Kolik vám je při porodu 3. dítěte?

gaudi
30. pro 2014

ahoj maminky,
mam dve uzasne holcicky, ale posledni dobou mi hodne lita hlavou myslenka na cislo 3. Jen si rikam, jestli na to uz nejsem stara, je mi 32, brzo bude 33, male je teprve 1 rok, chtela bych jeste pockat, ale kdyz cekat jak dlouho?
V kolika letech se narodily vam vase deti? jak zvladate nespava miminka? kdyz uz jsou vetsi, jak zvladate pubertaky? neumim si predstavit mit doma 15leteho divocha kdyz budu mit 50... delam si zbytecny obavy?

blecha94
30. pro 2014

Ahoj. Já mám zkušenost pouze jako dcera, mojí mamce bylo 34, když si mě adoptovala jako dvoutýdenní mimčo. Ségru měla ve 40, a obě nás vychovala s přehledem, a to byla ségra miminko "na zabití" 😀. Dneska jí je 55, ségře patnáct, a myslím, že jí dobře zvládá a i si skvěle rozumí. 🙂 Ve 33 má leckterá žena první dítko, takže jestli chceš a jde to, proč by ne? 🙂

benjik
30. pro 2014

Já ti moc nepomůžu;třetì jsem měla v 26..Ale za mě rozhodně u tebe není pozdě ba naopak.

kazy
30. pro 2014

Ahoj, já mám čerstvě měsíc třetí, starším je skoro tři a skoro pět. Všechny děti mám plánované. Bude mi 31.Když jsme pracovali na třetím, měla jsem pocit že je to akorát. Ted když se narodila, někdy si říkám, že jsem si ten rozestup měla udělat trochu větší. Kvůli těm starším i kvůli malé. Ale kdyby mi to někdo říkal v době, kdy jsem po třetím zatoužila, neposlouchala bych, to jsem měla pocit, že je to akorát. Chtěla jsem děti "jako schůdečky" pěkně po sobě, ale to téměř tříleté je pořád takový mazlivý maman...toho nejstaršího vzali v září do školky, potřeboval by být nějaký čas jen s mámou, nedostatek našeho času pro něj se mu ted projevuje ve "zlobení", ale nic velkého spolu podniknout nemůžem, když plně kojím (jakože spolu nemůžem na půl dne jen tak vypadnout)...no prostě je to trochu mazec a každé dítě je trochu šizeno...snad se to brzo srovná a snad mu stačí i ty chvilky, kdy si jen my dva zahrajem pexeso🙂

katerinap1978
30. pro 2014

Téma jako stvořené pro mě. První dcerku jsem měla v 27 letech, druhou v 29 letech a řekla jsem si tehdy, že už to stačí a další děti nééé.
Nevím, co se se mnou stalo, kde se to právě u mě vzalo, ale v cca 34 letech jsem opět začala s nablblým výrazem nakukovat do kočárků a opatrně jsem začala naznačovat manželovi, že co kdyby..... kdyby bylo třetí, možná by nám příroda dopřála syna.... nechtěl o tom ani slyšet. Dvě holčičky už máme, třetí by byl velký záhul a narušení současných zvyklostí v rodině, peníze, prostor, náš věk atd.....
Nakonec jsem ho ukecala, náš syn se narodí v březnu 2015 - to bude holčičkám 7 a 9 let, mě 36 a vůůůbec se nebojím, že bychom to nezvládli. Padesátka v dnešní době není žádný důchodový věk, jsme aktivní sportovci, jsme slušně zajištění a ani třetí dětský pokoj není problém (holt ložnice bude z pracovny, stejně jí moc nepoužíváme). Holčičky se na bráchu moc těší a taťka? Ten září jak vánoční stromeček a ze syna je už předem poprděný 🙂.

berenika39
30. pro 2014

akorát🙂. klid. mám druhé v 39, a nemyslím, že by to bylo nějak jiné, špatné, horší nebo děsné. naopak🙂))). když se malý narodil, bylo velkému 19 a jsou to fakt nejlepší bráškové. milujou se navzájem.

maraida
30. pro 2014

Já měla 3.dítě v necelých 39 letech a v pohodě.Kdyby to šlo,jdu ještě do dalšího,ale bohužel...

mooncaa
30. pro 2014

@gaudi 40 mi bylo, když měla nejmladší 5 měsíců. Nemám pocit, že by mi bylo 40, cítím se o 10 let mladší. Mám spíš pocit, že dítě v pozdějším věku spíš omladí.

emisekkk
30. pro 2014

1.dite v 26 letech,druhe v 29 letech a treti v skoro v 39 letech. Nikdo se na me nedival jak na starobu a pako a to posledni tehu jsem zvladla nejlip.

jahodarka
30. pro 2014

1. dite 28, 2. dite 32, 3. dite 33, dala jsem si limit do 35 let. 🙂 Posledni dve jsou od sebe 17 mesicu..

kimby
30. pro 2014

já mám tedy děti dvě, první ve 30 a druhé ve 34 letech, nelituji, užívám, věk prostě neřeším, život to tak chtěl 😵

hest
30. pro 2014

já mám 1. v 25 a 2. ve 27, a taky si říkám, že třeba ještě to třetí..ale muž nechce..tak jsem si řekla, že teď se budu dva rok yvěnovat práci a sobě (a samo těmhle dvoum) a uvidíme-)

nonnni
31. pro 2014

30, 33 a 39...tri dcery. Byt mladsi, tak jdu do dalsiho ditete. To je jedine cecho obcas lituji, ze jsem mela prvni ve triceti. Na druhou stranu bych nemela manzela, zazemi a moznosti tech deti vice mit, takze jsem spokojena 🙂

esmeralda2
31. pro 2014

@gaudi děláš si zbytečné obavy, dítě v pozdějším věku tě opravdu omladí (pokud jsi zdravá) (druhé dítě po 40)

dezyre
31. pro 2014

já taky asi moc nepomůžu - první dítě ve 24, druhé dítě ve 27 a třetí dítě (když bůh dá) se narodí, když budu mít 29.

nov777
31. pro 2014

Ahoj, prvni ve 30, druhe a treti v 31. Prvni mi daval zahulit a stara jsem si pripadala. Dvojcata uplna pohoda, vsechno bylo takove prirozene. Nebala bych se toho.

evcann
31. pro 2014

@gaudi já mam druhe v 35 a myslím, ze uplne v pohode, ja zase ty moc mlade maminky neuznavam, ale je to kazdeho vec, takze bud uplne v klidu 🙂

pavlapl
31. pro 2014

Já jsem měla první ve 22, druhé ve 26 a třetí ve 30. Nejmladší je strašně hodná a spí celou noc. Nejstarší se dokáže postarat o oba své sourozence. Myslím si že nezáleží na věku. Pokud se na to cítíš a jsi přesvědčena že ti do úplnosti ještě jeden človíček chybí tak jdi do toho.

mandala
31. pro 2014

Třetí dítě se mi narodilo v 33 letech, chtěla jsem to stihnout do 35, ale kdyby manža chtěl, klidně bych si pořídila další, pro mě je ta hranice asi tak 37 let.

hansed
31. pro 2014

Ze své zkušenosti jako matky nepovím, ale moje mamka měla mě ve 32, ségru v 35 😉 a její maminka jí měla ve 40 ... což bylo v roce 1951 nevídané 😀 vyslechla si hodně od sestřiček v porodnici, jak si dcery neužije apod. a užila si ještě 4 vnoučat a 4 pravnoučat. Já se narodila, když babičce bylo 72 a hlídala mě i mojí ségru, byla moc hodná 😵 Moje nevl. ségra porodila svoje 4.dítě v 41 letech 😉 Pro mě je asi ta hranice 40 let... ale hodně se budu řídit svým zdravotním stavem a doporučením doktora...

lady_giraffe
31. pro 2014

Za mě není dobré mít děti moc pozdě. Je to ovlivněné mojí zkušeností být dítětem starší matky. Máma mě měla v 34, jsem jedináček a už jsem se dostala do situace, kdy jsem měla na mámu očr. Vím, že to není jen věkem, ale osobně si neumím představit, že bych měla děti ve 40 nebo později. Těch 35 je pro mě maximum. I když je možné, že v tom věku budu mluvit jinak, kdo ví 😀

veruska007
31. pro 2014

Stanovila jsem si hranici 35 let. Máme tři děti po dvou letech, rodila jsem ve 28, 30 a 32. V mezičase jsem měla ještě tři nevydařená těhotenství. Chtěli jsme tři děti a co nejdříve, obávala jsem se těhotenství ve vyšším věku.

eloana
31. pro 2014

25 prvni, 28 druhe a 31 treti

lu777
31. pro 2014

první dítě 31, druhé 33... teď mi je 38 a na další miminko bych se už necítila... ale je to asi tím, že už dvě mám a mám jich plnou náruč i ruce 😀 😵
kdybych měla mít první tak bych se na něj asi ještě cítila... fyzicky se cítím stejně jako před deseti, patnácti lety... je fakt že jsem byla tehdy hodně nemocná, takže u mě se zatím žádný sešup dolů nekonal, spíš zlepšení...

jinak je tohle ale individuální.. znám maminky co měly i neplánovaně děti ve 40 a více letech a všechny jsou v pohodě... a znám maminky co jim není ani 30 a už říkají, že je to na ně dost...
to je jako když mi někdo v 50 řekne, že je starý... a přitom třeba mojí tchýňce je 82 a je jak čamrda (doslova, nedávno mě byla navštívit v práci a všichni zírali jak jí to sekne a jak je akční)...
jsou to geny a pak taky péče o sebe - sport, výživa, relaxace a hlavně to jak se člověk vidí... ona se o sebe vždy starala, denně cvičí, zdravě jí opravdu, chodí na každou preventivku... takže je jak o 10 let mladší

ten věk bych úplně nepodceňovala - chce to zamyslet se jak je na tom Tvoje maminka nebo sestry, babička apod., hodně se toho opravdu dědí - to dobré i to zlé....
taky hodně záleží jaké jsou ty starší děti - jsou náročné? citlivé? mají nějaké potíže např. ve škole, zdravotní apod? ono není dítě jako dítě... dost udělá i když je zahrada nebo když aspoň někdy pohlídají babičky...
jaký je manžel? pomůže? je na tom zdravotně dobře? má stabilní práci?
zvažovala bych to spíš globálně 😉 33 je mládí !! 😵 😵

beatrice.h
31. pro 2014

První 25, druhé 32 a třetí jestli to vyjde tak 34. 🙂

majkoz
31. pro 2014

22,25,30..moc bych chtěla čtvrté, tak doufám, že do těch max. pětatřiceti tatínka ukecám 😉

ludovika6
1. led 2015

@gaudi Tak jak píšou většinou holky výše, je to hodně individuální. Prostě pokud se na to cítíš, tak to bude v pohodě. Věk máš (podle mě) na třetí dítě akorát 😉 .
A píšu to jako dítě maminky, která si mě (jako druhou) pořídila v 38 letech. Teď je spokojenou babičkou 10 vnoučat 😀 . A já si na dětství rozhodně stěžovat nemůžu.
No, my jsme sice měli třetí (a zároveň čtvrté) mimčo, trochu dříve - první v 25, druhé v 27 a dvojčata v 29. Ale teď mám 39 a doma čerstvě sedmé 😎 . A doma čtyři puberťáky, jednu prvňačku a dvouletého vzteklouše k tomu :D. Ale Vánoce byly táááák krásné s nima 🙂.

aneriska
1. led 2015

36 let (třetí) 🙂 lepší pozdě než vůbec... Závidím mladým maminkám, co měly první dítko ve 20ti, ale na druhou stranu vím, že já jsem v té době na to nebyla připravena.

luckamb
1. led 2015

Jeee holky vas tu je, co mate nebo chcete treti dite. Taky s tou myslenkou laskuju 😀

ronyx
1. led 2015

Já teda čekám sice teprve druhé dítko.První jsem měla ve 27 letech a teď jsem na začátku druhého těhu,takže druhé bude ve 31 letech 🙂 a teda přiznám se,že časem bych chtěla možná ještě jedno.Jinak my jsme taky tři sourozenci.Ségra o dva roky starší a brácha o 11 let mladší a musím říct,že na to,že měla mamča bráchu až po třicítce,zvládá teď jeho pubertální léta i po padesátce výborně a to je na něho sama 🙂 .Takže já se toho vůbec nebojím.Jsou horší případy.Např můj otec,na staré roky si udělal dítko.Je mu 50 a malé 4.Tam už to bude teda horší i když manželku má jen o něco málo starší než já 🙂

libara
1. led 2015

První ve 23, druhé 27 a třetí štěstí v 39letech.... stará se být necítím. Naopak beru všechno s daleko větším klidem a nadhledem. Vzhledem k tomu, že po dvou chlapech máme holčičku 7 měsíců, tak si všechno užíváme plnými doušky. A kluci jsou z ní paf . No a taky ty nákupy jsou skvělý 😀 .....