Jaké je to, mít druhé dítě?

baterie
26. dub 2014

Mám 13M dcerku a dohodli jsme se s manželem, že se v září budeme pokoušet o druhé. Chci mít dvě děti, těším se na to, ale včera v noci jsem vůbec nemohla spát 🙂 Pořád jsem myslela na to, že už to nebudu jen já a moje kočička, že to naše pouto, když jsme spolu pořád jen my dvě (manžel je často v práci), že to s druhým mimčem skončí. Chci aby byly ty dva roky od sebe, ale mám strach, že už se jí nebudu moct tolik věnovat a (zní to asi šíleně) že z ní něco "ztratím". Cítila jste to některá podobně? Nejsem úzkostlivá matka, která se snaží svoje dítě k sobě připoutat navěky, ale mám pocit, že ten rok hrozně rychle utekl a než jsem se rozkoukala za chvíli už bude na cestě další dítko 🙂

neu.sona
27. dub 2014

@lu777 A jdete teď do školy? Já se docela děsím školy a jak to bude zvládat. Mám takový pocit, že ho budu kontrolovat ještě v 15, aby měl všechno nachystané a připravené 😎

naomi6
27. dub 2014

@baterie Ahoj, my máme děti přesně po 3 letech - holku a teď kluka a myslím, že ten věkový rozdíl je akorát. Menší věkový rozdíl si neumím představit, ale je to individuální. Naše malá totiž byla kolem těch druhých narozenin hrozně vzteklá a náročná, takže mít do toho mimčo, to bych se asi zbláznila. I teď je to dost náročné, protože ještě nechodí do školky, vezmou ji až letos v září. Navíc dost žárlí, hlavně když přijedou babičky a chtějí si malého pochovat..... Poradila bych spíš se věnovat tomu staršímu dítěti, protože je to pro něj obrovský šok a těžko se s tím vyrovnávají, i když to my dospělí třeba ani nevidíme. Mimčo je malé a většinou pořád spí, takže ve chvílích klidu nejít uklízet, ale věnovat se staršímu dítěti a neustále mu dávat najevo lásku! Jinak mít dvě děti je pro mě osobně daleko lepší, míň se o ně bojím. Když byla malá sama, víc jsem všechno řešila. Navíc malá ho zbožňuje a pořád pusinkuje a hlídá, takže je to pak nádhera. Myslím, že je i lepší mít děti opačného pohlaví, prý méně žárlí, ale to je zase asi individuální. Každopádně bych neměnila a jsme šťastní, že máme dvě krásné zdravé děti. Držím palce! 😉

lu777
28. dub 2014

@neu.sona jj, teď půjde do školy... my se oba moc těšíme 🙂
do Vánoc se mu nechtělo a pak najednou zlom v zimě... začal počítat sám, psát víc písmena, včera tu organizoval hru pro ségru a návštěvu, každému dal číslo startovní a počítal jim body a tak, pěkně to měl udělané... a pořád se mě na něco vyptává, má super otázky, řešil hodně smrt, teď evoluci, taky banky třeba, no konečně je to věk, který mě opravdu baví 😵

lajla
28. dub 2014

@lu777 ale vzdyt existuje tolik lidi kteri by za par kacek deti pohlidali..staci se poptat..ja si takto nasla pani na uklid i hlidani a 100 za hodinu ji velice rada zaplatim🙂