Je velký rozdíl mít 2 nebo 3 děti?

kett
25. pro 2010

Ahoj,
chci se zeptat na zkusenosti tech, ktere maji tri deti - je to velky skok oproti dvema, nebo "se to da"😉

julietta111
10. črc 2015

@aneta15 My máme nejstaršího kluka pak holčičku a teď zase kluka. Do 4 už nejdu to bych fakt nedala 😀 Každé ditě je zásah do rodinných financí to určitě, děti jsou zatím celkem malé a co stojí jejich kroužky už teď....a to teprve až přijde ta střední škola, možná vysoká uvidíme. Ale i tak to bylo to nej rozhodnutí🙂

aneta15
10. črc 2015

@julietta111 závidím, taky bych chtěla tři ale musí chtít oba ne jen jeden.

julietta111
10. črc 2015

@aneta15 To je jasný musí chtít oba. Ale je pochopitelný, jestli má v sobě něco z dětství že už dlaší nechce. Kmarádka je taky ze tří, je přostěřdní a řekla, že nikdy by nechtěla tři děti. No tak snad naši taky nebudou litovat...

luckamb
17. zář 2015

Ahoj holky, mít dvě nebo tři děti. Já vždycky chtěla tři, manžel jedno. Teď už sám přišel s tím, že by mu to třetí vůbec nevadilo. Prostor máme dostatečny, ale všichni mě od toho zvažuji. Ať už finančně, časově, zdravotně. Tak bych moc ráda slyšela názory těch, co tři děti mají. Jasně, že když je máte, milujete všechny stejně a teď už by jste nemenily, ale potřebovala bych zhodnotit všechna pro a proti (spíš slyšet ta pro) 🙂 Všem dopředu moc děkuji

evulina77
30. zář 2015

@luckamb 3. těhotenství bylo stejné jako ty předešlé, tedy v pohodě, porod byl taky v pohodě a relativně rychlý, po porodu jsem se cítila jako po druhém porodu, čili velmi brzo jsem byla akční a byla jsem to zase já. Kojení se rozjelo v pohodě, jsem už asi profík. Starší děti sorozence milují a rodiná pohoda je skoro stejná. Malá dobře jí a spí. Mám dostatek času se věnovat všem dětem. Mám manducu a malou většinou nosím a jsem tedy i stejně rychlá při rozvážení dětí do školy a školky. Prádla je víc, ale pere pračka a na žehlení je toho cca stejně, lépe věším prádlo 🙂. Auto budeme kupovat větší, ale dokud je malá va vajíčku vlezeme se všichni. Režim rodiny je zhruba stejný, zatím. Manžel chodí z práce po páté a pak doma funguje stejně jako když jsme byli 4...

shine2015
30. zář 2015

@luckamb pro mě je teď třetí tehu nejnáročnější, mám větší bříško a jsem teď 35+...a už se tesim až bude mimi s námi...my jsme třetí chtěli...nejprve dvě, to se narodily holky a pak jsme si řekli že ještě jedno....auto koupime větší, podle mě pokud mas podporu manžela, šla bych do třetího....jak jsem již někde psala,neznám nikoho kdo by litoval,že má děti tři.... 😉

luckamb
30. zář 2015

@evulina77
@shine2015 holky díky moc. Pokud budu mít těhotenství jako dvě předešlá, tak auuuu. Z vracela jsem u obou devět měsíců a u druhého jsem byla i na kapackach. K tomu mám endometriozu, takže pokud se pro třetí rozhodnu, laparka mě nemine. Ale ani tyhle věci mě neodrazuji. Šlo mi spíš o ten chod domácnosti potom a o to, že mi všichni říkají, že jsem magor. Ale jako chci ho moc.

shine2015
30. zář 2015

@luckamb pokud ho chceš, tvuj muz taky, není co řešit 😉 těhotenství uteče....
Já chod nevím ještě, to uvidíme,ale věřím že třeba první rok bude náročnější i když jak na co...mimi zase spí atd a jakmile začne chodit a zapojí se do her s ostatními dětmi doma, tak mas klid na úklid atd...a finančně to bude něco víc, to asi ano...ale pokud by jsi byla teď tak tak , tak už o třetím neuvažujes ani ty ani manžel.... 😉

julietta111
30. zář 2015

@luckamb Máme tři děti. Nejstarší syn chodí do druhé třídy, dcerka do školky je jí 3,5 a nemladšímu byl s srpnu rok. Někdy je to fofr, hlavně zkoubit školu, školku kroužky atd, člověk musí hodně plánovat a ten den si rozvrhnout 😉 Ale jinak mi to takový rozdíl oprot dvěma nepřijde, člověk nemá moc čas pro sebe, ale to je dočasný, děti odrostou a času bude 😀 Kamarádka má jednu 4 letou holčičku a přijde mi to u nich takový moc klidný, ona nevěří z naší rodiny a mně zase ta jejich přijde moc poklidná tichá🙂 Taky nás spoutsa lidí odrazovala, že jsme blázni a proč když máme už "páreček" Pokud třetí mimi chcete jděte do toho, za mě je to super🙂

zuny
30. zář 2015

@luckamb máme tři děti, všechny plánované a chtěné 🙂 Prvně jsem si říkala, že jen dvě (po dvou letech), abych mohla jít co nejdřív do práce 😀 Ale po roce druhého jsme už uvažovali, že bychom třetí chtěli. Nikomu jsme o tom neříkali, určitě bychom vyslechli pár rad. Třetí je holčička, taková třešinka na dortu. Rodiče to vzali v pohodě a teď jsou moc rádi. Já jsem na rd víc jak 6 let, už mi trochu hrabe a těším se do práce . Starší syn začal chodit do školy a mladší je ve školce, zvládáme to v pohodě. Jen si uvědomuju, jak ten čas šíleně letí, ale vzala jsem to při jedné mateřské 😀 Máme hypotéku a zvládáme to, i když jsem na mateřské tak dlouho. Je to prostě o prioritách 🙂 Ještě jsem zapomněla, že máme i jednu babičku v důchodě a druhá si bere děti na víkendy (z vlastní iniciativy), takže zázemí taky máme, ale to myslím nemá vliv, jestli dvě nebo tři děti.

luckamb
30. zář 2015

@shine2015
@julietta111
@zuny holky, moc vám všem děkuji za povzbuzení. Utvrdily jste mě v mém rozhodnutí. Tak mi držte palce ať laparka opět pomůže a třetí prcek si k nám najde cestu.

shine2015
30. zář 2015

@luckamb nemáš vůbec zač! 😉 klidně se kdykoliv ozvi,já ti povypravim,jak bojujeme my 😀 ono ty nebo vy jste v podstatě rozhodli,jen podle mě by jste uvítali víc podpory v okolí....kdyby vás podporila širší rodina bylo by to snazší...takhle ty řeči kolem....ale na to se vyprdni 😉 já když někomu řekla že čekáme třetí, krom teda našich, ti se vědí,že mám spolehlivého hodného muze,tak byli dojati a radi....ale myslím že kdyby jsme šli od sebe že by mi to možná vycetli ale nevím,to je jen domněnka moje 😀 ale jinak v okolí samé otázky,jak to zvladneme a že jméno blázni v dnešní době,pak že chceme určité syna když máme "jen" holky a že se nemusí podařit kluk atd atd...ale řeknu ti,že na stari a nejen na stáří samozřejmě budeme radi,že se za nama decka zastaví 😀 😀 a i teď s dvěma holkama po roce cca se nasmejeme jako nikdy dřív.....a to jsme taky byli blázni, půl roku po porodu sekci znovu těhotná!!!! Jaký jsem chudák!!!! Nikdo neveril ze jme to tak chteli..a je to to nejlepší co jsme mohli udělat mít děti tak brzy po sobě a navíc stejně pohlaví........to byly taky reči..že ne chlapeček......kašli na ne. Hlavně že vy jste v pohodě domluvený.....za jedno a mimo chcete...... 😉 ať se brzy zadari. Hodně štěstí i zdraví vám všem.

luckamb
30. zář 2015

@shine2015 přesně, všichni se starají o všechny okolo a vlastně všechno je špatně
🙂

shine2015
30. zář 2015

@luckamb jenže rodina -ty manžel a děti je podle mě nejdůležitější.....můžeš prijit o práci, o zdraví atd a kdo té podrží??? Rodina, nejbližší.....v závěru i když budou vážně nemocní rodiče, budeš mít oporu muze a děti....kamarádky za deset let třeba už nemusí být kamarádky kdo ví....ale rodina je rodina....

zuny
30. zář 2015

@luckamb přesně jak píše @shine2015 , pokud je podpora rodiny, není se čeho obávat. Jak jsem psala, my jsme tedy neříkali, že bychom rádi třetí, ale věděla jsem stopro, že to přijmou a vidím moji mamku moc štastnou, že má i vnučku.Navíc si naši děti hrozně rádi berou a je to zas pro ně takový další impuls do života 🙂

lucy.l
8. říj 2015

Ahojte,mohla bych se přidat ?

Stalo se nám, co se stane prý max 7 z 1000,- otěhotněla jsem přes tělísko ..rozhodujeme se, jestli si miminko necháme, já bych hodně chtěla, ale zároveň se hodně hodně bojím

shine2015
8. říj 2015

@lucy.l že se bojis je normální, jsi zodpovědná.....já jak jsem psala už dřív, nějaký důvod proč mimi k vám přišlo to má....a neznám nikoho kdo by litoval že má děti tři....spis litují interrupce.....protože když už děti mas,vždy si v budoucnu reknes, jak by bylo kdyby ses rozhodla jinak a budeš počítat kolik by miminku bylo a přemýšlet,zda holčička nebo chlapeček....
Že to někdy snadné mít tři děti nebude to nebude....ale budeš je milovat a kdo ví třeba právě to třetí mimi ti pomůže až budeš nemocná nebo až budeš potřebovat........ 😉

lucy.l
8. říj 2015

@shine2015 Moc děkuji za povzbuzení

shine2015
8. říj 2015

@lucy.l není zač....my čekáme třetí planovane ale rozhodli jsme se když byly holky cca dva
A tri a čtvrt a to byly zlaté....teď když vidím jak celý den nezastaví pusu,křičí,mají energie asi o 1000% víc,spoustu otázek...a to chodí ven,jezdí na kole.... ne že by byly zavřené doma....tak si říkám zda jsme se neunahlili.....ale samozřejmě to nemyslím tak že bych třetí mimi nechtěla,jen bych si to asi víc rozmyslela protože si teď neumím představit v tomhle mít miminko.....ale ono to půjde a prostě zajedeme rytmus,holkjy půjdou do školky.....teď je nedavam aby nebyly nemocné kolem porodu hlavně neštovice atd.....ale jinak půjdou 😀

lucy.l
8. říj 2015

Jé tak držím palce ať u Vás vše proběhne hladce, to já už mám děti trošku větší, vystačí si, vyhrají si sami, chodí samy na zahradu a tak..ale absolutně jsem to teď nečekala, nejsem na to naladěná, připravená, nic..cca před měsícem jsem dala např. těhotné kamarádce úplně VŠECHNY miminkovské věci co jsem ještě doma měla ...🙂
Ale to jsou jen věci, zítra jdu večer na utz do pronatalu, na konzultaci, jestli jsou nějaká vyšší rizika postižení skrz hormony v tělísku...taky doufám, že to tělísko případně najdou a vytáhnou, moje dr si nebyla jistá jestli vidí tělísko ...

shine2015
8. říj 2015

@lucy.l ony si spolu vyhrají taky dost....ale smějí se a dělají bugr nahlas,nevnímají okolí 😀 je to krásné,ale někdy možné nervy 😀
Tělísko najít musí,neboj,bude to dobre.....

betyna80
18. lis 2015

Ahoj..tak jsem se dostala do reseni stejne situace..mame uz 2 deti..2 a 4..a otehotnela jse..chtela jsem sice3 ale spis az za 2 roky.Nejak nevim jak to budu zvladat..po psychicke strance ale i financni..navic mame male auto..a nechtela bych ochuzovat ty starsi o nejaky ten vylet

ia.
18. lis 2015

@lucy.l hele to mě děsí, ty máš Mirenu? říkali jsme si s mužem, že třetí dítě už ne, ale kdyby se stalo přes mirenu, tak bychom si ho nechali, ale nějak si to vůbec nedovedu představit..

betyna80
18. lis 2015

@betyna80 navic mi pripada..ze cim min mame skrz deti na sebe s partnerem cas..tim se nas vztah trochu zhorsi..

evulina77
18. lis 2015

@betyna80 ber to tak, že už se stalo. Neboj, bude dobře. Dej tomu malýmu človíčkovi šanci. Všechno se dá zvládnout. Taky jsem byla překvapená, trochu jsem si pobrečela a s malou dušičkou informovala manžela. Ale on mě utěšoval, že to dáme, že to tak má být a já se v podstatě do něho znovu zamilovala. S rostoucím břichem jsem byla méně a méně vyděšená a manžel se zase víc a víc bál, ale bylo to tak nějak v normě 😀 a dneska nám po bytě běhá malej čertík a všichni ji milujeme 😀 😀 😀 😀. No a já bych se nebránila ani čtvrtému...

katerinap1978
18. lis 2015

@betyna80 Nejsem ve tvé situaci, já si třetí dítko velmi přála, ale neboj se, že by ty starší dětičky byly ochuzené. Láska k dětem není o penězích, i když bez nich to samozřejmě nejde. Manželův největší argument proti třetímu dítku (než jsem ho přesvědčila) bylo, že budou starší dcerky ochuzené o zážitky, omezené miminkem. Není to tak, podnikáme toho možná i víc, než dřív, jde o to chtít. Nemusí se chodit co týden do restaurace, lepší je vyrazit na kolo, pěšky, se svačinou v batůžku.... a milovat ty dětičky všechny stejně, pak se budou milovat i navzájem a budou rádi, že se mají 🙂

betyna80
18. lis 2015

@katerinap1978 ma stejny argument..a mne jde samozrejme o to chodit spis na to kolo ..a pesky..ale proste jak s tim tretim vis.uz se mi trochu vybarvuje ze ta starsi..stejne nebude uz jezdit na sedacce.

betyna80
18. lis 2015

@evulina77 dekuji za odpoved...ja se nervuji spis z tech praktickejch veci😉🙂

nellygray
18. lis 2015

Jako největší problém vidím auto. My jsme si museli koupit nový, manžel má služební Octavii, kterou může používat i pro soukromé účely, ale tam se prostě tři sedačky nevejdou. Respektive vejdou, když se jedna dá dopředu, ale pak už bych se nevešla já. 😀 To je z těch praktických věcí podle mě zásadní. A všechno ostatní nějak půjde. 😉 Jako samozřejmě, není to vždycky selanka, obzlášť když jsou děti všechny malé. Ale rozhodně si nemyslím, že jsou starší děti nějak ochuzené o aktivity, ze začátku holt všechny výlety a akce absolvovaly o víkendech jen s tatínkem. A i s kočárem nebo nosítkem se dá leccos zvládnout. Samozřejmě akce typu-vyzvednout děti po obědě, odvést je na kroužek, nějak s nejmenším strávit hodinu, pak zase vyzvednout, cestou nějaké hřiště, nákup... nebudu zastírat, bývám urvaná jak kůň. Je to hlavně logisticky náročné, nějak vychytat spaní a krmení, nezapomenout na svačiny/pití/oblečení/převlečení/věci na kroužek/věci do školky - když máme nějaké takové akce, tak to vlastně zabere celý den. 😀 No a jInak samozřejmě finance - teď to není tak hrozné, vybavení a oblečení máme, jí už s námi, kojím, takže vlastně jen plenky... ale do budoucna si uvědomuju, že to bude horší, to vidím u starších, kolik měsíčně dáme za školku, kroužky atd. Ale to zase už budu vydělávat i já, že. Rozhodně si nestěžuju a neměnila bych. Držím palce všem, které se rozhodují, ať se rozhodnou dobře a jsou spokojené. 😉

evulina77
18. lis 2015

@betyna80 auto teď taky řešíme. Zatím máme kombíka. Starší jezdí v sedačce vpředu a já sedím namačkaná mezi vajíčkem a autosedačkou prostřední. No není to ideál, ale jde to, zatím. Jak bude mít nejmladší normální autosedačku, už to asi nepujde... Ale mimčo spí se mnou v posteli, kojím, používám látkovky a jednorázovky jen občas. Oblečení mám po starších a nebo se dají koupit v bazárcích (nejlepší jsou bazárky, které organizují párkrát za rok někde v mateřském centru). Mám manducu a nosím, co to dá, ale nosila jsem všechny naše holky. Fakt to není tak hrozný, dá se to. Zase máš víc času i na starší děti, můžeš je vozit na kroužky, víc času na domácí úkoly apod. Navíc na všechno máš 8 měsíců, nic není hned, všechno má čas si sednout a pořešit s rozvahou...