Mám batole a kojence a plánuji miminko, časem..

lili_k
7. únor 2012

Najde se tu nejaka maminka ktera ma stejne "plany"? 😵 Mam dva male kloucky, zcela pravidelne z nich silim ale presto chci jeste jedno dite. Citim, ze proste jeste nejsme kompletni, jeste nam jeden chybi. Mame velmi narocne deti, s manzelem jsme uplne vyrizeni, ale presto nemyslim na nic jinyho... Komukoli to reknu tak si klepe na celo a mysli si, ze sem se minimalne zblaznila. Mym rodicum bych to ani nemohla priznat, ti byli v soku i z druhyho tehotenstvi.. 🙂 Najde se tu nekdo stejne smyslejici? 🙂

lili_k
autor
11. bře 2012

@dana3262 no 2lety rozdil je podle me nejlepsi pro deti a rodinu jako takovou (deti vekove blizko budou mit stejne zajmy) a 4lety je zas super pro maminku (aby se z toho nezblaznila a taky preci jen 3 tehotenstvi v tak kratke dobe...) no a 3 roky je takovej kompromis. Ja bych nejradsi zase 2lety rozdil, ale bohuzel nejsem zdravotne v poradku, to nas brzdi bohuzel ☹

lili_k
autor
11. bře 2012

@samelia no to je dilema 🙂 obdivuju te jestli das s detma jeste skolu!!! Ja jsem rada, ze jsem dostudovala pred detma ( i kdyz to bylo o chlup, statnice v 8.mesici 🙂), ja bych to totiz ted uz nezvladla ☹ asi zalezi jak MOC chces

lili_k
autor
11. bře 2012

@leiladelly ale 3 se do normalniho auta vejdou ze?

lili_k
autor
11. bře 2012

@leiladelly ale 3 se do narmalniho auta vejdou ze? Teda doufam 🙂 😉

leiladelly
11. bře 2012

@lili_k Tři se vejdou, jen to nejstarší třetí je bez sedačky, je to i tak povoleno. My máme velké auto, ale třetí sedačka by se asi nevešla do žádného auta, sedanu, či kombiku, to by fakt už musel být nějaký ten transportér. 😉

lili_k
autor
11. bře 2012

@leiladelly ja prave videla nekolikrat 3 sedacky vedle sebe v 'normalnim' aute 🙂 samozrejme nejstarsi mel uz tu 15-36kg. Zatim sem to teda jeste nijak neresila, ale novy auto teda kupovat nechci 😀

leiladelly
11. bře 2012

@lili_k no, my to tak z počátku měli, tři sedačky vedle sebe, Kamilka má už tu největší, má 8 let, Alex vlastně také , má 5 let, ale strašně těžko se do toho děti zapínaly, takže když jsem zjistila, že podle předpisů třetí dítě sedačku mít nemusí (to nejstarší) - tedy četla jsem to v časopisu Maminka, tak doufám, že to je pravda 😀 , tak jsme třetí sedačku přestali vozit.

samelia
11. bře 2012

@lili_k Já právě už první VŠ začala při prvním dítku, po porodu jsm na chvíli přerušila, abys se z toho všeho stihla vzpamatovat a pak zase šup do školy. Státnicovala jsem po druhém porodu hned po šestinedělí. Bylo to doslova "na krev", ale teď už na to vzpomínám v pohodě 😎 Pokud mě náhodou přijmou na navazující a nějak to nešlo (kdyby teda to třeťátko už mezitím bylo 😉 ), tak to prostě nebudu hrotit. Buď to půjde, nebo ne. Teď už mi opravdu o dodělání nejde. Při první byla motivace mnohem větší. Teď bych řekla, že by to spíš bylo takové pro radost, abych doma nezmagořela úplně 😀 Proto mám ještě přivýdělek, aby mě to nějak duševně udržovalo 😉 Je to prostě takový vysněný ideál - dětičky (a nejlépe ty tři) a pro zpestření třeba ta škola. Uvidíme..., co nám osud nadělí...

lili_k
autor
11. bře 2012

@leiladelly a od kolika jsi mela nejstarsi bez sedacky? je to bezpecne?

lukza
11. bře 2012

@lili_k ahojky tedka sem narazila na dvojí diskuzi a uplně přesně si mě vystihla já hned po narození druhého snya říkala že chci ještě 3 dítko každý si klepe na čelo zda to myslím vážně a já to fakt myslím vážně jen tedak bych chtěla mít 3roky rozeptup ale stejnak u nás čas ukaže zda další bude já chchi ale manža zatím né nebo spíš říká že se uvidí jak to vše bude je pravda že po finanční stránce by to už bylo asi hodně naročné nemyslím tedak ale až bubou všeci ve škole atd.a přece jen chceme dětem dopřít ale prostě v hlavě furt to 3dítko mám a nevím proč.

leiladelly
11. bře 2012

@lili_k jak se narodila malá, nějak potom, tak před rokem, od Kamilčiných sedmi a půl let. Málokdy jezdíme všichni, většinou jedou dvě děti ze tří, takže Kamilka pak také má sedačku. Jak je to bezpečné, přijde mi, že stejně, jako když vzadu sedí dospělý člověk, který je připásaný, ale nevím. Sedačky určitě velké opodstatnění mají, jen prostě tři sedačky dát vedle sebe a ty děti tam upnout, to je fakt "maturita". 😉

lili_k
autor
11. bře 2012

@samelia ale stejne te obdivuju 🙂 ja mela taky takovy plany, jak si pri detech udelam druhou vs, obor ktery me moc zajimal uz davno, ale fakt bych to nezvladla ani omylem 😀 opravdu obdivuju studujici maminky nevim jak to delaji, to asi musi mit hlidani a spave deticky nebo ja nevim 🙂 my s muzem jedem nadoraz i tak 😀

lili_k
autor
11. bře 2012

@lukza jj presne tak, v hlave furt to treti ditko mam, ani nevim proc 🙂 hodne na to myslim, az si prijdu fakt trhla pri takhle malych detech 🙂 financne to bude narocnejsi i pro nas, holt si ale nedam rict no 😉
@leiladelly tak to byla uz velika, tak to je jina. V tomhle veku bych se uz nebala ze by to nebylo bezpecny 🙂

lukza
11. bře 2012

@lili_k to sem přesně já prostě v hlavě to furt mám a každý ty chceš holčičku a já néé já chhci třetí zdravé dítko klidně kluka mě to je jedno 😀

lili_k
autor
11. bře 2012

@lukza jj my budem mit tri kluky, sem si s tim docela jista 😉 🙂

leiladelly
11. bře 2012

@lili_k ano, Kamilka je už větší, tak to jde. Jinak, jak píšete o těch studiích, já raději napřed vystudovala dvě VŠ, neumím si souběh dětí a studia moc představit. Asi to jde, ale musí to být náročné.

dana3262
11. bře 2012

@lili_k my mame uz auto i pro 7lidi 😀 takze to nas nebrzdi. Ja jsem sice zdravotne v poradku,ale druhe tehotenstvi byl ocistec. Nez bude rec o 3.miminu, tak musim nabrat min.5kg, jinak to nedam 😀
Ja bych chtela holcicku, ale je to jen takova bonusovka. Kdyz by byl kluk, tak lepe pro ne. Kdyby byla holcicka, tak se z tech hadriku a picicundicek asi podelam 😅 😀 Uz i Eda nosi sponku a ma kocarek a panenku 😀

samelia
11. bře 2012

@lili_k na tom není co obdivovat, to je prostě jen bláznovství 😀 Hlídání nějak bylo, patlalo se to, jak to šlo, tu pomohli naši, tu zase tchýně, , tu manža, tu kamarádka. Prostě to nějak šlo. Ale teď už je mi zase blbý někoho otravovat, takže kdyby to nešlo, tak s tím seknu. Jinak zrovna dětičky spavé vůbec nemáme, jsou to rakeťáci 😝 🙂 Takže když vzpomenu na svou "přípravu" na státnice, kdy jsem asi do 22.-23. hodiny čekala, až dětičky definitivně zalomí a já konečně zalehnu k učení, u kterého jsem asi po hodině vyčerpáním usnula. No, bylo to náročné, to jo 😉 Ale možná by ses divila, že bys v sobě tu sílu taky našla 😉 Uvidíme, to další studium fakt hrotit nebudu, buď to půjde, nebo ne. Já si chci už hlavně užívat ty dětičky a třeba i to vytoužené třeťátko 🙂

samelia
11. bře 2012

@lukza, @lili_k Pokud jde o pohlaví, děvčata, přidávám se. Taky tuším, že když bude třeťátko, bude to opět kluk a vůůůbec mi to nevadí. My s manžou dokonce chtěli jenom kluky, i když to někteří nechápou, ale jejich boj 😉 Pořád posloucháme: "Tak teď teda tu holčičku, což?" a my s klidem: "No, klidně zase kluka." A to čumí 😀 A stejně, hlavně, aby mrňousové byli zdraví, a je jedno, co mají mezi nožičkama 😉

lili_k
autor
11. bře 2012

jj jen aby byli vsichni 3 zdravi 😵

jako jet na dovolenou s klasickym petimistnym autem a trema detma, no to musi byt neco 🙂 leda tak rakev na strechu a prives 😀

salikova
11. bře 2012

Ahoj,holky! Tohle je přesně téma pro mě:D Hned po porodu s druhým sem si říkala, že prostě tohle NEMŮŽE být naposled a i když máme malej byt, psa a nemáme pro děti hlídání, tak jsem rozhodnutá jít do třetího.. Odjakživa sem chtěla velkou rodinu a 5 dětí. Když to někomu v okolí nebo v rodině naznačím, tak na mě koukají taky jak na blázna.. Momentálně chodím na brigády - i s dětma. A popravdě, práce mi moc chybí a kdyby se dala skloubit práce s dětma, rodila bych jako o život:D Samozřejmě, že je to náročné a někdy propadám beznaději a štve mě, o co všechno kolem "přicházím", al ezas na druhou stranu mi děti a mateřství dávají mnohem víc.. A děti tak strašně rychle rostou...

samelia
11. bře 2012

@salikova Já jsem s tebou za jedno a souhlasím, cítím a mám to podobně 😉