Mám 4 děti a 5té na cestě, jak to zvládnout finančně?

kubicek15
29. kvě 2014

Ahoj, sem máma 4dětí, dcera má 6let, dvojčata kluci 3roky a jejich bráška má 2roky, nyní čekáme neplánovaně další přírustek, jak to zvládnout finančně? Je možnost se na někoho obrátit pro pomoc, jen sehnání oblečení na sezónu je náročné a to nakupuji výhradně po bazárcích, do toho musím sehnat celou výbavu pro mimčo, nemám doma už absolutně nic, poraďte, kdo se v tom vyznáte, děkuji moc, budu ráda za každé info....
Bylo by jednoduchší kdyby kluci mohli nosit věci po sobě, ale bohužel mají stejnou velikost a tak musím vše schánět 3krát a to dá zabrat... Do toho holka půjde do školy a bude potřeba spousta věcí...

kaculka46
29. kvě 2014

Promiň, ale ptát se jak to zvládnout až už jsi těhotná? Pokud to nezvládáte chtělo to víc opatrnosti nejsi prvorodička.

michaela_2
29. kvě 2014

Toto je jasná provokace 🙂 - dotyčná se registrovala teprve nyní a podle stylu napsání příspěvku, to na mě nepůsobí zrovna věrohodně 😉

lv
29. kvě 2014

Jestli 4, nebo 5 to už se ztratí 😲 a nemáš po tom 2letem ještě věci? Jediné holt prodávat po starších a koupit za to další bazarove věci..

ba0terka
29. kvě 2014

Datum registrace včera,anonym... to se zase někdo nudí 😎

lekra
29. kvě 2014

@kubicek15 pokud je to pravda, tak jsi s prominutim blazen.

kristyn.g
29. kvě 2014

@kubicek15 já bych to řešila bazarama, sekáčema, dneska se tam dá koupit uplně vše aniž by dcera byla ve škole za socku si mylsím... Jinak neporadím, tolik dětí to není zodpovědné když na to nejsou peníze.

lenkaef
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
crawler
29. kvě 2014

@kubicek15 Zajděte na sociální odbor a tam Vám vypočtou všechny možné příspěvky a přídavky, na které budete mít nárok 😉 Tam Vám poradí fundovaně a nesetkáte s názory, jako jsou odpovědi výše ☹

janebee
29. kvě 2014

Nevím, proč ji všichni odsuzujete a nadáváte? Hold se už stalo a je hezké, že hned neuvažuje o potratu! Bude to asi hodně náročné, ale proč by se to nedalo zvládnout.. Vždycky se dají nosit věci po starších dětech, i kdyby měla holčička mít modré oblečky (myslím, že miminku je to stejně fuk 🙂 ), místo pampersek mít látkové pleny a prát, atd.. Nemusí být výbavička s desetitisíce, v bazaru nebo sekáčích se vždycky najdou hezké kousky..
@kubicek15 Držím palce! 🙂

kubicek15
autor
29. kvě 2014

Jen pro doplnění, dceru i dvojky mám po umělém oplodnění, syn se povedl přirozeně díky rozházeným hormonům, hned od jeho porodu sem začla brát prášky, ale bohužel ani ty nejsou 100% spolehlivé, jak sem se přesvědčila a neuznávám potrat, beru to jako vraždu pokud k tomu není závažný důvod, a pokud někomu vadí že sem se čerstvě zaregistrovala a hned zeptala, tak bohužel, nevím že by se to nemělo....
Ale asi to je tady jen pro některé...

crawler
29. kvě 2014

@kubicek15 některé maminky jsou dost nedůvěřivé a všechno považují za tzv. Fake - čili,že si z nich někdo dělá srandu. Nicméně -to jsem zapoměla poznamenat,jak píše @janebee - Nakupte látkové plenky na bazárku (zde na koníkovi je extra bohatý výběr)- bude Vás to stát směšně peněz a každý měsíc ušetříte cca 800-1200kč,které byste jinak dala za jednorázovky 😉

sarriku
29. kvě 2014

@kubicek15 Ahojky, hodně věcí se dá i popůjčovat🙂, jako máma 4 dětí víš co takové novorozeně skutečně potřebuje a co ne. Napiš si seznam na papír, kolik bodýček kolik vršků, overalů atd.
Řešila bych to bazary a sekáči, raději kupuj míň a pak si s tím hold dej práci a přepírej.
Hodně věcí si můžeš půjčit od kamarádek (autosedačku) a kočárek se dá pořídit i do tisícovky, stačí být trpělivá, dobře pohledat a nebýt náročná.
Spíš bych asi měla starost co s autem, tolik dětí a dva dospělí se tam asi nevlezou🙂
Já jsem taky z pěti dětí, hodně jsme šetřili, nikam jsme moc nejezdili, mamka dělala hodně jídlo naředěněné a pak zahuštěné do jednoho hrnce (omáčky atd.) a i mlíčko ředila, ale to byla fakt nouze...
Ale zvládli jsme to 😉.

alamo
29. kvě 2014

Ja se omlouvam, ale taky mi to prijde jako mozna falesny profil - duvod je ten, ze matky vice deti uz jsou opravdu ostrilene - vidim to tady, cim vic deti, tim jeste lepsi time management 🙂 a rizeni omezenych prijmu- proste vyskytne se problem a sup sup rychle ho vyresit, hladove krky necekaji, musim se ohanet a vim, kde co jak nejlip koupit. Ten dotaz mi v tomhle svetle prijde jako od najivni prvorodicky.
Kazdopadne pokud opravdu jsi 🙂 tak je tu i skupina na darovani za postovne. Ja sama tu mam pytel veci po miminku, ktere nebudu davat zadne kamaradce (jsou na tom fleky nebo zmolky), ale asi dam do kontejneru na obleceni, tak pokud jsi z Prahy, tak Ti to muzu predat.

maia74
29. kvě 2014

Já bych taky hned neodsuzovala!!!! Vždyt chce jen radu. Já mám dvě děti, přítel taky dvě a i přes prášky jsem otěhotněla. Rozhodli jsme se že do "toho" půjdem. Nejsme žádný milionáři, řekla bych že takový střed. Koukla jsem na kalkulačky sociálních dávek, na co na všechno budeme mít nárok a v jaké výši, Ty si můžeš zajít na sociálku, určitě na spoustu dávek dosáhnete a oblečení a spoustu dalších věcí pro děti bych řešila kamarádkama, bazarama a sekáčema. Už jsem takhle nakoupila spoustu věcí a i prodala zase co se nám už nehodilo. Držím palce

lenicka07
29. kvě 2014

@kubicek15 Já teda osobně nesnáším, když se zde někdo ptá na radu a hned je slyšet nějaká kritika... pokud si někdo myslí že je to falešný profil, tak ať nechá být. a neodpovídá.. pokud to falešný profil není, tak se maminka musí cítit docela špatně... takže za mě: já dost obyčejných věcí mám od kamarádek, prostě se ptám, i když třeba nikdo nenabídne (spousta lidí si prostě myslí, že dotyčný by o obyčejné oblečení neměl zájem). Jinak samozřejmě to, co tu holky radí, a přidala bych k tomu ještě nakupování v aukcích, řekla bych že ta cena je ještě o dost výhodnější, zvlášť balíky oblečení a pro miminko obzvlášť. Já teď hodně nakupuji přes mimiaukce.cz. Kdybys později potřebovala, třeba bych nějaké všední oblečení zdarma (za poštovné) měla, teď jsem toho dost rozdala, takže spíš časem, třeba to, co se mi nepodaří prodat. Na mimibazaru můžeš vyhledávat i v sekci "věnuji". Dále ti pak do IP můžu písnout kontakt na bezva internetový sekáček,který jsem objevila, kde teda mají převážně tepláky a trika, ale fakt za super ceny a můžeš objednat velký balík oblečení a vyjde tě to zas levněji. Třeba do školky je to ideální. Jinak sekáče u nás ve městě mají často výprodejové dny (70% slevy na všechno), nevím jak je to u vás, ale možná by stálo za to se poptat...

veruska007
30. kvě 2014

Já si myslím, že problém s oblečením bude jen 1-2 roky, potom už budete vědět, že věci nemáte vyhazovat, ale skladovat pro nejmladší dítko. A ty první dva roky, to jsme mimčo na financích skoro nepoznali. Oblečení stačí pár kousků (když se pere cca 2x týdně, tak stačí pár kousků, akorát se to pořád točí), pro mimčo je asi nejlevnější vyaukrovat balík pro miminko nenáročné mamince - kousek vychází zpravidla pod 10,- a někdy i za 1,-. Záleží na štěstí. Nejnutnější výbava ze druhé ruky taky nestojí majlant. Plínky, buď látkovky, nebo hlídat akce. Osobně kupuji kus pampersek a huggiesek pod 3,- doteď. Nejvíc se ušetří, podle mého, na jídle. Holt co nejméně nakupovat, co nejvíce si dělat doma. Akorát to zas stojí čas, nevím, kolik ho bude při takové hladové smečce zbývat 😉

veruska007
30. kvě 2014

Ještě mě napadlo, u nás, když je bazar, tak pořádající organizace zpravidla sbírá i dary (oblečení, výbavičku), které potom rozdává chudým rodinám, nemocnicím, kojeneckým ústavům apod. Takže až bude bazárek někde v okolí, můžete zkusit poprosit, jestli by Vám potom umožnili vybrat si z darů výbavičku, kterou budete potřebovat.

stazina
19. čer 2014

@kubicek15 za poštovné Ti kidně pošlu balík věcí na mimi🙂 napiš IP a domluvíme se

lucinka6_1
21. říj 2014

ahoj jáj mám taky 4 děti a páté na cestě a da se to zvládnout v pohode

petrolenka
29. pro 2014

@lucinka6_1 a čekáš alespoň chlapečka? Přála bych Ti ho.. 🙂 JInak i já mám 4 děti.. 🙂 A myslím, že se to zvládnut dá.. 🙂 Ale my tedy už páteé neplánujeme.. Ani už nesmím.. 2x mi praskla děloha.. 🙂

valentovasasa
27. kvě 2016

Maminky, už jsem se tu lehce zapojila do diskuze, ale zkusím to sesumírovat tady na místě vše do jedné myšlenky.

Začala bych tím, že nechci rozhodnutí od vás, rozhodnu se sama, ale spíš mě zajímá názor, jak by se někdo jiný zachoval kdyby byl v mé situaci.

Jsem rozvedená, z prvního manželství mám dva syny (Dom a Tom) a žiju s přítelem, ten má dvě děti z manželství (Líza, Maty), plus má z prvního vztahu ještě dceru 14 letou, ale tu jsem nikdy neviděla - žije s matkou a s otcem se nestýká, nechce. A přítel ji nutit nehodlá.

S námi v domácnosti žijí moji synové a Líza, na zbylé děti přítel platí výživné a mě výživné posílá bývalý muž na dva syny. Já mám bez problémovou práci (i když nikdo nikdy neví), přítel taky. Já pracuji jako finanční účetní, přítel jezdí kamionem. Já jsem finančně OK, přítelovi bývalá žena za manželství nasekala dluhy, insolveci apod, přišel o byt, v podstatě o vše. Nyní žijeme spolu, tím že jezdí kamionem, tak má základ a plno korun bokem v dietách, na které mu insolvence nesmí sáhnout. Teď mu bude insolvence končit a budeme žádat o osobní bankrot (teda on). Ale Tak jak máme nastavené finance teď, tak nám běžně zbývá tak 30t měsíčně na cokoliv.

a jedná se mi o to, každý máme své děti, on dvě (resp. tři) já dvě, ale uvažujeme, že bychom si pořídili jedno společné. A jde mi o to, že přemýšlím jestli do toho jít nebo ne. Počítala jsem to finančně, že kdybych byla na mateřské (a nic si nepřivydělávala) tak by nám zbylo měsíčně cca 15t na běžné výdaje, což by se mělo zvládat s přehledem 🙂 Ale pořád váhám jestli to udělat, přišla bych vlastně o dobrou práci. Ale říkám si, že zase s Ing. titulem by ani při mateřský nemusel být takový problém sehnat práci pokud bych měla hlídání... Zároveň váhám, protože jsem po dvou sekcích a tohle by byla třetí (v pondělí jsem byla u dr. ta řekla, že je to dobré, že nevidí v těhu problém, jen bych byla od začátku na rizikovém).

Přítel řekl, že už se na další dítě cítí starý (je mu 37), ale že pokud se na to cítím tak s tím nemá problém. Přemýšlím jestli do toho jít nebo ne. Naše děti miminka milují, měla bych 4 chůvy (v letech , až se to narodí, 6-8-9-10roků), pomohlo by to i na to, že Líza potřebuje jako dysfatik speciální péči a díky mateřské bych ji mohla ze školy vyzvedávat po obědě a měla na ni víc času. Na druhou stranu mě "brzdí" jak se na nás bude dívat okolí, že máme 5 dětí v dnešní době... Přítelovo rodiče se sice vyjádřili, že "no tak co, tak budete mít ještě jedno" (sami měli 4 děti), zato naši vím, že to nepochopí, dokonce si myslím, že to odsoudí a ani jej nepřijmou. Nemají rádi jak přítele, tak nesouhlasí dodnes s mým rozvodem apod. Přítele neschvalují, protože má přeci dluhy atd atd... je to ho plno, jeho děti dodnes neberou za svá vnoučata (a to jsme spolu tři roky) a myslím si, že nevezmou ani to další.

Jaký byste mi na to poskytly názor vy? Šli byste do toho?

jahodi
Autor odpověď smazal
Zobraz
maajja
1. črc 2016

@lucinka6_1 ahoj..ja čakám tiež 5 bábo..s prvého manželstva mam 4.. a teraz s o 12 rokov mladším partnerom a s nastávajúcom manželom budeme mať spoločné bábo ..dá sa to zvládnuť len treba rozhadzovať a nakupovať s rozumom..😉😉😉😉.. držím palce všetkým mamičkám ktoré majú viac detí aby mali radosť s detí a zo života....😃😃😃

olga_
1. črc 2016

@valentovasasa Šla bych do toho 😉. A u chlapa 37 na dítě není žádný věk...

danny83
1. črc 2016

@kubicek15 taky moc rada pomuzu a venuhu oblecky pro miminko popripade i pro starsi deticky. Pokud mate zajem, ozvete se mi do zpravy.

danny83
1. črc 2016

Jeee koukam ze uz je to hodne stary prispevek...

martaska78
1. črc 2016

V každém větším městě je tzv. Sociální šatník, určitě bych se obratila na charitu. Já tam třeba věci po dětech nosím a vím, že tam jsou hezké věci i ostatní potřeby. Prosím na jednu stranu se nediv, že jsi v podezření. Ale nová uživatelka a vypadá to že si říkáš o pomoc a těch tu bylo až až. Já vše dávám právě do sociálního šatníku jinak bych ti něco poslala