Jsou 3 děti moc? Co si o tom myslíte?

hanickacb
8. kvě 2011

Ahoj,jsem 14dni po porodu 3ditěte....včera me jedna starší dáma vykolejila svoji poznámkou že 3deti je nezodpovědnost rodiču.☹co si o tom myslite?opravdu mě to mrzelo.

majatob
16. kvě 2011

@lena27 podle me cim vic deti, tim lepsi 😉 mas deti stejne stary jak ja 🙂

lena27
16. kvě 2011

@majatob tomu staršímu budou v červenci 4, to tvoje poslední tam ale chybí

jesterka09
16. kvě 2011

@dagina tak to já s Jarouškem mám pocit, že mám dost volného času - teda musí být všude s semnou, také nemám hlídání a manžel jezdí přes týden do zahraničí.. Ale když k tomu hlídám někomu děcko či miminko, tak si připadám, že hlídám jen to cizí a nestíhám hlídat to svoje 😅 ale to přičítám tomu, že nemám tréning 😀
@lena27 a jak to vidíš ty? jedno dítě, žádné dítě? 😀

majatob
16. kvě 2011

@lena27 aha, tak to je o rok starsi nez muj 🙂 jak vzal brachu? zarlil? my jsme s tim strasne bojovali 😒

lena27
16. kvě 2011

@majatob úplně v pohodě, moc se těšil a hned se staral

majatob
16. kvě 2011

@jesterka09 ja jsem tu mela na hlidani ditko dnes a bylo to uzasny, celej den si valim sunky u pc, protoze si naprosto vystacili sami 😵 😵 😵

lena27
16. kvě 2011

@jesterka09 přijď se k nám podívat a vem s sebou věci na úklid, ale už jsem rezignovala. a ktomu ke všemu na všechny víkendy jezdíme pryč

majatob
16. kvě 2011

@lena27 to T. taky, ale kolem pul roku pak zacal strasne vyvadet ☹ ale myslim, ze ted uz se docela srovnal a nejmensi tomu jen pomohl 😵 😵 😵

lena27
16. kvě 2011

@lena27 je tu hrozný řev, jdu je zkrotit 😀

majatob
16. kvě 2011

@lena27 😀

jana804
16. kvě 2011

majatob: nádherné děti.... 😵 😵 hned jsem trochu klidnější, když vím, že nejsem sama s dárečky tak brzy od sebe. Jsem zvědavá jaké to bude - mezi holkama nebyl vůbec žádný problém - třeba žárlivost nebo tak, takže doufám, že to proběhne podobně. Jenom to těhotenství ☹ ☹ Říkala jsem si, že kdyby mi děti nosil čáp, tak si jich objednám třeba pět, ale takhle... Co se týká jmen, to byl u nás asi největší problém 😀 , my se prostě nejsme schopní dohodnout, na těch holkách jakž, takž, takže uvidíme, jestli budeme mít třetí princeznu nebo se budeme muset sežrat 😀 😀 😀 Jinak musím strašně moc pochválit manžela - to je opravdu můj poklad a největší opora , o holky se kompletně postará (teda samozřejmě nekojí 😀 ); teď je s nima třeba na procházce, tak si můžu chvilku sednout a odpočnout, jinak stíhám i angličtinu 2x týdně a kupodivu stíhám i svou milovanou skoro půlhektarovou zahrádečku.... 🙂

lusi80
16. kvě 2011

teda holky,obdivuju,hlavně ty,co mají 3 a více dětí 😀 😀 já mám dva kluky a další teda neplánuju 😅 😅 snad mi to vydrží,jsem ráda že jsou odrostlý a vystačí si sami 😉 😉 a představa že by do toho přišla třeba holčička,tak ju lituju předem,bývá to u nás někdy děs teda 😀 mám je o 4 roky a jde to znát,někdy mám nervy na pochodu,večer chodím lehnout zbitá jak kůň,chlap pořád nechápe z čeho 😝 😝 ,ale když je o víkendu kolikrát doma,nehcápe jak to můžu vydržet,my bysme nemohly mít mateřskou půl na půl jak někdo má,chlap by se zbláááznil 😀 😀 ,sice si myslím že jsem začala brzy,ve 23 pryč se mi narodiul první syn,teda podle dnešní doby to bylo brzy,mám totiž švagrovou 34 let,svobodná,má sice přítele ale děti nemají,prej jsou ještě mladí a mají čas 😀 😀 to nechápu,to já v jejich letech už budu mít pohodu,děti větší.Ale ona je ten typ,že má co dělat sama se sebou takže si ju jako maminu nedovedu představit,a věřím,že bude pořád nasáčkovaná u své matky,protože to nezvládne,v noci vstávat pro ňu bude děs,stačilo mi když jsem měla maly kluky jak byla vyděšená 😀 😀 ,když malej spadl nebo něco,pusu od písku,no děs........vždycky říkal aže to neví co se dělá,že to nazažila ještě,a pravda,ani neměla nikdy o moje kluky zájem,aby šla třeba s kočárem ven,to hned histerčila když něco,.a to bydlíme v jednom baráku,takže pro mě jenom dobře že jsem si je pořídila celkem mladá 😀 😀 ale ve 34 letech mít 3 děti jak má majatob,to klobouk dolů,tak dobrá nejsem 😀 😀

majatob
16. kvě 2011

@lusi80 haha, tos mi pekne pridala na veku 😀

@jana804 diky 🙂 melas nejaky problemy v tehu? ja s prvnim, ty dalsi uz byly docela v pohode 🙂 u nas byly jmena taky strasnej problem se na nich shodnout a na posledniho dokonce vybral manzel kdyz uz jsem byla na prijmu 😀 muj muz je taky uzasnej 😵 😵 😵

majatob
16. kvě 2011

no nic holky, plka se s vama dobre, ale jdu natahnout elastaky a obehnout si s deckama par kolecek na "stadion", potrebuju se dostat trochu do formy a dnes su na ne sama, ale co, dvojkocar pro prcky a kolo pro velkyho to jisti, ze 😀 😀 😀

jana804
16. kvě 2011

majatob: s prvním to ještě docela šlo - to bylo jen chvilku, ale ke konci těhotenství jsem mívala hrozný depky (z čeho? prý deprese se vyznačuje tím, že člověku je mizerně a neví proč, tak to bylo asi něco takovýho). s druhým dítětem to bylo lepší - no, já jsem totiž měla docela dost práce s prvním - Magdička je hypotonická, takže vlastně začala chodit až když se narodila Adrianka, ale zase na druhou stranu na depky nebylo kdy. 🙂 teď je mi dost mizerně fyzicky je mi špatně od žaludku - nezvracím, ale nemám na nic chuť, jsem šíleně utahaná, pořád bych jen spala... u mě je to fakt divné, o mně vždycky říkali, že jsem jak tažná kobyla 😀 , že vydržím všechno, teď je to teda ale fakt hrůza... Snad to bude lepší. Mělas taky něco takovýho? Je skvělé, že máme tak báječné chlapy... 🙂

jesterka09
16. kvě 2011

@jana804 takové těhu jsem měla já s Jarouškem, ke všemu jsem měla pocit, že mám únavovej syndrom a furt mě bolela hlavna.. ke všemu se není čemu divit, když se staráš ještě o další dvě děcka!!

majatob
16. kvě 2011

@jana804 ja jsem na tom byla uplne stejne, silena unava, nechutenstvi, u prvnich dvou jsem aj zvracela 😝 a pak zacly bolet zada, kycle, palit zaha, bolet hlava.... jak stara herka fakt 😀 😀 😀 ale nejhorsi pro me bylo prvni, hrozil mi potrat, tak nemocnice, neustaly stresy, do toho stihat dve skoly... 😅

teda ale su zklamana, tesila jsem se, ze si poradne zabeham a na ovalu zrovna trenovali nejaci fotbalisti nebo co to bylo, tak mi bylo blby mezi nima behat s kocarem a deckem na kole 😀 no ale aspon pekna svizna prochazka z toho nakonec byla, zasli jsme nakoupit a behani jsem si vynahradila behanim do schodu nez jsem povynasela deti, nakup, uklidila kocar....(bydlime ve 4.patre bez vytahu) 😀

kijir
16. kvě 2011

Ahojda holky 🙂,tak já musím říct že kdyby mi někdo ještě před 2 roky řekl že budu mít 3 děti,tak se mu totálně vysměju 😀 .No a teď ?teď mám 3 kluky 😀 😀 😨!!!
Těhotenství ty dvě první byly úplně v pohodě,ale to třetí to mě teda dalo řádně zabrat ☹.Nevolnosti,bolesti zad,záněty dásní a hrozná únava...A co bylo nejhorší to bylo pálení žáhy.Do té doby jsem vůbec nevěděla co to je ....

bejunka
16. kvě 2011

my plánujeme určitě třetí, ale až za nejaký ten rok..až naše dvě cácorky trošku povyrostou..... 🙂

med
16. kvě 2011

Holky, všechny vás tu obdivuju... Já jsem ze 4 dětí, z čehož moji sourozenci jsou od sebe po roce a teda nechápu, jak to naše mamka přežila 🙂) Je ale pravda, že si nevzpomínám, že by někdo z nás něco nejedl nebo si na rodiče vymýšlel scény kvůli oblíkání (jako jsou teď u nás 🙂) nebo nějaký žárlení... vůbec. Prostě to muselo šlapat.
Já nějak moc nezvládám s dvěma dětma úklid, vaření, žehlení a ještě být celý den veselá a mít energii pro tu starší a pro manžela.... takže opravdu vás obdivuji.

jana804
16. kvě 2011

Když to srovnám, tak bych řekla, že první těhotenství bylo hrozný na psychiku, ale fyzicky... no dobře mně nebylo,ale dalo se to vydržet - teda až na ty poslední tři měsíce křížových bolestí. U druhého po psychické stránce celkem dobrý, ale byla jsem unavenější, bylo mi víc blbě, záda mně bolely taky příšerně a nakonec mě začala pálet žáha (taky jsem do té doby neznala). Tak jsem zvědavá, co mě čeká teď... 😝 Ale nemůžu si to přivolávat hned zezačátku, že? 😀 Až přestanu být unavená, tak to bude úžasné, dokonalé a nejlepší 😀 😀 😀

jesterka09
16. kvě 2011

@kijir Třetí dítko bylo neplánované?
@bejunka pokud máš za mlada děcka, tak pak si udělat radost až odrostou je určo fajn 😀
@med Terka ti nechodí do školky?
@jana804 tak snad tě čeká jen to dobré 😀 😅

dagina
17. kvě 2011

Ahojky,

@jesterka09 chápu..., no teda nechápu 😀 , bo já jsem ani když jsem měla první dceru nudu nepoznala, ale sousedka má přes rok holčičku a od začátku říká jak se nudí, že nemá do čeho píchnout, po pár týdnech narození si našla brigádu, prý by se doma ukousala nudou 😎

jesterka09
17. kvě 2011

@dagina Tak asi proto půjdeme do druhého 😀

kijir
17. kvě 2011

@jesterka09 :Ne ne neplánované bylo druhé,třetí už jsme plánovali 😀 .Třetí jsme chtěli zkusit holčičku 😉 .Chtěli jsme to stihnout než budou malému 3 a povedlo se to nějak hodně rychle 😅 .Aspoň to bude zase při jednom a snad si ti dva menší vyhrajou...Ale řekla jsem že každého dalšího pokusu o holčičku se už dobrovolně vzdávám 😀 😀 😀 !
@med :To neřeš já taky nemám pořád naklizeno jak na zámku a když náhodou naklidím,tak za 10 minut to nikdo stejně nepozná a v ložnici mám taky schovaný koš s nevyžehleným prádlem 😨 😅 ,ale jsou důležitější věci a čas strávený s těma třema raubířema je úžasnej 😀 .Taky toho mám kolikrát dost,ale pak udělaj něco co mě dostane a zase jsem nabitá jak králíček duracel 😀 !

kammka
17. kvě 2011

ahojjky holky,
osobně obdivuju všechny, které mají víc dětí.. myslím, že dokud jsou malé a jste s nima samy doma, je to sice kolotoč, člověk padá na držku, ale je to dočasné, děcka rostou a jsou čím dál samostatnější, asi největší borka je pro mně Majatob, která má tři malé takhle rychle za sebou a ještě stihne na MK diskutovat, to vůbec nechápu.. já mám jedno, chodím teď od dubna pondělí až pátek do práce a je to mazec, dojíždím přes hodinu, do školky dává malou muž, ze školky ji bere známá nebo já, je to dost komplikované, do toho se postarat o domácnost, pomoct chlapovi se zvířatama, hlavně si poblbnout s malou odpoledne...ne, nepadám na držku, to zase ne, ale je toho dost.. ale zas na druhou stranu lepší, než když jsem dělala na směny a vstávala před 4hod ráno...
prostě doufám, že to budete zvládat i v době, až budete chodit so práce a děti dö školy a do školky...to bude teprve hukot..zvlášť na vsi..držím všem palce a poníženě před vámi smekám..

mrkvicka28
17. kvě 2011

😝 Ahoj holky náhodou jesm naratila na vaši diskuzi a tak mi nedá než vám napsat. My jsme s manželem taky plánovali druhé dítě chtěli jsem holčičku a ono se z toho vyklubaly děti 3 a všichni kluci Takže místo dvou dětí máme čtyři, ale kluci jsou super je fakt že se s nimi člověk nenudí, ale jsme moc ráda že je mám už si to bez nich nedovedu představit .

zuzka72
17. kvě 2011

@mrkvicka28 😵 😵 😵 😵

anysek85
17. kvě 2011

@mrkvicka28 Tak to je mazec, ale krásnej 😵.

kijir
17. kvě 2011

@mrkvicka28 :Týýý jooo,tak to je nářez 😉 🙂 !!!To musí být asi fofr,co?Já mám teda jen 3,ale někdy je to slušnej záhul,tak tohle si nedovedu ani představit.Jediný co říkám je že děti dokážou hrozně vyšťavit,ale pak udělají nebo řeknou něco čím mě dobijí a funguju zas jak králíček duracel 🙂 😀 .To máš slušně našlápnuto na Klapzubovu jedenáctku 😀 😉