Jsou 3 děti moc? Co si o tom myslíte?

hanickacb
8. kvě 2011

Ahoj,jsem 14dni po porodu 3ditěte....včera me jedna starší dáma vykolejila svoji poznámkou že 3deti je nezodpovědnost rodiču.☹co si o tom myslite?opravdu mě to mrzelo.

babulinkab
8. kvě 2011

@hanickacb já myslím, že je to každýho věc, u nás vzhledem k bytové, finanční situaci atd. končím se skorem 2 děti

bambulka303
8. kvě 2011

Dama je asi pekna egoistka 😉 . Z takovyhlech nazoru si opravdu nesmis nic delat, to je totalni blbost!

hanickacb
autor
8. kvě 2011

@bambulka303 děkuju🙂ale to víš zamrzí to.

bambulka303
8. kvě 2011

A proc te to mrzi? 😉 Byla to tvoje znama/ rodina nebo nekdo blizky ? Pokud ne, tak se vyprdni na prizemni nazory cizich lidi a bud rada ze ji nemas treba jako sousedku nebo podobne 😉

boobinka
8. kvě 2011

vubec si to tak neber, vzdycky se najde nekdo kdo ma plnou pusu pitomych pripominek. Jestli jsou 3 deti moc, to zalezi jak se na to citite vy. Resp. citili 🙂 At si jde komentovat matky, ktere plodi deti za ucelem zisku z matriky a pritom jezdi v mercedesech az pred urad.... 🤐 😠

hanickacb
autor
8. kvě 2011

@bambulka303 sousedka☹a řeči typu zvládáte to?slychám denně.

janakar
8. kvě 2011

@hanickacb Kašli na ty řeči, ikdyž chápu,že tě to štve. Já jsem už někdy taky unavená z řečí ostatních matek, které když mě vidí se třema malinkýma dětma, tak mi s klidem řeknou, že jsem chudák. Tak na to odpovídám: Proč? Já jsem šťastná, že je mám.

hanickacb
autor
8. kvě 2011

@janakar to jim také řikam.

erika1305
8. kvě 2011

ahoj aj my mame 3 detičky aj ked sme to tretie neplanovali ale sme radi že ho mame a na take reči sa vykašli aj mne to hovorili že v dnešnej dobe to je prepych mat tri deti ja vždy ked mi niekto taketo niečo povie tak odpoviem že ked si to možeme dovolit prečo by sme namali mat tretie vykašli sa na reči inych ved ty ich vychovavaš a nie niekto za teba držim palčeky

vojtisek2007
8. kvě 2011

@hanickacb no podobnou reakci jsem dostala od tchýně, když jsme oznámili !!! na vánoce !!!!, že čekáme třetí - Elišku - první reakce byla, že doufají, že to dáme pryč, protože v dnešní době mít tři děti není žádná sranda, ona o tom něco ví, páč měla syny rok po sobě a bylo to peklo, apod.....když jsme jí pryč nedali 😠 tak zase kecy typu že at si nemyslíme, že nám všechny děti najednou bude hlídat apod....podotýkám že je nehlídala ani jednou - ani to nechceme - nehlídala ani nejstrašího syna - možná tak 3x a Vojtíka s Eliškou viděla za ty roky asi tak 5x.....Jasně, Elis byla neplánovaná, Vojtíka jsme měli po pomoci z caru (čekali jsme na něj dlouhých 5 let) a dle dr. na 99,9% přirozeně neotěhotním a buch, kojila jsem Vojtu a přesně v jeho půl roce jsme počali Elis 🙂 🙂 🙂 takovej náš malej zázrak....A kecy tipu že se teprve budeme divit, až oba dva půjdou do školy a ten nejstarší bude na střední, že se z toho zblázníme - jak finančně, tak psychicky , jsme nezodpovědní a nedokážeme si představit co všechno ještě bude.....apod - prostě vypouštím...když už je toho moc tak vybouchnu a je chvíli pokoj - je zajímavý, že od "cizích" tohle většinou neslýchám - jen od vlastních....Jo ještě taková perlička - Vojtík začal v září chodit do školky a od listopadu se pořád tak nějak plácáme v nemocech, má laryngitidu a prostě furt něco - je týden ve školce a 14dnů doma - a tchýně když volala, tak se ptala co a jak, tak jsem jí to říkala - že ty nemoce a tak - ne že jsem si stěžovala, prostě se ptala, tak jsem to řekla - a ona hned - no to víš holčičko, s tím jsi mohla počítat, když máš tři děti 😀 😀 😀 nechápu jak s marozením souvisí počet dětí v rodině 😀 😀 😀
Ano, je to někdy náročný, ale neměnila bych !!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!! VŮBEC SI TAKOVÝ KECY NEBER !!!!!!!!!!!!!!!

janakar
8. kvě 2011

Mě vůbec fascinuje jak má každej potřebu se vyjadřovat k počtu mých dětí, je to jen a jen věc rodičů kolik si pořídí dětí a pokud se o ně dokážou postarat, tak at jich maji třeba 10 😝

eloana
8. kvě 2011

Uz je trosku pozde to resit ne?🙂)) ne to bylo mysleno z legrace🙂
kazdopadne je to kazdeho vec. Ja jsem ze trech deti a mym snem bylo mit 3 deti🙂 u nas to bohuzel neni pouze otazka chteni....takze se chlacholim tim, ze 2 deti jsou idealni🙂 na reci sousedky kasli -zavidi🙂

majka12
8. kvě 2011

Já kdybych měla barák a dostatek prostředků, tak mám dětí klidně 6 😉 😵 A co si myslí ostatní? Neživí mě, tak ať se o nás nestarají. 😝 Takže klid a hoď to za hlavu. 😉

peroli
8. kvě 2011

@hanickacb moc? jak se to veme... sama 3 děti mám (Linda má 13,5, Filípek 2 a čtvrt a Lukášek 3 týdny) a v mým okolí nejsem ani zdaleka jediná kdo ty 3 děti má (nebo případně plánuje)... mám spíš pocit že se tady ty větší rodinky zase začínají vracet... 😵 😵 na babu 😝 se vykašli, kdo ví jestli v tom není i závist (kolik dětí má ona?) a vem si to spíš do budoucna... jasně že to nebude na lítání 2x ročně někam na dovolený (možná se k moři nedostaneš/me i několik let) ale jednou... jednou to bude krása... 😵 😵 až se třeba celá rodina sejde na Vánoce, kdy si ty "děti" už přivedou i svoje partnery nebo už i svoje rodinky... pááááni, na to já se třeba šííííleně těším 😵 😵 😵 bude to asi vážně děsnej blázinec 😅 😀 každej bude překřikovat každýho ale zároveň to bude ten nejkrásnější pohled co si dovedu představit... napřed nebudu vůbec tušit kam je všechny usadím, pak bude vzduchem lítat mísa s kaprem nebo se salátem jak si to budou všichni podávat, tam ti dva se budou něčemu hrozně řehtat, další dva budou o něčem vážně diskutovat, mě bude bolet hlava jak střep 😀 😀 atd atd... ale až si na tuhle infarktovou situaci pak vzpomenu třeba někdy v létě vyvalená na balkoně nebo někde u vody, tak to u ♥ tak krásně zahřeje 😵 😵 😵
zní to sice jak z nějakýho americkýho přeslazenýho filmu ale já fakt věřím že to tak jednou bude 😵 😵 😵 😀 😀

katchi
8. kvě 2011

Podle me to moc neni, taky planujeme tri 😉 na reci se vybodni, je to kazdyho vec...treba jen zavidela 😝

zuzka72
8. kvě 2011

Jenom 3 ??????????????? 😀 😀 😀 😀 😀 Dětí není nikdy dost.....
@majka12 souhlásím, jen já říkám klidně 10, ale jinak je to, jako by to vypadlo z mých úst 😉

majka12
8. kvě 2011

@zuzka72 to by mi taky nevadilo 😀 😀

Já myslím, že tři děti jsou dneska naprosto normální standart. 😎

wlladka
8. kvě 2011

@hanickacb ta "dáma" má asi dost velký problém. Politujme ji a žijme si svůj šťastný život. Já jsem ze třech dětí a sama také tři mám. I když... Nemám tři děti, ale vlastně tři syny 😀 😀 . Můj taťka je nejmladší ze tří dětí a kam se v naší rodině podívám, většinou tři děti jsou. Já jsem toho názoru, že rodina má být velká a šťastná. Naopak já, nejsem zastáncem jednoho dítěte a nerozumím důvodům "Jedináčkovi mohu dopřát vše" Podle mě to není pravda. Jedináček je naopak dost ochuzený. Lidé, kteří mají svého jediného potomka vymodleného, mezi takovou sortu samozřejmě nepatří. A těch je, bohužel, posledních dobou čím dál více. Děti jsou to největší štěstí, tak je madame asi nešťastná. 😨
Dětský smích, to jak umí projevit radost a štěstí, foukání jejich bolístek, někdy až neuvěřitelné "moudrosti", co dokáží vymyslet.........
Bez toho by nám bylo ale sakra smutno.
@hanickacb a ostatní maminky (ať máte dvě či deset dětí), užívejte si své rodiny a svého štěstí, které jiné nepotká. Přeji všem hodně zdraví a štěstí.
Maminkám vše nej k dnešnímu svátku, ať vás ty ratolesti zasypou sedmikráskama a pusinečkama, jež sladší na světě nejsou 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzka72
8. kvě 2011

@wlladka opět souhlas...

coxa
8. kvě 2011

@hanickacb Naopak - já vás obdivuju a trošku závidím, já bych tři děti chtěla, ale manžel - pragmatik až moc zodpovědný, je proti z jednoho jediného důvodu - bojí se, co kdyby je jednou neuživil a nemohl všem třem dopřát VŠ apod. Já myslím, že to nějak vyřeší čas, ale on musí mít vše nalajnováno. 😅 Takže já se asi bohužel toho třetího nedočkám. 😔 😔

kristi
8. kvě 2011

ach jo, to jsou divny lidi ☹ urcite to neni moc, je to vase vec.....svagr ma 4 a druhej svagr 3 deti, tak my taky asi skoncime na trech a nikdo nam do toho nebude kecat. 🙂

dagina
8. kvě 2011

Ahojky maminy, supeeeer téma...., sice tři děti ještě nemám... ale ráda bych mělá pár dotázků....

Nejdříve - chápu, že pro někoho může být pohled na matku tří dětí podivný. Když jedu s double kočárem, batoh na zádech, plný košík nákupu a popř. ještě tašku v ruce, věřím, že musím pro ostatní vypadat jak praštěná ženská 😀, a nedej bože, když mě celý kočár začne řvát 😀 😀 😀
Ale zeptám se jasně a stručně - proč jste chtěli 3 děti???????? S manžou o třech také uvažujeme, ikdyž momentálně toho máme opravdu plný kecky 😝 😝 😝 . TAkže si říkám proč vlastně...?! To že mít děti nás maximálně naplňuje je bezpochyby pravda, a je krásné mít velkou rodinu, baví mě se s něma hrát, učit je novým věcem, finančně by to bylo už asi dost náročné, ale dalo by se určitě zvládnout (pokud bude práce). Kladů proč ano je více, ale my máme jedno velký mínus, a to, že nemáme absolutně žádné hlídání, ani na chvilku komu je dát pohlídat, pořád jsem s nima, i ke kadeřnici je beru, pedikůru - když už manža opravdu nemůže přijet normálně z práce. Sice máme tchánovce, ale ty nemají absolutně zájem přijet... . Je to někdy hodně náročné...

TAkže ještě jeden dotaz 🙂 - jak zvládáte tři děti bez žádné pomoci rodiny???? Dá se to důstojně ustát a hlavně je důstojně vychovávat???????
MOc díky za odezvu.

tkanicka
8. kvě 2011

takové řeči doporučuju přecházet se vztyčenou hlavou... spousta lidí si teď radši dopřeje cetování po světě, luxusně vybavený dům nebo byt, spousty drahého oblečení a pak o dítěti řeknou, že je to luxus a jak je všechno na něj strašně drahý. My čekáme teda prvního potomka, ale když řeknu, že chceme určitě dvě a třetímu se nebráníme, tak má taky hodně lidí podobné řeči. Dost těžce jsem nesla, když nás pořád tchánovci srovnávali se švagrovou. Oni totiž jeli minimálně třikrát do roka na zahraniční dovolenou, ale byli chudáci, kteří si v 35 letech nemůžou z finančních důvodů pořídit dítě. Je to prostě o prioritách, pro mě je důležitější rodina.

wlladka
8. kvě 2011

@dagina my sice babičku máme a kluci k ní občas jedou na víkend. Bydlí na vsi, pár kilometrů od nás. My máme děti 13, 9 a skoro rok. Ti dva první jsou cca 4 roky od sebe, to jsem spojila dvě rodičovské a dětem se plně věnovala. Holič velice málo a pedikůra, či kosmetika pro mne byl luxus. Pak jsem si přes kamarádku našla kadeřnici, která za mnou přišla domů. Sešli jsme se třeba 3 baby, ona nás ostříhala, popily jsme kávičku a sklenku vína..... Ostatní, jako kino, divadlo apod. je luxus. Jinak pak existují hlídací agentury, ale ty jsem nikdy nevyužila. Občas se také naskytlo, že jsme si se známou v sousedství děti hlídaly. Jeden víkend spaly všechny děcka u nich, další u nás. No, a matky si oddychly. 😀
Teď už jsou velcí a o toho maličkého se mi dokáží chvíli postarat. Takže se objednávám na odpoledne, aby neměli školu, nebo kroužky, vypravím se s tím jedním a on courá s kočárkem po okolí. Vychovávat důstojně to určitě ANO. Když jsou děti spolu, dokáží jeden druhému pomoci a vidí, že jsou doma užitečné. To je, si myslím, dost dobrý základ.
Přeji hodně štěstí ve vašem rozhodnutí, ať je jakékoli. 😉

marinka
8. kvě 2011

Totální blbost.. Žádný počet dětí není moc,pokud jsou chtěné, milované a nestrádají (a tím nemyslím, že musí mít všichni nové značkové oblečení a svůj pokoj 😉 )

hanickacb
autor
8. kvě 2011

@dagina ahoj,my žadňu rodinu nemame-teda mam tchyni ale tu děti nezajimaji,je alkoholička.ted ani nevi ze mame mimčo.my jsme bez pomoci rodiny,nikdy nam nikdo nehlida,nekupuje dětem veci.proste nic.

eloana
8. kvě 2011

@dagina ja jsem ze 3 deti..... sestre 34, me 30 a bratrovi 19🙂 takze dost velky vekovy rozdily... bratr uz je zas v podstate jedinacek...Jinak ja mam vysokou a bratr se chysta take. Coz je pro nase docela vynancne narocne..... ja osobne bych moc chtela 3 deti, ale jak jsem uvedla u nas to neni otazka chteni, ale zazraku, kteremu se nebranim🙂

januzza80
8. kvě 2011

@hanickacb Ahojky,ja si myslim,ze je to akorat a kazdeho vec.Jestli ma min deti nez ty,tak bych rekla,ze u ni to je zavist nebo co.At si rika co chce.Ja mam 3 deti a jsem za ne rada a nikdo mi nerika,ze jich mam hodne a klidne bych sla i do 4 miminka.A co ma rikat moje tchyne,ktera ma 7deti? 😀

dagina
8. kvě 2011

Holky díky za názory.

@eloana no paradox je, že první dceru máme po IVF - manža docela vážné problémy, druhá dcera samozř. chtěná, a povedla se hned po vysazení antiko - takže zázraky se dějí. Ale uchováváme ještě mrazáčky na to třetí 😵 .

Nedodala jsem, že kvůli věku bych to třetí musela mít tak do 5ti let nejpozději, takže kdyby se vše povedlo jak má, byly relativně brzy za sebou a to je docela mazec 😅

@hanickacb to je radost teda s tchyní 😖

peroli
8. kvě 2011

@dagina ono hodně záleží na tom jak to má každej člověk v sobě nastavený, v čem vidí priority... mi třeba máme 3 děti proto, že je to pro nás opravdu smysl života... 😵 😵 je to občas náročnější (ať psychicky nebo finančně) ale když ti pak to mrňátko zahlásí nějakou svoji hlášku ze které jdeš vážně do kolen, tak v tu chvíli ti probleskne hlavou "to je ono" 😵 😵

a s hlídáním ti neporadím... já bych hlídání měla ale nevyužívám ho... prostě nedovedu od těch svých prcků odejít.. 😅 😵 😵