autor odpověď smazal
Zobraz
miky123
14. říj 2008

tann:maš hezky udělané album,jak jsi proživala u Elinky Nový rok v porodnici?
Kamarádka měla rodit po Vánocich ale doktoři si ji tam nechali o něco spíše takže v porodnici prožila oba dva svátky a říkala že byla velmi nadšená.CHodil tam ježíšek,sestřičky byly velmi milé každému kdo tam zustal donesly cukroví,na každém pokoji byl malinky stromeček,prý paráda 😵 ,ale zase není jak doma 😉

tannawe
15. říj 2008

ahojky...
emiku: blizenci? jejej...to si pis, ze mam v maliku vic nez jen zakladni charakteristiky...ja mam doma totiz ukazkoveho blizence se vsim vsudy a jeste k tomu klucika,ze? Takze bych rekla, ze podtrzeno secteno spis tak tri kluky v jednom. 😀 Uz v tehotenstvi se u nej projevovala velka komunikativnost, rikal si treba o vecerni mazleni tim,ze si prirazil hlavicku k brisni stene a cekal az na nej zacnu mluvit a hladit mu tu jeho sesolku...dokud se tak nestalo tak kopal a vyvadel o sto sest,ale jakmile mel svou porci mazleni tak se uklidnil a vetsinou "usnul".
Kojenecke obdobi probihalo velice interaktivne, ale prijde mi, ze blizenci jsou netrpelivost sama, vsechno chce hned, takze kojeni s nim byla velka legrace! Jinak jsou opravdu hodne hodne komunikativni a to uz jako kojenci, vyzaduji proste "akci", takze ja nosila hodne v satku, vsechno jsem mu ukazovala,vysvetlovala a delal vsechno se mnou.
Mozna te ceka to co nas,protoze Zak mel obdobi kolem sedmeho mesice /mam to natocene na videu...a nestacime se vzdycky divit jakej to byl Bivoj.../,ze proste chtel uz chodit. Nejaky lezeni...nic pro me...no a jak mu to neslo,tak byl frustrovany a rval a porad zkousel a padal...pak ho to na chvili preslo a pak v devatem mesici proste zacal chodit a uz se nezastavil!! Tady je na miste rict, ze blizenci jsou proste porad v pohybu - nas porad beha!! A jen tak se neunavi. A to, ze se rika, ze se nestacis otocit a uz ti vyleje vodu na kytky, prevrhne kvetinac, spali se o troubu atd. tak to je svata pravda...A neradi se nudi, to pak zjistis, ze ti vyhrabal treba celou skrin, zatimco ty jsi myla nadobi...
Ale jinak, je to milionovej kluk, nadherne na dvoulety dite mluvi, je citlivy a je to mazilek! Proste jsou jen zivejsi, tim jak maji v sobe tu dualitu.

miky: no...abych byla uprimna, tak mi ani nedochazelo, ze je Novy rok...protoze to bylo dost traumaticky, tak jsem ho asi probrecela a vecer jsem sama z okna podolske porodnice koukala na ohnostroj a rikala si co je to za spatny sen...a kdy to proboha skonci, to jsem mela ale to horsi jeste pred sebou,protoze pak Ellinku z Podoli prevazeli do Motola na detskou JIP /nevedeli si s tim v Podoli proste rady....a v Motole je jedna z nejvetsich kapacit na epidermolyzu Dr. Capkova.../A pak proste cas plynul v takovem polosnu...ja doma odsavala mliko, tatka vozil na jipku lahvicky v pet rano a vzdycky privezl fotky, tak ja se u toho hroutila, pak jsem tam za ni jezdila /bohuzel tam nemeli zrovna misto.../ tak jsem se hroutila primo na miste, kdyz jsem ji videla v tom "láku"...proste abych pravdu rekla, nejak jsem to pak ustala az s pomoci velke duchovni promeny...ze jsem prestala bojovat, rekla jsem si, ze je to proste nejaky zamer, ze to ma nejaky vyssi smysl, a ze jedine co muzu udelat je zustat sama sebou a byt pro ni silna...dneska kdyz se k tomu vracim, tak i manzel rika, ze nechape, ze jsem se vlastne nezblaznila....
a to sestinedeli bylo fakt krusne...

😉

tannawe
15. říj 2008

Aji: hodne stesti dnes na tom UZ 🙂 🙂

ajajanku
15. říj 2008

ahoj tak jsem zde byla jsem na tom UZ a zrovna jsem tam chytla dr. ktereho nemusim dle měsíčku 5+5 dle UZ 5+4 srdíčko ne a říkal mi " Přijdte v utery ráno znovu na UZ a přjdte na lačno kdyby tam srdíčko nebylo tak tu zrovn azustanete,nechci malovat čerta na zed".Tak jsem odešla z brekem je takovej pitomec,on to nemuže říct jinak

emab
Autor odpověď smazal
Zobraz
tannawe
15. říj 2008

Aji ahoj...presne jak psala ema...s doktory nemam moc dobrou zkusenost. Ja mam taky uz nekolik let gynekolozku, ktera se mnou absolvovala obe tehotenstvi a musim rict, ze jsem strasne rada, ze ji mam! Kdyz jsem u druheho ditete sla na Uz, tak to taky bylo strasne "brzy" a nevidela v podstate skoro nic a odchazela jsem od ni s tim, ze prijdte tak za ctrnact dni a snad uz na nas vykoukne...nemusim dvakrat psat, ze jsem to probrecela a manzel me musel uklidnovat!

Jinak si poctive pockam...dneska se mi zdal velmi zvlastni sen o tretim porodu, fakt jsem z toho rano byla dost takova az bych rekla prepadla. Nevim...zatim nemam zadne to sve klasicke tuseni, takze spis abych uz bezela do drogerie pro vlozky. Sice jsem si objednala menstruacni kalisek, jako spravna alernativni matka musim vyzkouset vsechno 😀 ,ale zatim neprisel...ze by jasny znameni? Ha ha...ba ne...myslim, ze preci jen psychika u me hraje velkou roli a zatim se citim spis tak jak psala emca, vystresovana i kdyz ani poradne nevim z ceho.
Dneska jsem si koupila dve knizky o porodech /jako bych byla prvorodicka nebo co...taky pokladni na me tak divne koukala, nejdriv na Elcinku a pak do kocaru na Zakyho, jsem si rikala, ze jeste zacne vrtet hlavou... 😝 /
tak se nemuzu dockat az se poradne ponorim do "studia"...jdu na plavani tak se strasne tesim! A sprateckove spi dnes u dedouska s babinkou,takze doma bude klid, uklizeno a tichouuuucko. 🙂

miky123
15. říj 2008

Holčiny a co to znamená 5+5,chépala bych že 5- je tyden těhu. a co je ten zbytek? Díky

ajajanku
15. říj 2008

to znamena dokončenych 5 tydnu +5 dnu

emab
Autor odpověď smazal
Zobraz
miky123
28. říj 2008

Holky,tak jak vidím, že tu nic napsaného nevidím 🙄 tuž kde jste!
Já začínám chodit k Dr.abych to mimi uspíšila. 😵
Holčiny tak jak pokračujete v těhotenství ? 😲

weri
28. říj 2008

Ahojky holky. Tak my taky chceme třetí mimi, možná i čtvrtý 😉 . Zatím mám 2 kluky, 2 a 4 roky. Třetí jsem čekala, ale jsem přesně týden po revizi ve 12 tt, mimi 2 týdny nežilo. Takže počkáme ty 2-3 MS a pak se nejspíš budeme snažit znovu. I když se moc bojím ☹ .

miky123
28. říj 2008

Vítám tě u nás weri,já mám taky 2 klučiny a vubec bych se nezlobila když by se zadařila holčina 😵 Ale budu štastná když to mimi bude jakéhokoli pohlaví,ale už at je tady 😀

weri
28. říj 2008

miky: díky za přivítání. Jinak teda to máme úplně stejně, holčička by potěšila, ale hlavně konečně už nějaký to mimi 😉 ...

vlkousek
3. lis 2008

Ahojky, když si to tu tak pročítám, tak Vám všem, co čekáte třetí mimi moc závidím. Strašně moc bych ho chtěla, ale druhé těhotenství jsem si doslova protrpěla, dávali mi stent do močového měchýře, tak jsem tři měsíce byla v bolestech a po nemocnicích. A mám strach jít do toho znovu, protože se to prý bude opakovat.Pořád se mi o tom miminku zdá, vím, že bez něj budu tak nějak nešťastná. Na druhou stranu vím, že kdybych byla těhu, všichni by mi říkali, že jsem to sama chtěla tak ať trpím. Nevím, proč všichni říkají, že mám dvě děti, tak mám být spokojená.Manželovi by dvě dítka stačila, ale myslím, že poslední dobou,( když jsem mu řekla, že do toho potřetí nepůjdu),na mě pozoruje, že mě to fakt trápí. Strašně se to ve mě pere a připadám si tak nějak vyšumělá, že už to třetí mít nebudu, že už jsem si splnila ty dvě děti a teď už nějak nevidím nic před sebou, na co bych se mohla těšit. Vím, že je rozhodnutí jen na mě a relativně mám ještě čas to promyslet, je mi 28, ale zajímalo by mě, co by jste na mém místě dělaly vy.

tannawe
3. lis 2008

Ahojky devcata...tak jsme byli na odpocinku na horach tak jsem si to vyslovene uzivala a uz zpatky v nasi milovane Praze 😀

vlkousek: a jaka je pravdepodobnost, ze by se tvoje problemy mely opakovat i v dalsim tehotenstvi? Mozna, ze kdyby jsi zkusila nejakou cestu jak problemum predejit tak proc vlastne treti tehotenstvi nebrat v uvahu? Je jasne, ze pokud by problemy prisly a ty jsi na ne nebyla pripravena tak urcite te zaskoci, ale takhle mas realnou sanci s tim neco udelat a hlavne nebrat ohledy na nazory ostatnich. Pokud te to trapi /a ver, ze v nasem vlaknu jsme si tim prosla asi kazda... 🙂 /, tak bych na tvem miste proste hodila starosti za hlavu a sla do toho, protoze nikdy nikdo nemuze vedet jake dalsi tehotenstvi bude nebo nebude a pokud se ti o miminku zda /z procitani asi vis, ze ja na tyhle veci hodne dam.../ tak si myslim, ze nejaka dusinka kolem vas leta a rada by se k vam asi pridala, nebo ne?

Jinak ja jdu na gyn zacatkem prosince tak uvidime... 😉

maart
autor
3. lis 2008

....holky, jako zakladatelka tehle diskuse 😀 k vam obcas kouknu, jestli uz je nejake treti miminko na ceste....drzim vam palce!!!! 🙂

tannawe
3. lis 2008

maart: no uz se rozrustame,sice pomalu,ale jiste... 😀

maart
autor
3. lis 2008

Aaaaa, uz to vidim 9 tt u Ajijanku....no jen tak dal 😉 ...

vlkousek
4. lis 2008

tannawe: Ptala jsem se několika doktorů a u všech byla bohužel stejná odpověď. Předejít se tomu nedá a pravděpodobnost opakování skoro stoprocentní. Někdy mám pocit, že jsem to zvládla jednou, tak určitě vydržím i podruhé, ale někdy si to nedokážu představit. Možná počkám až děti trochu vyrostou (holčička má 6.5 a klouček 3), přeci jenom si říkám, že by bylo ode mě nefér lehnout na tři měsíce a nemoct se jim věnovat. Vím, jak to těžce nesla holčička, když jsem s ní nemohla ven a tak.Snad ta dušinka, jak jsi říkala, to u nás vydrží a počká až najdu odvahu. Zatím si o ní nechám zdát a budu se na ní těšit.

tannawe
6. lis 2008

vlkousek: tak to mas nezavidenihodnou situaci. Otazkou ale je nakolik bys byla ochotna to cele podstoupit znovu a jak se na to vlastne vnitrne citis pripraven, pak uz je vsechno jen otazkou nacasovani a naplanovani jak to zvladat s dvema dalsima detma. Z jedne strany je to nefer, ale z druhe strany clovek nikdy nemuze vedet jake to dalsi tehotenstvi doopravdy bude a i kdyby jsi treba nevedela co te ceka, tak by ti mohlo byt tak nevolno, ze bys treba lezela stejne. Vis jak to myslim...a deti by to musely zvladnout tak jako tak. A skoro sedmileta holcina uz doma ledacos muze zastat. Ja mam skoro petiletou a je moc sikovna, pomaha mi opravdu na svuj vek hodne /snad ji to vydrzi... 😎 /Trilety prcek sice da jeste trochu zabrat, ale kdyz rok dva pockas tak uz budou deti obe dost samostatne a budes si moc uzit i to treti... 😉

krista
20. lis 2008

januzza80 • 2d • 19. říjen 2007 ve 00:17
Ahojky maminky.Jsem Januzza a mam dve male deti a s manzelem uvazujeme o tretim miminku.Muzete napsat vase nazory a jestli planujete v budoucnu i vy treti miminko.Diky

maart • 19. říjen 2007 v 08:42
Ahoj Januzzo (uz jsme se setkali na diskusi u urceni pohlavi podle utz - tedy jestli to Dr. dobre odhadl 😉 )...no my tedy o tretim miminku ne jenom ze uvazujeme, ale uz s nim naprosto pocitame 🙂 . V prosinci dostaneme vsichni ten nejkrasnejsi vanocni darek a moc moc se tesime!

Taky jsme hodne a peclive uvazovali o tom, jestli to vsechno (jak treba finance tak psychicky...a nakonec po vsech strankach) zvladneme, ale hlavne ja jsem proste opravdu po jeste jednom mimcu touzila...nakonec se mne podarilo "ukecat" i meho manzela, behem 3 mesicu jsem byla tehu...takze ted uz je to vsechno jasne a jiste a v podstate uz nemam zadne strachy, zvladnou to MUSIME!

januzza80 • 2d • 19. říjen 2007 v 09:58
Ahojky maart,my uvazujeme o tretim ikdyz uz mi nekdo rekl,proc treti mimco,kdyz mame parecek,ale me je to jedno co si rikaji,protoze jsem vzdycky chtela 3deti.Ty mas dva chlapecky,tak doufam,ze ti vyjde konecne ta holcicka.Budu drzet palecky.pak mi napis co se ti narodilo.
Zatim treti neplanujeme,protoze mam male deti a treti bych chtela tak az by mela mala ty 3roky a bude ve skolce,abych si to treti konecne uzila jak se ma. 😉

maart • 19. říjen 2007 v 10:40
No, ja si taky myslim, ze tady ani tak nejde o to, ze mate parecek (i kdyz hezke to samorejme je), takze uz 3. dite "nepotrebujete", ale proste o to, ze po tretim mimcu touzis...to je proste silny cit a ja Ti muzu rict, ze jsem nikdy nepocitala s tim, ze budu mit 3 deti. Po druhem chlapeckovi jsem rozdala vsechny baby veci, oblecky, kocarek - vsechno...ale pak kdyz malemu byly tak 2 a pul, tak se to ve mne rozbourilo a proste jsem citila, ze MUSIM mit jeste dite...naprosto jsme pocitali s klucikem (po 2 klukanech ani s nicim jinym nepocitas)a kdyz jsem otehotenela, tak mne vsichni i toho kluku predpovidali, ale ono to opravdu vypada na holcicku - zatim to mam potvrzene ze 2 utz (ve 22. a 24. tydnu), tak jsem moc zvedava... 😵. Memu mladsimu budou v listopadu 3 a pul roku a starsimu v prosinci 6, takze mam pocit, ze idealni vekovy odstup na to, abych si hezky "nunala" to 3. mimi...Urcite napisu, co se nakonec narodilo! Mej se pekne.

januzza80 • 2d • 19. říjen 2007 v 10:48
Tak to je super jestli to bude ta holcicka.Moc ti to preji,protoze mit doma 4muzske taky neni sranda.ja jsem byla taky s malou nekolikrat na ultrazvuku a byolo to vzdycky tak 50% na 50%,ze to bude ta holcicka.U maleho to bylo jasne,ten roztahl nozky a byl tam ten pindik 😀 .Tak jestli ti doktor rekl,ze by to mohla byt ta holcicka,tak asi bude.

blankapekajova • 1d, 94tt • 14. listopad 2008 ve 20:04
Ahojky všichni.chtěla bych se zeptat,jestli je tady někdo kdo čeká 3tí mimi. já ano ale mám s toho trošku strach.kluk má 10 a holčička bude mít rok.a dnes jsem si dělala test a ukázalo se že jsem těhotná.třetí miminko jsme plánovali,ale né tak brzy.nevím jestli to zvládnu, když mám ještě tak malou holčičku.je tady někdo kdo je v podobné situaci?nebo kdo by mi poradil? mám radost,ale zároven obavy.všechny vás moc zdravím.

tannawe • 2d, snž • Dnes v 19:30
Ahoj, mozna zajdete za holkama do tematu, ktere zakladala maart, nevim proc vas tam jeste admin neodsmeroval,kdyz to tema tady uz je 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Sice uz moc nefrci, vsechny mame asi jine starosti, ale treba to tam rozpohybujete.
Jinak my taky jedeme ve tretim mimi

😉

tannawe • 2d, snž • Dnes v 19:34
Respektive ted mame miminko steneci 😀 , a s lidskym cekame na prohlidku u gyn. 😵

krista
3. kvě 2009
evicka111
28. srp 2009

ahoj,jsem tu nova,a taky resim treti dite, jako vy" 🙂 tak ve sktratce,mam dve deti holcicku ty je 9let a chlapecka tomu je 7.let.me je 29.let,a manzelovi 37.let. jsem vdana,stastne vdana 😉 a treti dite chci tak rok- urcite.manzel nechtel o tom ani slyset,ale pak nak postupne casem zacal i on sam mluvit o miminku,a nakonec jsme se domluvili ze si ho tedy udelame. 🙂 a ja mam s toho takovou radost! uz se moc tesime."tri deti neni malo ale moc take né."a do osobniho automobilu jse vejdem vsechny-5.holky tak kdyz po tretim diteti touzite jako ja,tak nic nereste a jdete do toho.nazory okoli,fakt neresim.drzim vam palce,a at se vam brzy splni vas sen" 😉 🙂 😎

evicka111
28. srp 2009

🙂

holesov
15. srp 2010

tak se k vám přidávám,,,s manželem sme spolu už 8 let,od svatby máme dneska teprve rok,máme dvě dcerky,katku 7 let a nikolka 22 měs. 🙂 sme moc štastné že je máme,,,jsou to naše zlatíčka,,,po druhém těhotenství jsem už o dalším nepřemýšlela ale tedka poslední dobou toužím po třetím,přála bych si kluka ( ale i kdyby to byla holka tak to samozdřejmě nevadí,hlavně aby to bylo zdravé ),,, 🙂 manžel ale zatím o třetím nechce slišet,já moc toužím mít třetí dítě nevím jak se mu zmínit o dalším,,,včera sme byli na nákupech v tescu a měli tam strašně pěkné oblečeky na malého kloučka říkám dcerce chtěla bys bratříčka prej ano tak běžela za tatínkem a říká mu tatí já chci bratříčka ani nevím co jí odpověděl,,, 😉 mám starch říct mu že si přeju třetí dítě bojim e toho co mi nato odpoví,,,