Jsou 3 děti moc? Co si o tom myslíte?

hanickacb
8. kvě 2011

Ahoj,jsem 14dni po porodu 3ditěte....včera me jedna starší dáma vykolejila svoji poznámkou že 3deti je nezodpovědnost rodiču.☹co si o tom myslite?opravdu mě to mrzelo.

jaa
13. kvě 2011

@deyana moc hezky a popravdě řečeno... 😉 Ano,všude jsou takové podpory rodin,matek a otcové mají mega platy...a tím pádem si mohou dovolit chůvy ap...Tady také,ale jen pár vyvolených horních pár stovek matek 🙂Tady je problém dostat dítko vůbec do školky...
Problém tady je,že se tu srovnává vše dle okolních záp.zemí....Ale ,platy jaksi váznou hoodně mooc dalekooooooooooo.Ale ceny,?ty už máme napřed...🙂))))jsem ráda,že mm jezdí celou Eu a vozí nám kvalitní a levnější věci...

weri1
13. kvě 2011

@anysek85 já jsem pro ať se rodiče starají o děti a nechtějí nic od státu, ale ať stát nepodkopává "nohy" zaměstnavatelům-podnikatelům, kteří zaměstnávají a pak budu s tebou souhlasit.

weri1
13. kvě 2011

a taky kvůli financím bohužel můj syn bude jedináček ☹

dagina
13. kvě 2011

Ahojky, už jsem tady před pár dny něco řešila...., pak jsem neměla čas juknout. Zeptám se jasně - jsou 3 děti moc, po stránce kvalitní výchovy, aby obě strany(děti a rodiče) mohly spolu důstojně žít. Já mám někdy pocit, že po této stránce jsou dvě děti na hranici, někdy toho máme s manžou opravdu plné kecky. O třetím uvažujeme, uvidíme. Je tady nějaká mamina, která tři děti relativně brzy za sebou, a vše zvládá bez jakékoli pomoci??????????

kristi
13. kvě 2011

@dagina a proc to treti nelze mit nejak dyl po tech prvnich dvou? I kdyz ja te chapu, mne uz jen ta myslenka druhyho oddelava, pac jsem pohodlna a rikam si, ze tehu mi zabere tech 9 mesicu, coz bud odnesou lyze nebo golf a ani jedno neni moc fajn pro me, pac muz se tem vecem bude venovat dal, kdezto ja budu mit asi na krku dve deti.....takze to hodlam udelat tak, ze si je vsechny tri poridim s odstupem cca 5-7 let a bude klid, melo by mi to vyjit do 40 🙂

btw. bez pomoci to nejde, bud potrebujes nekoho, kdo ti uklidi a vyzehli a ty se budes venovat detem, nebo se zblaznis

marton
13. kvě 2011

@zuzka72 ahoj,což o to,dobrovolně jsme do toho šli taky 🙂 .Chtěli jsme benjaminka na rozmazlování a příroda si řekla ať si to naposledy užijeme 😀 .A fakt si to užíváme.Kluci jsou super.Ale ze začátku to byla hoňka.To ti asi nemusím povídat 😉 .Už jsem v nějaké diskusi na tebe narazila,tak vím,že nejsem sama na 5 chlapů.Tý jo,ale trojčata to jste dobrý.Často si při kojení říkám jak to ty maminy trojčat dělají 😀 .

zuzka72
13. kvě 2011

@marton
😉 mě to , jako hoňka nepřišlo...ale co není může být, co já vím 😀 😀 😀 😝

dagina
13. kvě 2011

@kristi jj, poznávám to i při těch dvou dětech, nejde se starat o děti, žehlit, vařit, uklízet..... . Někdy je u nás slušný cirkus 😅 . I tak mám někdy pocit, že ani na jednu dceru není dostatek času, že strádají...
I kdybych to třetí měla třeba za 5 let, tak už věkově to je teda hraniční...., takhle jsem unavená jak pes..., navíc mi několik známích říká, co mají dítě kolem 40tky, že jsou více hotový, unavený..., sice si mimčo relativně více užívají než mladé mamky, ale věk je asi znát. Mě je 33 a jsem totálně KO. 😝

kristi
13. kvě 2011

@dagina jo,tak to je rozdil, ja mela Miu ve 26, pristi rok druhy, to mi bude 31 a pak pohoda.... 🙂 ale chapu. Mne mela mamka v 18, brrachu pak v 31 a myslim, ze ji to prospelo,jinak uz by i bracha byl z domu a nemela by nikoho
rozhodne to chce i chlapa, kterej bud pomuze nebo ti zaplati nekoho, kdo ti pomuze. Ja jsem sobec, mam se rada, mam rada cas, klid a pohodu, coz se se 3 detma asi dost vylucuje, ale kdyz nekdo za me bude delat ty veci, ktery nesnasim, kazdym dnem pribude hodinka a pak to pujde, ja se toho nebojim. Uvidime co priroda na to druhy a pak a to treti 🙂

jaa
13. kvě 2011

@dagina Nevím,jak hodně myslíš za sebou...Nejstarší bylo 6L,druhé 2r a novorozeně...samo,neplánovaně...manžel doma 1x za 14 dní a babičky v nedohlednu.Na vše jsem byla sama a v pohodě se to dalo zvládnout.. 😉 Nikdo mi nevařil,neuklízel,nežehlil...Když spala jedna,věnovala jsem se druhé a,když spaly obě,tak s tou třetí dělala ukoly.Musela jsem si ten čas tak nějak rozplánovat,abych se mohla věnovat každé trochu a žádná nestrádala.Bylo to fajn a je.Nám to tak vyhovuje.. 😉

dagina
13. kvě 2011

@kristi před holkama jsem byla spavec 🙂, takže teď mám smůlu, ikdyž holky v noci relativně spí dobře, kdyby ne, tak jsem už dávno mrtvá. Právě by mě zajímalo,jak jsou na tom maminy, které mají 3 malé děti 😅 , no asi blbá otázka 🙄 . Ale stejně to je moc krásné mít děti...., bez nich by to nebylo ono.

kristi
13. kvě 2011

@jaa nemyslim si, ze je v lidskych schopnostech starat se o 4 deti, o celou domacnost a nakupy, zehleni, prani, ukoly atd sama.....to bys musela byt fakt na baterky 😉 ae urcite jsou i takovi lide, kteri to daji, ja bych zase nechtela uplne rerignovat na ten svuj zivot, prece jen deti jednou odejdou.....

kristi
13. kvě 2011

@dagina no to vubec, nedokazu si predstavit, ze bychom Miu nemeli.....ona je fakt bozi....a dalsi budou taky bozi. Ja furt rikam, ze tty nase geny jsou tak hezky a tak chytry, ze je skoda si jich udelat jen malo, tak proto chci 3 😀 😀 😀

dagina
13. kvě 2011

@jaa Tak to jsi čupr supr mamina 🙂 .

kristi
13. kvě 2011

@dagina to jo, to ja bych teda nedala

dagina
13. kvě 2011

@kristi já na svoje geny nejsem dvakrát hrdá, ale svoje děti milujiiiiiii 🙂 .

laloona
13. kvě 2011

@dagina Ahojky, tři děti nejsou moc,dneska si to už jinak neumím představit🙂 první dvě mám rok a půl a jeden den od sebe, jako dvojčátka je to v praxi a poslední máme 5 měsíců starou holčičku. Jasně, je to víc starostí,ale té legrace je taky plno 🙂 neměnila bych a to i když babičky nemáme,čili nasazení kolikrát do vyčerpání sil 🙂

marton
13. kvě 2011

@zuzka72 teď už to bude jen lepší,ne?Kluci už chodí?To si říkám,že bude fofr.Každý poběží jinam 😝 .U nás je "problém" v nespavosti.Takže s nimi dopoledne dospávám.
@dagina ahoj,sama za sebe nemůžu potvrdit,že bych byla unavenější než "za mlada".Spíš to mám teď lépe zorganizované,nejsem takový puntičkář,z otisků dětských pacek na čerstvě umytém zrcadle mám radost,dříve jsem vyšilovala.Když si s nima lehnu,nic mi neuteče.Ale to víš,že bych je taky někdy někam zavřela,všech pět 😀 .

jaa
13. kvě 2011

Jinak,nyní mám 4holky, k tomu chodím do školy a manža je doma 1x za měsíc.A ,také se to dá.Jezdíme hodně na výlety.Sbalím holky a frčíme někam do ZOO,na zámek ap...Prostě, pořád máme co dělat a nenudíme se.Jo a jedno se změnilo...1x v týdnu mám -babičku na žehlení🙂Přijede ,vyžehlí a odjede...ten den,co jsem ve škole.. 😉

kristi
13. kvě 2011

@jaa to neni mozny, ty jeste chodis do skoly? tak to jdu spat a jdu premyslet o tom, kde delam chybu 😉 a jak to mate financne, kdyz se rekne ZOO, tak to neni sranda, vyrazit si se 4 detmi

dagina
13. kvě 2011

@kristi také bych nedala to, jak píše @jaa, ale je to asi o člověku, někdo vyšlápne Sněžku levou zadní a někdo funí po rovince.....
Jdu chrápat, nebo budu mrtvá 😀

mějte se

kristi
13. kvě 2011

@dagina jj, ja jeste sezeru kysely rybicky a jdu taky....dobrou

jaa
13. kvě 2011

@kristi Bohužel,mě nic jiného nezbývá.jsem na holky úplně sama.tchýně bydlí 7km od nás a nikdy si nepřijela vzít holky třeba ven,abych si mohla něco udělat ap..Naši je vezmou občas někam na výlet.Nejstarší má už svou známost ,ale jezdí se mnou také na výlety.
Já jsem taková typická matka obětavka.Dětem vše 😉 sobě nic.. 🙂

jaa
13. kvě 2011

@kristi měsíční příjem s MD?50-60000kč.

dagina
13. kvě 2011

@kristi tuhle byl manža s malou v cirkuse, hned za barákem, a pětistovka jen to hvízdne 😠 😠 , až příští rok půjdeme všichni (nebo třeba i zoo,zámek...) tak to bude mazec.

kristi
13. kvě 2011

@jaa co holky, oplaci ti to? vidi na tobe, ze jsi jim dala vse? jaky mate vztah kdyz je vas tolik? ja mam jako problem s tim, ze si myslim, ze dalsi mimino proste nebudu milovat tak jak Miu, nedejboze kdyby to byl navic kluk...

jaa
13. kvě 2011

@dagina taky jsem někdy ko..učím se třeba do 3 do rána...No,ale co se dá dělat...Ženský musí zvládnou vše,ne??

dagina
13. kvě 2011

@jaa pěkný příjem, ale asi to je i daň za to, že máte manžu doma 1x za měsíc ☹ ..., to bych nikdy nedovolila, radši bych chroustala starý chleba.

kristi
13. kvě 2011

@dagina tak to nevim, zda je to o tom chlebu, ono i s tema detma najdes lepsi vyziti, si to vem 3x piti, 3x listek do tramvaje, 3x do zoo, nejaky jidlo atd...ono to je denne klidne 1000 kc ani nemrknes a to jsem asi pri zemi. Je pravda, ze clovek na 3 deti a vic uz proste musi mit nejaky finance...

jaa
13. kvě 2011

@kristi Neboj,budeš ho milovat stejně,jako to první🙂Vždy je třeba tomu malému človíčkovi ukázat,že ho máš moc ráda a to starší dítko musí vědět,že ho máš stejně ráda,ale že to menší je bezbranné a potřebuje tě víc. 😉 Musíš to starší zapojit do péče o mimi.Hlavně neodstrčit.
Jo,holky všude vypráví,jak je super,že nemusí tvrdnout u domu a podívají se všude jinde.V loni jsem je sbalila a letěla s nimi sama do Řecka.. 😉