Jsou 3 děti moc? Co si o tom myslíte?

hanickacb
8. kvě 2011

Ahoj,jsem 14dni po porodu 3ditěte....včera me jedna starší dáma vykolejila svoji poznámkou že 3deti je nezodpovědnost rodiču.☹co si o tom myslite?opravdu mě to mrzelo.

septim
14. kvě 2011

@dagina nekdy jsou lepsi nekdy jsou horsi dny ale jde to. Ale jak rikam bez pani na pomoc si to ja osobne nedovedu predstavit 😉
a mas pravdu lide v okoli maji radost kdyz clovek je KO 😉 taky radsi mlcim, nemam chut poslouchat ze jsem nemela mit v dnesni dobe tolik deti, lidi jsou dnes dost zli ☹

dagina
14. kvě 2011

@septim Jsem měla v dubnu asi na 14 dní holčinu- studentku na vození mladší dcery v kočárku cca 1-2 týdně, a to bylo moc příjemné, jsem se mohla věnovat aspoň starší dceři, ale teď mám prd, holčina má zkouškové, tak mě nevozí ☹ . Takhe se starší nemůžu dělat nic tvořivýho, bo nemůžu být od ničeho upatlaná, bo potřebuju být v pohotovosti pro mladší, doma toho moc už nenaspí. ☹

Také je asi moc fajn u pořizování více dětí, když ty starší chodí už do školky, to také hodně pomůže, naší teď nevzali a půjde až skoro ve 4 letech. 😖

hrusticka84
14. kvě 2011

Především by se ona dáma měla starat sama o sebe 😠 .........a jestli ona sama nějakým těhotenstvím prošla tak moc dobře ví jak jsou mamky v tomto období zranitelné a citlivé a to i na blbé poznámky.
Počet dětí se odvíjí od finanční a bytové situace rodiny a vůbec jak to cítí rodiče ..........osobně jsem poznala lidi kteří jdou do života s tím,že chtějí početnou rodinu.
Bohužel jsem dostala obdobný bodanec v šestinedělí 😖 potkala mě známá....o tři roky starší a po nakouknutí do kočárku,konstatovala....no ty jsi teda odvážná.....ano je mi 40 a mám roční holčičku..... 🙂

zuzka72
14. kvě 2011

@septim no tak 4 nevěsty to se hodí 😀 😀 😀 😀 jinak chápu chůvu, ale na druhé straně obdivuji, já na to bych asi neměla žaludek, děti nikomu nesvěřím-já jsem děsná 😀 😀 😀 ...ale, jak píšu, chápu a je potřeba vysadit-bohužel u mě nefungují ani babičky ani chlap, takže jsem si zvykla

dagina
14. kvě 2011

Ahojky,
@zuzka72 takže SAMA vaříš, uklízíš (máš uklizeno????), žehlíš...........pro 6 osob???????????????? Nebo ty starší s něčím pomůžou??? Ségra má stejně staré syny a ty teda doma nehnou prstem.... 😖
My máme doma někdy docela slušný nepořádek, proto se ptám, zda máš naklizeno 😲 .
Také jsem měla velé obavy dát kočár z ruky, ale situace donutila, škoda že to skončilo. Slečna byla fakt dobrá. Zatím se mě nikoho jiného nechce hledat, ale pořád přemýšlím kde někoho solidního sehnat.

zuzka72
14. kvě 2011

@dagina starší si vynášejí koše a vařím denně pro 7 osob- i máti a uklízím...nemám trpaslíky 😀 mám dům, jako hrad a zahradu velkou 😉

mamusa1611
14. kvě 2011

@hanickacb ahoj, já jsem měsíc po porodu 3.dítěte, a takovéto poznámky slýchávám skoro denně...ptž máme za sousedky staré báby,co nedělaj nic jiného než jen drbou... Podívej,tvá otázka zda jsou 3.děti moc,je teď už myslím zbytečná,když už je dítko na světě, ale takové kecy,že je to nezodpovědnost, to pusť z hlavy,ptž ona neví,co to slovo vůbec znamená...3.,4,5,6.dětí není moc,když to ti rodiče ví,že to zvládnou,že mají v pořádku finance,a nejen to, musí vědět,že to zvládnou po všech stránkách,a pokud víš,že to zvládáš, vůbec se nepozastavuj nad takovými otázkami, ani nad řečmi jiných....
Mě to taky štvalo,jak ty babky ryly, že to neutáhnem, že já své děti nezvládnu...Jednou jsem dokonce stála na zastávce,čekala na bus, a ta babizna přišla k mladšímu klukovi a říká mu-pojd Danečku půjdeš se mnou do autobusu máma má kočár a tebe by tu ještě nechala...- a v tu chvíly jsem řekla DOST a z plna hrdla,z plných plic jsem ji na rovinu řekla co si myslím...Jako 3.týdny po porodu a já měla poslouchat takové nesmysly...?!? Nejen že to zamrzí, ale pak se člověk nad tím zamyslí,a dumá o blbostech,zda jsou 3.děti moc...místo aby se jen tak pousmá,hodil to za hlavu a radoval se ze svých dětí...

aemmi
14. kvě 2011

@mamusa1611 tak to je síla, to bych bábě podrazila nohy nebo hůl 😲 jasně, že to člověka naštve a přemýšlí nad tím a co si pak má myslet to dítě, vždyt v tomhle věku už má rozum 😠

anysek85
15. kvě 2011

@mamusa1611 To je drsný... 😔 Chudák kluk... 😔. Na druhou stranu věřím, že bába chtěla pomoct, jen se vyjádřila jako hnusnej neomalenec 😝 😝 😝.

Ps. moc se mi líbí, jak jsi napsala, že musí být v pořádku finance, ale nejen to... s tím naprosto souhlasím. Hlavně podle mě musí být na víc dětí v pořádku vztah mezi partnery a to si myslím, že je dost těžký a taky se toho bojím. Jasně, že počítáme s tím, že první mimi náš vztah změní (a samozřejmě, že jsme připravení na to, že dost výrazně), ale máme s manželem rádi pohodičku, večery v restauraci při svíčkách, romantické dovolené, rádi si spolu povídáme, atd. Věřím, že když je jedno dítě a babičky na dosah, tak se k tomuhle životnímu standardu může člověk po určité době vrátit, ale nejsem si jistá, jestli by tohle šlo se třemi nebo více dětmi...

Jak tohle máte vy vícemaminky?

hanickacb
autor
15. kvě 2011

@anysek85 Jak jsem psala,babičky máme nefunkční.tzn.k ničemu.Když chceme jít do restaurace tak buď jdem na oběd když mame děti ve školce(škole) a malyho berem sebou nebo jdem všichni.
Jinak se nikam večer nedostaneme,až budou děti starší budou jezdit na tabory,popř.zvladnou být doma sami tak si myslím budem žít normálně.
A když si chcem udělat pěkny večer tak si ho udělame doma🙂

zuzka72
15. kvě 2011

@mamusa1611 ač hooodně mladinká, tak tvůj názor i já sdílím, napsala jsi to moc dobře..... 😉

aemmi
15. kvě 2011

@anysek85 Tak to je třeba jeden z tech důvodů, kvůli kterým přemýšlím, jestli mít víc dětí...my jsem tu úplně sami, naši by ochotný hlídat byli, ale moc často se sem nedostanou a my tam taky ne, prostě nepůjde jim ty děti dovézt a na otočku jet zpátky, abychom si užili víkend sami 😒 a ted si moc neumím představit, že se xx let nikam nehnu bez dětí, ke kadeřnici, k doktorovi, všude je budu vláčet s sebou, jako m. občas může dřív přijít z práce, ale abychom se dostali někam spolu, tak to asi moc nepůjde. A chůvu? To nevím, jestli bych měla důvěru pustit si někoho cizího do bytu...navíc si neumím představit, co až půjdu do práce a děti budou marodit, vím jak to bylo u nás, jeden onemocněl, druhý to chytil za týden a třetí zase od něho, jako být 14 dní -3 týdny s dětma doma, to budou mít v práci radost, my třeba marodili výhradbě u babiček...

hanickacb
autor
15. kvě 2011

@aemmi tak se budete s manželem střidat na paragrafu to jde...,jinak te chápu my tady taky nikoho nemáme.řešenim jsou tábory-jsou pro deti už od 4let

aemmi
15. kvě 2011

@hanickacb no to právě těžko...on je tam, nepostradatelnej 😀 ne, fakt, péče o děti bude vzhledem k jeho pracovnímu vytížení především na mně...zase dát 4letý děcko na tábor, to si taky neumím představit, cizím lidem, cizí prostředí ☹ to si radši určitý věci odpustím, pro mě ba byla ideální na hlídání rodina, ale bohužel.

mamusa1611
15. kvě 2011

@aemmi no, moc se mi nechtělo vůbec vylézt z bytu, ale přítel mi zvedl sebevědomí, že ji mám pustit z hlavy,že kvůli bábě a jejím kecům nebudu sedět doma...

@anysek85 nj..čím víc dětí,tím víc povinností...taky jsme spolu podnikali různé akce, narozením našich zlatíček na to ale příliš nebyl čas... Ale věř,že to jde i se 3.dětma, 🙂 když jsou malinké,tak ani ne,ale od toho roku a půl se k těm aktivitám můžete klidně vrátit...výhodou jsou samozřejmě babičky, no,ale my taky nemáme k mání tu jednu vůbec,a ta druhá pomůže,pohlídá,ale já jsem taková,že když to není opravdu nutné,tak si o to hlídání prostě neřeknu... Jinak jak psala
@hanickacb, pěkný večer se dá udělat i doma...🙂
@zuzka72 díky, 😉

anysek85
15. kvě 2011

@aemmi Tak nějak - vzhledem k tomu, že jsem pracovala v dost tvrdém konkurenčním prostředí soukromé firmy, tak mi přijde fakt naprosto nepředstavitelný, že bych byla s dětma doma na paragrafu třeba 2 týdny v měsíci (což se v zimě při třech dětech může klidně podařit, nemluvě o delších a vážnějších nemocech než je běžné dětské nachlazení). Manžel má teď práci dobrou, ale dojíždí denné hodinu a něco vlakem (nebo občas cca 40 min autem, podle počasí a nálady), takže dřív než v šest domů nepřijde a pokud chce uspět a dostat se nahoru, tak to na paragrafy taky moc nevidím. Já mám kolegy naprosto super, ředitel je taky skvělej chlap, ale podmínky jsou prostě tvrdý pro všechny. Chceš k doktorovi? Vem si dovču...atd. Nelíbí se ti to? Tak pa.

Tak to prostě dneska v mnoha firmách chodí...

Já mám naštěstí mámu asi minutu autem a 15 min pěšky, tchýni taky nedaleko, ale tam bych dítě samotný nedala ani na hodinu, ani kdyby bylo nejhůř 😀

hanickacb
autor
15. kvě 2011

Já bych 4l.dítě na tabor dala,naše malá 4roky ,je dost soběstačná a kolektiv miluje takže by se ji tam libilo.
Ja ji radši dam cizim na tábor než k tchyni🙂
s tim marozenim je to na prd ale zvladat se to dá-my máme 6leteho syna ten je autista ale chodi do školky,pak 4l.slecnu a 3tyd.mimčo a když marodi je to zažitek.to ja jdu za 3tydny do práce na par hod.denne.

aemmi
15. kvě 2011

@anysek85 No jo, tcháni, že, viz. jiná diskuze 😀 s těma ani nepočítám, nemají čas, ani podmínky a i kdyby měli, tak samotný tam dítě v životě nebude, ještě by tam chytilo nějaký trauma 🙄
Muž dělá denně bežně 11 hodin, sice nemá pevnou pracovní dobu, tak třeba nějaký očkování, nebo prohlídku by ráno zvládnul, ale být na paragrafu to těžko...já sice nebudu mít zrovna kariérní práci, ale i tak, častá delší absence je prostě nemyslitelná.

aemmi
15. kvě 2011

@hanickacb ono s tím táborem asi záleží na povaze dítěte, pokud bude po mně introvert, tak se máme na co těšit 😀 mě by v dětství na nějakým táboře s organizovanýma kolektivníma hrama kleplo 😅 zase s tetou a jejich dětma jsem byla v necelých 5 na rekreaci a v pohodě.

hanickacb
autor
15. kvě 2011

@aemmi to jo povaha je důležitá,já mam malou v tomhle dobrou ale je to generál takže mame doma veselo

mimys
16. kvě 2011

@marton 😀 ak to je dobrý 🙂 dvojčátka 🙂 no to je hned spousta radosti najednou 🙂 Já už naštěstí vím, že je jedno, tak to už snad zůstane 🙂 čtyři chlapi v chalupě stačí !! 😀

septim
16. kvě 2011

@dagina to je skoda ze holcina ted nemuze 😉
@zuzka72 koukam 4 kluci, je super ze dva uz jsou vetsi 😉 a koukam ze taky dvojcatka tak gratuluji 😉
@zuzka72
@hanickacb jinak smekam ze vse zvladate v pohode 😉 ja bych to bez pani na pomoc nedala 😉 v rodine hlidani nemame tak jsem rada ze mi chodi pomoc 😉 mozna jsem sobecka ale kdybych mela bejt jen s detmi 24hodin kazdy den, tak bych do nezvladla. Manzel ma spousta zarizovani a ja mam rada zajit si na kosmetiku ke kadernici , zacvicit si nebo jen tak s kamaradkama na kafe. 😉

zuzka72
16. kvě 2011

@septim tak to já nic z toho co píšeš právě nemusím, kosmetiku, cvičení a nic podobného a kafe si dám s kamarádkama a všema dětma... bylo by mi líto trávit byť jen chvilku bez dětí, ale to každý bere jinak.. v tvém případě chápu, že u tak malých dětí je to nápor......ale já bych ani tu paní na hlídání nesnesla-jsem divná...a samozřejmě neodsuzuji, každej ať to dělá, jak mu to vyhovuje.... 😉

septim
16. kvě 2011

@zuzka72 ja se taky nejdriv bala, ale ted uz je to v poho. Sedla mi a je to super zenska. Ale ani se ti nedivim ze bys na hlidani nikoho nesnesla, taky se mi to zdalo nejdrive divne 😉 ale kdyz se Lucinka narodila dvojcatum byl 1rok a 10 mesicu, manzel nemohl zustat doma a byl to docela zahul, ja jsem jeste dvakrat po porodu zustala lezet v nemocnici pro komplikace, tak jsem byla nakonec opravdu moc rada 😉

zuzka72
16. kvě 2011

@septim jj chápu to..hele hlavně, že vám to všem vyhovuje, to je důležité, aby to fungovalao, a pokud to funguje, tak super, není co řešit.. 😵 😵 😵 😵

septim
16. kvě 2011

@zuzka72 ja si taky myslim 😉 v kazde rodine si to udelaji tak aby jim to vyhovovalo, plne chapu ze to co sedi me nemusi nekomu jinemu 😉

zuzka72
16. kvě 2011

@septim jj přesně a to co sedí mě, nemusí zase jinému..o tom to je, ale na to já dlabu co si myslí okolí, já ten život žiju, tak si ho udělám podle sebe a podle toho, jak mi to sedí a tak to dělej i ty, vybodni se na okolí a žij, jak to vyhovuje tobě 😵 😵 😵

septim
16. kvě 2011

@zuzka72 a jinak jsem koukla do alba kluci jsou krasni 😉 a mate teda opravdu kocarku, jsem se musela smat 😉 😉 😉 ale musim rict ze ten posledni v albu pro dvojcata je nadherny 🙂

septim
16. kvě 2011

@zuzka72 musim ti rict ze presne tim se ridim i ja, na okoli dlabu 😉

zuzka72
16. kvě 2011

@septim jj nádherný je..děkuji
ono taky asi tak každému se to dobře rádi když to nemá doma a jak se říká po bitvě je každej generál 😀 😀 😀 takže na takový ty rady a řeči starších babiček a podobných tak na ty jsem já už imunní... a úplně co mě dokáže vytočit je, když řeknou, jé dvojčata to je nadělení, neštěstí, to musí být práce, co vás to postihlo? 😲 😲 😲 😲 😲 no krávy 😀 jedny, my dvojčata chtěli, dokonce trojčata, ale ty nám nedali kdvůli věku....