Jsou 3 děti moc? Co si o tom myslíte?

hanickacb
8. kvě 2011

Ahoj,jsem 14dni po porodu 3ditěte....včera me jedna starší dáma vykolejila svoji poznámkou že 3deti je nezodpovědnost rodiču.☹co si o tom myslite?opravdu mě to mrzelo.

septim
16. kvě 2011

@zuzka72 trojcata tak to jsi fakt dobra 😉 ja byla z dvojcatek ze zacatku kdyz mi to doktor rekl spatna a porad jsem jen slysela dvojcata co budes delat, to bude strasny, to se z toho zblaznis. pak kdyz jsem oznamila ze cekame Lucku tak kazdy vy jste ale blazni co budete delat, jsi tak mlada a 4 deti, tak jsem se nastvala poslala je do pr.... a byl klid 😀 😀 😀

septim
16. kvě 2011

@zuzka72 ja mit ted dvojky tak uz vim jaky kocarek 😀

zuzka72
16. kvě 2011

@septim 😀 😀 😀 😀 jo tak já nechtěla použít tak drsný 😀 😀 😀 slova,ale když už, tak ať nám všichni prdel políbí, no ne, my jsme matky a víme co je pro naše děti nejlepší 😉 a u nás to bylo tak, že věk tu prostě je a můj chlap nemohl mít normální cestou děti a to že máme kluky je skoro zázrak, jak já se modlila ať zůstanou dva a i pře veškery překážky a hrozící potrat po amnio naštěstí vydrželi...

septim
16. kvě 2011

@zuzka72 jsem se ted musela zasmat, muj chlap tez nemohl mit deti prirozenou cestou tak mame dvojky, a pak najednou Lucka. Tak nejen ze vsichni jak to budeme zvladat 😉 ale jestli je opravdu manzela 😀 😀 to uz nebudu psat co jsem rikala 😉

septim
16. kvě 2011

@zuzka72 dvojcata mame tez po umelim, a Lucinku jsme pocali presne rok po narozeni holek prirozene. 😀 a pak ze je manzel neplodny 😀

zuzka72
16. kvě 2011

@septim jj i to se stává, nám řekli, že u nás je to ale hodně nepravděpodobný, ale znám dost případů 😉 a teď bereš nějakou antikoncepci, já si nechala pro sichr dát Danu

septim
16. kvě 2011

@zuzka72 jednou za tri mesice si picham injekci 😉 ted uz zadne mimco v nejblizsi dobe neplanuji 😀 mozna za deset let toho chlapecka 😀

zuzka72
16. kvě 2011

@septim 😀 😀 😀 a v jakém kočárku jsi je vozila pokud jsi jela se všemi? jsem to asi přehlídla...
no my právě taky do roka a do dne čekali ☹ ale nebylo to v pořádku 😢 ale i tak to byl další zázrak a doktoři nechápali

jana804
16. kvě 2011

Ahoj, čekáme teď třetí dítě (neplánovali jsme, ale co už 🙂 ) . Že bychom měli veliký dům - to nemáme, moc peněz taky sice ne, ale bídou netrpíme. Prostě doufáme, že to zvládnem. V našem okolí teď žije hodně rodin se třemi i více dětmi, takže nemám strach, že budu za exota, spíš se "těším", co uslyšíme od tchánů - ono většinou mají nejvíc keců ti, co se jich to nejmíň týká... (ale co, děti mi neživí, nešatí, nevychovávají, tak ať si trhnou). Všechny moc zdravím.

dagina
16. kvě 2011

Ahojky,

@zuzka72 no já si dát kafe s kamarádkami a dětmi, tak buď opařím sebe nebo to schytají děti, teda když je v kavárně dětský koutek, tak se to ještě dá, to chodíme občas, ale stejně mě oči pořád kmitají .... .

@septim kosmetiku, pedikůru.... to miluji, bych mohla pořád, teď jsem teda ráda, že zajdu ke kadeřnici, a to ještě s celou armádou 😀.

zuzka72
16. kvě 2011

@dagina no to je jasný oči musí mít člověk na šťopkách, hold kafe si dáváme tam kde můžeme děti vypustit, takže koutky, nebo u někoho doma, nebo v parku, naštěstí Olomouc už je na tom s těmato zařízeními pro děti a matky dobře..

zuzka72
16. kvě 2011

@jana804 zvládneš to, mám kamarádku a ta má rozestup mezi dětmi podobně, jako ty mrkni je to .... majatob ....

majatob
16. kvě 2011

@zuzka72 haha, ty me tu takhle verejne totok? 😀

majatob
16. kvě 2011

@jana804 holcicky maji nadherny jmena 😵 😵 😵

zuzka72
16. kvě 2011

@majatob ty to sleduješ? ty jsi všude...no Magdi já myslím, že ty jsi dost dobrej příklad a zvládáš levou zadní a já tě obdivuji, to víš 😉

majatob
16. kvě 2011

@zuzka72 jasne, ze sleduju 😀 dnes mam doma ctyri deti, tak nemam do ceho pichnout, protoze se zabavi spolu a starou matku nepotrebuji 😀 😀 😀

dagina
16. kvě 2011

@zuzka72 si myslím, že věk hraje také roli, Majatob je mladá kočka 🙂 .. . si prostě hledám výmluvy 😀 😀 . Ty ale dle toho co píšeš také vše zvládáš dobře, byť ty dva jsou už hodně samostatný...idkyž se zase říká - velké děti, velké starosti 😅 , nevím co je na tom pravdy 🙂

zuzka72
16. kvě 2011

@dagina jj velké děti velké starosti, ale ne jsou hodní, ale strašně sní 😀 takže jen vařím a furt 😀 a Majatob právě tím, že je tak mladinká, tak ji obdivuji, znám spoustu tak mladých holek co nezvládnou ani sebe, natož třeba 1dítě...proto má můj obdiv..jinak já v jejich letech už děti taky měla a větší už, ale byla jiná doba, to tak bylo, dnes je to spíš rarita a Maja je ukázkovej příklad 😀 😀 😀

dagina
16. kvě 2011

@zuzka72 s Majatob jsem to myslela spíš tak, že když je mladá, není tak unavená třeba..., já např. děti v tomhle věku nechtěla, tak nevím jak bych se o ně uměla postarat, oni je asi chtěli (nebyla to náhoda), tak to je asi jiná a pak to její krásné mládí 😵 ...no radost 🙂. Když bych si mohla dnes zvolit, určitě bych první dítě chtěla min. o 5 let dřív.
A nebo je možné, že jsem ve 33 letech jak 60tnice. Mě prostě vadí ta únava, bolesti zad, křečové žíly..... 😔

majatob
16. kvě 2011

@zuzka72 ale no tak, se budu jeste cervenat 😀 kdybys videla jaka je u nas obcas italie, tak zmenis nazor 😀 😀 😀

majatob
16. kvě 2011

@dagina jj, vsichni byli planovani 🙂 ale na 60 se obcas taky citim, si nemysli (a nekdy klidne aj na 80) 😀 😀 😀

zuzka72
16. kvě 2011

@dagina no spíš to bude tím, že máš dítě pozdě, zkrátka si myslím, že když do toho člověk naskočí hned za mlada, tak že už je tak nějak v jízdě, kdežto když po letech :"śvobody a nicnedělání " přistoupí je to docela problém 😀
@majatob 😉

jesterka09
16. kvě 2011

Holky je zajímavé vás číst 😉
@majatob tebe jsi pamatuji, jak jsme chodily do stejné dizkuze a byla jsi na začátku těhu a teď už máš odrozeno, tela letí to děsně!!

jesterka09
16. kvě 2011

Holky co máte děcka hned po sobě, tak klobouk dolu.. úplně se rosím u @majatob fotek 😀 asi bych s nima ven nevyšla 😀 kvůli tomu, že vím, že bych to nezvládla a to se veřejně přiznávám ač bych ráda velklou rodinu 😅 Fakt musím říct, že teď jsem si uvědomila, že vlastně doma nemám do čeho dloubnout 😀

majatob
16. kvě 2011

@jesterka09 taky si te pamatuju, ikdyz uz jaksi nevim ze ktere diskuze 😀
ale jo, zvladla, nic jinyho by ti nezbylo 😉

jesterka09
16. kvě 2011

@majatob chodily jsme spolu do dizkuze mimi 2011 😉 já budu ráda, když otěhu 2012 😅 ale prý se říká, že s nástupem 3 děcka už to není takový rozdíl jako s nástupem druhého, je to tak?

majatob
16. kvě 2011

@jesterka09 jj, to je pravda, ikdyz me neprisel tak strasnej rozdil ani jedno a dve, ale mala byla extremne hodny mimino 😅 nejhorsi byl prechod z zadnyho na jedno 😀 😀 😀

dagina
16. kvě 2011

holky, no říká se, jedno dítě žádné dítě 😀 , ale to člověk pozná až když jich má víc 😵 . Když jsem měla jen Luci, tak jsem nestíhala nic krom jí, teď sice také nic moc nestíhám krom děti, ale jsem víc v klidu, člověk neřeší každý zabrečení..., ale docela mě doma vadí ten nepořádek, a to jsem si už dost zvykla na ten cirkus...... 😅.

lena27
16. kvě 2011

@majatob obdivuji jak máš děti rychle za sebou, to bych nezvládla. taky ještě chceme jedno, myslím, že to nebude tak hrozný. lepší než závislý jedináček

majatob
16. kvě 2011

@dagina uklid ted taky flakam, jsou tu vsude vecne roztahany hracky 😠 musim zase zavist detem rezim, ono nam to prospiva vsem 😀
ale ted v kvetnu jsem si dala predsevzeti, ze koncim s vizazi uhonene, utahane a nervozni matky a zacala jsem se ucit byt trochu sobec a musim rict, ze je to bajecnej pocit se o sebe hezky starat, sem tam si vyrazit sama treba zabehat, o vikendu dat deti chlapovi a nalozit se do vany 😵 😵 😵 nevim proc jsem na to neprisla uz driv 😅 😀