Malý věkový rozdíl mezi dětmi. Máte zkušenost?

mishulka1987
10. únor 2012

Ahojky všem.Holky,včera jsem byla na prohlídce u doktorky,kde jsem se dozvěděla,že jsem v očekávání.Máme s manželem holčičku-3 a půl roku,chlapečka-6měsíců a nyní jsem v 7.týdnu těhotenství.Na jednu stránku jsem mooooc šťastná,ale na druhou stránku mám taky trošičku strach z toho,jestli to vůbec zvládneme.Chtěla jsem se Vás zeptat,jestli máte nějaká zkušenost s tím,že máte dítka od sebe tak málo věkově rozdílní.Mám na mysli to,že jakmile se nám narodí miminko,tak synovi bude jen malilinkato přes rok a mám obavy z toho,abych to vše zvládala.

elu
10. únor 2012

ahoj..tak moje švagrová měla dvojčata a hned po šestinedělí otěhotněla ...takže měla doma v podstatě trojčata...byla mladá, bez peněz, manžel bez práce....zvládli to uplně na jedničku...dneska mají krásné, vychované a chytré děti, které si spolu perfektně rozumí, práci, dům a pěknej bazén pro ty tři rarachy...někdy se stydím, že nezvládám jedno dítě jak bych chtěla......to víš, že to zvládněš a až přežiješ to nejn áročnější období, tak budeš sbírat plody svého snažení a budeš na sebe hrdá 😅

gabadan
11. únor 2012

Moje máti to tak měla a jsme živí a zdraví já i brácha 🙂 a musím říct, že spolu s tímto bráchou mám mnohem lepší vztah než s mladším o pět let....
Když budete mít pomoc ze strany manžela nebo rodiny, aby jste si mohla někdy oddychnout, tak to určitě krásně zvládnete.

kamusek
11. únor 2012

Určitě to jde zvládnout 🙂 Já si to zatím sice neumím představit, ale můj taťka má dva bráchy. A všichni tři jsou narozeni po sobě po roku (strýček 16.6.1959, druhý 6.6.1960 a taťka 5.8.1961) a můj manžel má bráchu, který je jen o 10 měsíců mladší. A všichni vyrostli a jsou z nich skvělí chlapi 🙂 A maminky to zvládli. Vím, byla jiná doba...držím palečky 🙂

anett5
17. únor 2013

Ahoj Te, já mám dceru Elišku ta bude mít 8.3.2013 1rok a 1.3.2013 se jí má narodit bráška 😉 Takže doufám že to taky zvládnu,manžela mám v Rusku a jezdí každé tři měsíce domů tak na 3 týdny,takže to bude asi velkej záhul,ale mám super rodiče kteří mi pomůžou🙂 Bojím se jen aby mu Eliška nějak potom neublížila a hlavně aby si na něho brzo zvykla🙂 Jen nevím jak to bude s koupáním :D Kdyby jste mohly poradit jak jste to dělaly a krmení atd..a jestli je lepší si nakrmit starší a pak mladší nebo obráceně. Ale věřím že na všechno časem přijdu sama 🙂

aideen
17. únor 2013

Já osobně mám mezi dětmi dva roky, ale mé nejlepší kamarádce se záhy po narození prvního potomka také podařilo otěhotnět. Když se jí narodil druhý syn, měl ten první rok a tři měsíce. Jak mi sama říkala, první dva měsíce, než se zžili a než si na to všechno zvykli, byly docela kruhé. Ale teď by neměnila za nic na světě 🙂 Určitě to ze začátku nebude lehké, ale nemyslím si, že by to byla nějaká katastrofa 🙂 Užívej si těhotenství, snaž se co nejdřív připravit a hlavně, buď v klidu 🙂

olusik87
24. zář 2013

@anett5 Ahoj , ja mam deti rok aj mesiac od seba , a teraz ked ma mladsia 8 mesiacov a uz sa sama pohybuje je to super , krasne sa hraju a tak. Aj zaciatok sa docela dal , ten maly vekovy rozdiel mal vyhodu v tom , ze starsia moc neziarlila , fakt iba asi prvy tyzden , ze ked som krmila chcela byt u toho ale dali si povedat ze to nejde , a po tyzdni uz bolo vsetko ok. Nastastie mala sa naucila jest krasne sama uz v roku takze nebol problem ked vyslo krmenie na rovnaku dobu. Na kupanie starsej mate urcite nejaky cas , tak ho proste zachovat , tomu miminku to je prakticky jedno , ale snazili sme sa prv okupat mladsiu a potom starsiu . A fakt nebojte sa , neublizi mu 🙂keby vas nieco este zaujimalo rada pomozem

eliza2
2. říj 2013

Také mám malej věkový rozdíl. Dcera se narodila v květnu 2010 a v lednu 2011 jsem byla těhotná znovu.Malá se narodila v září 2011 no a když malá měla 7 měsíců byla jsem těhu zas. Takže jsem rodila 2010,2011 a 2012. Nechci psát že je to snadné zvládat takto male děti, ale zvládnout se to dá, jen koníčky co jsem měla se posunuli na noční.Protože přes den se dělat nic nedá. Takže celej den jen pro děti v noci žehlení, domácnost a koníčky. Už se těším až holky povyrostou a budu zas normálně fungovat.

hania2401
2. říj 2013

tak pritel je unor 1986,jeho sestra brezen 1985 a dalsi sestra unor 1984 a mamka to zvladla skvele a ja mam kluky od sebe 18 mesicu ted maji š roky a druhy 18 mesicu a kdybych nepotratila loni mela bych jeste treti ted by melo 3 mesice

tarra27
28. bře 2014

pokud máš manžela, který ti alespon občas pomůže, nebo nebuzeruje za nepořádek, zvládneš....neboj...já má deti dve o 14měs a pokud nejsou nemocné, čím jsou starší, tím je to krásnější....ted uvažujeme o dalším mimi....

když je mimi malé, spinká,a časem jak roste, bude mít blízko k tomu mladšímu....vyhrají si spolu....moje holky si spolu hrály brzy, ale byly hodně u sebe....

hlavně se snažit, aby jste byli jako rodina pohromade, žádné dělení dětí....ony si zvyknou, naučí se brát ohledy od mala a budou k sobě mít hodně hodně blízko

janaturk
3. dub 2014

Ahoj, máme třinácti měsíční holčičku a ani ne tří týdenního chlapečka. Zatím vše bez problémů. Malý pořád jen spinká nebo jí. Malá spí od 11. měsíce sama v pokojíčku a spí celou noc, ani se už nebudí k ráno na mléko. Akorát jsme pořídili tandemový kočárek, protože malá začala sama chodit až teď. Máme od Patronu F4T a jsem maximálně spokojená. Manžel pomáhá, babička chodí vozit a druhá babička je zvyklá si malou brát od tří měsíců na víkend. Dcera není fixovaná na maminku ani tatínku, takže u babičky, tety atd. je bez problémů.