Jaký je nejlepší věkový rozdíl mezi sourozenci?

lucie255
5. led 2013

a tím nejlepší nemyslím jen pro děti ale i pro maminku. Aby se z toho neosipala :D

veri25
5. led 2013

myslim že na tohle je těžká odpověd, že každý rodiče to mají jinak...moje švagrová, má roční holčičku a už čekají další, to bych já osobně asi nechtěla...ale moje sestra má holčičku ve druhý třídě a malého ve školce, za rok půjde do školy, tak si myslím že to je docela dobrej věkovej rozdíl, tak bych to asi chtěla i já,ted máme malého bude mu rok, a chceme ještě holčičku, ale až bude určitě malej ve školce, abych si aspon na to dopoledne oddychla...
ale jak říkám, každý to má jinak...

romcovaklarka
5. led 2013

@lucie255 Ségra má děti od sebe rok a půl a říká, že první rok byl fakticky záhul. Na druhou stranu teď jsou děcka prima parťáci.

A z druhého soudku, já mám druhou sestru o 10 let mladší a prakticky k sobě nemáme žádný vztah.

kamila1979
5. led 2013

My máme rozdíl 3 roky a jsme takto spokojení, starší ve školce zhruba od 7:45 do 16, takže nežárlí a mám víc času na mladšího.

mischka07
5. led 2013

Mame mezi detmi rozdil rok a 3mes.Prvnich sedm mesicu jsem nevedela,jak se jmenuju 🙂 dva roky to byl zahul,ale co chodi starsi dcera do skolky,je to uz fajn.Zjistuji,ze jsem si ty tezke zacatky s detma vybrala najednou a tak nejak zaroven.Mam na mysli zoubky,prdiky atd.A ted jen sleduji,jak z mych dcer rostou velke kamaradky.Tesim se letos do prace a uprimne si rikam,ze 4roky rodicovske (pritom dve deti) bylo azaz.Treba sest let na materske pri dvou detech (odstup 3roky mezi sourozenci) bych asi neustala.Ale pro kazdou z nas je idealni neco jineho.Vetsi vekovy rozestup mezi detmi znamena pro maminku urcite vetsi pohodu. Na druhou stranu moje holky si spolu krasne vyhraji a odpada tak starost jak zabavit jedinacka (popr.jedno z ditek,pac jiny vek vyzaduje jinou zabavu,ony ji maji spolecnou)

lucie255
autor
5. led 2013

@veri25, @romcovaklarka, @kamila1979 , @mischka07, děkuji za vaše názory. Nějak navím kdy zaděláme na druhé. Při těhotenství jsem nechtěla velký rozdíl, ale mít dítě je docela záhul. Tak furt s manželem váháme 🙂

jasekd
5. led 2013

@lucie255 ja mam deti o rok, neplanovane. Puvodne jsem chtela rozdil cca dva roky. Na neco je to narocny, na neco prima, co tak vidim po okoli, skoro mi pripada, ze rozdil jeden rok je mene narocny nez ty dva, hlavne co se zarlivosti starsiho tyka, my to v podstate nezazili. Ale na tu zakladni peci (plinky - my latkovali, krmeni, nastesti jsem druhou kojila, protoze mit to krmeni stejne narocny jako u prvniho, bylo by to tezsi...) je to fakt narocny, ted zas furt litam s nocnickama. Nejnarocnejsi je momentalne vypravit se ven (oblikani obou) a nekdy utoky starsiho na malou, on to bere jako hru a desnou srandu, ona ne. Taky zalezi, jake to prvni dite je. Moje bylo narocne s jidlem a furt jsme byli po doktorech, na druhou stranu nebyl nijak urvany. Motoricky ale hodne pozadu, takze kdyz se narodila mala, mela jsem dve nechodici deti, jak dvojcata, a to jeste dlouho, protoze chodil az po 20. mesici. Nastesti ani holcicka nebyla extra urvana, tak normalne rekla bych 🙂 Obdobi po porodu nakonec nebylo tak narocne, jak jsem se bala po zkusenosti s prvnim, zato 2. rok je nekdy sila, ja se s tim, ze prvni rok je nejhorsi a pak uz pohoda, moc ztotoznit nemuzu, mozna mi uz dochazeji baterky 😀

mischka07
5. led 2013

@jasekd jak jsem psala, pohoda nastala až s nástupem starší do školky 🙂 Je tam sice jen 14dní v měsíci, ale úleva to je obrovská. Vydrž !

jasekd
5. led 2013

@mischka07 Ja uz pujdu na jare do prace, takze si zas neodpocinu 😀 Myslim, ze jsme to sfoukla fakt rychle, na RD 3 roky a dve deti. Nejak to uteklo. Nepujdu hned naplno, ale i tak. Nejak jsem to vzali hopem, jeste bych rok doma pobyla, prave proto, ze bych zazila to, mit doma jen to jedno. Protoze to jsem v podstate moc v pohode nezazila. Po porodu prvniho to bylo sakra narocny a kdyz jsem se tak nejak porovnali s ne/kojenim a pocatecnimi zdrav. problemy , uz jsem byla tehotna a zacal zas ten kolotoc 5timesicniho zvraceni, sileny unavy, plus pokracoval stres s doktory maleho...nastesti aspon tehotenstvi s malou bylo v poradku, i kdyz mi bylo desne, tak jsme nemely zadny problem, ze bych musela lezet apod. Po porodu celkem pohoda a takovy sileny stesti, a od 4 mesicu male zas resime jeji problemy 😝 Ale co tu nekdy ctu, mame jeste pohodu a taky to spatny clovek rychle zapomina. Kdyby se me nekdo zeptal, zda do toho pujdu znovu, tak asi ano, protoze nemam vyzkouseny ty dalsi varianty a treba by byly jeste horsi 😀 😀 😀

mischka07
5. led 2013

Ja prave chtela taky do prace po dvou letech. Ale mladsi je narocnejsi a emocionalnejsi nez starsi dcera. Dluzim ji i sobe pobyt jeste rok doma jen s ni a vyplaci se to. Nelituju,ale prace se nemuzu dockat!Muj budouci zamestnavatel ve me bude mit silneho hrace, diky memu odhodlani pracovat 🙂 nejlepsi je do toho asi proste spadnout,jako my dve. Jak se do toho zapoji rozum,neni to ono.

tarra27
7. kvě 2013

mám holky po 14měs a jsem za to štatsná, mají se rády, a to te straší je jen 20měs...nikdy nežárlila....někdy je to záhul, hlavně kldyž byly obě nemocný, ale dá se to...plánujeme, že si pořídíme třetí....