Jsou 3 děti moc? Co si o tom myslíte?

hanickacb
8. kvě 2011

Ahoj,jsem 14dni po porodu 3ditěte....včera me jedna starší dáma vykolejila svoji poznámkou že 3deti je nezodpovědnost rodiču.☹co si o tom myslite?opravdu mě to mrzelo.

dagina
13. kvě 2011

@kristi neměla jsi kdysi krátké vlasy???? Já jen jestli si tě ještě nepamatuji z beremka.....

kristi
13. kvě 2011

@dagina jj, mela 🙂

jaa
13. kvě 2011

@dagina Já jsem byla poprvé ve 30 ti také..A to jen na otočku.Vyzkoušet si,jestli to stojí za to ty prachy dávat...A bulela jsem jako želva...Hrozně mi chybí ten vzduch,atmosféra,vůně.....je to jako droga...

@weri1 Viděl ty starší.To byl doma po 14 dnech.první viděl denně do 15 měs.A poslední 14 dní...Malá se na něj těší,dokud na ni nekřikne.pak s ním nemluví a říká,že už může jet....Vidí holky po skypu a provolá se mailant..Takže v tom problém není..

jaa
13. kvě 2011

Jinak,s mm máme takový vztah,že když se vidíme po tom měsíci,tak jsme zase jako za mlada..Puboši hadr🙂))A je to krásné,neokoukané....super...

janule11
13. kvě 2011

Ahoj všem 🙂, s dovolením se taky připojím do diskuze, protože mám také 3 zlatíčka ♥ ♥ ♥

Hned zkraje bych chtěla reagovat na příspěvek @anysek85 "Kdo nemá na to, aby děcka uživil, ať si jich nepořizuje kotel a nenadává na stát. Stejně na těch soc. přídavcích vícečetný rodiny poberou majlant a ještě brečí" - já nemám od státu mimo mateřské ani korunu! Prostě podle nich nemám nárok, asi nespadám do určité "kategorie" spoluobčanů 😕 , jinak nevím, jak si to mám vyložit. Takže nevím, kde bereš informace o tom, že pobíráme- tím myslím nás "vícečetný rodiny"- od státu majlant ??? A pokud tě debaty tady unavují, tak je nečti, já naopak jsem si tu všechny příspěvky přečetla ráda 🙂. Jinak souhlasím s tím jak ti odpověděla @jaa 😉 .

My si taky nemůžeme rozhodně vyhazovat z kopýtka, ale neměnila bych!!! A všechno se dá zvládnout, když se chce, jen si musí člověk umět odříct. My máme hypotéku na barák, který mimochodem musíme celý zrekonstruovat, i nějakou tu půjčku a některý měsíce jsou fakt kritický, ale vždycky se to dá. Na dovolený hold nelítáme k moři, ale vyrazíme u nás každý rok na vodu - což mimochodem kluky baví víc než válení se na pláži 😀 - a místo toho, aby každé dítě mělo všechno co chce, má jen něco, ale naučí se dělit, že nic není samozřejmé, víc si váží věcí,................
Ale každý si to musí postavit tak, jak jemu to vyhovuje 🙂. Já jsem moc ráda, že mám ty svoje zlatíčka a kdyby to časem situace umožnila, tak bych asi i přemýšlela ještě o jedný holčičce 😉 😀 😀 😀

janakar
14. kvě 2011

@anysek85 Nechtěla jsem se k tomu vracet, ale nějak mi to nedá 😀 Ono nic se nemá paušalizovat a tvoje mínění, jak rodiny s více dětmi mají majlant z dávek mě pobavilo. Já má tři prcky ve věku, že bych na všechny mohla brát rodičovský příspěvek, kdybych je ale měla dostatečně daleko od sebe. Vzhledem k věkovému sl ožení svých dětí vyčerpám za tři děti jen příspěvek jeden. Takže od státu mám 7400 Kč na tři roky na tři děti. Přijde Ti to hodně? Já myslím, že bych měla dostat nějakou prémii za ušetřený státní peníze ne 😀 😀 😀 😀 😝
A ve všem souhlasím s @janule11. Jsem šťastná za svoje děti. Někdy to opravdu není jednoduchý, ale ty děti nám to všechno stonásobně vrací a já jsem přesvědčená, že s manželem uděláme všechno proto, aby se měly dobře a necítily se v kolektivu méněcenné. A to, že nebudou mít třeba všechno, na co si ukáží je myslím jen dobře. Vždycky jsem s přála velkou rodinu a mám ji a nikdy bych neměnila. NIKDY!!!

zuzka72
14. kvě 2011

@marton no jo, jak děti nespí to musí být zlé, mě naštěstí spí a já spánek nepotřebuji, takže i kdyby nespali, tak mi to nevadí, co mi vadí je to jejich přetahování a kousání, to pak ječí a to mi dělá zle, jinak je to v pohodě a myslím, že teď je to naprosto super věc, všemu už rozumí, dokáží si podat, donést co chcou, pohrají si, takže teď je naprostá pohoda...
A to jak píšeš o zrcadle je i u nás, já byla to samý, když jsem měla ty starší kluky, tak jsem furt lítala s hadrm, teď to nehrotím, vidím to už jinak, samo, že uklízím, ale nějaky otisky mě nchávají klidnou, hlavně, že jsou dětiv pohodě...

aemmi
14. kvě 2011

@jaa já tu teda nechci rozpoutat hádací debatu, ale psala jsi, že máte luxusní auto a luxusní kočárek, tak si nestěžuj 😅 když máte na luxusní věci...a kdo na ně nemá s více dětma a přesto je chce, tak at si nepořizuje víc dětí, žena může jít do práce a bude na luxus, stát fakt není od toho, aby rodinám sponzoroval nadstandartní výdaje...a že dřív bylo líp, nevím kdy jako myslíš, jestli za minulýho režimu, tak možná proto, že tu luxusní věci nebyly, nelítalo se na drahý dovolený, tudíž nikomu nepřišlo, že je o něco ochuzenej 😝 a nevěřím, že jiná vláda bude cpát rodinám víc peněz, prostě nevěřím.
Ad důchodci, tak moji prarodiče mají svůj důchod hodně zaslouženej a vůbec by mě nenapadlo jim ho vyčítat, mají barák, který něco stojí a který stejně zdědí jejich děti, takže do toho cpou peníze v podstatě pro další generaci...
Ale je fakt, že mě taky docela nadzvedává třeba systém domova důchodců u nás na vsi, jsou tam důchodci, který by tam být nemuseli, dotuje to obec z rozpočtu, důchodci platí pár stovek a nakupujou si šunčičku, v zimě drahý ovoce, zákusky, atd 😅

jaa
14. kvě 2011

@aemmi Dříve..to bylo třeba i za vlády Čssd.Porodné 17000kč,MD na 4 roky za 7800.Za totality byly jistoty,jak jsem psala.práce,tábory skoro zadarmo díky odborům.Ve škole děti dostávaly vše a u lékaře a za léky se neplatilo nic..Toť shrnutí...
Já si nestěžuji za sebe,ale je mnoho rodin,kterým tato vláda jen uškodila.Pokud ty do nich nespadáš,tak není co řešit.Státu se odvádí mnoho peněz na daních.A to,at je to jakákoli daň.A,protože je jakýsi systém,kde děti platí na důchodce,když vyrostou,tak stát by měl rodiny podporovat,protože za chvíli nebude mít na ty důchodce, kdo dělat.Beru ,že důchodce si svůj důchod v systému odpracoval.Beru to z hlediska množství peněz,kdy žena na MD přijde o příjem a má si vystačit jen s tím,co dostane od státu.Proč?Taky přispívala do systému a platila daně.Ta md by měla být na úrovni důchodu .Jenže tady v tom státě se porušuje i základní úmluva práv a svobod občanů.

jaa
14. kvě 2011

@aemmi Moje babi je v DPS.Platí 5500 nájem..Nikdo ji to nedotuje.

kristi
14. kvě 2011

zase je potreba podivat se na to, kam to s tim porodnym a prispevkama doslo, ze? Mne zase stve progresivni dan, proc by kua clovek, ktery maka 12h denne, vlozi do toho vse a je uspesny mel dotovat ty, kteri na to nemaji? Jasny, kazdej nemuze byt uspesny, ale kazdej by se s tim mel umet smirit....

aemmi
14. kvě 2011

@jaa Tak neříkám, že by se nám porodný nehodilo 😅 oni snad zase jednají, že porodné znova bude, takže o něj přijdeme jen my rodící v roce 2011? Tak mi svým způsobem tahle vláda taky uškodila, ale tak jako co nadělám...naší vlády se nazastávám spíš je mi z ní chvílema na blití. On každej systém je výhodnej pro někoho, no... můj taťka tvrdil, že třeba pro nás (tehdy rodina se 3 dětma) vyšlo nastejno, at vládl Topolánek nebo Paroubek, za čssd byly přídavky, který Topolánkova vláda zrušila, ale zavedla se nižší dan pro rodiče, který měk na sebe napsaný děti, takže jsem na tom byli v podstatě stejně.. snad to říkám dobře...mně třeba i na vš přispěly odbory rodičů na lyžák zhruba polovinou, tak ono někde to funguje pořád, platit za léky mi nepřijde divný, to snad normálnílho člověka nezruinuje...jo, to máš pravdu, že se státu odvádí dost na daních, ale přesně jak píše kristi, proč by ti úspěšní a bohatší měli dotovat méně úspěšný? ne každej s vyššími příjmy si to nakrad, práce ho stojí mnoho úsilí a nervů, proč by z jeho peněz měla žít rodina, jejiž živitel dělá někdy ve fabrice na směny, kde si oddělá svoje, přijde domů s čistou hlavou a lehne si na gauč 😕 ?
No vidíš, to tvoje babi neplatí zrovna málo a ty bys jí ten důchod ještě zkrouhla? s tím pečovákem, to vím, že to není všude, to jsem jen dávala příklad u nás na vesnici.
Máš recht, že na důchody brzy nebude, podle mě brzy nebude ani na ty dávky pro rodiny s dětma 😒 jsem v tomhle dost pesimista.

laloona
14. kvě 2011

@janule11 Asi to bylo myšleno na jinou skupinu obyvatel téhle země,protože stát určitě rodiny s více dětmi nedotuje!
Kdo velkou rodinu chce, často chodí ještě do práce když má babičky a dědečky na hlídání a nebo jako třeba já,pracuje doma večer na netu a jde to 🙂 přece každý má nějaký styl života a standart,ale určitě to není tak, jak si tu někdo myslí, že by ten standart zvyšoval stát 😀

aemmi
14. kvě 2011

@laloona ono právě těm jistým skupinám ho stát dost zvyšuje 😅

laloona
14. kvě 2011

@aemmi To je bohužel veřejné tajemství v tomhle státě :-/ u nich se žádná volba rodičáku neřeší se mi zdá, stačí když jich tam dojde deset najednou a hned jde všechno líp :-/

anysek85
14. kvě 2011

Ježiš, holky fakt toho nechte, prosím. Nechtěla jsem svým příspěvkem nikoho urazit, jen jsem chtěla poprosit ať to sem netaháte. Založte si diskuzi: "Jak bylo za komančů krásně!" nebo "Pojďme si ponadávat na český stát a sociální dávky!" a netahejte to sem.

Téma peníze a finanční zabezpečení jistě k tématu DĚTI patří, ale přijde mi, že některé z Vás, ať se objeví kdekoliv, tak začnou rozmatlávat téma soc. dávky, nadávat, všechny tím otráví a nakonec tu diskuzi zavřou. 😝 Na to fakt musí být povaha... 😝.

marton
14. kvě 2011

@laloona ahojky,jj když jsem si byla vyřizovat přechod z MD na rodičák,tak jsem se tam skoro bála 😀 .
@zuzka72 my jsme si ty naše zlatíčka zase trochu rozmazlili,jako ty starší.Spinkaj s náma v posteli 😉 .A to jsem si v těhot.říkala,že dvojčata se rozchovat nedaj,že to nestihnu....a daj 😀

aemmi
14. kvě 2011

@marton Taky mám trauma, z toho, že budu muset jít na sociálku žádat o mateřskou 😀
Mně se zdá, že ty dávky jsou pro lidi, který mají nervy na to, si je vyřvat 😅

anysek85
14. kvě 2011

Jasný, že jsem se třeba taky ptala na možnosti, jak dosáhnout na porodný a zajímalo mě, kolik budu mít mateřskou - to říkám zcela otevřeně. Nejsme milionáři, jsme mladí, zařizujeme dům a rozhodně bych věděla kam nacpat 10 000 Kč navíc 😀, ale na mém rozhodnutí mít nebo nemít děti, jedna směšná dávka vůbec nic nemění 😉. Já to asi tak moc neberu přes prachy, ale spíš komplexně, jak už jsem psala výše (kariéra, zdraví, soc. izolace, nápor na tělo) - tohle jako fakt řeším jen já a ostatním by k rozhodnutí, zda mít, nebo nemít více dětí fakt stačily vyšší soc. dávky 😅 😝?

Tak to tu asi fakt nemám co dělat 🙂.

zuzka72
14. kvě 2011

@marton 😀 😀 😀 😀

pettulka
14. kvě 2011

ahojte holky tak ja budu mit prvni dite a od noveho roku plati ze na prvni dite mate narok na porodne, no neni to tak byla jsem na pracaku a tam mi vypocitali zivotni minimum meho manzela protoze pracuje krat nejaka cifra a vyslo to nejaqk kolem zhruba 14tisic a pta se me jestli manzel dostava min jak tuto castku rekla jsem ze ne ze ma kolem dvaceti tisic. Tak to nedostanete porodne i kdyz je to vase prvni díte. jsem se rozcilila slusne vynadala a bouchla dverma, me o ty penize ani tak nejde jde mi jen o ten princio a prece ty penize jsou pro mimco ne na nejake nepotrebne veci. Takze nikde neni psane ze porodne musite dostat u prvniho ditete a jeste k tematu muj manzel ma dve deti ted budeme mit treti a da se to zvladnout.

zuzka72
14. kvě 2011

@anysek85 no myslím si, pokud to dobře čtu a dobře pochopila, že jsi vedle, jak ta jedle, já teda rozhodně své děti nemám kvůli sociálním dávkám...penězi neoplýváme, a tyky nevím kolik měsíčně utratíme za co...zkrátka žijeme a snažíme se vyjít s tím co máme...to jen k mé osobě... ono je to hodně o něčem jiném, ale to asi pochopíš, až se ti mimčo narodí 😉
a mateřskou jsem neměla vůbec a hned rodičák a to na dvojčata 3800,- ale já miluji s vé děti a aji kdybych nedostala od státu korunu, tak to na tom je mít, nebo nemít nic nemění...

zuzka72
14. kvě 2011

@pettulka všechno jde zvládnout, kdo chce tak zvládne i nemožný a kdo nechce-ten hledá výmluvy...aspoň tak se to tu u nás v Ol říká... 😀 😀

pettulka
14. kvě 2011

@zuzka72: ja vim ze se da vse zvladnout kdyz se chce hlavne mit pevne nervy a dobrou naladu skveleho muze a rodinu pak jde opravdu vse hladce 😉

zuzka72
14. kvě 2011

@pettulka jj přesně...zázemí je 99% ůspěchu...

marton
14. kvě 2011

@aemmi sranda ale byla,jak si ti žadatelé pěkně,řekla bych až přátelsky povídali s úřednicema.Je vidět,že tam chodí často.A já si tam fakt připadala jak blbka.Podotýkám,že jsme nikdy žádné jiné dávky od státu nebrali a už mě tam zase neuvidí 😀 .
@anysek85 jj,bohužel finance k tomuto tématu patří.Lidi,kteří litují vícečetné rodiny,mají dle mě vždy na mysli finanční stránku.Bez peněz to hold nejde,ale bez dětí už vůbec ne 🙂 .Ale rozumím ti,nemá cenu nadávat na stát.Každý kdo do více dětí jde musí přeci vědět,že pomoc čekat nemůže.
Jinak pěknou sobotu,jedeme na grilovačku 🙂 .

septim
14. kvě 2011

ahojda holky muzu se pridat, ja mam 4 holcicky.
@dagina jak jsi se ptala jestli ma nekdo tri deti po sobe a zvlada to? Mam kamosku a rika ze v poho. Ja mam taky tri mala ditka dvojcata skoro 3 roky a malou skoro 1rok a bez chuvy ktera chodi dvakrat tydne(kdyz jsem prisla i z porodky tak trikrat)bych to nezvladla. Clovek potrebuje zaridit spoustu veci a se tremi mrnkami bych to neporidla. ☹

jaa
14. kvě 2011

@aemmi Nn,důchod bych určitě nekrouhala.Měl by ten minimální být také vyšší.Ale měla by být vyšší i md. 😉 Léky,očkování,vše by mělo být hrazeno z pojištění..
Dotování chudých...tady v tom státě se dotuje jen jedna skupina lidí,která žije zatím v menšině...I,když zrušily dávky ,tak oni mají vše stejně zdarma...Léky,doktory,energie....vše...To mě vadí..Pořád se tu dotují ti,co neodpracovali ani fň...To je špatný systém na který doplácí jiní...Ti,co pracovali...a nyní chtějí důstojně fungovat i s dítkem na md..
Třeba na Slovensku to zavádějí tak,že pokud nemá ani jeden z manželů odpracován určitý počet dní za uplynulé 4 roky,tak se jim md krátí na 50%.Prostš s tímto by u nás měli také něco udělat.Vyjímka by byla jen mladí manželé hned po škole..těm by se počítalo studium...

dagina
14. kvě 2011

Ahojky, jsem zase tu, ale jen na skok 🙂 .
@septim no já také říkám okolí, že vše zvládám v pohodě..., neříkám, že to nezvládám, ale je to fakt záhul. Před ostatníma neskuhrám že jsem KO 🙂 , by z toho měli radost 😀 .
A ty to zvládáš jak?????????? 😉

weri1
14. kvě 2011

je pravda, že tahle diskuse je o něčem jiném...zakladatelka se ptá jestli jsou 3 děti moc...není jednoznačná odpověď, každý má tolik, kolik je schopen uživit 😉 pa