Jsou 3 děti moc? Co si o tom myslíte?

hanickacb
8. kvě 2011

Ahoj,jsem 14dni po porodu 3ditěte....včera me jedna starší dáma vykolejila svoji poznámkou že 3deti je nezodpovědnost rodiču.☹co si o tom myslite?opravdu mě to mrzelo.

deyana
12. kvě 2011

@alicci manžel má jistou práci? 😅 poraď, taky bych pro manžu takovou potřebovala 😀 Dneska je to asi trochu utopie..

hanickacb
autor
12. kvě 2011

@deyana to maš pravdu dnes neni nic jiste

lanka
12. kvě 2011

Myslím že ne... 🙂
@aemmi @anysek85 mi chtěli zafiru a skončili u mazda 5 sedmimístná takže obdoba. 😔

jaa
12. kvě 2011

@hanickacb Nejsou.A na řeči nedej..Někdo musí kompenzovat ty manželské páry,co nemají žádné,nebo jen jedno dítko,ne?Jinak by jsme vymřeli.Navíc se staráš ty a ne ti,co kritizují....Bud ráda,že máš tři krásné děti a užívej si to...Já si to také užívám a to mám ještě o jedno více.. 😉 Dobu si totiž nevybereš a každá je v něčem špatná...ted díky nové vládě to stojí za prd.Tak se musíme modlit,aby nastoupila brzy nová...Hlavně, 😉 výhody rodinám,se měly zachovat..

deyana
13. kvě 2011

@jaa Máš pravdu, předsedo 😀 U nás mi ta politika přijde jako přehlídka blbců 🙂 Ale ono to tak vždycky bylo, kdo má nejvíc prachů, těm dát ještě víc benefitů a ubírat chudým, to je asi moderní v jakékoliv době 😀
Holky, neřešte okolí, ať máte dětí třeba deset, hlavní je, že vám to tak vyhovuje 😉

jesterka09
13. kvě 2011

Je to věc názoru a potřeb.. Pro naší finanční stránce jsou 3 děti hodně, jak říká manžel mít neomezené prostředky, tak máme dětí třeba 7 😀 😀 😀 V dnešní době už i děti dělají sociální rozdíly ve školce (což mě samozřejmě mrzí), ale s tím už nic nenadělám a nechci, aby naše dítka tím trpěli.. Nehledě na to, že pokud by se stalo něco mě či manželovi, tak ani jeden by 3 děti neuživil ☹ ☹
Ale co si myslí ostatní, to chce vypouštět - většinou je to skrytá závist 🤐
Jinak jsem fanda velkých rodit sama jsem ze 4 dětí 😵

alicci
13. kvě 2011

@deyana tak s tou prací to není úplně ok - ta jistota není nikde....Ale důležité je aby ta práce nějaká vůbec byla...Kdyby neměl manžel -partner práci - tak si za žádných okolnosti nepořídím ani 2-3 dítko ☹ To bych prostě nedopustila. Ale kdyby to všechno fungovalo, a nebyli bychom ve finanční tísni tak proč těch dětí nemít víc - vždyť je to krásný mít velkou rodinu a od toho tady jsme v podstatě 😉

deyana
13. kvě 2011

@alicci No až na to, že jisté není nic. Vím o tom své, manža měl "jistých" prací až až a jakmile jsem otěhotněla, krize se podepsala i na něm my byli oba doma a neměli ani na nájem, já na nemocenské, on na ÚP, ani na jídlo peněz moc nebylo a dítko bylo na cestě. To bylo nejhorších pár měsíců v mým životě, ten strach a nejistota, ale vím, že se to může kdykoli opakovat, stačí tak málo a člověk prostě práci nesežene, doufejme, že aspoň ta krize je zažehnaná. Spíš to řeknu asi tak, že když by si ve fabrice vydělal ušmudlaných 10tis, tak bychom ani nájem platit nemohli.

jaa
13. kvě 2011

@deyana Práce jistá není.To bylo jen za komančů.Alespon nějaké jistoty lidé měli...ted nemáš jistotu v ničem... ☹ Ale,děti jsou radost a pro někoho i posláním...Hold je lepší se uskromnit jinde v jiných oblastech.Ale na dětech určitě ne...Musíme se jako matky postavit režimu a něco s tím udělat..Jinak budem chodit do důchodu v 80,bez nároku na dovolenou a nemocenskou,dokud nezemřeme...
tady je odkaz z FB.Záleží na vás,kdo se chce nějakým způsobem podílet...
https://www.facebook.com/pages/Protest-proti-ub...

deyana
13. kvě 2011

@jaa jo, tam pod tímto jsem také podepsaná 😉 Je fakt že dnešní doba je fakt strašná, ale děti se rodí a rodily vždycky, jen lidi se moc upínaj na ty všemožný zbytečnosti, drahý auta, luxusní domy, dovolené.. a pak zůstanou sami a co z toho. Já jak říkám - není to ideál, ale dá se to, hlavně člověk musí chtít. Přečkat almužnu na mateřské a pak je vždycky o něco líp, i když výdaje jsou čím dál větší, dá se leccos. Kamarádka je z 5 dětí a taky žili z jednoho platu (ale neplatili teda nájem).

jaa
13. kvě 2011

@deyana vše je na úkor něčeho..Nám táta jezdí 5h do práce a je celý měsíc pryč...Ale, nemohu říci,že by holky neměly,co si přejí ap... 😉 Mají vše...
Také máme lux.auto,lux.kočárek i oblečení...ušetřím na jídle🙂...Ale byt jen 3+1..zatím..Až, ho prodáme chceme domek.
Musíme se se semknout a brojit proti vládě...🙂

deyana
13. kvě 2011

@jaa Jojo koukala jsem na albíčka, malá má teda nádherný kukadla, to je bobíšek 🙂 Kočárek takový jsme taky zvažovali, ale asi na něj nebudou škvarky 😀 Nebýt zadlužení kvůli vybavení bytu a pořízení a udržování auta, které je nám nyní na nic, tak si žijem jak prasata v žitě, ale člověk nějak začít musí 🙂 My začali oba s holým zadkem, tak to pár let budeme splácet a pak snad začneme normálně žít a třeba i stavět. To jsou ty začátky.. ale taťku máme doma, to byla moje podmínka ještě před svatbou (pracoval na druhém konci republiky).

alicci
13. kvě 2011

@deyana jo to máš každopádně pravdu, že to je hned...a jsi bez práce a nová se blbě hledá. A s 10tis. si můžeš jít možná tak klouzat - 10tis. by měla být minimálně rodičovská a né něčí mzda ☹ hnusná doba a bojím se že bude hůř. Jo v této době je to nepoměr někdo má 200 tis. a někdo 10t. lidi jsou nenažraní 😖 ale to už by byla jiná kapitola. Peníze nejsou nejdůležitější v žádném případě, peníze jsou jen prostředky na plnění snů..Důležitý je aby jsme jako rodiče byli hlavně zdraví a schopní -né nemocní a bohatí. Za peníze si lásku a štěstí nekoupíme.

martina_z
13. kvě 2011

Ja bych se asi neudrzela a onu damu bych vykazala do patricnych mezi s doporucenim, aby se laskave starala o sebe. Pokud nekdo zvladne vychovat a uzivit 10 deti, at je klidne ma - aspon bude nekdo pracovat na nase duchody 😉

mimys
13. kvě 2011

Ahoj holky... můžu mezi vás? Mám doma dva kluky a teď před čtyřicítkou čekáme naše malé překvapení 🙂

jaa
13. kvě 2011

@deyana Taky jsme začínali s holým zadkem..Ale je už lépe.. 😉
A souhlas s tím,že MD by měla být za min.10000kč...Vždyt z toho je živa matka + děti....Důchodci mají důchod také vyšší...

deyana
13. kvě 2011

@jaa no o důchodech, to je téma, kdy se mi otevírá kudla v kapse. Vím, že moji rodiče taky půjdou do důchodu, já už asi neee, ale třeba když vezmu kolik bere moje babička a to je ve věku, kdy už ani na dovču nemůže a nechce, stačí jí to co má a s dědou jsou sami, byt je jejich.. v podstatě výlohy žádné nemá a jen to spoří dál. Je pravda, že nám z podstatné části zaplatila rekonstrukci bytu (který teda není náš, ale jednou snad město bude prodávat i tyto poslední), ale když si vezmeš, kolik těch důchodců je, za celý život si majetek pořídit mohli, za komunistů práci měli, někteří dostali i byty a baráky zadara.. a my to teď budeme splácet a ani na naše důchody nebudou peníze, už si na ně musíme spořit a stejně to bude málo. A pak nám ty naše fondy stát opět vytuneluje a bude pokoj. Mateřská je krátkodobá záležitost, peníze vystačí tak akorát na dítě a ještě by to chtěli snižovat, aby bylo na důchody. Když třeba v obchodě srovnám košík můj a košík důchodcův, nestačím se divit. Plýtvání, jinak se to nazvat nedá.

deyana
13. kvě 2011

jo a omlouvám se, že jsem tak OT 😅 mě to zase tak nakrklo 😀

marton
13. kvě 2011

@deyana ahojky,teda ty jsi se rozjela 😀 .Máš samozřejmě pravdu,mateřská je almužna.Ale ti důchodci si také nemůžou moc vyskakovat.Není to sice příspěvek do této diskuze,ale nedalo mi to.Naši mají důchod cca 9 tis.A když takový důchodce zůstane sám,v paneláku s nájmem 5,5 tis. a nechce sedět doma na zadku,tak ti povím,nic moc.Ale to je ta sociální politika našeho státu.Musíme si poradit sami 😉 .
@mimys ahoj,taky jsme před čtyřicítkou čekali benjamínka.A mrkni jak to dopadlo 😀 .

romca13
13. kvě 2011

ahojky holky,, trochu se přidám,,, teprve plánujeme první dítě, ale už teď z toho mám obavy,, před dvěma lety jsme koupili byt, který budem ještě 20 let splácet, mateřská je almužna, takže se snažíme udělat si rezervu, abychom v případě potřeby měli kam sáhnout,,

těm důchodům jak tu někdo psal,,, myslím, že to také nemají jednoduché,,ať už ve městě nebo na vesnici, pokud zůstane člověk sám, tak myslím, že má hodně práce,aby sám vyšel,,,

aemmi
13. kvě 2011

@jaa Že je z mateřský živa matka a děti? to jako máte doma tak, že živíš sebe a děti a muž jede zvlášť???

deyana
13. kvě 2011

jojo máte pravdu, taky to nemají jednoduchý, ale vidím to zase trochu jinak když celý život věděli, že do důchodu půjdou, mohli si taky včas pořídit bydlení vlastní a neplatit nájmy. Takhle dneska přemýšlí 99% dnešní mladé generace, každý chce mít vlastní bydlení, aby se právě tomuto vyhnul. Tchánovci jediný co platí je elektřina a voda a vejdou se do 3tisíc a to mají barák. Takže ono to jde, a každý si to zařídí snad podle svých možností. Babička má koupený byt, takže dává místo x tisíc na nájem asi 1500 na fond oprav a zbytek jsou elektřina+voda. I z toho důchodu jí pořád zbývá dost peněz na spoření, pojištění, a teleshopping 😀
Musím teda říct, že pokud je na tom člověk opravdu zle, stát dává příspěvky i na bydlení, i rodinám co mají hypotéku. To je právě na mateřské asi kámen úrazu a ještě že dávají všelijaké ty socky, nám to má nakonec taky vyjít na několik tisíc měsíčně, takže jakmile to bude možné, jdu se postavit do fronty taky 😀
My taky budeme mít někdy hypotéku abychom bydleli ve svém. Ale to chci asi až půjdu do práce a budu vědět, že mám odrodíno 😀 Tchyně mi řekne, proč se zadlužovat, ale já zase nechci žít s představou, že právě až budu stará a nemohoucí a nedejbůh sama, tak že budu bydlet pod mostem vzhledem k vysokým nájmům.

deyana
13. kvě 2011

@marton teda, máš můj obdiv 🙂 dvojčátka ti dají určo zabrat vid, ale tak hlavně že jste šťastní a zdraví. Řešit peníze, když jdou vydělat, je malichernost když si člověk uvědomí, že zdraví je jen jedno. Ale zase bez peněz to nejde 😠

jaa
13. kvě 2011

@aemmi důchodce má příjem sám pro sebe..Matka na md má pro sebe a dítě md.MM plat jde na měsíční pravidelné výdaje...

weri1
13. kvě 2011

@jaa vždy se snad finančně žije líp třeba ve dvou jak samotnýmu...

zuzka72
13. kvě 2011

@marton ahoj, koukám, že jsme na tom dost podobně 😀 jen s tím rozdílem, že my jsme do toho šli dobrovolně a chtěli dvojčata 😀 , teda my chtěli trojky, ale vzhledem k věku nám to nebylo dovoleno 😖

anysek85
13. kvě 2011

@jaa A to je nějaké pravidlo nebo nařízení? 😉 Ti je přece na každém, jak si to udělá. Nikdy by mě nenapadlo to takto rozdělovat.

Holky, prosím, nervěte sem ty komančský debaty a názory. Mě už to fakt unavuje 😝 😝 😝 . Kdo nemá na to, aby děcka uživil, ať si jich nepořizuje kotel a nenadává na stát. Stejně na těch soc. přídavcích vícečetný rodiny poberou majlant 😝 a ještě brečí 😝.

Já sem vlezla proto, že jsem vždycky chtěla 3 děti a upustila jsem od toho a sem tam mi vrtá hlavou, jestli je to teda opravdu moc, nebo vlastně ne a chci si o tom pokecat... a ne proto, abych poslouchala nadávky na stát, kterej se o matky (v porovnání se zbytkem světa), stará fakt královsky a ještě se to tady některým nelíbí.

jaa
13. kvě 2011

@anysek85 pravidlo asi ne,ale je to tak ve většině domáctností...Jinak,plno rodin ty přídavky ani nemá....A,když se ti ty názory nelíbí,tak je nečti.. 😉 Nejspíše jsi mladší ročník a ,jak to bylo dříve,nevíš...Byly jistoty a to mi nikdo nevymluví...Bez problémů měly rodiny 3 děti a to úplně běžně...Všichni mí spolužíci,krom dvou,byli ze třech a více dětí...a to jsme bydleli ve městě... 😅 Na vesnicích jich měli i 5.
A,jestli se stát stará o rodiny královsky???Tak to pardon,ale krom délky MD,je to bída...A, to ve srovnání celé EU.Jsem v kontaktu s maminkami z UK,D,NL,Švédska....USA...

jaa
13. kvě 2011

@weri1 to je jasné... 😉

deyana
13. kvě 2011

Bohužel jsme se dostaly do tohoto tématu, který zde není primární, ale srovnávat nás s ostatními státy je směšné 😅 Tam se rodiny podporují, proto si mohou dovolit mít půlroční mateřské, zaměstnavatelé se k maminkám chovají jinak, mají podnikové školky, přispívají na chůvy, děti si mohou brát i do práce, mají pravidelné přestávky na kojení (u nás by to podle papírů mělo být taky, leč praxe je jiná) a tak.. takže to bych asi nesrovnávala. Nám to "kompenzují" aspoň v chudých rodinách těmi přídavky, což samozřejmě není nic moc a není to pro každého, ale aspoň něco. A to že nadáváme, je tím, že i o tom jsou diskuze. A připadá mi, že i se systémem hodně souvisí rozhodnutí spousty lidí, kolik budou mít dětí a zda si to můžou dovolit.