Je velký rozdíl mít 2 nebo 3 děti?

kett
25. pro 2010

Ahoj,
chci se zeptat na zkusenosti tech, ktere maji tri deti - je to velky skok oproti dvema, nebo "se to da"😉

ludva
28. pro 2010

Ahoj,

Maart to moc hezky napslala 😉 Se vstupenkama naprosto souhlasím 😉
Já jsem tedy chtěla 3 děti vždycky a svého rozhodnutí vůbec nelituju.
Zatím mám pocit, že dětem Mates víc dal než vzal. Možná, je to tím, že v našem okolí je víc rodin s 3mi dětmi. Do Octávky se vejdou, do bytu 3+1 taky. I když je to určitě hodně náročný. Na hory jezdíme do soukromí a já si navařím s sebou, ale to jsme jezdívali vždycky, páč hadi jsou dost rozmazlený a chutná jim jen od maminky 😎
Určitě je rozdíl, pokud jsou děti hodně rychle za sebou. Jak říkávala moje kamarádka - mám jen 2 ruce a 3 děti (na pochování a držení v autobuse atd).
Organizace domáctnosti musí být, já to mám těžší o to, že jsou dost chaotická a zmatkářka.
Rozvoz dětí na kroužky, do školy.
Babičky sice máme 3, ale chodí k nám jen na "soudržské" návštěvy, ale hlídání nemáme žádné. Na všechno jsme s manžou sami dva. Tedy sami dva - můjm manželín ja takové moje největší díě 😀 Můj muž má pracovní dobu od nevidím do nevidím, posledních pár měsíců vč. sobot a nedělí., takže nějaké vyzvedávání není možné. Ale prostě se to zvládnout dá, musí.
Musíte si stanovit priority, co je důležité, jeslti mít navařeno nebo uklizeno. Moje nejlepší kamarádka je pračka a pak myčka 😀 Neustále přetéká koš na prádlo, na žehlení (zatím žehlím vše), odpadky... Sice si řeknete, že mám děti s velkým věkovým rozdílem, ale zase musím dohlédnout, jeslti jsou hadi naučený, napsaný úkoly a tak. Ale i tak mám pocit, že jsme konečně jako rodina kompletní. Sice je takhle velká rodina stojí hodně peněz, to je jasný, ale zase máte doma 3x tolik lásky a radosti. Jooo a pubertička? Ta je faaajn 😀 😀 Ale věřím, že jim velká tlupa prospěje a nenechá na nich žádné následky 😵

ludva
28. pro 2010

Jo a na nějaké "zakrnění" nemám čas 😀

petromilla
28. pro 2010

@kett asi už bylo řečeno vše, prostě prádla, jídla, nutné organizace je prostě víc. Maart i Ludva to napsaly moc hezky 😉. Jen koukám na ta tvoje malá prťátka, já bych s tím třetím ještě počkala.....nejmíň do doby, kdy budou nejmladšímu 3 roky. To už bude přeci jen samoobslužnější, sám se nají a pomůže při oblíkání. Bude to trochu menší šance se z toho nezbláznit 😀. Když jsou děti zdravé, jde zvládnout všechno, ale jakmile je víc drobotiny na hromadě, většinou od sebe chytají všelijaká ta neřádstava a potom nastává ta pravá pakárna 😀.
Takže pokud jsi maminka, která je akční a nerada se nudí, jdi do toho, pokud si ráda zalenošíš a máš ráda perfektní pořádek, asi bych si to na tvém místě rozmyslela 😎.
Mít velkou rodinu je prima, všechno má svoje pro i proti. Je to víc radostí a i starostí, víc výdajů (finančních) i zisků (citových). Když jsou děti malé, mají malá trika a snědí malé porce na talíři, když povyrostou, mají ooobr trika a sežerou na co přijdou 😀 😝.
Já do toho zas tolik nevidím, nejmladší mládě mám s hodně velkým věkovým rozdílem, je to takový jedináček v rodině dospělých. Nicméně vidím ten rozdíl mít malé a velké děti. Lyžáky do Francie na střední škole stojí trochu víc než škola v přírodě na Šumavě, pračka se plní rychleji než kdysi, nákupy jsou přímo úměrné spotřebě dvou pubošů v rodině, o rodinném vstupném nemůže být ani řeč 😀 (rádi sebou bereme i slečnu nejstaršího synka) ......
Nám se narozením třetího synka obrátil život naruby. Už bych ale neměnila 😉 . Strašně nás to všechny sblížilo. Starší kluci (občas) pomáhají (v hlídání jen výjiměčně), vidí, kolik práce a starostí dá péče o malého jedince a tak trochu doufám, že to zafunguje jako antikoncepce 😎. Pořád je ale třeba nad nimi vykonávat určitý "dozor".
S tím zakrněním bych to neviděla zas tak zle, vždycky jde se o něco zajímat a něco se učit.

Rodiny, které mají 3 (a více) dětí věkově blízko sobě mají můj obdiv 😉.

krokodilek
30. srp 2011

Já myslím, že 3 děti se dají zvládnout v pohodě .... Akorád je víc prádla, vaření, uklízení, a chce to být dobře zajištěná...
Mojí kamarádce je 37 let a má 5 dětí : 17,15,6,4 a 2 a zvládá to dobře všechno si z organizovala tak aby jí to vycházelo... Starší děti jí pomáhají se vším ( uklízí, žehlí, vysávají a pod.) Mají se ráda a jsou všichni spokojeni. Tím že její manžel vydělává hodně ( a ona taky) mohou si dovolit velké výdaje... Každý rok jezdí na dovolenou a 7 čelenná rodina vyjde hodně draho... Já doufám, že budu moci mít nejméně 4/5 dětí 🙂

lenkabm
17. zář 2011

ahoj,
největší rozdíl je nemít a mít dítě, trošku menší je mít jedno nebo dvě, ale dvě nebo tři, to už necítím 😀 máme 6ti letou, 5ti letou a rok a půl holčičku 😉

rampouch
10. lis 2011

Mám dvě holky 10 a 4 a moc bych chtěla ještě to třetí. A jak vás tady čtu, tak možná do toho půjdeme 😉

kukuca
16. únor 2012

Jé,tady ta diskuze mě krásně naladila 🙂 Moje nejmladší holčička je od narození takovej andílek že jsem zauvažovala nad třetím. Ale já si můžu nechtat jen zdát, manžel nechce ani slyšet,prý by si hodil mašli.Prý už se těší až malá povyroste a budem moct jít do společnosti sami dva, trochu se pobavit, jet na dovolenou apod.Taky má finančně náročný koníček a doufá že syn půjde v jeho šlépějích.Přitom sám je ze tří dětí,ale sám ho nechce,prý by nás hrozně připoutalo doma.Hmm, asi s ním nehnu.Ale můj sen o velké rodině mi poslední dobou nedá spát 🙂

veruska007
16. únor 2012

Super diskuse. Máme dva drobky a chtěli bychom ještě jednoho... teda, původně jsem chtěla tři děti já, manžel chtěl jedináčka. Po posledním těhotenství a porodu jsem se zařekla, že naposled... a manžel chce najednou třetí, nejlíp hned. Podařilo se nám koupit větší byt, bydlíme ve městě, školka je asi 2 min. chůze směrem k tramvaji, škola u tramvaje, ZUŠ mám u práce, DDM je kousek od školy, manžel zjistil, že starší pojízdná Zafira se dá koupit za 50.000,- (do Felicie tři autosedačky nedáme) ... tak do toho asi za čas půjdeme. Doufám, že nejmladší od sebe budou 2 roky, aby mi to vyšlo s rodičákem, nejstaršího mi snad vezmou od září do školky, tak to bude pohoda, kdybych byla těhule, budu mít doma už ročního prcka, než se mimčo narodí, bude mít dva, to už bude samostatnější... hlídání teda taky nemáme, s financema žádná sláva, ale hlady snad neumřeme... a vůbec, když vidím, jak se ti dva prckové mají rádi a ten skoro tříletý mě pořád ukecává, že chce ještě jedno miminko a já bych chtěla tu holčičku... tak asi jo. Holt se budou muset děti trochu uskrovnit, však všechno, co chtěji, nemohou dostat téměř žádné děti a ty, co dostanou, z toho mají zkažený charakter 😉. Až budou děti v pubertě, akorát doplatíme hypotéku... tak to vyjde super.

kett
autor
5. bře 2012

Ahoj holky,
jsem rada, ze jste se zapojily do diskuze. Je to uz vlastne celkem dlouho, co jsem v sobe tuhle otazku zacala resit. Nakonec jsem ji vyresila pozitivne😉 a s manzelem jsme se zacali lonsky leden snazit. No jo, rozhodli jsme se sice fajn, ale to mimi to nejak nepochopilo😉. Ale je fakt, ze ten cas, co zatim uplynul, mi umoznil si v sobe pekne vsechno srovnat a zjistit, ze to treti miminko fakt moc chci. Ted resim praci, dostavam se vic do klidu, tak uvidime🙂. Az prestanu chtit, treba to prijde🙂

pepibubu
8. bře 2012

ahoj, no u nás je to tak,že nás drží zpátky otázka, jak dostat do pokojíčku tři postýlky, tři skříně a tři psací stoly. Dneska jsem napsala na jedny architekty, s tím, že jim pošlu zkreslenej pokojík, aby to nějak vykoumali, a pak se asi do toho opřem. I když Honzovi ochotné kolegyně malujou v černejch barvách, jak je všechno drahý, učebnice, kroužky atd, takže to nám moc neprospívá. Ale otěhotnět, tak rozhodně miminku neublížíme.

ludva
8. bře 2012

@pepibubu k té škole... moje děti mají učebnice ze školy, kupujeme jen učebnice na ájinu a na němčinu, na každý předmět stojí kolem 500,- Kč. Kroužky jsou drahé, ale zse jich děti nemusí mít moc. Ono je pak docela umění všechno zkloubit, kdy kde jaké dítko bude... Stoly máme zatím 2, ale nikdo u nich úkoly nepíše 😎 Spíš bych možná řešila auto a spaní dětí. Prostě dá se to 😉 Na kolegyně nedejte, každý má přiority jiné, někdo utrácí za parádu, někdo za děti a někdo všechno propije 😲
http://www.novinky.cz/zena/styl/258260-lenka-vl...

pepibubu
8. bře 2012

@ludva díky moc, taky si říkám.... Auto máme v pohodě, tam se tři sedačky vejdou v pohodě, jen už nikdo jinej

evelina75
4. dub 2012

Ahoj, mám také 3 děti, 4 letá dvojčata a ročního chlapečka. Ze začátku to byl mazec - otěhotněla jsem, když byly dvojčatům 2 roky, ale teď už je to celkem fajn, jen je pravda, že všechny hotely, dovolené atd, jsou koncipovány spíš na rodinu 2+1 nebo 2+2děti. Se 3 je v tomhle problém, ale jsem ráda, že je mám....Auto máme veliké-Ford Galaxy a je tam místa ještě i pro další 2 🙂, ale do toho už nejdu 🙂

alinne
25. črc 2012

Ahoj, děkuji Vám za krásné příspěvky. Já už to třetí čekám, takže je pro mě rozhodování o to naléhavější.
Maart mi trochu zamotala hlavu. Spousta věcí mi úplně nedošla. Ze spousty prádla a rozvážení po kroužcích se zblázňuju už teď. Manžel sice uvažuje, že půjde se mnou na mateřskou, ale jen na rok, pak na to na všechno zase budu úplně sama. Ale větší děti už si snad dojdou na kroužky samy, ne? počítám tak od 3. třídy by už to měly zvládnout. Nebo až od 4?

adakami
6. říj 2012

Ahojda, já mám tři holky 4,5 a 2,5 let a nejmladší je 8 měsíců a někdy jsem z nich teda zralá do blázince 🙂 Ani jedno jsem nechtěla mít takhle brzo po sobě, ale druhé si manžel vydupal po dvou letech a u třetího si nedával pozor a bylo ještě o něco dřív... já jsem si chtěla třetí vychutnat a mít ho v odstupu tří let, manžel původně nechtěl o třetím ani slyšet, ale stalo se 😉 Ale k tématu, rozdíl mezi jedním a dvěma dětmi je velký, ale mezi dvěma a třemi není skoro žádný... Ale kdybych to mohla všechno vrátit zpátky, tak bych sice chtěla tři, ale rozhodně ne takhle brzo po sobě. Dost často je to u nás "itálie", stále někdo piští, ječí, brečí, ale když všechny spí, tak jsou k sežrání 🙂 Ještě, kdyby to hlídání občas bylo, aby si mohl člověk trochu odlehčit... Ale jinak je to fajn, jen už se těším, až budou všechny trošku větší....

kett
autor
1. lis 2012

@adakami já musím říct, ze jsem celkem rada, ze si to třetí dalo trochu načas a čekám ho až teď. Snažili jsme se rok a pul a i když jsem chtěla mít mezi prvními dvěma a třetím menší rozdíl, jsem za to teď rada. Zase to berou jinak a snad to bude trochu klidnější. No, uvidíme🙂

adakami
1. lis 2012

@kett Určitě si to víc užiješ a budeš na miminko víc klidu a času. Já vlastně s malou nejsem prakticky nikdy sama, vždy je s námi minimálně prostřední prďola, protože do školky ještě nechodí, takže se musím věnovat oběma 🙂 A hlavně ji hlídat, aby ji ještě něco neprovedla, někdy má šílené nápady 😲 😲

mamina
1. bře 2013

Ahoj.
Dá se to naprosto v pohodě.Jen budou potřeba časem větší kastroly. 😀
Já mám dětí šest (věkově od sebe cca po 2.5 letech-nejmladšímu táhnou tři a já se trochu těším a trochu bojím znovu do práce).
A říkám vždycky,že největší rozdíl je mezi jedním a dvěma dětma.Než si zvykneš na tu jinou organizaci práce a času.Ale dvě nebo tři-to už je stejný. 😉
Držím palce,ať se všechno vydaří a jste spolu rádi i v pěti. 😵

w.i.w.a
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tenisakb
1. čer 2013

Rozdíl je to především v tom, že musíte děti nějak zabavit, je to velice složité. Děti pokud si hrají spolu, je to sice fajn ale obvykle stejně musíte někdy zasáhnout nebo by si ublížili. Na druhou stranu je to krásné sledovat, jak jsou spontání. Doporučuji Vaše ratolesti alespoň občas posadit před počítač a nechat hrát různé hry např. z spidla.cz/hry-pro-deti/ a oni se na nějaký čas zabaví, naučí se navíc nějaké nové věci, které se jim v budoucnu jistě hodí.

annetniky
14. srp 2013

Já osobně mám 2 děti a zatím mám pocit, že mi to bohatě stačí. Ale mám kolem sebe poměrně dost lidí, kteří pro 3 rozhodli a jsou moc spokojení - největší hrůza je skok z jednoho na dvě, pak už se to prý ani nepozná 🙂 Tak nevím 🙂

blahova_andrea
14. srp 2013

prý je největší rozdíl mezi prvním a druhým dítětem a pak už je to jedno...no nevím 😀

lindafr
28. srp 2013

Ahoj, já mám (zatím) 3 děti a zatím nějaký rozídly nepociťuju, nejstarší byly v červenci 4 roky, nejmladšímu je 2,5 měsíce. Ono poznat to spíš půjde asi až v období školního než teď. Samozřejmě mezi sebou i dědí a jsou učeny se dělit o všechno, ale znáte to 🙂

vangelka
29. zář 2014

Jsem z pěti dětí, manžel ze dvou a máme děti tři. Hodně jsme si to nechali projít hlavou, poslední slovo měl manžel, protože nás všechny živí a ten souhlasil. Jsem doma už šest let, celou tu dobu studuji dálkově vysokou, protože jsme s dětmi začali v mých 21-končila jsem VOŠ. Ale můžu studovat jen díky našim rodičům, kteří hlídají a mám taky další hlídací síly v rodině a chůvu (brigáda 2krát týdně). Jinak bych nemohla.
Pokud jde o finance, tak máme štěstí, protože veliký problém by lo auto. Naštěstí nám známý nabídl k odprodeji firemní sedmimístné a problém byl vyřešen. Manžel zastává názor, že nebudeme šetřit, že musí víc vydělávat. Tak se má co ohánět. Jsem z velké rodiny a nejsem zvyklá třeba utrácet za oblečení - secondhand, s každým dalším dítětem si rozmýšlím, zda to opravdu potřebujeme, než něco koupím. Nové kupujeme boty, autosedačky ty nejbezpečnější, na tom nešetříme. Dá se ušetřit na jídle(vařit doma,péct apod.), oblečení hodně dědí(to sekáčové, popř. z lídlu bundy apod.), kola, helmy apod. taky dědí.

🙂 Rozhodně je levnější mít tři děti po sobě než trojčata nebo dvojčata, to je potřeba mít všechno dvakrát hned a málokdy něco dědí.

kkarolinka
4. říj 2014

@vangelka jak tu píšeš,tak opravdu s tím musím souhlasit. Je určitě levnější mít 3 děti po sobě než dvojčata. Kamarádka má dva kluky a když vidím ty peníze, jak se točí, tak děsný. Nemyslím zrovna plínky a jídlo, to spolkne každé dítě, ale třeba kupuje opravdu 2x autosedačku, 2x kvalitní boty ve stejné velikosti a takhle to půjde furt. Prostě nic nepodědí, což musí být finančně hodně náročný.

snezenka123
12. říj 2014

Ahoj, krásná diskuze, děkuji...Já mám dvě děti, věkový rozdíl 1,5 roku, teď čekáme třetí(dvě mám z předchozího manželství-třetí čekám s nynějším manželem-ten děti žádné nemá, a moc se těší)
je pravda, že je rozdíl mít jedno, nebo dvě...já je měla i brzo po sobě,navíc manžela, co se moc do péče o děti nezapojovala všechno viselo na mě 😖
Moje třetí, plánované a vytoužené dítko bude dědit oblečení po bráchovi nebo ségře 🙂 určitě to bude asi náročnější finančně,hlavně až budou všichni chodit do školy apod.ale zase si myslím, že to zvládneme 😉
Děti jsou zvyklé se dělit, nejsou náročné ani rozmazlené, takže si myslím, že to bude ok.
Jsem ráda, že nejsem sama, jak tady čtu vás, zasloužilé maminky 🙂 že jste do toho šli, a´t už plánovaně, nebo milou "nehodou"
Já se spíš setkávám v okolí s tím, že jestli to zvládneme, a že jsme blázni v dnešní době, kvůli financím apod.
Ale peníze nejsou všechno..a když se máme rádi, to je k nezaplacení 😵

maart
12. říj 2014

Ha 🙂 , koukám, že diskuse, kam jsem psala velký román skoro před 4 lety ještě žje 😉 . Neskutečné, jak to letí! Mým synům je teď skoro 13, 10 a dcera bude mít na konci prosince 7 let, od září chidí do 1.třídy. Já od jejich 4 let pracuji, měla jsem veliké štěstí, moje známá mně "dohodila" administrativní oráci na 6 hodin denně a to mně zatím pořád naprosto vyhovuje. Děti jsem měla poměrně rychle po sobě a 10 let jsem s nimi byla na rodičovské dov., bála jsem se, že práci už nikdy neseženu 😕 ....
Takže do rodinného rozpočtu něco málo přinesu....a to je teď, kdy jsou děti starší, docela důležité....
Každopádně je nám pořád v 5 lidech fajn, kluci jdou už trochu (starší trochu více 😀 ) do puberty, takže jsem šťastná, že mám doma ještě jedno dítko v rozumném věku...Větším rodinám každopádně zdar!!!!

klarina_f
6. črc 2015

Já s dovolením oživím lehce diskuzi. 🙂
Mě by zajímalo, jak žijí rodiny s třemi dětmi. Jde mi teda o finanční stránku. Samozřejmě záleží na hodně věcech, jako je "rozežranost" atd... , ale dokázal a byl by mi někdo ochoten napsat jak to má? Hypotéka, plat, povinné platby (pojistky, benzín... ).
Díky. ;)

julietta111
10. črc 2015

@klarina_f Ahoj, máme tři děti. 7 let, 3 roky a 10měsíců. Zatím jsme do nejmladšího tolik neinevstovali, má toho dost po dětěch a na dovolené se za něj ještě neplatí atd. Ale samozzřejmě to další výdaj je a ještě hlavně bude 😀 Muž má dobrou práci, ale taky dost náročnou a na podzim, když byl malému měsíc težce oemocněl a nevěděli jsme jetsli se do práce vůbec vrátí. Naštěstí už je v pořádku a doufáme že už se to nevrátí. Začínáme stavět dům, na část si budeme brát hypotéku, starší děti mají kroužky, které až se budou platit třikrát bude náročné. Ale na druhou starnu děti nemusí mít a a ni nechci aby měly všechno. Je to fofr, ale jsem za něj tak moc ráda a starší děti ho milujou a on je, vždy se rozzáří jak je vidí🙂

aneta15
10. črc 2015

Můj manžel je ze třech dětí a tři nechce, říká, že je to špatný počet 🙂 Byl nejmladší ze tří kluků. Buď dvě děti nebo čtyři 🙂 Nejvíc to bylo znát na vysoké škole, všichni tři byli studovali naráz a byl to finanční masakr. Nakonec šel na dálkové studium a pracoval, protože to rodiče moc nedávali. Brigády na pokrytí nákladů nestačili. Já se třetího už asi nedočkám i když bych se rozhodně nebránila, ale přes manžela nejede vlak...asi má nějaký blok z dětství 🙂...ale je pravda, že na peníze se v dnešní době koukat musí a že děti než jdou na střední školu podstatě nic nestojí.