Jsou 3 děti moc? Co si o tom myslíte?

hanickacb
8. kvě 2011

Ahoj,jsem 14dni po porodu 3ditěte....včera me jedna starší dáma vykolejila svoji poznámkou že 3deti je nezodpovědnost rodiču.☹co si o tom myslite?opravdu mě to mrzelo.

marinka
8. kvě 2011

Holky, a je tu někdo, kdo má tři děti v třípokojovém bytě? Já bych moc chtěla třetí, ale manža si myslí, že bychom museli mít větší byt,, 😒

marinka
8. kvě 2011

@wlladka Moc krásně jsi to napsala, souhlasím se vším! 😵

dagina
8. kvě 2011

@marinka my máme naštěstí 4+1 😀 ...., ale věřím, že 3+1 by byla ta nejmenší překážka pro 3 děti 😵 .

@peroli když jsou děti relativně brzy za sebou, tak jiné priority než děti prostě neexistují 🙂.

marinka
8. kvě 2011

@dagina Tak to máte bezva, to bych šla i do čtyř dětí 😀 🙂

dagina
8. kvě 2011

@marinka TAk to hlavně nebudu říkat manželovi, on by chtěl určitě ještě větší byt 😀.
Jen bych nerada po stopách mamky..., bylo nás 6, a to musel být pro ni mazec.., asi i na psychice se to u ní dost odrazilo 😖

romana29
8. kvě 2011

@marinka teda můj šílí, když máme 3+1 a dvě děti 😀 že se tu nevlezeme 🙂
Jinak mě se tři nezdají moc, ale já už bych nechtěla další dítě.
Pokud se někdo cítí a zvládá (jak psychicky, tak finančně), ať si má třeba 10 dětí.
Jen mě mrzí, když tu u nás vidím rodiče, co si s prominutím naflákají sedm dětí jen aby nemuseli pracovat - paní zhuntovaná těhotenstvíma (a kouřením 😠 ), pán alkoholik na sociální podpoře a děcka co...za pár let jim je stejně vezmou, protože mají tuším 2+1 🤐

A kámoška má 3+1 a mají pět dětí 😀 , ale nikdy jsem u nich nebyla, prý mají nějak na chodbě (bydlí v rodinném domku) postele pro děcka - takový kutloch.

eloana
8. kvě 2011

holku ve vedlesi vesnici jsou lidi co maji 16 deti!!!!!!!!!!!!! a to uz o nich nemame dlouho zpravy -mozna se jeste rozmnozili🙂
takze tri deti to je malo🙂))

svatule
8. kvě 2011

je každého věc, kolik dětí má, pokud je schopný se o ně adekvátně postarat, já bych chtěla ještě min jedno dítě, uvidíme, jak se povede, přece jen, roky rychle přibývají... kolem mě poslední dobou je docela standard mít 3 děti, takže si myslím, že to je v klidu. Někdo prostě chce a může, tak proč ne.

marinka
8. kvě 2011

@dagina Tak ono taky hodně záleží na povaze, já jsem třeba taková mamina, je mi s holkama doma moc dobře..I když vidím tu praktickou stránku, že s dvěma dětma to je a bude jednodušší (studia apod.) Ale ty touhy po třetím prckovi tam jsou..

hanickacb
autor
8. kvě 2011

My mame 3pokojovy byt a pohoda🙂

babulinkab
8. kvě 2011

můj manžel je ze 4 dětí, bohužel jeho rodiče na tom nebyli moc finančně dobře, tudíž jeho vzpomínky na dětství nic moc, svátky a narozeniny se neslavily /možná tak potřesením ruky), na vánoce dostali tak fusakle, dovolené nic, výběr školy - dříve to bylo tak, že některé podniky nabírali učně, když se zavázali že pak budou několik let pro ně pracovat, tak měli zadarmo ubytování a stravu, věčně utahaná matka atd.
neříkám, že je můj manžel špatně vychovaný nebo tak právě naopak, všeho si váží, je pracovitý, umí spoustu věcí, ale i přesto tvrdím, že pořídít si děti ano, ale doopravdy to musí člověk hodně zvážit

hanickacb
autor
8. kvě 2011

@babulinkab já jsem s 6děti-mely jsme se dobře ale naši sa hádaly a to byl děs. Radši mit spokojene manželstvi a děti i za cenu že nebudou mit luxus🙂myslim ze zazemi je nejduležitejši.

peroli
8. kvě 2011

@dagina taky máme 4+1.. 😉 dcera byla ve velkým pokoji (kdo dřív přijde ten dřív mele 😀 ) a Filípek v tom menším, ale před narozením Lukáška jsme to prohodili a kloučci mají teďka ten větší takže pohoda 😎 Lindě ani ta výměna vůbec nevadila 🙂 to čtvrtý dítko bych fakt třeba za 5 let brala ale pak už by jsme asi měli menší problém kam dát tu čtvrtou postel.. 😅
jinak s těma proritama jsem to myslela tak, že mám třeba kamarádku která má jedno dítě a další už nechce nebo manželův kamarád před asi rokem dvěma dostavil fakt velkej barák ale k dětem se prostě nějak nemají... si pak i říkám, na co jim takovej barák bude... 😝 😒 bylo to myšleno ve smyslu, že někdo se bez dětí v životě obejde, někomu fakt stačí jen jedno ale jinej se v dětech zase vidí - což je náš případ 😵 😵 😵

vojtisek2007
8. kvě 2011

@dagina taky hlídání nemám, tchýně bydlí v Praze a pořád se na "babičkování" necítí - nejezdí k nám, děti viděla tak 4x, když ještě bydlela tady kousek u nás a chtěli jsem pohlídat toho nejstaršího, museli jsme ho dovést v 19.45 vykoupanýho v pyžamu navečernýho, dala ho jen do postele a ráno když vstal tak zavolala, že je vzhůru ať si pro něj jedeme....takže asi tak, a to bylo tak 6x víc ne...dneska už k ní ani nechce - toho by ona zase s radostí ted hlídala, páč s ním není žádná "práce".....holiče řeším večer - mám holičku kamarádku, takže není problém jednou za dva měsíce aby manža byl doma večer na sedmou a já jedu k holiči, společně když jdeme tak na večeři - všichni i s dětma, kino nebo divadlo se nekonalo ani když jsme byli ještě sami - manža na to není, takže když chci na něco jít, jdeme se ségrou....já už jsem si na to tak zvykla - celkem vymýšlíme relax tak, aby se vyhovělo nejmenším, aby i ten starší tam našel zábavu - když teda stojí o to, jet s námi...🙂 a ikdyž mám třeba hlídaní - nejlepší kamarádku, tak ho stejně nevyužívám, nějak jsem bez nich prázdná....teď už oba chodí na dopoledne do školky, já občas ( 2x-3x v týdnu) do práce, tak je toho volnýho času nějak víc 🙂 A chtěla bych ještě čtvrtý 🙂 tak za tři,čtyři roky, uvidíme, třeba už to zase nepůjde.....

vojtisek2007
8. kvě 2011

@marinka mymáme 3+1 (zatím teda - stavíme barák) ale rozlohou může konkurovat kdejakýmu většímu 4+1, takže nejstarší syn má svůj pokoj, dva mladší jsou spolu a my si "uloupli" kus obýváku a máme ložnici tam - 3,5x3m - na obývák ještě pořád zbylo 3,5 x 6 m...takže pohoda

marinka
8. kvě 2011

@hanickacb A jak jsou prosím tě tvoje děti od sebe věkově? Mně přijde, že se to ještě dá, když jsou všichni u sebe, ale když je třeba třetí dál od těch prvních dvou, tak už si to neumím moc představit, jak to prakticky udělat 😒 To už bychom museli fakt do většího..

snajecka
8. kvě 2011

Vyprdni se na ní, na sousedku i na tchyňu ... pokud si to finančně můžete dovolit, tak se tím vůbec netrap. Taky jsi mohla mít každé dítko s někým jiným a bez peněz žít u rodičů .... i tací jsou .... já myslím, že jste to v rámci možností vzali zodpovědně a hlavně jste na to dva 😉 Takže držím palečky a ať vám dětičky pěkně rostou a dělají jen samou radost ... i ten nejmenší třeba ne poslední ( 😝) chlapeček 🙂

marinka
8. kvě 2011

@vojtisek2007 To je taky možnost, my jsme se ségrou bydleli s našima ve 2+1 a oni měli v obýváku letiště, kde spali.. Ale taky uvažujeme v budoucnu nad baráčkem, máme pozemek, tak se uvidí 😉

hanickacb
autor
8. kvě 2011

@marinka mame 6leteho,4letou a 14denni mimčo.🙂

marinka
8. kvě 2011

@hanickacb Tak to máte bobíška asi u sebe v ložnici, ale plánujete, že pak budou všichni spolu v pokojíčku? Nebo budou dva pokojíky a obývák s ložnicí dohromady?

kristi
8. kvě 2011

@marinka ja si myslim,ze se to da, ale je otazka jak.....ono ty deti maji spousty veci - jde o to, zda mate sklep. Dobry by bylo, kdyby byla treti zase holka. Nicmene, osobne bych si klidne vetsi byt poridila, pokud je to ve vasich moznostech, at maji deti i nejake to soukromi 😉

hanickacb
autor
8. kvě 2011

@snajecka tak me to mrzi kvuli detem že nemaj babičku☹4už nechcem ,mam po tomto porodu cisařem dost problemi.

hanickacb
autor
8. kvě 2011

@marinka jo mame ho u sebe🙂děti maji velky pokoj tak by šel přepažit.vetši zatim nechceme

marinka
8. kvě 2011

@kristi Já bych právě to třetí chtěla až za trochu delší dobu, a to už by asi v bytě nešlo..Spíš myslím, že je u nás nejreálnější postavit ten baráček, až půjdu po rodičáku do práce a pak si do něj pořídit toho třetího prcka, to by se už i MM dal určitě zlomit, jemu se do toho třetího mimča nechce fakt hlavně kvůli tomu bytu, což teda chápu, protože on vyrůstal v baráku..Třeba to vyjde, byla bych moc ráda 🙂

kristi
8. kvě 2011

@marinka jj, taky bych tedka dala druhy a to treti tak ve 40 😉

petrusew
8. kvě 2011

Ahoj Hani, nemyslím si, že tři děti je moc. Taky bych chtěla tři a je mi jedno, co si o tom okolí bude myslet, ale myslím, že dvě mi budou stačit 🙂 Každopádně, věřím, že ti bylo hrozně. Osobně bych starší dámu poslala někam. Co je jí do toho, kolik máte dětí? Když už jsme u toho, asi nikdo starší dámu neučit taktu, by mě zajímalo, z kolika dětí byla ona...nebo kolik jich měla ona, jestli vůbec nějaké měla. Nic si z toho nedělej.

marinka
8. kvě 2011

@kristi Já už radši neplánuju 😀 Ale tak ráda bych to stihla do pětatřiceti 😉

kristi
8. kvě 2011

@marinka no jo, kdyz ty jsi mladice 😉

marinka
8. kvě 2011

@kristi No jsme o dva roky, to není zase tolik 😀

hanickacb
autor
8. kvě 2011

@petrusew to je asi tim že oni dřiv mely byty od města podniku,měly vetši soc.jistoty atd.to je dnes jine.proto to lidi odsuzuji,aspon tak to chapu ja. Ale to pani neomlouva a pekne me to mrzelo