Jsou 3 děti moc? Co si o tom myslíte?

hanickacb
8. kvě 2011

Ahoj,jsem 14dni po porodu 3ditěte....včera me jedna starší dáma vykolejila svoji poznámkou že 3deti je nezodpovědnost rodiču.☹co si o tom myslite?opravdu mě to mrzelo.

aemmi
12. kvě 2011

@kammka tak tomu bych se právě ráda vyhla 😅 my ještě kupovat nechceme, to co máme je dostačující, předpokládáme, že s ním budeme jezdit ještě s dvěma dětmi a kdoví, co bude pak, třeba to bude konečnej počet a tohle nebude třeba řešit...jen jsme byli tuhle obhlížet m. idol, zvenčí kráva a uvnitř moc prostoru není 😅

aemmi
12. kvě 2011

@anysek85 tak to vypadá dost dobře, to jsem ani neměla tucha, že existuje takovýhle kompromis mezi obyč. autem a dodávkou 🙂 a cenově super, ani nový není nějak extra drahý, to ukážu manželovi, co on na to 🙂

margeta
12. kvě 2011

Je každýho věc kolik dětí si pořídí. Sice mám dvě děti, ale obdivuju každou maminu, co má dobrovolně třetí a víc. S hypotékou a s vidinou, že po mateřský nemám možnost se vrátit na stejné místo, budu ráda, když to nějak zvládnem se dvěma.

kocka5
12. kvě 2011

Je to většinový názor všech mých kámošek....když jsem jim řekla, že do budoucna bych do toho asi šla.
Mají pocit, že to nejde finančně utáhnout, aby děti měly vše potřebné. Tím podle mě myslí...... uplně vše co budou chtít.....my jsme to jako deti neměli a nemyslím si že naše děti vše mít musí.... 😉

romana29
12. kvě 2011

Holky, to si tak nemůžete brát (chápu, že to člověka bolí, když ho někdo za zády pomlouvá kvůli tomu, kolik má dětí), lidi pomlouvají - ať máš jedno (je to málo), nebo dvě (nedejbože stejného pohlaví, pak chtějí vědět, kdy bude třetí druhého pohlaví 😀 ), když máš tři je to moc, když pět, jsi divnej, když žádný, tak ještě horší.
Hlavní je, aby s tím oba partneři souhlasili a pak už to nějak dopadne.

Já jsem ze tří dětí, nejmladší brácha už byl neplánovaný, mama z toho tehdy byla špatná, jak to budou zvládat, ale tata prý řekl, že kde se nají dva, nají se i třetí 😀 . Nutno říct, že si s tím nejmladším vlastně nemám vůbec co říct a nějak mě víceméně nezajímá (což zní hrozně, vím), kdežto s prostředním si rozumíme dobře.

romana29
12. kvě 2011

@kocka5 no já opravdu neměla, co jsem chtěla a musím říct, že ráda synkovi kupuju, co můžu i když vím, že to není správné, ale prostě mu chci dopřát, co jsem sama neměla

aemmi
12. kvě 2011

@romana29 tak s tím pomlouváním jsi to vystihla 😀
U nás byl druhý brácha taky neplánovaný, ale my jsme brzy za senou a rozumíme si výborně 🙂

No tak ono vyžít třeba z průměrnýho platu + rodičáku se 3 dětma, hypotékou a ještě k tomu spořit a normálně žít, to si taky neumím představit a do toho bych nešla, to nejsem sebevrah 😀

anysek85
12. kvě 2011

@aemmi Jj, podle mě je to dobrej kompromis. Těch Zafir je víc druhů. Mají to známí se 3 dětma a jsou nadšení.
Vzadu je pro 3 děti spousta místa a v případě potřeby dávají do zadní části ještě 1-2 sedadla pro babičku, nebo kamarády děcek. Jinak je to volnej velikej kufr, kde vozí psa, kufry, nákupy. Prostě pohodička. Nežere to ani zdaleka tolik jako dodávka, zaparkovat se s tím celkem dá (zkoušela jsem to a zvládla jsem to, i když jsem normálně zvyklá na mazdu 3) a taky to vypadá celkem dobře a normálně.

Koupili to jako ojetinu za slušný prachy a zatím s tím nějaký problémy nemají, takže co já vím, tak tohle by se dalo doporučit 🙂.

margeta
12. kvě 2011

A navíc si nedovedu představit, když by se náš tatínek nezapojil do péče, to už by mi asi hráblo dávno 🙂 Mám spoustu příkladů v okolí, že je všechna péče jen na mámě a tatínek nepomáhá.

anysek85
12. kvě 2011

@romana29 Pěkně napsáno 🙂. Lidi, co chtěj pomlouvat, prostě pomlouvat budou. NORMÁLNÍ je přece pouze mít kluka a holku 😀, ale taky je někteří určitě mají moc daleko od sebe, nebo moc blízko, někteří jsou socky i na ty dvě, atd.

A taky já mám dítě MOC MLADÁ (blbá, nezodpovědná, zbouchnutá) a sestřenka co čeká první v 29 je stará zapšklá kariéristka 😀. Jestli se mě ještě někdo zeptá jestli to děcko bylo chtěný (v 25 letech, po škole, 2 roky po svatbě), tak už asi vybouchnu 😀.

Jinak ohledně financí si ale myslím, že třetí dítě se do určitého věku dost "sveze" a 2 nebo 3 děti nejsou zas až takový rozdíl (ten samozřejmě začne být citelný kolem puberty a dále). Pro mě by byla problémem spíš další MD, další přetržka v kariéře, další nápor na tělo, další sociální izolace, další omezení rodinného rozpočtu, kvůli výpadku mého platu, atd.

lucy222
12. kvě 2011

@romana29 máme to doma stejně - kam jinam už ty peníze dávat když ne do vlastního dítěte... Malá z toho ještě nemá rozum,ale už ted má spoustu - pro někoho - zbytečností.
A k tématu- každého věc kolik má dítek-pokud jim je všem schopen zajistit slušnou úroven živobytí. Já nikdy netoužila po velké rodině-mám ráda práci a své pohodlí...ale vlivem několika událostí z poslední doby jsme s manželem usoudili, že není lepšího dárku pro naše dítko než mít kolem sebe fajn rodinu...takže my určitě 2 dítka chcem a když to půjde (finančně, nervově, zázemím,zdravotně), tak si 'na stará kolena' pořídíme ještě benjamínka. Ale to je ještě hooooodně daleko 😅

majatob
12. kvě 2011

ahoj holky, neda mi to abych taky nenapsala svoji zkusenost 🙂
myslim, ze jsme se nikdy netajili tim, ze chceme hodne deti, ale presto bylo prvni velkej sok pro vsechny (mladi, na skolach, po docela kratkym vztahu atd.), kdyz jsme oznamili druhy tak to vsichni vzali v pohode, s tim se tak nejak pocitalo a treti bylo opet sok 😀 ale rekla bych,ze jen proto, ze je mame vsechny hodne rychle za sebou 🙂
ale my jsme proste meli se dvema pocit, ze ta nase rodina jeste neni uplna, ze jeste aspon jedno mrne chybi 😵 😵 😵 a tezko rict jestli na tomhle cisle skoncime, ikdyz v nejblizsi dobe dalsi neplanujeme (podle reakci okoli se s dalsima pocita 😀)
a musim rict, ze su neskutecne stastna, ze deti mam a nemenila bych ani za nic, ikdyz obcas melu z posledniho (nemame tu zadnou pomoc od rodiny, jsou daleko) a nejradsi bych nekam zalezla a mela chvili klid 😀
a ikdyz zijem z jednoho platu a rodicaku, nemam pocit, ze bysme si museli neco odpirat nebo nedoprali detem po cem touzi a nez pujdou studovat a podobne, budeme mit platy dva a zase to bude o necem uplne jinym, takze to zatim vubec neresim 🙂

majatob
12. kvě 2011

@aemmi mame Ford Mondeo a deti se v sedackach dozadu vlezou (zatim 2 velky+vajicko, potom budeme muset jednu vymenit za uzsi aby se vedle sebe vlezly tri) 😉

aemmi
12. kvě 2011

@majatob fakt, jo? tohle auto znám, má ho známý, to je super, tak už mám nějaký tipy 🙂

takyja
12. kvě 2011

@hanickacb Ahoj, já myslím, že 3 jsou krásný počet 🙂 Já kariéristka začala pozdě, takže 3 možná nedáme (i z jiných důvodů), ale podle mého názoru je to ideální počet... 😉

deyana
12. kvě 2011

Já teda 3 děti neplánuju, manža je ze 3 dětí a je fakt, že je maminka moc nevychovávala, tak ví o tom prd, ale chytrá je za tři 😀 Myslím si, a hlavně to vidím na naší malé, že přesně jak píše @romana29 : Kde se nají dva, nají se i třetí 🙂 to malé dítě zase tak náročné na peníze není, plínky, mlíčko, svačina, my doma vaříme, takže jí s námi a nějak to neřeším, stejně to bude s druhým prckem a bylo by to i se třetím. Spíš co třeba asi leckoho omezuje, jsou náklady na bydlení, které se musí už dětem tak nějak přizpůsobit a každý nemá možnost bydlet v domku po rodičích (u rodičů) zadarmo a tak dále.. takže asi z tohohle hlediska, když mám holej zadek, mám strach i teď, protože kdyby se něco manžovi stalo a byl třeba měsíc doma, bylo by to pro nás katastrofický. Pak když jsou platy 2, je hned veseleji, dejme tomu zaplacená hypotéka.. fakt nejhorší jsou tyhle začátky. Moje tchyně odsuzuje "v dnešní době" i 2 děti, podle ní je to nezodpovědnost a tak dále.. neberte si hypotéky, co když nebudete mít práci, nedělejte si děti, co když nebudete mít práci 😀

berynka
12. kvě 2011

Předně si taky myslím,že je naprosto každého věc, kolik má-nebo nemá dětí 😝. Osobně mi tři nepřijdou jako taková hrůza 😉 .
Když bych se asi zamyslela, co to obnáší, tak je to poměrně velká finanční zátěž a rozdíl (1/2 a 3/4 děti). Nejde o mimča a malé děti, ale pak o náklady spojené za školu, později třeba školné, spoření, pojištění, koníčky, trávení volného času atp.. Je to samozřejmě otázkou priorit, co kdo chce svým dětem dopřát a jaký pro ně plánují vstup do života 🙂

marton
12. kvě 2011

@aemmi My jsme byli nuceni koupit Mercedes pro 6-7 lidí 🙂 .Nejstarší syn s námi sice už moc nejezdí,ale když ano,tak jedeme tím.Jinak já mám ranault Megane a tam se v pohodě vlezeme.Do kufru dvojčecí kočár,dozadu dvě vajíčka a uprostřed prostřední syn,no a vpředu rodičové 😀 .

korcula
12. kvě 2011

taj já mám podobnou zkušenost, máme dvě dátka a plánujeme třeti... od začátku vztahu... a všichni kolem z obou stran rodiny, nám to pořád rozmlouvají... přijde mi to nefér už vuči tomu třetímu že vlastně od rodiny neni chtěný... ale nic s tím neudělám... a snad se zadaří a mít ho budeme

jinak auto máme už ted "připravený" máme VW Sharan... kam se 3 sedačky vejdou v pohodě.. a místa dostatek🙂

aemmi
12. kvě 2011

@marton tal super, další tip, děkuju 🙂

georgine
12. kvě 2011

@romana29 to moc pěkně vystihla..
3 děti jsou nadstandart, člověk je vystaven takovému drobnohledu, který jsem u jednoho nebo druhého dítka nezažila. Prostě když se vám začnou vztekat ti starší sourozenci, tak si každý řekne no jo bráchové, ale když je ta stejná situace a do toho se přidá pláč malinkého miminka, tak se každý na vás podívá jako na neschopnou matku, které má tři děti a nezvládá je! Každý se kouká jak chodí děti oblíkané, jestli mají co jíst, jestli jim dopřáváme. Pomalu se koukají do nákupního košíku zda máme všeho dostatek, mě to kolikrát tak uráží ☹ jako bych měla snad na čele nálepku" jo máme tři děti protože jsem neměla na antikoncepci, nebo potrat"!! 😒 😠 děsné.
Prostě kdo chce mít velkou rodinu musí mít za 1. zázemí , hmotné i rodinné a za 2. hodně kuráže a odhodlání! Bez toho se z toho složíte jak domeček z karet.. 🙂

korcula
12. kvě 2011

jo a ještě na to odpovídám, že kdyby generace našich rodišů neměla sotva dvě děti, tak možná dneska nemusel být problém s duchodovým systémem🙂

anysek85
12. kvě 2011

@korcula To si nemyslím, že je pravda 😉. My měli ve třídě na ZŠ i na gymnáziu a pak i v kruhu na VŠ spoustu lidí z rodin, kde byly 3 děti. Odhadem tak 40%. Zatímco dneska...např. můj synovec (8let) to mají ve třídě půl na půl - polovina jedináčci, polovina ze dvou dětí a jedna holčička ze 4 dětí 😅, ale to je výjimka. Pětičlenné rodiny ve svém okolí téměř nemám ☹, dřív to bylo mnohem mnohem častější.

korcula
12. kvě 2011

@anysek85 tak asi jo, říkám to spíš v nadsázc... i když já teda měla kolem sebe v dětství naopak bud jedináčky nebo 2 děti.,.. a je fakt že u nás v rodině z mojí strany nikdy 3 děti nebyly, tak jim přijdeme jako exoti... 😉

anysek85
12. kvě 2011

@korcula Já jsem třeba ze 4 dětí a pohodička, naši se o nás postarali fakt skvěle po všech stránkách, takže já jsem v tomhle opravdu nezaujatá a otevřená - když je někdo schopen víc dětí zajistit a HLAVNĚ dostatečně se jim věnovat, aniž by sám ze sebe udělal frustrovanou trosku, tak má můj nejvyšší obdiv 😵. Naopak znám i matky jedináčka, kterým bych ty děti normálně odebrala 😝.

Ale i to, jak jsi zmínila ten důchodový systém... já prostě pořád nevím, jak udělat, abychom ze dvou lehce nadprůměrných platů zvládli postavit dům, slušně si žít, zajistit 2-3 děti na školách (školné, atd!!!), něco málo jim ušetřit do začátků, ještě něco malinko procestovat a do toho si ušetřit dostatek peněz na důchod a zdrav. péči 😀. To snad už jenom krást a nebo nedělat - jedna minorita ukazuje, že tohle je fakt cesta k nejlepším příjmům 😀.

korcula
12. kvě 2011

@anysek85 na to manžel říká že nám rodiče zapomněli něco podstatného říct... a já říkám, leda koupit kvalitní tiskárnu... 😀 taky příliš nevím, ale věřím že to zvládneme... holt na to létat co rok k moři to asi nebude... ale jsou jiný priority🙂

anysek85
12. kvě 2011

@korcula Hihi 😀, kvalitní tiskárnu 😀, to mě nenapadlo. Každopádně jak píšeš, není to o lítání k moři, to je fakt to poslední, super dovolená se dá prožít i u rybníka.

anieanne
12. kvě 2011

Tak to je snad soukromá věc, co se do toho bába plete ? Jak kdyby je měla vychovávat ona... U nás vím, že abychom jim dokázali vytvořit určitý standart, jako pěkné oblečení, kroužky, sem tam nějaký výlet, tak budou jen dvě. Ale kdyby třetí přišlo neplánovaně, pryč ho určitě nedám..

anieanne
12. kvě 2011

Tak to je snad soukromá věc, co se do toho bába plete ? Jak kdyby je měla vychovávat ona... U nás vím, že abychom jim dokázali vytvořit určitý standart, jako pěkné oblečení, kroužky, sem tam nějaký výlet, tak budou jen dvě. Ale kdyby třetí přišlo neplánovaně, pryč ho určitě nedám..

aemmi
12. kvě 2011

Já jsem se tuhle třeba bavila se svojí babičkou, která měla 2 děti a říkala, že tehdy to byla normálka, že málokdo měl víc, 1/2 roku na mateřský a pak, když chtěla být s dětmi doma, tak rozvázat pracovní poměr doma být zadarmo, ona byla s oběma doma do dvou let, pak je vozili každý ráno na kole 5 km na hlídání k babičce 😅 a mezi dětma ještě pracovala... za našich rodičů to bylo asi příznivější, já mám dost vrstevníků ze 3 dětí, znám dost rodin i s více dětma, naši na tom nebyli úplně růžově, ale nikdy jsme nestrádali, měli jsme všechno co ostatní, dárky na vánoce, narozeniny, ke svátku, vybavení na sport, sice třeba z bazaru, ale to tak měli všichni, oblečení normální, jako ostatní...a to co jsme neměli, třeba, nebo dlouho barevnou televizi, tak to bylo spíš z principu, protože to táta považoval za blbost...a jak tu někdo psal, že dětem nebude moc koupit auto nebo motorku, tak to bych nekoupila ani jedináčkovi, to není žádná nutnost a když to chce, tak at si na to vydělá, tak jako to bylo u nás 😉

alicci
12. kvě 2011

3 děti je krásný ! 🙂 Pokud je člověk tak nějak zajištěný tak proč ne?Základ je byt a slušná a jistá práce manžela 🙂