Jsou 3 děti moc? Co si o tom myslíte?

hanickacb
8. kvě 2011

Ahoj,jsem 14dni po porodu 3ditěte....včera me jedna starší dáma vykolejila svoji poznámkou že 3deti je nezodpovědnost rodiču.☹co si o tom myslite?opravdu mě to mrzelo.

janakar
8. kvě 2011

@dagina Já myslím, že malý věkový rozdíl je jen a jen výhoda. Já mám starší dceru jen o 17 měsíců od dvojčátek a nemůžu si to vynachválit. Sice začátek trošku chaos, ale ted už začínáme sklízet ovoce, začínají si společně hrát a je doma víc klidu😀

Jinak já tři děti vždycky chtěla, ikdyž jsem si myslela, že spíš postupně než dvojčata, ale když se zadařilo, jsem ráda. Ještě mám v hlavě myšlenky na čtvrté dítě, ale to spíš benjamínka na stará kolena🙂

Ad bydlení: máme RD, v malém bytě se to moc představit neumím, ale věřím, že když se chce, všechno jde😉

hanickacb
autor
8. kvě 2011

@janakar ja bych rd nechtela🙂jsem panelakove dite

dzein
8. kvě 2011

@marinka já bydlím v 2+1 a mám dvě děti a chceme třetí 😀. Záleží, jak je byt velký a jaké úpravy se dají udělat 🙂. Můj byt se dá metrově srovnat určitě s 3+1 možná s 4+1 🙂 Má vysoké stropy a je velký, pár úprav a je z toho opravdu účelný a pěkný byt 🙂 Takže se vlezeme 100%.

wlladka
8. kvě 2011

@marinka my jsme v klasickém panelákovém třípokojáku a jde to v pohodě. Starší dva kluci mají svůj pokoj a maličký je s námi v ložnici. Nemáme problém. Až bude prcek větší, tak je zase pravděpodobné, že ten nejstarší bude někde na škole a v internátě. Takže si myslím, že to půjde. Já taky vyrostla se dvěma bratry v paneláku 3+1 😉

janakar
8. kvě 2011

@hanickacb Však jasně, právě říkám, že když se chce, všechno jde. Každý je zvyklý na něco jinýho 😉

sussanah
8. kvě 2011

Taky me reci jinych lidi k poctu ceti prijdou uplne prastene. Ale chapu, jak tu nekdo psal, ze to fakt zamrzi. U nas resila moje mamk ai to, ze cekame druheho kluka a ze teda "no co se da delat" 🙄Moc bychom chteli i 3. pokud to budeme tak nejak zvladat a to uz je pro me rodice naprosta utopie, doslova se mi vysmivaji, ze nemam predstavu, co to je mit 3 deti (jakoby oni to vedeli, kdyz meli "jen" 2..)
Pocet deti je opravdu kazdeho vec, pokud je schopen jim zajistit zakladni potreby tak, aby byli vsichni spokojeni. Protoze plodit deti jen tak na blind nezodpovedne opravdu je a to v kazde dobe 😉

nevestinka2010
8. kvě 2011

@hanickacb > 2 jsou nuda, 3 is magic!
deti jsou dary! poklady!
na priste si priprav nejakou vtipnou odpoved pro takove de*ilni poznamky

luciebx
8. kvě 2011

ja sem taky ze tri deti.. ja narozena v prosinci 81 a moji bratri - dvojcata v breznu 83.. takze sme si spolu dost vyhrali.. a byla sranda.. ja chci dve deti urcite.. tak 2-3 rozdil od sebe a kdyby se jednou pak zadarilo treti vubec by mi to nevadilo

hanickacb
autor
8. kvě 2011

@nevestinka2010 to jo ale vždy me takovy lidi překvapi a manžu taky;->

hanickacb
autor
8. kvě 2011

@luciebx děti jsou skvělý i když mě občas zlobi tak bych je nevyměnila🙂a nejmenši je benjaminek a uživam si ho.

luciebx
8. kvě 2011

taky mame benjaminka.. v patek sme meli 10mesicu

dagina
8. kvě 2011

@janakar jj, i po tomhle náročném začátku věřím, že třeba už příští rok bude líp 😉 . Momentálně jsem jak chodící zombie 😅 .

@hanickacb a jak máš vůbec děti věkově po sobě??? Dle reakcí okolí budou asi věkově blízko. JInak takové protivné lidi vždycky překvapí pozitivní odpověď, to víš, nejraději by chtěli slyšet - mám se hrozně, jsem unavená že sotva lezu, byla to blbost mít x dětí...., takže když řeknu, že se máme dobře, děti jsou zlatíčka a jak moc to je s nima hezký..., tak už se víc neptají a příště neprudí. 😝

Jinak bych baráček docela brala, jsem sice také paneláková, ale s dětmi vyběhnout na čistý trávník (ne pokakaný od psů 😠 😠 ), jen tak si chvíli s nima sednout do trávy, mít své čisté pískoviště.....to je to co mi chybí 😔 . Ale jinak na práci kolem baráku moc nejsem 😅 .

hanickacb
autor
8. kvě 2011

@dagina tak to mě by prace kolem rd nevadila ale nevim jak bych to časove zvladla🙂lákal by me snad jen bazén a záhonky🙂🙂tak třeba na stara kolena.

janakar
9. kvě 2011

@dagina co příští rok, myslím že za dva tři měsíce už uvidíš , že je to super😉

meleri
9. kvě 2011

jeje jak to čtu tak fakt nechápu proč do vás lidi rýpou že máte tři děti! 😠 já to vidím naopak. podle mě by každá taková matka měla dostat medaili za toto všecko. já mám dvě děti a jsem totálně ko. pro mě jsou všechny matky třech čtyřech a více dětí světice.
já chtěla tři děti ale jak píšu mám dvě a fakt stačí asi mám strach že při třetím bych to nezvládla...

weri1
9. kvě 2011

tak já bych se rozhodit nenechala ani by mě to nemrzelo. co je komu do toho, kdo kolik má dětí???? ať se lidi starají o svý a bude klid. Vůbec nic si z toho nedělej 😉

lencza
9. kvě 2011

já tohle nesnáším.....co je komu do toho, kolik má člověk dětí 😠 😠 kdybysme měli čekat na to, až budeme mít dost peněz, času, správný bydlení a tak, tak nebudou děti žádný.......já mám tedy děti dvě, měli jsme je taky docela brzy po sobě a i když je to někdy záhul, protože manžel není přes pracovní týden doma, tak bych je nedala ani za nic, a oba jsme se shodli s manželem, že je škoda, že si nemůžeme pořídit třeba ještě jedno, jenže u nás je to bohužel záležitost toho, co jsem psala výše
a já sama jsem ze tří dětí a nemyslím, že by se někdy našich někdo ptal, jestli není divný, že maj tři děti

aemmi
10. kvě 2011

Tři děti jsou akorát, já jsem ze 3 a chceme taky 3...a souhlasím, co je komu do toho, ty 3 fakt nejsou žádný extrém a sousedka nám je živit nebude, že 😉

kammka
10. kvě 2011

nechápu, co je komu do toho.. místo aby baba byla ráda, že tu bude dostatek pracujících tvořících HDP, tak prudí. uzemnila bych ji poznámkou, že si hodlám pořídit ještě dvě a až budu stará jako vy, milá paní, nebudu sama, budou mně živit a obskakovat.. 😀
jinak co se týče života v bytě versus v baráku: my se nahoníme jak psi.... máme starou chalupu, sice po renovaci, ovšem stále nedokončeno...vzali jsme si na to hypotéku, pomohli i rodiče... určitě by to bylo snažší, kdybychom ten barák nemuseli kupovat, tak jako většina našich sousedů na vsi, prostě dědili.. a z výdělku nesplácí hypošku, ale sypou to do baráku a pokud nejsou bez práce, mají paláce.. my ledva přežijem a pomalu pokračujem.. co taky jinýho z platu zdravotní sestry a učitele.. já chtěla vždycky tři děti, ale máme zatím jedno, je mi 35, mám za sebou dva potraty a tak nevím, jestli se vůbec někdy zadaří druhé. mrzí mně to, ale nakonec by to asi byla ekonomická sebevražda mít tři..
do bytu bych ale ani po této zkušenosti nešla..

kacci
11. kvě 2011

ahoj, každýho naprosto soukromá věc, babu bych poslala někam...
Já jsem počet dětí moc neplánovala, otěhotnění se nedařilo, nakonec se nám po IVF narodila dvojčátka no a v jejich roce jsem zjistila, že jsem znovu těhule🙂. Sice jsem si říkávala, že jednou si možná ještě pro jedno miminko do CARu zajdem, abych si ho pořádně užila, ale takhle brzy jsem to rozhodně nemyslela🙂. No a teď mám doma k 22-ti měsíčním dvojčátkům ještě 3-týdenního prcka a jsem zasloužila matka tří dětí a nevidím v tom nic nenormálního. Mám štěstí, že nemusím řešit ani bydlení ani finance, pouze spravedlivě dělit čas.

marton
11. kvě 2011

Ahojky,ty lidi jsou fakt neskuteční 😲 .Sama mám taky takové zkušenosti na naše dvojčátka.Většina reakcí je milá,ale už jsem taky za zády zaslechla,že to je teda nadělení dvojčata.S manželem na to říkáme,že co dvojčátka,ale že doma máme ještě dva a samé kluky 😀 .Kdyby se fakt každý staral o sebe.....

hanickacb
autor
12. kvě 2011

@marton Máš pravdu ale lidi jsou hnusní a snad i závistivý☹dost lidi nam říká-jak to zvládáte?to vás lituju atd.ale co máme zvládat?starší 2 jsou do pul 5 ve školkách tak mám vlastne doma 1mimčo🙂a že mě litují?proč?já jsem štastná,sice občas dost unavená ale štastná.

n20
12. kvě 2011

Ahojky, nic si z toho nedělej, mě taky hned vše mrzí,ale opravdu za to ti to nestojí, my bysme chtěli taky 3 děti a všichni nám říkají, jestli jsme normální v dnešní době a já jim říkám, že je to jen naše věc a taky je 😀

aemmi
12. kvě 2011

Holky, mě napadá jedna praktická věc, jaké máte auto, když máte 3 děti?

kammka
12. kvě 2011

@aemmi v nejhorším by to šlo takto: nejmadší ve vajíčku vepředu vedle řidiče, další vzadu a mezi nima jeden z rodičů... 😀 taky jsem nad tím často přemýšlela..ale my už teď máme stejně dvě, jinak bych se nedostala do práce.. 😖

aemmi
12. kvě 2011

@kammka to mě taky napadlo, takhle...ale co až z vajíčka vyroste? 😕 velký auto víc než pro 5 lidí kupovat nechceme...jestli se postěhujeme na ves, tak asi taky budou třeba dvě, ale přece jen, pořád bych nás ráda na společný cesty nacpala všechny nacpala do 1 😅

kammka
12. kvě 2011

@aemmi jsou auta, která jsou širší a tři sedačky se do nich vejdou... nebo nemít tři moc brzo po sobě a nejstarší už jen na podsedáku, ale to není moc bezpečné..

aemmi
12. kvě 2011

@kammka já koukala, že v podsedáku může být od 4 let, tak to by bylo řešení...mě právě zajímalo, jaký auta konkrétně, mají rodiny se 3 dětma 🙂

kammka
12. kvě 2011

@aemmi 😀 😀 kamarádi maj 4 a mají dodávku...

anysek85
12. kvě 2011

Dobrý auto pro rodiny se třemi a více dětmi je Opel Zafira 🙂.

Přidávám obrázek http://www.google.cz/imgres?imgurl=http://www.o...

Líbí se mi, že je celkem dostupný, relativně bezpečný a hlavně tak na půl cesty mezi dodávkou a normálním autem. Dá se tam narvat max až 7 lidí, ale hlavně je ideální pro 5 lidí + psa a spoustu nákupů a zavazadel 😀.

Já ho chtěla, dokud jsem ještě plánovala 3 děti, ale už jsem od toho upustila - pro nás to moc je, ale kdo ví, třeba mě to ještě chytne a nakonec ty tři budou 😉.