Jsou 3 děti moc? Co si o tom myslíte?

hanickacb
8. kvě 2011

Ahoj,jsem 14dni po porodu 3ditěte....včera me jedna starší dáma vykolejila svoji poznámkou že 3deti je nezodpovědnost rodiču.☹co si o tom myslite?opravdu mě to mrzelo.

med
17. kvě 2011

@kijir Já totiž vůbec nechápu, když jsem měla jen Terku, jak jsem mohla nestíhat 😀 Na úklid kašlu, udržuju domácnost v nějakých únosných mezích, ale vytírat každý den, na to opravdu nemám čas. Jak píšeš, je to nevděčná práce, hned jsou zase drobky.... Ale taky bych neměnila a to mám jen 2... (zatím) 😅

eloana
17. kvě 2011

@mrkvicka28 🙂)) sousedi planovali tretiho kluka🙂 a misto toho byly dvojcata holky🙂) takze maji 4 zenske🙂
@med tez si rikam jak jsem s jednim ditetem nestihala🙂)) a to byla jeste hodna nechala me dostudovat vysokou skolu.Mit prvni syna ,tak nedostoduji neb je to fakt narocnej chlap 😀

marton
17. kvě 2011

@eloana ahojky,to znám,plánovat třetí mimčo a mít z toho dvojčata 😉 .

irbi
22. kvě 2011

Dámy máte můj obdiv. Já mám pocit, že nezvládám ty svoje dva raubíře a vy máte čtyři 😎 .

3cacorky
11. únor 2013

Já bych to tak neřešila,mě přijde,že to říkají jen ty co nezvládají svoje děti,já 3 zvládám,je fakt,že je nemám tak po sobě to mi ulehčilo práci,když jsem měla třeba jednu ve školce atd..,ale jinak ,zvládám dělat učení a úkoly ,vařit,uklízet ,kroužky ,pak zahrada,zvířátka(za 14 dní nám bude rodit fena).K dětem jsem skoro vždy vstávala já,aby se manžel vyspal do práce,babičky mi skoro nefungují ,taťka je pracovně skoro celý týden pryč..atd..atd...Taky nemám ráda výroky,jak je někdo nerozumný,že má tolik dětí,nebo ,že to jsou sociálové,či co,nebo jak jsou děti chudáci v početných rodinách-šizené atd..No naše holky tedy mají víc než jiné děti.Tak já bych takové lidi neřešila,ať si říkají co chtějí,většinou mají problém sami 😉 se sebou 😒

bahula
11. únor 2013

@marton ahoj, znám případ, kdy čekali čtvrté a mají dvojčata 😀
Já naštěstí čekám "jenom" jedno čtvrté 😉
Když jsem měla jedno, měla jsem pocit, že už nemůžu být víc zaměstnaná 🙂 jak se tento názor s věkem a počtem dětí mění 🙂

benjik
11. únor 2013

@3cacorky správně napsané

3cacorky
11. únor 2013

@bahula -přesně u první,jsem byla tak nějak mimo,nestíhala jsem nic,úklid,prádlo,vaření no na sebe jsem vůbec čas neměla ,přitom byla strašně hodná spala skoro celou noc.Jak jsem měla další a další,bylo to lepší a lepší a to ta poslední potvůrka řvala v noci každou hodinu,no a nějak stíhám uklidit ,uvařit ,vyprat a vyžehlit-teda né,že mě to ba,ale stíhám,nějak člověk dozraje možná taky proto,že to tak neřeším a pak to nějak jde 😉

3cacorky
11. únor 2013

@bahula -jo tak to bych asi manžela odvezla k Chocholouškovi 😉 ,ukecat ho na 4 a pak mít dvojčata .
Moc držím palečky ať vše dobře dopadne,no porod už je asi banalita 😀 😅 ,já jsem třetí porodila,málem před dveřmi porodnice,nějak nám nikdo nikde neotvíral a tak jsem si držela ruku dole a říkala manželovi,že už cítím vlásky,naštěstí pak vykoukla sestra,stačila jsem stáhnout jednu nohavici a hodin nohu na stůl 🙂 🙂 a Verunka byla venku,tak už bych mohla rodit i doma sama 😀

bahula
11. únor 2013

@3cacorky děkuju 🙂 na porod se těším i se trochu bojím, poslední byl o 6týdnů dříve a s komplikacemi potom u miminka, tak hlavně aby to dobře dopadlo 😉 třetí porod trval 3,5h
Manžel by byl v pohodě, kdybychom čekali dvojčata, by se mi akorát vysmál, že mám, co jsem chtěla 😀 Ale má to teď po třech klucích být holka, tak už se na ni těší (teda ne že by se netěšil na kluka 😉 , ale chápeš)

marton
11. únor 2013

@bahula jo něco na tom bude.Taky mám pocit,že u jednoho jsem na tom byla stejně jako se čtyřma 🙂 .Pravda,ti velcí už mě tolik nepotřebují fyzicky,ale psychicky jo.Takže v jednu chvíli člověk řeší nočník a splín puberťáka.Koukám,že máš za pár příchod miminka 🙂 .Taky jsme doma tři berani 😉 .Tak hodně sil a štěstí 🙂 .

jetynka
11. únor 2013

Já mám tři děti a jsem ráda že je mám, když jsou nemocní tak mám někdy pocit že nezvládám, ale jak jsou zdraví tak to jsou zlatenka a jsem za ně šťastná a má pak dojem že bych zvládla klidně další, jen moje zdraví už asi nee ☹

3cacorky
12. únor 2013

@bahula -no to určitě,mě přijde,že se ještě skoro víc těší rodiče na holčičku po klucích,než naopak,protože co si budeme povídat sice oni pořád tvrdí jak jsou dobří..jako zplodil jsem syna atd,ale holka je zmákne levou zadní,ty naše tatínky 😉 😉 😉 .Já si ani moc neumím představit ,že bych měla kluka po 3 holkách,bych to ani neuměla 😀 😀 ,(teda to si jen říkám 😉 ),jinak pokud u nás někdy bude kluk,tak tu bude opečovávaný jako král..tolik bab 🙂

hankamisa
12. únor 2013

@marton -koukám,že mělo nejstarší dítko v době narození dvojčat 16let.můžu se zeptat jak to vzal? já mám kluky 15 a 8 a na jaře se budem pokoušet o další.jen si nějak neumím přectavit toho většího jak bude reagovat.toho malýho nemusí do dneška,má své důvody.malej si myslím bude v poho.

3cacorky
12. únor 2013

@marton jj my také máme 2 beránky 🙂 trochu to je znát,ale není to tak strašné.. 🙂 za to puberťačku s tou to cloumá, taky ji bude 13..jako u Vás,občas bych ji přiškrtila,ale já jsem celkem tolerantní maminka ,tak se držím,jen tatínek občas vybuchne,ale já mu říkám jen si vzpomeň na sebe-on byl také pěkný rošťák za mlada 😀 😀 😀 .Ale je fakt,že mi uši někdy pěkně vibrují ,třeba posledně v obchodě jsem slyšela pár puberťáků ,některá slova snad ani neznám 🤐 🤐

marton
12. únor 2013

@hankamisa 🙂 ,no my jsme jim dopředu oznámili,že bychom rádi ještě třetí,aby měli čas to prodýchat.Vzali to jako info.Když jsme se dozvěděli,že to jsou dvojčata,tak nejstarší suše konstatoval,že to budou kluci a dají nám zabrat 😉 .Když se narodili,bylo na něm vidět,že je rád,ale oproti mladšímu....ten byl od prvního dne celé dny v porodnici/byly prázdniny/ a po příchodu domu byl při ruce.Pravda dnes občas zdrhá když je vidí 😀 .A starší mě přijde,že má k nim takový "otcovský vztah".Stačí abych jim něco musela říct 2x a to už nastoupí,napomene je a je klid.Mají z něj respekt,ale milují ho.Ostatně oba.Jen nějak nepochopili,že to jsou jejich bráchové.Brácha je pro ně jen druhé dvojče 🙂 .

marton
12. únor 2013

@3cacorky Já si nemyslím,že by byli berani složité znamení 🙂 .U syna se beran projeví,když se mu něco nelíbí,tak je na něm déle vidět,že je uražen.Ale jinak je strašný pohodář.Nejstarší je kozoroh a to je v dospívání docela mazec 😒 .Dvojčata jsou lvíčata,to se taky těším,páni tvorstva 🙂 .Jinak máš stopro pravdu,že chlapi pořád kluk,kluk a pak se můžou z holčičky zbláznit.Manžel taky chtěl holčičku.A stejně tak jak píšeš moje kamarádka po dvou holkách čekala dvojčata a chtěla zase holky,že si nedovede představit jak na kluka.Má páreček a jsou z kluka vyplesklí,že ani jedna z holek nebyla takový mazel.To teda kluci umí,to je fakt.Ale já těžko posoudím co umí holky 🙂 .

hankamisa
12. únor 2013

@marton -dík moc. starší taky jakmile mohl tak po narození bráchy zdrhal k babi,ale u něho to bylo utočiště před strachem,že přijde o dalšího sourozence.no my to říkat předem nebudem,protože nevíme jak to dopadne kdyby se zadařilo.řekneme to až budeme muset.od kámošky-zkusila malýho vyzvídat když jsme byli na návštěvě co má mimi vím,že malý bude v poho a chtěl by radši holku.staršího nemá vyzvídat kdo ale vím ze zkušenosti ,že on by taky raději holku, jen se bojím jeho reakce kdyby to vyšlo,ale už je přeci jen větší.tak uvidíme,máme ji vyvěštěnou 3* nezávisle na sobě.

3cacorky
17. únor 2013

@marton -jé tak to je jako u nás,prostřední dcera je beran a je fakt,že je milionová,ale když se našpulí tak sní vůbec nehnu,zakousne se a vydrží,naštěstí ještě,mám pár pák jak na ni,ale jde to hůř a hůř..Jinak kozoroh u chlapa je dobrý,ale řekla bych ,že až u starších,za mlada to jsou bouřliváci,ale pak super tátové 🙂mám manžela kozoroha,jako dítě,pěkný poděs,ale teď nejlepší taťka 😉 ,jak říkám já vyskákal se a je klid 😀 😀 😀 ,kamarádka má prvního beránka,pak chtěla jiné znamení,tak má druhého v kozorohu ,no první je kliďas a druhý je hrozný rošťák ,zlobí,pere se odmlouvá(a to je mu 5),dokonce řeže a kope i p.učitelky ve školce po ránu 😖 😖 no poděs,tak to asi moc vliv nemělo to znamení 🙂,ale třeba až bude velký bude to super chlap. 😉

3cacorky
17. únor 2013

@hankamisa -naše holky pořád přemlouvají taťku ať máme ještě jedno miminko,že budou pomáhat a vozit kočárek a nejvíce ta nejstarší,ale kluci to asi berou trochu hůř co ?..

hankamisa
17. únor 2013

@3cacorky -nevím s holkama zkušenost nemám.malej by byl rád určitě-kamoška ho vyzpovídala ale strach mám o většího.malého nemusí a nevím co by s ním udělal další kluk.moc si přál od mala ségru,bohužel o ni přišel a nevyrovnal se s tím.a ted je v pubertě,takže nicmoc kombinace. ☹

marton
17. únor 2013

@3cacorky no to mi povídej.Já už chci aby byl ten náš kozoroh ještě více dospělý než je.Nebo mě klepne 🙂 .
Přes Ml.B.jezdíme na chatu do Kněžmosta 😉 .

elu
17. únor 2013

Tak já mám zatím jedno dítě, jsem už stara, tak už jich moc nestihnu 🙂 , ale jsem ze třech děti a z chudé rodiny a mely jsme všechno, dárky, soukromé střední školy, vs...i dobre jídlo...když se chce tak to jde 🙂

urugu
9. srp 2013

@janakar Ahoj, dovolím si jednu otázku. Taky budeme mít tři děti. Momentálně sháním velkou a praktickou tašku na kočárek s mnoha kapsičkami, abych se dokázala orientovat. Nemáš nějaký dobrý tip? Moc díky.

mataharyy
9. srp 2013

@urugu Mě se i na živo celkem líbí tato http://www.malvik.cz/Doplnky-ke-kocarkum-132/br... je dost prostorná, ale nakonec si nechám udělat tašku na míru 😅

urugu
11. srp 2013

@mataharyy Díky za odpověď. A od koho a za kolik si jí necháš ušít? Jestli to teda není tajné. Tak zatím,U.

mataharyy
12. srp 2013

@urugu No jednu jsem si dělala sama, o tu náročnější poprosím asi babičku 😅 Takže jen za materiál 😉

lenka29374
13. srp 2013

Ahojky taky mám tři děcka a taky jsem poslouchala řeči typu jste blázni ,magoři atd ...a to přímo od mé matky a babičky už vůbec nemluvím o tom co říkal tchán .Dneska už máme Lukáška 7měsíců doma a je to naše štěstíčko .S penězma je to těžší ale jde to .Je to Tvá věc na lidi nedej bude to jen tvoje a manžela starost nikdo Vám na to nepřida a to malý Ti to vynahradi .Kdyby všichni dali na lidi tak by jsme možná vymřeli .

marusek333
19. zář 2013

mame tri holcicky,a je to rozdil mit dve a tri..ikdyz ta treti ma zatim tri mesice🙂

peroli
27. říj 2015

@jetynka ted mi tu nekdo olajkoval hooodne stary prispevek 😀 kdy dceri bylo 13,5, starsimu synovi 2 roky a mladsi mel tehdy teprve 3 tydny a koukam ze i u vas se to dost zmenilo.. Vitam te v klubu a gratuluji 😵 taky jsme pridali jeste jedno miminko, ma skoro 17 mesicu 😵