Je velký rozdíl mít 2 nebo 3 děti?

kett
25. pro 2010

Ahoj,
chci se zeptat na zkusenosti tech, ktere maji tri deti - je to velky skok oproti dvema, nebo "se to da"😉

terezt
26. pro 2010

Ahoj, ja teda ne za sebe, ja mam jen 2, ale sestrenka ma 4 deti. V rozmezi 1,5 roku po sobe! A da se to. Zalezi na povaze matky. Sestrenka je akcni, vesela, pohodarka, neplasi kvuli kazde blbosti. (Kdyz jsem mela prvni, tak jsem ke kazdemu brekotu hned bezela.) Taky ma dedu a babicku pobliz a ty ji dost pomahali ze zacatku. Rikala, ze nejvetsi zahul to bylo, kdyz se narodil 3., protoze mit 3 lete dite, 1,5 lete a male miminko bylo tezke. Jak ty starsi "odrostli", s tim 4. uz to byla "pohoda"(ten je od nich o 2 roky).

marecek4
26. pro 2010

jediný rozdíl je že máš o jeden talířek víc a o něco víc prádla,já je měla po přibližně dvou letech,babičky daleko,chlap věčně v tahu,chce to si zorganizovat domácnost a třeba při žehlení vyžehlit jen to co musíš,cíchy jsem začala pořádně už věšet a pak jsem je jen poskládala,domácí trička a tepláky jakbysmet,takže žádný strachy,že by jsi to nezvládla 😉

maart
26. pro 2010

@kett noooooo 😀 😅 ....je teda patrim asi k tem, co to zase nevidi tak, ze pribyte talirek navic a par hadriku na prani....teda jako ano, treba o tom zehleni to Marecek napsala dobre, zehlim uz opravdu jenom to uplne nejnutnejsi, zasadne nezehlidm tricka, mikiny, dziny, lozni pradlo....to jsem fakt vzdala, protoze to bych u zehliciho prkna stravila roky! Takze o zehleni to neni....to pradlo no...jako ja proste hodne citim, ze je nas doma 5, hadru je porad neskutecne, rucniky, povleceni...porad dokola, to proste nikdy nekonci. Ale to si myslim, ze jeste neni ten nejvetsi zadrhel 3 deti...Jidlo snad taky ani ne, proste se nakoupi a uvari vic. A vic to tedy i stoji 😉 .

Pro mne je asi nejslozitejsi se 3 detma vsechno to dobre zorganizovat, aby deti byly vcas kde maji byt (skola, krouzky, kamaradi, doktori, logopedie, ortodoncie, ortopedie 😀 ...alergologie....atd. atd.), aby mely vsechno dobre pripravene do skoly (mam od zari doma dva skolaky, coz je oproti skola a "jenom" skolka velky rozdil...), aby byly spokojene a ja abych se z toho nezblaznila. Bydlime mimo mesto a do skoly deti vozime...manzel rano a ja odpoledne vyzvedavam + kluci jsou strasni aktivisti, maji kazdy nekolik krouzku...mala je jeste se mnou doma, ale i s tou chodim na vytvarku a cviceni, ale to je nastesti dopoledne, kdy jsou kluci ve skole 🙂 ....proste ta bezna organizace dne neni az tak jednoducha (cil kazdeho dne je mit spravne dite ve spravy cas na spravnem miste 😉).

Docela narocny vidim treba zorganizovani dovolene...skoro vsechny hotely jsou 2 dospelaci + 1...max. 2 pristylky pro deti, takze proste hodne casto nema velka rodina sanci...jasne, jde vybrat, apartman atd., ale je to narocnejsi. To same hory...vetsinou jsou pokoje pro 4 lidi 😉 ....+ rodinne vstupenky do ZOO, bazenu, vystava, muzeum...vse mama, tata a dve deti...treti dite si velmi casto musime doplatit. A tak bych mohla pokracovat 😅 .

Kdyz jsou deti vekove dal od sebe, tak musime s manzelem hodne premyslet, jak je udelat vsechny tri "happy"...treba muj starsi syn ma prave 9 let, dcera bude mit 3 roky....kdyz jedeme na vylet, tak da praci vybrat neco, co je bavi oba dva....ale tak to uz jsou v podstate malickosti.

....nejhorsi je ta organizace prace, vyhrazeni soukromi a trocha mista doma pro treti dite (napriklad 3 odrustajici deti v 1+1 urcite neni to nejlepsi)....urcity zadrhel muze byt i v tom, ze se vam do stavajiciho auta nevejdou 3 sedacky....musis byt silna natolik, abys pozdeji zvladla 3 deti, ktere do Tebe budou treba vsichni 3 najednou "hucet" 😀 ...kdyz mi oba kluci zacnou sdelovat zazitky ze skoly a do toho mala nutne potrebuje oblect panenku, tak mam nekdy pocit, ze me klepne! ....nezapominej, ze jednou budou doma 3 pubertaci..... 😅! atd. atd. ...3 je proste vic nez 2....

Deti mam zdrave....ale kdyz obcas neco chytnou, tak taham k doktorce jak zdrave, tak nemocne....teda starsi syn uz je schopny zustat doma chvili sam, u toho 6-ti leteho si to jeste netroufnu....velmi, opravdu hodne mne pomaha manzel (samozrejme v ramci moznosti, protoze je taky pracovne vytizeny), hlidani nemame zadne....tahneme to proste sami ve dvou 🙂 . Maminka tedy pohlida v ramci nejakych krizovek, to ano, ale proste takove to hlidani v pravem slova smyslu nemame.

Tot tak 😀 ...doufam, ze jsem Te moc nevystrasila....ale chtela jsem to napsat pravdive, je jasne, ze opravdu zalezi na charakteru mamy...ja jsem (bohuzel) dost precizni a tak nejak akuratni nebo jak bych to napsala, takze to mam mozna timto slozitejsi....

Napsala jsem tedy roman 😀 , ktery ukoncim tim, ze mit treti dite bylo jedno z mych nejlepsich rozhodnuti v zivote...malou oba....vlastne vsichni nesmirne milujeme, je to nase zlaticko 😵 ...na moji velkou rodinu jsem hrozne pysna a nemenila bych ani za milioooooon!!!!!

jesterka09
26. pro 2010

@maart krásně řečeno 😉

simicak
26. pro 2010

No to by me taky zajimalo,hlavne po financni strance,da se to utahnout?? Ja jsem ze 3deti a manzel taky a co si tak pamatujem,tak krouzky,dovolene atd. moc nebylo,protoze nezutavali penize nato. Manzel chce porad 3 a ja mam hruzu,ze je neuzivime. Nebojim se o miminko,ale jak jsou deti vetsi a plati se krouzky,vylety ve skole atd.

kristi
26. pro 2010

@marecek4 tak s tema cejchama a domacima hadrama to delam uz ted a to mame zatim jedno dite....

nicmene si myslim,ze 3 je optimalni pocet a ze se to da

kaliska
26. pro 2010

,,Dá se to " 😀 toť můj názor 😉 ,když se narodil třetí,tak už první a druhý chodili do školy a školky,takže většinu dne jsem byla s miminkem sama,to byla pohodička,jen ježdění se staršíma do školy ráno a odpoledne za každého počasí s nemocema i bez...občas to bylo složité,neměl kdo pomoct,pohlídat,ale zvládli jsme to.
Taky žehlím jen to nejnutnější,ono oblečení od tolika lidí v domácnosti je hrozně moc,navíc se skladují oblečky po větších pro menší,takže skříně plné,sušáky plné a koše na prádlo taky 😀
..ten ,,talířek navíc" je oproti tomu naprostá pohodička 🙂 Ovšem nikdy bych nevzala zpátky mít tři děti,je to super,těším se až budu větší a snad si budou i rozumět,zatím jsou bezva parta 😎

maart
26. pro 2010

@simicak Simi, no to vis, ze naklady rostou primou umerou k poctu deti a k jejich veku 😀 ....jsou to vcelku jednoduchy pocty...dve deti skola v prirode = 6 000.....3 deti = 9 000 😅 ....nove boty 2 deti vs. 3 deti....jidlo, obleceni, krouzky, vylety, vstupy, dovolena, lyze...proste vsechno je pro rodinu s vice detma drazsi, proste je to tak no 🙂 . Mas pravdu teda v tom, ze mimco se da jeste tak nejak osulit....starsi kocarek, zdedene oblecky, kojeni...ale opravdu vyssim vekem deti je to "zajimavejsi" .. 😅

...hele, treba muj mladsi syn deti hodne obleceni po starsim...neco ale ne, protoze napr. dziny jsou vetsinou docela zniceny (nevim!!!! co v nich vsechno dela, ale kolena casto nevydrzi), spodni pradlo nededi ze zasady....boty kupuju vsem nove (jenom holiny nebo nektery zachovany snehule se dedit daji).....Na druhe strane pro malou uz musim vetsinu obleceni porizovat "novych" (vetsinou nekupuju nove), protoze nechci, aby chodila porad jako kluk + obleceni je po klucich uz nekdy zniceny...

Ale nad timhle v podstate uz ani nepremyslime...nerikam si, jeeee, to by se nam zilo "min draz" kdyby jsme meli jenom jedno dite nebo dve.... 😉 ...mame proste tri, rozpocet rodiny se tomu poctu musel a vzdycky uz bude muset prizpusobit a holt je to tak, jak to je a je to tak dobre 😵 😵 😵 .

aleachim
26. pro 2010

holky, já nemohu posoudit, jaké to je mít 2 a 3 děti, mám 1 a druhé je na cestě, ale pravdou je, že když člověk chce mít velkou rodinu, musí vážit, zda má na to zajistit dětem budoucnost a nějaký určitý standart - tím nemyslím, žití v nějakém přepychu (každý má jiné nároky a každý je ochotný se vzdát něčeho jiného), ale to, že když budou chtít děti studovat, tak jim to umožnit a nepromarnit nadání, protože nejsou peníze. Pěkně to píše maart, 3 děti jsou prostě trojnásobné náklady, ledacos se sice podědí, ale na lyžák budou chtít všichni, na dovolenou taky, kroužky budou taky mít nejspíš všichni, ...... a všechno stojí peníze.

Všem přeji hodně zdraví, štěstí a co nejvíce uskutečněných přání🙂.

alcatko.j
26. pro 2010

@maart tys to tak pekne napsala😅 ze chci mit tri deti a hned a myslim, ze to muzu zvladnout😅 😵 a mas krasne deti 😵

meleri
27. pro 2010

ahojte manžel mě přemlouvá do třetího a jak se znám tak beztak jednou povolím 😅 ale nevím zatím fakt nenenene, jenže bohužel už taky nejsem nejmladší, ted mám 30 ale představa mít třetí dítě v 35 letech není to trochu pozdě?

meleri
27. pro 2010

kdybych měla navíc tři kluky, sakryš to abych kupovala fungl nové větší hrnce, žehlení je v pohoda páč to dělá manžel, ale hlavně ty finance....malé děti nic nestojí ale potom...např platit všem autoškolu, kroužky, motorku nebo auta kde na to vezmem.. 😕

paajinka
27. pro 2010

taky bych chtěla třetí 😉 , ale manžel ne - máme 3kk, podle něj se sem jentak tak vejdeme - a asi jo, 3 děti si představit dokážu, ale 3 puberťáky moc ne. To samé s autem, do Octavie se prostě 3 sedačky nevejdou - všechno je to složitější, já si přesto myslím, že by to za to stálo.. No, uvidíme, jak to dopadne..

maart
27. pro 2010

@alcatko.j ...ale to vis, ze bys to zvladla 🙂 ..a u vas by jeste ke vsemu byla vecna skoda k takovym roztomilym malym babulkam nepridat jeste jednu nebo jeste jednoho babulaka 😉 ...jde proste jenom o to, aby se to dobre promyslelo "ze shora a potom ze zdola"....
Ja osobne si holt nemyslim, ze jedno dite navic neni skoro poznat, ze to jako tak nejak v tom houfu ztrati 😀 ....ale na druhou stranu jsou 3 smradatka fajn 😵 , to joooooo!

maart
27. pro 2010

@alcatko.j a dekuju za pochvalu deti 🙂 , diky!

simicak
27. pro 2010

@maart no to je mi jasne,ze je to vse krat 3,ale me spis zajiimalo,jestli na to ty penize jsou. Zaplatit tech cca/ 9 000kc za skolu v prirode,za ty krouzky. Protoze teda souhlasim s tebou,ze jedno dite navic poznat urcite jde. Ja bych se vubec nebala o to,ze bych je doma nezvladla,ja mam svoje holky vytrenovane a navic nezehlim vubec nic 😀 Do pokoje by jsme je taky smrklsli,ale spis pak ty vydaje,jak jsou vetsi. Uz to vidim ted,jak platim Verunce balet,kdyz jdem do divadla s nema,kdyz jedem na dovolenou a proste kdyby bylo to treti,tak uz by na nic asi penize nebyly???
Ale vzdycky jsem chtela mit tri deti 😵 Tri holcicky 😵 😵

didi07
27. pro 2010

holky, zajímavá otázka - já mám tedy zatím jen jednu super dynamo holčinu a druhé za pár, ale tři si představit neumím - upřímně si neumím představit ani ty dvě 😉. jsem bohužel hrozný perfekcionista, rozhodí mě i špatný sklad na kalhotech když mám jít ven (takže z toho vyplývá, že žehlím vše 🙂 nebo drobky na podlaze - byť samozřejmě jde o priority - určitě lepší 3 dětičky než super vedená domácnost, ale mě by to asi zabilo nebo bych musela podstoupit psychoterapii 😀...no uvidíme. navíc nejsem doma žádný autoritativní typ (narozdíl od práce) takže moje výchova je hodně liberální, žádné cepování se nekoná - tak nevím, jestli bych to unesla 3x...

co se týče peněz, tak to by mělo být alespoň trochu jasné předem - přece vím jaký mám (+/-) rozpočet, do nejistoty bych určitě nešla (byť o práci může přijít kdokoli) - protože i když vynecháme kroužky a dovolené, tak jíst a bydlet budeme muset všichni.

zdina
27. pro 2010

ahoj, souhlasim s maart, ez to neni o jednom talirku navic. jsou to nekonecne hory pradla at uz v pracce enbo na susaku. O zehleni nemluvim, to se neda. Opravdu jen to nejnutnejsi jako kosile.
Co se tyka toho talire navic, tak i ten musi byt plny. A jsme zase u penez. Je opravdu nutne zvazit jak jsme na tom jako rodina financne a zda si treti dite muzeme dovolit. Zni to asi blbe, ale v dnesni dobe je to fakt. S vekem deti stoupaji i naroky. V dnesni dobe se deti "kastuji" uz ve skolkach a co teprve ve skolach. Takze nemoci diteti doprat lyzarsky kurz nebo krouzek kam by rado chodilo ho dost v ocich tech ostatnich diskredituje. navic, je dobre dite vest k urcitym zajmum a s tim souvisi i navsteva krouzku. Tezko budu na krouzky premlouvat desetile dite, ktere se chytlo nejake party a uz nema zajem. Tim, ez ma krouzky nema tolik volneho casu na vymysleni kravin.
S tim souvisi ,ale i organizacni stranka. Jsem schopna ty tri deti rozmistit a vyzvednout z krouzku? jak je na tom casove partner nebo zustane vse na me?
takze zustavaji dve zasadni otazky a to jsou finance a organizacni stranka. Pokud mam v techto dvou bodech jasno a zvladam, pak tri deti jsou narocne,ale je to i krasne,zazije se vice legrace nez se dvema. Ale take vice hadek, vice kriku ...

kett
autor
27. pro 2010

holky, vsem dekuji za uprimne odpovedi!🙂
Odpovidate presne tak, jak to citim. Treti dite oba chceme, ale porad to v nas trochu hloda, jak bychom to zvladali. Moc bych si prala, mit jeste jedno, jeste jednou to vsechno prozit, ale...
Co se tyce domacich praci, to ani neresim. Nezehlim uz prakticky od narozeni maleho, peclive vesim po vyprani😉. Auto jsme pred mesicem poridili velke, mista more. Sice mame 4+1 maly baracek, ale misto taky je. Takze nejvetsi strach mam z toho, co pise @maart - kdyz se na me sesypou pak vsechny, abych to vydrzela a nekleplo me.
Hlidani z me strany rodiny mame, tatka nebo mamka si je na vikend berou, otazka je, jestli by si brali tri😉

petka80
27. pro 2010

Tohle je moc zajímavý téma.... My jsme oba s manželem chtěli mít tak 2-3 děti (ale tak to jsou takový ty řeči, kdy člověk ještě vůbec nemá páru, co to obnáší...), teď teda máme dvě holčičky a tohle téma je u nás ještě otevřený. Manžel teda tvrdí, že dvě mu stačí až až, ale já to ještě úplně uzavřené nemám a přesně jak píše kett, hlodá to ve mě, neumím si představit, že už bych to nikdy znova neprožívala, že už jako šlus 😅
Momentálně mě teda zaměstnají obě až až a tři si neumím představit vůbec, ale věřím tomu, že mi za čas otrne, až ta mladší trochu povyroste, a pak to bude ještě zajímavý rozhodování.
Ale taky mě děsí, že bych byla doma na mateřský se třema dětma za sebou, nějakých třeba 8 nebo 9 let, už teď mi přijde, že jsem pomalu pro normální život nepoužitelná, natož po takový době 😕

lili_k
27. pro 2010

Take planujem 3 deticky, snad to vse vyjde 🙂

Me by spis zajimalo co si myslite o 3 detech v jednom pokojicku. Mame 3kk, pokojicek ma 14m2. Vzdycky ale muzem byt prodat a koupit vetsi no... asi take zalezi na pohlavi deti 🙂 Manzel byl se 3 brachama v jednom pokojicku a taky to zvladli 😵
Dalsi problem auto - no ja myslim ze se do meho auta 3 sedacky vejdou 🙂 jeste jsem to teda nezkousela 😀 Videla jsem jednou dokonce 3 sedycky vedle sebe ve fakce, nechapu jak je tam nacpali, ale byli tam 🙂

Je jasne ze 3 deti se rovna 3 krat vetsi naklady nez na 1, hlavne pak kdyz jsou vetsi...no a pak studia apod. Je to preci jen znat. Vzdy kdyz nekde ctu, ze je to skoro to same mit 2 a 3 deti tak nechapu, jo, mozna v prdskolnim veku ano, musi se ale pocitat s tim, ze deti vyrostou a napr v puberte to bude asi velky rozdil 😅

kett
autor
27. pro 2010

@petka80 ja jsem si to tak do konce leta taky neumela vubec predstavit, pak zacal manzel s tim, ze by chtel treti a ja jsem do toho taky spadla😉. Ale vim, ze je musim mit za sebou, kdybych si tam nechala rozestup, vratila se zase zpet k normalu, deti by vyrostli, uz bych mela zase vic casu pro sebe, uz by se mi do toho nechtelo.
Chtela bych si udelat nejake svoje podnikani, zaciname neco vymyslet, do zasmestani od do se vratit nechci, neumim si predstavit, ze bych deti videla jen vecer na chvili.

kett
autor
27. pro 2010

@lili_k ja si myslim, ze minimalne do zacatku skoly je pro deti spis lepsi, kdyz jsou spolu v pokoji. A stejne, vsechno se to tak meni, nejdriv by mohlo byt miminko u vas v loznici a postupem by se presunulo k prvnim dvema. U nas to treba zatim je tak, ze oba spi u nas v loznici, takze zatim vlastne neni co resit. A muze se zmenit takovych veci. Tohle by mi zas tak velky problem neprislo
A auto, prvni rok muzes vozit autosedacku s miminkem na prednim sedadle, a pak je treba si to vyzkouset, jestli se to dozadu vejde. Zalezi na tom jake sedacky budete mit. Mne by se tri sedacky do Octavky nevesly

lili_k
27. pro 2010

@kett take mi prijde lepsi mit je vsechny za sebou, jak kvuli nim, tak jak pises, jak se jednou vratim do prace tak nebudu chtit zas za 2-3 roky odejit. Hlavne za 2 roky toho moc nestihnu, a pak zacinat zase znovu... Ale je fakt, ze nejakych 9 let byt v kuse doma mi prijde taky sileny!!!! Holt vse se zvladnout neda 🙂
Jinak do zamestnani od do se take uz asi vratit nechci, i kdyz zase ta jistota trvaleho prijmu ... obzvlast pri 3 detech ... je take dobra 🙂

simicak
27. pro 2010

@lili_k urco muzou byt v jednom pokoji. My jsme byli se segrama v jednom az do dospelosti,sestrenky tri taky byli v jednom az do dospelosti a manzel ma dve segry a taky byli v jednom pokoji do dospelosti a nikdo zadne trauma 😉 I kdyz manzel mozna ma 😀 😝
Auto nemame,takze to neresim,stejne vsude chodim pesky 🙄

Peti dobre jsi to psala,ja jsem doma patym rokem a hrabe mi silene!!!!! Jsem naprosto vygumovana,nevim nic a bude to pro me hodne tezke se vratit do nejake prace 😖 Navic teda nemame zzadnou rodinu v okoli,takze by byl asi i problem chodit do prace,jedno dat do skolky,dve do skolky,vyzvedavat...... a puberta???? To musi byt se trema asi hooooodne narocne. Tim nemyslim jen na hlavu,ale i na penezenku 😖 Ale zas velka rodina je kraaaasnaaaa

petka80
27. pro 2010

No právě, buď bude člověk doma x let v kuse a totálně z toho zmagoří nebo půjde do práce a už se mu nebude chtít vracet do toho domácího kolotoče....
A pubertu se třema dětma, to si snad radši nechci ani představovat 😀 😀 😀 😝

mamkamarketa
27. pro 2010

ja bych klido 3 deti brala, kdyby (ale kdo by je odrodil? 😅 ) mladsim veku si to dokazu jeste predstavit,ale 3 pubertaky co potrebuji mp4, mobily, lyzaky, videohry a vse co bude in , to si opravdu predstavit nedokazu 😒

zirafka105
27. pro 2010

@petka80 - S tim zmagorenim doma - to ani nemusi byt o tom, ze clovek zmagori... spis ze tak nejak zustane relativne na jednom miste, zatimco svet kolem utika milovymi kroky a cim dal tim rychleji.
Ja teda zatim jeste deti nemam, ale velmi poucnou lekci pro me byla jedna kolegyne v byvale praci, rikejme ji treba Jana - do zamestnani se vracela po 9 letech (3 deti x 3 roky) a ve spouste veci ji totalne ujel vlak a ji dalo spoustu prace ten vlak pak dobihat. Vemte si, kde byl svet pred 6, 9 lety a kde je ted... Spousta veci, co nam ted prijde samozrejmych, tak predtim vubec nebyla... Takze pro Janu bylo naprostym prekvapenim treba digitalni sazba a tisk (tzn. ze uz nejsou velke tiskove desky a zadny sazec nikde nesteluje kovova pismenka), predavani velkych elektronickych souboru pres FTP (zadna veda - parkrat se nekam kliklo a pak se zadalo jmeno a heslo) a rada dalsich veci. Jako ano, byla nesmirne snaziva, relativne chapava, ale proste tech 9 let mimo obor ji strasne brzdilo v rozletu. Happyend to moc nema - vedouci se snazila ji nepretezovat, takze nove napady a nova prace byla spis zalezitost nas mladsich... a kdyz pak prislo propousteni, tak byla bohuzel prvni na rane, protoze ostatni kolegove prichazeli s novymi napady atd a pro firmu byli hodnotnejsi nez Jana.
Pro me to byla ohromna zkusenost... a zatim si (mozna naivne a vysmejete se mi) maluju, ze bych i na materske/rodicovske rada udrzela aspon trochu kontakt s praci nebo s oborem... protoze bych se strasne nerada nekdy ocitla v Janine kuzi. A bohuzel vsechno se ted neustale zrychluje, takze pokrok, ktery v Janine pripade trval 9 let, muze ted byt treba uz jenom 5 nebo i min...

didi07
27. pro 2010

@zirafka105 - kontakt si určitě udržet můžeš, pokud je chuť, obrovská vůle a příležitost, já na MD dostudovala VŠ a při celé pracuju 1-2x v týdnu (a občas padám na hubu) - ale upřímně si myslím, že pokud někdo dělá v oboru, který jde mílovými kroky, tak to prostě nestačí. A navíc mám dobrý podmínky - zdravé dítě, flexibilní práci, manžela, který funguje když je potřeba, občas babičku a spolehlivou chůvu, když vypadne babička. Ale pokud něco z toho chybí, tak to prostě nejde a pak je určitě lepší mít děti a rodinu než super práci.

S 3mi dětmi mi přijde těžká třeba právě ta organizace - přesuny ze škol, školek, kroužků, práce atd., aby se ze mě nestal taxikář na plný úvazek 😉. V jednom pokoji tři děti určitě OK - manžel je ze 4 sourozenců a bydleli v 3+1 - všichni jsou psychicky i fyzicky naprosto OK 🙂 - osobní zkušenost nemám, my měli s bráchou každý svůj pokoj, taky jsem háklivá na soukromí a prostor, kdežto manžel vůbec - takže všechno má svá plus a mínus 😵.

petka80
28. pro 2010

@zirafka105 no jo, tak to je mi jasný, že vlak už mi ujel. Ale zas hlavu si z toho nedělám, to nějak doženu, si myslím. Mě spíš děsí představa, jak bych vůbec dokázala skloubit práci a děti (i ty dvě) až mi skončí RD a děti půjdou do školky, jestli se vůbec budu moct vrátit do své původní práce, kde jsem byla tak do 6 zhruba každý den minimálně atd. Leda na zkrácený úvazek, protože ráno zavézt děti do školy/školky, pak do práce na x hodin, pak zas vyzvednout, domácnost, nákup atd. No nevím, zatím si to představit nedokážu. A se třema dětma už vůbec ne.
Ono teda podle mě, pokud se někdo rozhodne mít tři děti (nebo i víc), tak určitě musí počítat s tím, že kariérně mu to zrovna nepomůže a prostě dává přednost rodině před prací. Minimálně dokud děti trochu neodrostou.
Je otázka, jestli to té tvé "Janě" vůbec vadilo, že jo. Teda až na ten vyhazov, to je jasný ☹