Maminky více dětí, máte rádi všechny své děti stejně?

odetka
5. lis 2012

Ahojda. Nedavno jsem se setkala s názorem, že matka 2 a více dětí je nikdy nemůže mít ráda oba stejně. Vždy prý má jedno dítě raději, i když si to třeba neuvědomuje. Já si teda myslím, že je to nesmysl. Mě naopak přijde naprosto úžasné, že je to v přírodě tak zařízené a mám ráda obě děti stejně. Co si o tom myslíte vy?

sucettee
16. dub 2014

zatim mam pouze jednoho syna,ale uz pracujeme na druhem ditku a priznam se,ze mam trosku strach,ze to druhe budu milovat mene,protoze syn je naprosto neuzasnejsi na svete 😉 ale verim,ze to bude tak jak tu pisete,ze oba budu milovat stejne,ale jinak 🙂

karotky
5. kvě 2014

Já měla akorát problém po narození 2. synka s tím,že jsem se nemohla rozdělit tak,abych se oběma věnovala stejně.Ale to bylo těmi rozbouřenými hormony v šestinedělí.Od té doby je mám oba ráda stejně-samozřejmě,když jeden víc zlobí nebo dělá naschvály,jsem na něj více naštvaná,než na toho druhého.Ale opravdu si neumím představit,že bych jednoho schválně upřednostňovala před druhým.Sama jsem si to jako dítě(vlastně do doby,než jsem se od rodičů odstěhovala)zažívala na vlastní kůži a nebylo to nic příjemného.Navíc naši tímto stylem mezi mnou a mojí sestrou vypěstovali takovou rivalitu,že jedna druhé nemůžeme přijít na jméno. 😖

marku
14. říj 2014

cítím to tak, že všechny tři miluju stejně intenzivně, ale každého jiným způsobem...každý je prostě originál, tak nejde milovat naprosto stejně.

polaks
7. únor 2015

Mám doma tri a štvrté na ceste...ja nevidím rozdiel v žiadnom z nich-teda v tých citoch..ani deti nijako nepociťuju,že by som jedného uprednostňovala...bolo chvíľu obdobie,kedy mal náš prostredný syn viac výhod než ostatný,ale to nesúviselo s láskou,ale s jeho zdravotným stavom....už je ale relatívne v poriadku a venujem sa opäť všetkým úplne rovnako...MILUJEM ich úplne stejne a nemám pocit,že by som podvedome jedno mala viac rada,než ostatné,ak by sa objavil čo i len náznak,už by som do ďalšieho tehu nešla...
Fakt im venujem všetku svoju lásku a rozdeľujem stejne...ani deti mi nevyčítali,že by som mala toho,alebo tamtoho radšej..

betelgeuzz
7. únor 2015

Na toto téma kdysi vyšel hezký článek, opsala jsem ho do fotoblogu https://www.modrykonik.cz/blog/betelgeuzz/article/miluji-mamy-vsechny-sve-deti-stejne/

pisisvori
7. únor 2015

@betelgeuzz hezky napsaný pravdivý článek.

polaks
7. únor 2015

@betelgeuzz nesúhlasím...a neprídu mi tie dôvody v poriadku,aby som mala dieťa menej rada lebo sa na niekoho podobá?? Veď to dieťa za to nemôže,na koho sa podobá s tým ako matka musím počítať už pred splodením,že sa bude na niekho z rodiny podobať a niesť aj jeho povahové črty,to neznamená,že to dieťa kvôli tomu budem mať rada menej...
možno také obdobie etše neprišlo a možno príde,ale zatiaľ nemôžem súhlasiť...