Které dítě vás stálo (stojí) nejvíc a naopak?

karotky
1. říj 2011

Kolikrát,když vybaluju a třídím Matějovi oblečení po bráchovi nebo mu kupuji nové,mě občas napadne myšlenka,který z nich nás stál víc a méně financí?
Na Adámka jsme museli koupit nový kočárek,spoustu nového oblečení,které ani neunosil(bazarové jsem kupovala jen na umazání do školky),hračky,kojila jsem ho jen 5 týdnů.......................... 😉
Matěj po bráchovi podědil,co se dalo,kojený byl do 9,5.měsíců a až na pár kousků oblečení na ven a nových botiček,nás nestojí skoro "nic". 🙂
Ale kdybysme se rozhodli pro 3.dítko,tak by se mu asi musela výbavička z gruntu obnovit. 😉

Jak jste na tom Vy?

sysysy
1. říj 2011

My máme první dcerku a druhého chlapečka, takže co se týče oblečků, nic moc se u nás dědit nebude... Takže garderóbu budou mít každou svoji. Dále každé dítko mělo/má svůj nový kočárek, takže tady jsme taky neušetřili. Dále jsme malému koupili spoustu nových potřebných věcí, co za dcerky "nebylo" - monitor dechu, chůvičky, polohovací lehátko, přebalovací pult, cestovní postýlka apod.
Jedinné, co jsme kupovat nemuseli je postýlka (ale matrace je nová) a jídelní židlička. A možná v budoucnu využije i autosedačky...a nějaké její univerzální hračky z batolecího věku.
Takže suma sumárum nás malý stojí cca stejně jako první dítko a zřejmě bude stát i dál 😉 Ale je to samozřejmě i tím, že naše děti nejsou narozené hned po sobě, to by se asi využilo víc věcí🙂

crca
1. říj 2011

u nás je to fifty fifty 😀

sarlotta
1. říj 2011

Synovi jsem kupovala komplet všechno nové, kočár, postýlku, oblečení, hračky...atd. Všechno jsem schovávala.

Dcerka podědila co šlo🙂)), oblečení sem protřídila a teď už obě děti šatím z peněz z prodeje onošených věcí. Staré kousky prodám a koupím nové. Kupuju i více na bazárku, pro obě děti. Sem tam něco nového, co si neodpustím🙂))

Ad kojení - u syna za UM ani korunu - kojený do 2,5roku, dcerka má UM od 5měs/ zdravotní důvody/ - tak tam je investice.

100% víc stálo první dítko.

Ale děvčátko to jistě dožene🙂)))

kaleilah
1. říj 2011

Já bych řekla že do všech stejně.
1. nový kočár, oblečení net a bazárky...., ale zase dostal koloodrážedlo, teď kolo a ségra pak bude dědit. Takže hračky se kupovaly nejvíc u Daniela
2. nový kočár, tentokrát sourozenecký 😅 a oblečení net a bazárky, vzhledem k tomu, že je to holčička tak oblečení bylo asi víc...

3. Kočárek bude nový (teda bazarový), protože sourozeňák nepotřebuju a po prvním už nemám. Oblečení kupuju taky, nevíme co to bude, a hlavně jsem dala věci po dětech už pryč.

Postýlku musim pořežit taky, takže asi do každýho se finančně investuje stejně 🙂

marinka
1. říj 2011

U nás stála a pořád stojí víc Anička 😉 Jednak jsem teda na ni kupovala všechno nové, včetně kočárku a to vše podědila Leontýnka díky tomu, že jsou obě holčičky a jsou tak brzo po sobě. A stále po Aničce dědí - musím toho využít, dokud je ve věku, kdy je jí to jedno 😀 Kdyby bylo třetí, taky bych už musela koupit plno věcí nových, kočárek už by se na třetí dítko použít nedal, stejně tak postýlka apod.

jasekd
1. říj 2011

Zatim urcite prvni dite, nebyl kojeny dlouho, takze UM. Dcerka zatim plne kojena. Kupovaly se mu oblecky a dalsi veci, ktere dcerka podedi, navic jsme na ni dostali krasny oblecky po holcicce znamych, takze ji zatim nic moc nekupujem. Akorat jsme kvuli ni museli koupit sourozenecky kocarek, ale ten byl z bazaru a nestal moc. Syn mel novy a az se rozchodi, sourozenak se proda a vratime se k puvodnimu kocaru a asi koupime stupatko.

sarkaa
1. říj 2011

Já to měla tedy naopak. Na prvního syna jsem skoro vše dostala, kočárek kupovali rodiče. Kupovala jsem jen nějakých pár kousků oblečení, kosmetiku, pleny, zavinovačku a fusak. Kojený byl jen měsíc takže potom UM a pak ty běžné věci. Samozřejmě teď už jako školák mě vyjde na víc + hraje fotbal takže nějaká ta výbava taky. Mladší syn měl všechno skoro vše úplně nové. Je mezi nimi šestiletý rozdíl a v mezitím má sestra porodila dvě děti takže věci jsem převážně dala jí ( a po třech dětech už je většina věcí nepoužitelná...hlavně oblečení). Hodně věcí, které má on starší neměl ( nebyl internet, neměla jsem tenkrát takový přehled a také jsem se v mnohém poučila). Kojen byl do 7 měsíců ( ještě sem tam kojíme, ale spíše to vypadá, že bude plně na UM). Takže teď navíc UM a další věci, které jsou běžné. U nás to tedy vychází opačně.

smardik
2. říj 2011

u nás tak ani nastejno - prvnímu synovi postýlku, kočárek, oblečení. Kluci jsou od sebe jen 15měsíců takže druhému synovi jsme taky kupovali postýlku a vše do ní, kupovali jsme sourozenecký kočárek, mladšímu monitor dechu který jsme měli na prvního půjčený, na mladšího jsem si kupovala odsávačku protože byl nemocný a nezvládal sát z prsa takže jsem odsávala denně, nějaké oblečení jsme taky kupovali-něco nevyšlo velikosttně a hlavně počasí - co nosil starší syn v létě vyšlo mladšímu na zimu

eloana
2. říj 2011

ja to taky mela naopak....u dcery jsem studovala vysokou skolu, takze jsme vice mene vse dostali....
takze u syna jsem si to kupovani vice vychutnala.)) vzhledem k tomu,ze mame holku a kluka-takze bohuzel moc ruzovych veci dedit nemuze

vera78
2. říj 2011

U nás je to také tak, druhé dítě všechno podědí, včetně hraček, takže je docela problém vymyslet nějaký dáreček k narozeninám, Vánocům. Kojila jsme oba do roka, tak teď jsou výdaje akorát za Sunar, kaše, nové botičky a pleny. Ale na prvního jsme si kupovali všechno. A vlastně kupuji stále jen na prvního s tím, že to mladší opět zdědí.

hansed
2. říj 2011

Tak u nás jsme jednoznačně investovali více peněz do prvního dítěte.... kupovali jsme veškerou výbavičku, oblečení jsme víceméně dostali, pak jsme kupovali UM, a nejvíce peněz jsme dali do léků a pobytů v nemocnici... na druhou holčičku už nekupuju skoro nic, oblečení podědí po Adélce, postýlku koupila babička, takže jen zainvestujeme do tandemového kočárku, plus do látkových plen, chtěla bych zkusit látkovat... a doufám, že budu kojit 😉
pokud by ale druhé mimčo byl kluk, museli bychom dokoupit oblečení 😀

nephila
2. říj 2011

jednoznačně nejvíc stála prvorozená 😎 příliš jsme všechno řešili a chtěli jsme mít vše nové....druhý byl syn a tam už jsem nepohrdla hadříkama z bazárku a od známých,kočár byl sice červený po dceři,ale to už mi bylo tak nějak jedno a ta naše nejmladší ? protože je mezi nima takový rozdíl - mám jí na rozmazlování 🙂 sice má jen pár kousků,za to nových nakoupených převážně v Německu (je to levnější) vzpomínám si,že první dcerce nestačila pomalu skříň,kolik měla oblečení,ale teď má malá od každého druhu 4 kousky na výměnu,protože při třech dětech stejně denně peru 😀

dagina
2. říj 2011

Určitě prvorozená a bude tomu i tak na dále. Mladší bude dědit - hračky, odrážedla, kola....Z touhy po třetím dítku jsem nějak vystřízlivěla..., bohužel...., ale kdyby přece jednou jen mělo přijít, mělo by vše nové, popř. z druhé ručky, bo se po holkách všeho zbavuji.

slunickomaja
2. říj 2011

Ahoj všem. Tak nás stál zatím nejvíc první synáček. Ten druhý, který se narodil tři roky po něm vlastně vše podědil. Koupilo se jen pár nových oblečků. To tedy platilo dokud byli malincí. Teď už je to nastejno s výdaji za oba. No a teď budeme muset pořizovat vše znovu, protože skoro nic nemáme na naše třetí mimí, které čekáme. Ale nebudeme pořizovat úplně vše nové. Přijde mi to zbytečné, když se dá spousta věcí sehnat krásných i použitých. 🙂

marselina
2. říj 2011

řekla bych na stejno,ptž jak na prvního syna tak i na druhého jsme kupovali všechno nové,nejdřív jsem totiž druhé dítko vůbec nechtěla,tak jsem věci hned prodávala.
co se jídla týče tak prvního syna jsem kojila jen šest týdnů,druhého jsem kojila dva a čtvrt roku,tak že v tomhle stál starší synek víc a také má ten starší astma,tak léky léky léky a že jich není zrovna málo.
Oblečení ten mladší dědí po starším,ale jsou to věci vesměs na lítání,tak že kupujeme a kupujeme.
A kdyby sme náhodou měli ještě třetí,které si přeju,tak opět všechno nové.

jancule79
2. říj 2011

Ahoj, u nás asi zatím stál víc první syn. Kupovali jsme pro něj vše nové - od oblečení po celou výbavičku (kočárek, autosedačka, postýlka, atd.). Do druhého syna jsme taky dost investovali. 🙂 Kluci jsou narozeni blízko za sebou, takže spoustu věcí nemohli dědit, takže jsme je měli 2x (postýlku, autosedačku, jídelní židličku, el. chůvičky, atd.) Akorát většinu oblečení měl po starším. Taky jsme s narozením druhého syna museli pořídit sourozenecký kočár, což byla dost velká investice.

majatob
2. říj 2011

po narozeni stal nejmin prvni, vybavu jsme komplet podedili a byl kojeny. Druha asi nejvic, rozsoupla jsem se na holcicim obleceni 😀 kupovali jsme sourozeneckej kocarek, navic byla na UM... Treti tak nejak mezi nema, sice je taky na UM, ale novyho jsme v podstate nekupovali zatim nic. Ted bude stat nejvic nejstarsi kvuli skolce, ale jinak si myslim, ze je to hodne vyrovnany. 🙂

pepibubu
5. říj 2011

Za prvorozenýho určitě - to se kupoval kočárek, postýlka, matrace, veškerý oblečení (a jako správná prvorodička jsem musela mít všeho tunu a fungl novýho, že, spoustu z toho ani nikdy neměl na sobě, obzvláště toho miminčího, z toho vyrostl nějak rychle.
druhorozený kluk se míjí o tři měsíce s velikostmi, takže tam odpadá možnost dědit zimní kombinézy apod, u bodýček je to jedno. Teď už lifrujeme věci do klokánku, na prodávání nemám náturu, a ohrožené dětičky to taky využijou. A jestli nám za rok rupne v bedně a pořídíme si třetí, tak základní výbavu pořídíme - a budu už vědět, že opravdu nepotřebuju 20 bodýček velikosti 56... Kočárek si necháváme, rozložili jsme ho a je uskladněný v posteli, pro případ... 🙂

kristi
5. říj 2011

ja teda nemam dve....ale to druhy me 100% bude stat vic jak Mia.....novej kocarek ( lepsi), postel, prebalovak a vsechny ty veci budou uplne nove ( predtim jsem mela postylku po me, prebalovak hodne levnej). Resp. ted si diky nasi fin. situaci budu moc dovolit kvalitnejsi veci, takze je jasne, ze to bude stat vic jak prvorozena Mia 😉

margeta
5. říj 2011

Nás stálo víc první dítko. Druhé dědí co jde. Obě děti se prodražily za UM. Kojit nešlo.

jajik25
6. říj 2011

U nás se víc prodražilo první,druhé většinu dědí. 🙂