Jaké je to mít 3. dítě? Vejdou se do auta?

maart
23. led 2007

Dobry den,

jsem pysna maminka dvou synku (5 let a skoro 3 roky), mam statne manzelstvi. Muj "problem" je v tom, ze uz pres rok moc touzim po 3. detatku, mam pocit, ze mne kluci moc rychle vyrostli a miminko bych si opravdu moc prala (jeste jednou tehotenstvi, porod, malinke mimi...touzim po tom vsem). Ze zacatku nechtel muj manzel o 3. ditku ani slyset a ja jsem na nej nechtela tlacit. Minuly tyden jsme ale prece jenom meli dalsi rozhovor, pri kterem jsme se (hura hura hura) dohodli, ze to vlastne muze byt pekne a ze i on miminko chce. Okamzite jsem (cela stastna prestastna) prestala brat HA a skocila na stranky o miminkach, porodnicich a kocarcich. Zacala jsem se opravdu moc tesit, jako kdyby to bylo po prve. Ted si ale prece jenom zacinam delat starosti - jak miminko prijmou kluci, nejsem uz stara (je mi skoro 36 let a manzelovi bude 43), jak budu zvladat 3 deti...atd. atd. Na druhe strane vim, ze miminko uzivime, misto v domecku se taky najde (budou se muset provest stavebni upravy, aby kazde dite melo vlastni pokoj). Taky se malinko obavam reakce okoli - neustale nejake otazky typu:"Proc dalsi dite"? "Ty chces urcite holcicku, vid?" "Nejses uz stara"?
Prosim vas o radu, je nekdo (nebo byl) ve stejne situaci? Jake je to mit 3 deti? Jak se vejdou do auta? Dekuji a tesim se na odpovedi.

issabela
23. led 2007

Maart, čekám třetí dítě, taky mám dva kluky, taky mi bude 36 let (mělo by se mi narodit jako dáreček k narozeninám 🙂 ).
Na okolí se vykašli. Kdo vám co dá? Nikdo. Záleží jen na vás, jak se dohodnete a jak to zvládnete.
Co se týká auta, koupili jsme radši sedmimístné, ale kvůli třem dětem to přece není potřeba, na zadní sedadlo se 3 autosedačky v pohodě vejdou i do menších modelů běžných sedanů.

roza
23. led 2007

Maart, já teď čekám 2. miminko a plánujeme i třetí. Rozhodli jsme se tak po prvním porodu, protože mi přišlo líto, že tento krásný okamžik bych měla zažít už jen jednou. Třetí mimi plánujeme ale až tak po 3. nebo 4. roku druhého miminka, to mi už bude kolem 34 let. Je to určité riziko, ale pokud bych neměla nějaké problémy, asi bychom do toho šli. Reakce okolí neřeším, chceme ho my, a to je nejdůležitější.

gedren
23. led 2007

Ja mam zatim jen jedno mimi, ale taky mam pocit, ze to je jak nic, ze to desne utika a hrozne rychle roste...🙂 Jestli dalsi mimco chces a manzel taky, jdete do toho - az ho budes mit, urcite si uz nebudes moct predstavit, ze bys byla bez nej 🙂

Na lidi se fakt vykasli, verejny mineni je ujety, kdo nema dve deti, nejlepe starsiho kluka a mladsi holcicku 🙂, ten je divnej, jedno dite malo, tri deti moc, plno mouder o tom, kdy je idealni vek na ktery dite...Ty vis zdaleka nejlip, kdy a kolika detem budes nejlepsi matkou! 🙂

romana27
23. led 2007

maart - pokud chceš a cítíš se na třetí děťátko a jak sama říkáš, miminko jsi si neužila, proč ne 🙂
A že by se někdo ptal, tak ať se ptá, víš jak, lidi jsou různí, starají se o věci, do kterých jim nic není. A stará určitě nejsi, naopak v tvém věku mají mnohdy holky i první dítě 🙂 a ty už máš o dvě náskok 🙂

petul.a
23. led 2007

Maart, určitě do třetího miminka jděte! Já jsem se narodila jako třetí děcko (mým sestrám bylo tehdy 12 a 9, já jsem poslední pokus o Honzíka - no, nevyšel, no). Naši toho nikdy nelitovali a my tři ségry jsme vyrůstaly v naprosto šťastné rodině. Mamce bylo 35, když jsem se narodila, tátovi bylo 42. Myslím, že na třetí děcko stará rozhodně nejsi. Mně bude 30 a ještě se nám nepovedlo ani první miminko, snažíme se o něj už přes rok, podstupuju hormonální léčbu, no hrůza.

Pokud můžu jen malinko přispět svou troškou do mlýna, tak říkám "jdi do toho"!

carys
23. led 2007

Ahoj maart 🙂 přijd´ se podívat mezi nás starší snažilky.Je nám většinou přes 35 let a dost z nás má i víc jak 3 dětičky.A jak říká romana na to co říkají lidi se vykašli.Co je komu do tvé rodiny. 😉 😵

maart
autor
23. led 2007

Dekuji vsem moc za reakce (vitam samozrejme jeste dalsi). Ani nevim proc, ale tak nejak jsem potrebovala slyset podporu! Rodine ani kamaradkam jsem nase rozhodnuti jeste nerekla (a zatim to ani neplanuju, necham to opravdu jako prekvapeni), ale stejne jsem si s nekym potrebovala "pokecat". Ted jenom doufam, ze se vsechno zdari podle planu...druhe tehotenstvi prislo velmi rychle (behem 5 mesicu), ale na prvniho klucika jsme cekali 15 mesicu, ted bych byla tehotna nejradsi uz zitra. Diky Maart

ambret
23. led 2007

Marrt, jsem maminka 3 proncezen a jsem moc ráda, že jsou 3. Nikolce je 7,5 roku, Kristýnce 4,5 roku a Elišce 2,5 roku. taky jsem si myslela že 3 nezvládnu a dá se to. 3 dcerku jsem měla ve 24 letech, byl to diöcela záhul, ale přežila jsem to. Moooc Ti přeju, aby jsi své vytoužené dítko co nejdříve počala a mohla se co nejdříve kochat malím broučkem va své náruči 🙂 😉

mracik
23. led 2007

ahoj maart, tiež patrím medzi maminky, ktorým sa dve detičky zdajú veľmi málo. Mne sa vlastne ešte aj tie tri mália 🙂 Teraz čakám tretieho synčeka, je to krásny pocit, keď vidím, ako sa moji chalani tešia. Ukecávanie manžela bolo dosť ťažké, jednak je dosť ovplyvnený tým všeobecným názorom - jedno je málo a tri sú veľa, dosť ho ovplyvňujú aj rodičia, už teraz ho ľutujú, že je chudáčik preťažený a musí sa učiť a nemá kedy... Ukecať sa mi ho ako-tak podarilo asi po pol roku, prvé dva mesiace baby nevyšlo, tretí mesiac mi povedal, že to radšej necháme tak, ale to bol Šimi už na ceste. 🙂
Teraz sa ho tak pomaličky snažím prehovoriť na adopciu dievčatka... No to asi bude beh na veeeľmi dlhú trať...
Takže, určite sa neboj a keďže máte domček, tak je to ešte jednoduchšie, osobne si myslím, že deti zvlášť rovnakého pohlavia vlastnú izbu nepotrebujú, je im spolu veselšie...

maart
autor
23. led 2007

Ahoj mraciku,
u nas to bylo vlastne stejne, manzel mi po 2 detech docela jasne dal najevo, ze je naprosto spokojeny. Ja jsem vlastne byla taky, ale poslednich par mesicu jsem na nic jineho nemyslela nez na to, jak to zaridit, aby bylo 3. dite. Mam ale velmi hodneho manzela, ktery k tomu svolil urcite hlavne proto, abych byla stastna (to si uvedomuji), ale ted uz se na to tvari taky velmi pozitivne a snad se zacina i tesit. I kdyz musim uprimne rict, ze o miminku mluvim hlavne ja...Chtela jsi 3. dite moc holcicku? Proto premyslis o adopci? Ja bych holcicku taky uvitala, ale budu mit velkou radost i ze zdraveho chlapecka, spis vlastne pocitam s tim, ze to kluk bude. Po 2 synech uz ani nic jineho neocekavam. Vim, ze do toho jdu s tim, ze je to bude chlapec. Jak jsi to mela Ty?

krista
18. zář 2008

tannawe • 2d, snž • 10. červenec 2008 v 16:14
Ahoj...nemohu nikde najít téma maminek, které čekají nebo plánují třetí miminko...existuje? Díky 🙂

maruna75 • 3d • 10. červenec 2008 v 16:18
ahoj tannawe,asi ti neporadím a ani nevím jestli existuje,ale to nevadí 🙂 vždyt jsi ho ted založila 😅 já se hlásím ,že čekáme třetí miminko a moc se na něj všichni těšíme 🙂

tannawe • 2d, snž • 10. červenec 2008 v 16:25
Super, tak to mam velkou radost a zaroven blahopreji.
My s muzem prave o tretim miminku mluvime uz dost dlouho, jednu chvili uz to vypadalo, ze je na ceste k nam, ale nakonec zatim zustava jen u tech "reci"...deti mame uz dve a vzdycky se mi o nich zdaly sny, i kdyz jsem je jeste necekala, tak se mi o nich zdalo, ze "prijdou" a ted uz se mi dlouho zda o tom tretim, tak jsem z toho takova nesva.
Hodne by me zajimalo jak to zvladnout i se tremi detmi...muj muz hodne resi otazku financi, pro me to az takovou ustredni roli nehraje, rikam si, zvladli jsme dve - uzivime i treti, ale vidim na nem, ze to ma preci jen trochu jinak.
Me ale porad prijde, ze je nas u stolu nejak malo... 😅
Jaky mas vekovy rozestup? Ja mam skoro petiletou holcinku a dvouleteho draka... 😉

maruna75 • 3d • 10. červenec 2008 v 16:41
tann.:kdyby jsi mi před 2 lety řekla jastli chci ještě mimi tak bych ti odpověděla že jsi se zbláznila 🙂 víš ono to přišlo nějak úplně samo jak říkáš 😉 manža moc nechtěl....tak jsme to nechali bud to příde nebo ne.Ono to přišlo už v loni na jaře,jenomže jsme bohužel v 17t.t. o mimi příšli,ted to bude přesně rok ☹ Oba nás to hodně spojilo a řekli jsme si že to ještě zkusíme....a ono to vyšlo.Ze začátku jsme taky hodně řešily finance jak to zvládne a tak...spácíme dům...plno splátek.... 😒 ,ale uživily jsme 2 tak uživíme3 děti.jinak já už mám velké děti 14 a 9 let..dost mi pomáhají,ale často jsem doma sama už mají své zájmy....Tak se na mimi strašně těšíme,že nám to oživý domov a já zůstanu pořád mladá maminka 😀

tannawe • 2d, snž • 11. červenec 2008 v 07:51
Marun:s prvnim "tretim" mimi je mi to lito, vzdycky je to velka bolest, ktera zustava...takze uz jsi vlastne realne po ctvrte tehulka vid? My se prave taky chystame zacit splacet mega hypo na dum a pozemek, takze musim jeste vydrzet a uvidime jak se to bude dat zvladnout. Nejak se te myslenky, ale porad nemuzu zbavit... 😀 ale jak rikas, mozna to ma svuj cas a clovek by to nemel uspechat. Velke deti jsou vyhoda, opravdu uz jsou samostatne, mohou ti s ledascim pomoci a to je dost fajn, ty moje dve mrnky jsou docela mamanci, hlavne klucina, takze kvuli nemu asi urcite jeste pockam nejakou tu dobu, ale kdyby to prislo tak muz rikal, ze to je nase cesta a na potrat by me vzadnem pripadne nehnal, tak to je super, ze je to rozumnej chlap... 😉
V kolikatem jsi tydnu ted? Mejte se... 🙂

fish • 3d • 11. červenec 2008 v 08:53
Ahoj holky.
Tak já se hlásím do klubu. 🙂 Já už tři děti mám.Dvě jsou velké 17 a 13,5r.A nejmenší Andulka má 2,5 měsíce a já jsem dokonale spokojená a šťastná.Je to naše sluníčko a dneska si to mimi(myslím v mém věku-36) vychutnávám úplně jinak než když jsem měla první dvě dítka.Taky jsme řešili samozřejmně finance,nejsme žádní boháči,ale člověk se situaci nějak přizpůsobí a zatím nemám pocit,že by nás to nějak zatěžovalo.I když je Anička malá,i tak už má svoje potřeby-mlíko(kojím už jen minimálně),plínky,oblečení,kapičky,čajík apod.Ale v pohodě.Pokud to mimi oba fakt moc chcete a vyloženě netřete bídu s nouzí,tak se to v pohodě dá zvládnout.A ještě ujedeme i na dovču.
A jinak je doma trochu víc živo než předtím,ale já jsem dokonale spokojená.Už mi ty dny předtím připadaly takové trochu jednotvárné,tak nám to tady zase trochu ožilo.Pořád se něco děje a je to fajn.
Takže u mne jen samé plusy se třetím miminkem. 😎 😎

tannawe • 2d, snž • 11. červenec 2008 v 10:05
Holky diky...jsem moc rada, ze jste se ozvaly na tema treti mimi. Proste abych byla uplne uprimna tak mam proste pocit, ze porad je nas nejak malo... 😀 a hlavne, prvni holcinka se narodila s epidermolyzou / takova neprijemna geneticka nemoc kuze.../, ale je uplne v poradku, jenom po porodu byla mesic na JIP v Motole a proste se to tak nejak vymklo vsemu co jsem si do te doby predstavovala, ze by se mohlo po a pri porodu stat. Takze u ni to bylo dost slozite, druhy kloucek se narodil uplne jak z knizky, vsechno super az na to kojeni...Nejak se nam to nedarilo a po sestinedeli jsem to byla nucena vzdat kvuli osklivemu zanetu prsa. Takze u obou deti jsem mela pocit, ze jsem to nejak "nezvladla", ze me to strasne kvuli okolnostem vzalo, ze byly kojene tak malo /mala jen dvakrat! za tu dobu a jinak jsem dva mesice odstrikavala az opet zanet... ☹ /
Takze pro me by bylo treti mimi asi i jista sance jak to konecne tak nejak naplno vychutnat, asi proto mi to porad "strasi" v hlave. Je fakt, ze po tricitce to clovek uz bere uplne jinak. Asi musim vydrzet...a finance neresit, protoze je fakt, ze kdyz mame co jist, co na sebe a sem tam muzeme nekam vyjet tak je zivot uplne fajn. Jen se desim splaceni te hypo...materska nic extra...

brygit81 • 3d • 26. srpen 2008 v 17:31
Ahoj holky ,ja taky m8m 3 d2ti,4 roki .5 roku a 11 měsicu,taky jsem moc štastna,a asi čekam 4 miminko

brygit81 • 3d • 26. srpen 2008 v 17:32
Ahoj holky ,ja taky mam 3 deti,4 roky .5 roku a 11 měsicu,taky jsem moc štastna,a asi čekam 4 miminko

tannawe • 2d, snž • 16. září 2008 v 16:29
brygit:nejakou dobu jsem ted mela trochu jine starosti tak jsem se divala na datum a uz je to minuly mesic, to to leti. 😅
Jinak nakonec jsme doma zahlasovali a treti mimi bude stuj co stuj i s mega hypotekou a ja nevim cim vsim jeste. Jsem strasne rada, ze mam tak skveleho manzela, ktery ma pochopeni pro me materske "choutky" 😀
Takze dneska jdu poprve na kontrolu na gyn zda je vsechno v poradku a pak si myslim, ze pozvolna prejdeme do "akcniho" rezimu a snad se nam to podari jako s obema predchozima detma. Musim rict, ze se mi dnes zase o miminku zdalo a to je dobre znameni...tak piste jak se citite potreti tehulky a nebo poctvrte tehulky???
🙂 🙂

miky123 • Včera ve 23:43
čaute,holčiny mužu se k vám taky přidat.Deti mam zatím 2 kluky 7 let a 2 roky,ješte by jsme rádi jedno mimi co kdyby se zadařila holčička.Manža se už s tim psichicky srovnal,taky měl obavy jestli to finančne zvladnem to jsou ti naši živitelé a vudci smečky 😀 😀 😀

tannawe • 2d, snž • Dnes v 08:16
miky: urcite jsme rada, ze se najde vic maminek co jeste planuji treti mimi nebo uz maji vic deti. Preci jen kazde tehu je jine a tak cim vic rad a zkusenosti tim lepe. Nekdy to chlapum asi trochu dele trva nez se sziji s myslenkou, ze zase tehu, zase kojeni a co my dva? Ale deti jsou nejvic...vzdycky kdyz se rano probudim a kouknu na ne tak si rikam, jo je to tam... 😀 😀

maart • Dnes v 08:44
Tannawe, v lednu 2007 jsem tady takove tema zakladala.....rozhodovala jsem se, jestli treti mimco ano nebo ne....chtela jsem Ti sem hodit link, ale uz to nemuzu nikde najit. No nicmene jsme se s manzelem (ktery zprvu hoooodne vahal) rozhodli, ze ano....behem 3 mesicu jsem otehotnela a dneska uz mame krasnou zdravou skoro 9-ti mesicni dcerku (jeste mame 2 syny - 6-ti leteho a 4 leteho). Jsem strasne moc stastna, ze ji mame, bylo to sice velke rozhodnuti, ale jedno z mych nejlepsich rozhodnuti v zivote! 🙂 ...preju Ti hodne stesti.

tannawe • 2d, snž • Dnes v 09:11
maart:dekuju a Tobe taky preju at ti mrnousci prosperuji a delaji vam obema radost. Ja jsem tema prave hledala a nemohla jsem zadne najit a prislo mi to trochu lito. I kdyz uz mam dve deti tak vim, ze treti tehotenstvi bude uplne jine a mozna se i citim takova rozpolcena, na jednu stranu dost sebejista a na druhou stranu o hodne vic pokorna. Tim, ze Ellinka, moje prvni se narodila s genetickou poruchou kuzicky a bylo to vselijake a moc narocne ze zacatku tak to asi prozivam o to vic...tak jsem rada, ze ti nasi muzove nakonec pri pohledu na tu krasu vymeknou 🙂 🙂

maart • Dnes v 09:25
...no Tannawe, tak tohle byl taky jeden duvod, proc jsme prece jenom nejakou chvilku vahali a premysleli....meli jsme 2 zdrave sikovne kloucky a byli nam vsem ctyrem spolu strasne dobre....proste jsme se bali, ze by treba treti miminko nemuselo byt zdrave....a kdyby nebylo, jak by to ovlivnilo nas zivot, jak kluky....no ale sli jsme do toho je to kraaaasa 🙂 , fakt ze jo, treti mimco beru proste jako velky dar, jsem za ni tak moc vdecna....Kluci malou miluji, nedaji na ni dopustit, starsi je ted cerstvy skolak a spoluzakum se s malou chlubi. Jojo, je to fakt nadherny....

Mimochodem, treti tehotenstvi jsem mela po gynekologicke strance uplne bezproblemove, ale bohuzel jsem mela strasny problem s kyclema, od 3. mesice me urputne bolely, posledni 2 mesice jsem skoro nemohla chodit, takze to bylo urcite narocne...porod vyvolavany, prekotny....ale mala se narodila zdrava jako ripa!

A muj muz? Je do male blazen.... 😉 ....

simonac • 3d • Dnes ve 12:17
ahojk taky se hlásím do klubu - máme doma 3 děti, jeden už má sice 6, ale dva prcci nám davají dost zabrat 😉

tannawe • 2d, snž • Dnes ve 12:52
To je fajn, ze se nam to tady trochu "zabydluje".
Ja jsem se chtela jeste zeptat, protoze uz to mate za sebou jaky byl treti porod v provnani s druhym?
Ja jsem totiz druheho prcka porodila behem tri hodin se vsim vsudy od odotku plodove vody i s cestou do porodnice atd. Trosku ficaaaak...takze jsem si rikala ajajajaj, abych nahodou neporodila nekde na benzine cestou do porodnice. Jeste k tomu se stehujeme z Prahy do Rudoltic u Lanskrouna a nejbliz mam Usti nad Orlici a to je sviznou jizdou /coz muz teda umi.../ kolem patnacti minut a trasa teda ufff dava mi zabrat i normalne natoz rodici...
Mely jste pocit, ze ten treti porod je vyrazne rychlejsi nez ty predchozi dva?
Jasny, ze kazdy je jiny, nekdy muze clovek treba i prenaset, ale...to ale mi strasi v hlave snad porad...a to jeste na mimi teprve pracujeme... 😀

oslik23 • 2d, 36tt • Dnes v 19:16
Ahoj holky 🙂
Všechny mooc zdravím a hlásím se do klubu 😉
Také čekáme třetího raráška (cca za 14 dnů).
Dceři je 8 let, synovi 4 roky a do třetího se mi moc nechtělo, protože syn byl kvítko už od narození..No, celkem záhul 😅 Nakonec jsem se nechala od manžílka ukecat a povedlo se 😀 Čekáme klučíka a já se modlím, aby byl tak hodný jako jeho starší sestřička,protože jestli se nám narodí druhý Martínek, tak nevím nevím 😕

Okolí zareagovalo asi tak 50 na 50..
Někdo se divil, že v dnešní době chceme ještě třetí..někdo nás zase obdivoval,že máme tu odvahu jít do tří dětiček..

S manžou jsme to hodně zvažovali,než jsme se rozhodli. Museli jsme si ujasnit, zdali tři děti finančně utáhneme, jestli všem třem zajistíme dobrou budoucnost a budeme moct všechny tři finančně podporovat atd atd..Však asi holky víte o čem mluvím.

Co se týče těhulkování..První katastrofa - ležák několik týdnů a stejně přes veškerou mou snahu a snahu doktorů se malá narodila ve 34tt ale je zdravoučká a v pořádku, syn - s tím jsme si poležela v nem.jen cca 2 týdny ale doma od 25 tt klidová režim. narodil se 5 dnů před termínem, takže pohoda.A teď při třetím..zmatky + krvácení v 8tt (syndrom mizejícího dvojčete), hospitalizace v nem. ale jen týden nervy do cca 13.týdne,další hospitalizace ve 31tt pro tonizaci břicha (klasika) ale naštěstí jen 9 dnů.
Nyní jsem v 36tt a dnes mi MUDr.oznámila, že to vidí max na 14 dnů 😀

Nemůžu uvěřit,že jsme to doklepala až tak daleko. Za chvíli bude malý na světě a už se na něj doma všichni mooc těšíme.Já sice s obavami, jak to vše budu zvládat,ale říkám si - Zvládla jsme dvě, zvládnu i tři..Zvládli to jiní, zvládneme to taky 😀

tannawe • 2d, snž • Dnes ve 20:41
oslik:vitam te mezi nas...a hlavne vam vsem preju at se mrnousek za vama tolik netesi a jeste chvili vydrzi u tebe v brisku! 😉 a hlavne at jste vsichni v poradku.
My to prave taky rozebirame jak muzeme, ale nejak nam to neda a vlastne uz o mimi mluvime jako o "hotove veci" a dneska se me prave starsi dcera ptala kdy jako uz ten mrnousek bude...my si s manzelem myslime, ze budeme cekat dalsiho kluka a ja jsem o tom tak nejak vnitrne presvedcena, protoze se mi uz o nem zda dost casto a to je u me neklamne znameni, ze se brzy chysta...vcera jsem byla na gyn a doktorka sice chvili koukala, ze jako treti...hmmm, ale vsechno je v poradku takze to s manzou rozjedeme naplno... 😎
Je fakt, ze jsme hodne diskutovali, abychom to zvladali az budou v puberte - mami ja chci novy mobil, ja dziny, ja kecky atd. Ale nastesti mame docela shodne nazory na vychovu tak si rikam, ze presne jak napsala oslik, ze zvladla to moje babi /mela taky tri/ zvladnu to i ja...manzelova babi mela dokonce pet deti!! A jaka je to panecku ciperka!!

tannawe
18. zář 2008

Hmmm, tak clovek hleda tema a po dvou mesicich presun sem...super... 😎 😎

emab
Autor odpověď smazal
Zobraz
tannawe
19. zář 2008

emab:ahoj...je pekne videt, ze vetsinou vsichni nejdriv resime zda ano ci ne a nakonec do toho jdeme. To je hodne fajn. Nekdy to mozna nejde hned napoprve jak si clovek mysli,ale vsechno ma svuj cas...mozna, ze kdyz se na to clovek hodne soustredi tak je to na skodu. Ja tomu nechavam volny prubeh a jak to prijde tak to bude... 🙂

maart
autor
19. zář 2008

Aaaaaa, tak prece jenom nekdo nasel moje tema....jeeee, to je pekny si to vsechno znovu precist.... 😵 😵 😵 ...takze Tannawe vidis, ze jsme uvazovali tak nejak podone, ale ted jsem opravdu strasne stastna, ze malou mame. Jeste k tem porodum...jenom ve zkratce: vsechny 3 porody jsem mela vyvolavane, deti jsem prenasela (prvni 14 dni, druhe 13 dni a treti 10 dni....pana Dr. jsem vylozene premluvila, aby uz to vyvolal 😉 ).....prvni porod dlouhy, bolestivy, komplikovany...nicmene jsem nakonec porodila prirozene pomoci vakuove pumpy, druhy porod 3 a pul hodiny se vsim vsudy, neporovnatelne snadnejsi a min bolestivy nez prvni, treti porod....tak to byla rychlovka 2 a pul hodiny od zavedeni tabletky na vyvolani, porod prekotny, velmi bolestivy....ale zase opravdu bleskova akce....

Osliku, my jsme si psaly ohledne kocarku, nemuzu uverit, ze uz budes za chvili rodit....strasne to uteklo, drzim palce!!!

Emab, hodne stesticka, at se brzo zadari....treti mimca jsou uzasny 🙂 😵 🙂 !

magika
19. zář 2008

Díky za toto téma....taky jsme v podobné situaci a tak jsem naplánovali,že snažilkování začne na mé 30 narozky,tedy v dubnu za tři roky 😵
Těhulkování a mimi jsou prostě poslání a nádherná věc 😵

tannawe
19. zář 2008

magika: pekne napsano 😉
Ja jsem do deti strasne moc zamilovana a citim, ze nam tady proste jeste jeden mrnousek chybi...to mate krasne naplanovane na tricatiny. To ja stihnu asi jeste pred tricatinama, ale i tak to bude ten nejrkasnejsi darek. Planujete miminka i co se mesice poceti tyce? My totiz mame doma jednoho Kozoroha, jednoho Blizence. Ja jsem Vodnarka a manzel je Lev, takze dost zajimava kombinace a s muzem jsme se shodli, ze do tretice by to chtelo nejakeho vylozene klidase...holcinka Kozorozka dost tvrdohlava palicka a blizeneck klucik je jak tri deti v jednom uz od miminka...takze studuju co se da ale i tak...stejne si mimi rekne kdy ano a kdy ne, my se muzeme jen tak nejak prizpusobit... 🙂

krista
19. zář 2008

Tannawe je potřeba v těch tématech udělat pořádek, proto ten přesun 😉

tannawe
19. zář 2008

krista: diky, ja jsem rada, protoze jsem to tema hledala a nemohla jsem ho nikde najit tak jsem byla trochu zklamana, a vida...nasly jsme se tak to je super... 😉 😉

krista
19. zář 2008

Tak hodně štěstí ve snažení 😀 😉

emab
Autor odpověď smazal
Zobraz
miky123
19. zář 2008

náš 7letý je štír,je to osobnost sama o sobě když se mu nechce tak s ním nikdo nehne.Když byl menší byli jsme s mym otcem v lázních,a Davidek tam chytil salmonelozu a musel bzt hospitalizovaný.Při návštevě nasledující den nám jeho ošetřující lékař řekl že už o nás ví od Davče vše a že ho stále zve k nám na kafíčko 😀 😀 😀 .Když chodil do školky a mělo se jít spát/samozřejmě že dělal vše aby nemusel/ aby ho vychovatelka potrestala dala ho samotného ležet do vedlejší místnosti Davča toho využil a vše prozkoumal a ješte ji pak řekl aby ho tam příšte hala znovu 😝 😝 😝 .Zato ten mladši 2letý je zlatíčko,hodnoučký,takový blondaček k postiskání to je naš Lukinek°-býk.Všichni mě přesvědčují jak to budu zvládat když by se mi narodil zase takový čertaš 😲 ,at si to ješte rozmyslím,kdysi taky maminy měli více dětí a takové detajly 😀 😀 😀 se neřešily no nemám pravdu 😕

emab
Autor odpověď smazal
Zobraz
magika
20. zář 2008

Tanave......mám doma taky kozoroha a blížence 😀 😀 😀 😀

magika
20. zář 2008

Můj starší Kozorožec je velice chytré dítko,ale taky pěkně vzteklé.Rozhodně nemá kozoroží trpělivost...jak mu něco nejde,tak lítají cucky 😵 ...ten mladší Blíženeček..je zatím naprosté sluníčko a taky velice hodný,ale taky si umí dupnout.Já jsem Beran a manža Býk...tedy dalo by seříci-vražedná kombinace,ale my se nádherně doplňujeme 😵
Třetí dítko mi je vcelku jedno,co bude.Ale líbilo se mi rodit v červnu..tak uvidíme,jak se to za pár let podaří 🙂

miky123
20. zář 2008

kdybych si mohla zvolit kdy chci mimi,tak by jsem si vybrala měsíce od 2-6.Luki je duben ,těhotenstvi nebo spiše konečná fáze super nebylo horko,cítila jsem se ok.,zato u Davče -listopad,horko,otekle nohy 🙄 ,a ten rok byla teplá zima už jsem se těšila na porod.Ale to je jen přání,momentálne bych to chtěla kterykoli měsíc,jen-už aby se nám to mimi podařilo 😲 😀

tannawe
21. zář 2008

No, ja jsem si zatim naplanovala tak nejak pocit v listopadu, tak uvidime jestli uz tenhle listopad neboz az pristi. Je fakt, ze u znameni obecne zalezi taky hodne na ascendentu, protoze od toho se pak hodne veci odviji. A muzu z vlastni zkusenosti potvrdit, ze neco na tom opravdu je...nas blizenecek s ascendentem v byku - fakt vyborna kombinace. A kozorozi trpelivost u starsi holciny zatim taky postradam, pokud jde o malovani a nebo nejake jeji cinnosti tak to vydrzi hodiny, ale musi chtit ona sama, jinak s ni nehnu. Je to o tom byt velky diplomat co se rodicovstvi tyce...ale v knizkach to halt clovek nenajde, to si musi odzit... 🙄

paraple98
21. zář 2008

Ahojte dámy😉 Nechci se sem moc vměšovat, jen vám chci říct, že vám držím palce a že se nemáte ohlížet na nějaké řeči typu : jsi stará na další dítě, na co tři atd atd.... My se teda s manželem těšíme konečně na své první, snažíme se už sedmý rok a nic, procházím IUI a IVF a zatím se nezadařilo 😠 Mně zase všichni říkají, že jsem kariéristka a proč už si konečně nepořídíme dítě, že už jsem ve svých 33 stará na první děcko apod. Už mně jejich řeči pěkně štvou, ale snažím se je nevnímat... A když vy po třetím dítěti toužíte a víte že to zvládnete i finančně a hlavně máte ten dar "plodnosti", tak si myslím, že není co řešit 😉 Moc vám držím palce a přeji brzké splnění vašeho snu 😉

valentovasasa
21. zář 2008

ahoj holky, tak se k vám přidám taky.
Když to tu tak pročítám, tak zjišťuju, že jsme na tom asi stejně.
Zatím mám jednoho syna, ale s manželem jsme se domluvili, že druhé budem zkoušet příští rok v létě. Počítáme, že když se zadaří napoprvé (jako syn), tak aby se narodilo nejdříve 2,5 roku od toho prvního. Dřív ho nechci. Ale už po prvním porodu (bohužel císařem), jsem věděla, že si nedovedu představit, že bych už nikdy nebyla těhule a neměla v sobě mimi... Sice jsem o dalším porodu nechtěla slyšet, ale dneska je synovi rok a já vím, že druhé chci. A pokud dá osud, tak druhé porodím normálně a v tu chvíli si myslím, že budu chtít ještě jedno. Manžel zatím nechce o třetím ani slyšet - prý bude starý - bude mu 40 při třetím (když bychom měli mezi dětmi odstup 3r),ale já bych asi chtěla... Teda pokud bude druhé dítě opět císařem, tak mám prostě smůlu (doktoři nedoporučují další těhotenství po 2 císařích).
Taky manža řeší "kam je dáme", myslím ty děti, máme baráček, ale malej - 2+1, ale předpokládáme, že tady jednu místnost přistavíme (pokud budou korunky) a budou mít děti společnej pokojíček. A já si myslím, že 3 by se tam taky vešli... (popravdě já neměla svůj pokoj nikdy, tak proč mám tak striktně dbát aby moje děti měli každý svůj? Myslím si, že se aspoň naučí vycházet s ostatními, sdílet s nimi pokoj)

A někdo tu konstatoval názory okolí... Je fakt, že na těch mi nezáleží. Nehledě na to, že kolem sebe mám pestrou skupinu - spousta lidí žije úplně single a nechce se vázat, další zas děti hodně dlouho neplánují, pak plno kamarádek má teď jako my první a znám i rodiny, kde mají dvě děti a říkají, že další nechtějí. Ale teď jsem poznala několik rodin, kde mají 4-5 dětí a vyhovuje jim to. Jsou sice věřící, ale to nevadí. Já věřící nejsem, ale přesto bych velkou rodinu brala - sama jsem jedináček a řeknu vám,je to pěkně na prd a proto chci rodinu větší.

tannawe
21. zář 2008

sasa:myslim, ze nakonec je jedno jestli je clovek verici nebo ne, kdyz jde o deti tak ja zacinam mit pocit, ze u me je to cim vic tim lip... 😅 Vcera mi manzel rika, no dobre, ale ctvrty uz ti nepovolim, tri jsou strop a desne se u toho krenil jako by rekl buhvi jaky vtipek. Me ani nenapadlo, ze bychom meli mit jeste ctvrte...a manzel hned autobus nekupuju a podobne legrace. Ale prijde mi, ze se vnitrne tak nejak uvolnil od te doby co jsme se dohodli, ze do toho jdeme. Ja jsem nejdriv rikala dobry, kdyz ne mimi tak psa a on zase jezisi psa ne, to radeji to mimi... 😀 ale uvidime jak s nami osud nakonec nalozi...je fakt, ze nekdy clovek chtit muze, ale neni mu dano.
Ja jsem druheho prcka brala jako takovou satisfakci i za to jak jsem to mela u prvniho miminka tezke a jak to bylo narocne psychicky a ted vylozene vim, ze to treti pro me bude uz uplne jina zkusenost...takze je to i o tom pristupu, jestli clovek do toho vlitne po hlave nebo si to naplanuje v mezich normy samozrejme... 😉