Miminko a odrostlý potomek. Máte zkušenost?

berenika39
14. led 2009

ahoj, je tu někdo, kdo má doma mimčo a odrostlého potomka? 😝 Neřeším žádný zásadní problém, jen bych ráda znala zkušenosti jiných maminek. Velký Michal je už samostatná jednotka, má slečnu, doma už jen "spí,jí,pere" 😀 😀 a dělá nám fakt jen radost. Když vidím, jak si s pétou hraje na dece, říkám si - mám krásný "děti". Ale tak nějak jsem se připravila na to, že MIchal už vyletí z hnízda, studuje, pracuje a ted je to naopak....drží se doma, mazlí se s pétou,bere ho ven, ta smostatnost ho opustila. Myslíte si, že může hájit "svoje místo"? Že třeba i trochu žárlí a chce zůstat i on v centru pozornosti? JInak mimčo s námi plánoval, těšil se a užívá si to jako my, je pyšnej brácha.

kejka
14. led 2009

Bereniko přidávám se do party.Mám tři kluky-23,5,19,5 a malýmu budou 4roky.Informace,že jsem těhotná byla pro ně šok,spíš pro toho mladšího-do tý doby princátko a taky v tý době těžkej puberťák. 😒 Nevím jestli tvůj starší žárlí,ale asi jo,jako každej chlap 😀 U nás to bylo to samý.Teď,co je malej už větší a nejstarší bydlí sám se svojí holkou v podnájmu-studujou i ten prostřední-ten je doma,tak je to už v pohodě. 😉 Taky jsou pyšní bráchové,ale malej je holt už jiná generace a vyrůstá jako jedináček-svým způsobem. 🤐 Že se s malým mazlí a bere ho ven,to bud jedině ráda,to je krásný.Moji kluci se do toho moc nehrnuli,spíš s ním blbli doma,ale ven ani náhodou. 🙂 Mít holky,tak je to asi něco jinýho. 🙂

berenika39
autor
14. led 2009

...to máš teda pánskou jízdu...vlastně nejstaršímu bylo taky cca 19, když se nejmladší narodil? mě jen zaskočilo, jak se dospělák jakoby zasek...a je doma pečenej vařenej. Ale jsem si jistá, že má brášku rád upřímně, úplně mě to někdy dojímá, jak se k sobě mají. Máš pravdu, že už ti nejmladší budou jakoby jedináčci. Jsem zvědavá, jaký to bude za deset let - jeden 30 roků, jeden 10. 😀 😀 😀

kejka
14. led 2009

🙂 🙂 Neboj,až si najde babu,tak ho doma jen tak neuvidíš.Já to stěhování nejstaršího ořvala,jak kdyby to bylo mimino a bydlí tak 20minut odemě. 😀 😀 Teď se tomu musím smát.
Malýho jsem měla ve 38l a byl plánovanej.Prostě zatikaly hodiny a taky ti starší strašně rychle vyrostli a doma takový prázdno.No taky nám prcek dal záhul. 😖 Já si naivně představovala hodný,spavý dítko a prdlajs.Do roka a půl jsme se nevyspali,byl uřvanej až hrůza.Ti starší byli zlatí.Asi je to taky tím,že jsem je měla hodně mladá 😅 Holt roky letí jako blázen.
Co vy?Taky byl malej v plánu?V nicku máš 39?To je asi věk že? 🙂 🙂 🙂
No zase si vem,že se prcek bude mít ke komu obrátit.Nikdy nebude sám. 😉 😉

renatajjj
14. led 2009

Ahoj. Puberťáky máme doma dva-18-holka, 15-kluk. Teď máme miminko. Problém s nimi absolutně žádný. Oba když příjdou ze školy, taky první letí k postýlce, jestli není ná-ho-dou vzhůru. A to dalšího sourozence vůbec nechtěli, že to bude doma jen řev, posraný plíny a podobný řečičky. A teď?? Rvačka o chování. Osobně bych řekla, že je to jako když se koupí štěně ... každý se těší domů ze školy nebo z práce, až si ho pochová, půjde ven, pomazlí se. U miminka je to to samé. Neřekla bych, že Váš syn žárlí ... miminko je nový stav, je to hezké, částečně se s tím dá venku vytahovat 😅 ... spíš bych řekla, že je pyšný a baví ho to. Takový nový zájmový kroužek. On ho ten elán časem přejde. Na druhou stranu je to pro něho výborná zkušenost.

berenika39
autor
14. led 2009

kejka, trefa 😀 je mi tolik, a za měsíc dokonce 40 😝 😝 😝 . Peta byl plánovaný, se starším jem byla od jeho tří let sama, žádné tatínky doma - náhradní - nechtěla jsem ho stresovat, žádný nebyl ok. Ted mám nového partnera, cca 3 roky, neměl ještě děti a moc si přál kluka. I já toužila po druhým, pořád. Tak to klaplo 😀 .Asi mám teda kliku, ale malje je hodnej, spí celou noc, i přes den 2x 2 hodky, jí jak nezřízený...super. A to je přesně to, co si říkám - až budou oba starší, a já baba 😝 , budou si pomáhat.
Renatajjj, i u nás je to tak, někdy Michal i píše sms, že přijede o něco později (ne v sedm, ale v půl osmý 😀 ), at na něj péta počká🙂.
To první mamonkovství jsem ani nějak nevnímala, ted je to tedy úúúplně jiný, víc "přes hlavu" 😀 😀 .

kejka
14. led 2009

Reni to je dobrý přirovnání-štěně 😀 😀 😀
Mě bylo v říjnu 08 42let,takže přesně jak píšeš-ti první kluci mi vyrostli ani nevím jak-taky jsem to nějak nežrala,brala jsem všechno jak to je. 😉 Malýho mám taky s přítelem-před 15lety jsem ovdověla,takže se mi do dalšího těhu moc nechtělo,ale pak fakt zatikalo a bylo vymalováno.Naštěstí se povedl hned. 😀
Tak to kluci píšou SMS,ale ne kvůli malýmu,jen se hlásí,to musejí.Nejstarší už moc ne,ale mladší jo.V sobotu jdeme na jeho maturák-gympl,malýho hlídá nejstaršího holka 😀 😀
Beri tak to bud ráda,že je malej hodnej,jsem zelená závistí. 🙂 🙂
Jinak u nás zatím se školkou pasé.Začal chodit do soukromé ve 2,5letech a minulý rok začlo marodění.Co návštěva školky,to rýma,kašel.Ted 3x za sebou od září,takže jí máme zatím od dr.zakázanou.Přitom předtím neměl ani rýmu. ☹ ☹
No já bych klidně mohla bejt bába,kdyby neštudýrovali,oni nějak nepospíchají. 😅 Moje máma byla poctěna už ve 36letech.Jsem si pospíšila.Je fakt,že ted si malýho užívá jako pravá babička a to je furt čupr ženská. 🙂

kubaka
14. led 2009

Já myslela, že jsem tu na koníkovi vykopávka jen já -+ 😀 Mě bude taky 40 v květnu, taky jsme plánovali durhé v 38, teď mám kluky 13 a 2 a milujou se.
To že 19 syn se zdržuje doma kvůli maličkému je naopak krásné - je vidět, že ho brácha zajímá, že k sobě budou mít vztah, našli se a zůastanou si. někteří sourozenci se minou a to je smutné.
Náš Dan Mariánka taky muchluje, ale je přeci jen ještě ve věku, kdy ho i škodolibě pozlobí - zkoumá, co na to batole, jinak se s ním taky rád chlubí, předváděl ho spolužačkám a tuhle se se spolužákem přeli, čí brácha-mimino je inteligentnější. No, vyhrál náš Marián 😅 samozřejmě.

berenika39
autor
14. led 2009

...kubaka...já jsem na ironii a sarkasmus od našich přátel zvyklá. Těch řečí, co jsme si vyslelchli - z mateřské rovnou do důchodu, po porodu do přechodu...ale v dobrém...musím říct, že mi nikdo nedal (alespoň otevřeně) najevo, že jsem stará matka 😀 . A docela mi Michal zalichotil, že nakonec prý s tím kočárkem vypadám docela dobře🙂)), taky jedovatej 😀. Jinak chytřejší je naše mimino...vyřiď to Mariánovi 😀 😀 😀 . (dělám si legraci, doufám, že se to tak bere).
Chtějí ti vaši starší hlídat? Michal se pořád ještě bojí - že bude blindit, že se zakucká, že nebude vědět co s ním. Samotnej s ním zatím za těch pět měsíců nebyl, ale už se odhodlává.....abysme mohli jet večer s tatkou třeba nakoupit a tak.

kubaka
14. led 2009

Dan hlídá až v posledních dvou třech měsících, zajdu si třeba na 1,5 hodiny ke kadeřníkovi, ale jak je v pubertě, je trochu mimo a tak přijdu a byt je skoro vzhůru nohama. Dan se nebojí, protože až takhle daleko nedomyslí. nadšený není, raději si s ním jen hraje když jsme všichni doma. Navíc marián neblinká, jen pořád mohutně slintá 🙂 Aby ale hlídal mimino, na to byl ještě moc malý. Teď už je občas doma nechám samotné, ale vzhledem k tomu, že jsme teď přistihli Dana jak mu škodolibě ukazuje mrtvou mouchu, 😠 ze kterých má Marián děs, tak budu muset být opatrnější.

Já si tedy užila poznámek, že je nezodpovědné mít v tomto věku mimino 🙄 zvlášť to sedělo od jedné ženské, která druhé dítě mít nemůže a ani nechce, protože je příliš marnivá. Jim se to pak odsuzuje. Ale i v jedné debatě na Aukru psaly mladé maminky kolem dvaceti, že je 40 letá matka stará a že je to nefér vůči staršímu sourozenici, že jsou daleko od sebe apod. nezralé řeči... prostě jiná generace, která ještě nemá zkušenosti, tak se jim to dělá rezolutní závěry 😉 Psala jsem tam, ať počkají,l až jim bude 40 a budou najednou myslet jinak. 😝 přehodnotí spoustu věcí.
Já taky vypadám bezva s kočárkem 😵 a v tramvaji se můžou přetrhnout, kdo mi pomůže, nabízejí se ještě než tram vůbec přijede a dokonce se hrnuli mi pomoct i do nízkopodlažní - nemohu si stěžovat na ignoraci. Asi my starší matky vyzařujeme nějakou zralou krásu a vyrovnanost 😵 která působí na okolí - nebo že bych měla tak rozkošné dítě?? 😀 😀
Jasně, že vaše mimino je chytřejší 😀 o tom, nepochybuju 😀

berenika39
autor
14. led 2009

😀 😀 . Asi to nejdřív s tím hlídáním večer, až bude petas spát, je pohodář, nebudí se ani jednou za noc, třeba michal zjistí, že mu to "hlídání" jde a zkusí to i jindy. M máme oboje rodiče z ruky, 70 a 40km, vídáme se často, ale takový ty akce PROSÍM HOŘÍ PŘIJEDTE POHLÍDAT už pro ně nejsou. Tak bych právě nutně potřebovala ke kadeřníkovi 😲 . Ještě k tomu věku - nedá se to srovnávat ve dvaceti byla největší starost, jak se uživit, zkušenosti žádný,prostě Míšovo ranný dětství strašně uteklo a já z toho jakoby "nic neměla". Kupa starostí kolem...Ted je to naopak (tuk tuk) - žádný starosti, jen rodinka. Nadhled, neřešíme žádný ptákoviny alá dupačky od NEXT nebo Puntanella, kupujem jen Gap..(nebrat vážně, pls 😀 ). Jsem zvědavá, jak půjdu v 55 na tř. schůzky do osmé třídy, ale co....aspon motivace, jak se udržet v kupě 😝 😝 😝

kubaka
14. led 2009

berenika - přesně tak to vidím - prvního jsem si užila v takovém stresu, peníze jsme neměli, ze všeho vytřeštěná. te'd jsme za vodou, zaopatření a užíváme si toho mrňouse báječně. Taky žádný starosti, nadhled, neřeším plíny - prostě mu nočník nic neříká, ani neví, že čůrá, takže co s ním nadělám, no, tak prostě kupuju plenky. Je to naposledy. Gap ani neznám, máme věci ze sekáčů a jsme frajeři. 😵
Říkám si taky, že nás ty malé děti udrží dlouho aktivní a čilé, prostě nebudeme v 50 báby před důchodem, které už jen vegetují a čekají na penzi. Budeme mít ty děti na krku do 60 - 🙂 moc se na to těším, nebudeme nikdy sami a nesklouzneme do stereotypu a nicnedělání. 😀

kejka
15. led 2009

Kubako jaká vykopávka.Jsme přece v nejlepších letech 😉 ,i když je fakt,že kolem dvaceti mi připadaly 40ctky jako starý páky. 😀 Nějak v tý době holky nemyslej na to,že jim taky jednou bude tolik. 😀
Přesně jak píšete-žádný řešení připitomělejch problémů,kupování zbytečnej kravin.Je sice poslední,ale nemusí to bejt sprateček,co má všechno,na co si vzpomene. 😉 😉
Jinak jsem bez dítka-včera si vydupal,že chce k babičce. 😀 😀 😅
No jasně,že musíme vypadat dobře,motivace je to supr a na keci jsem nereagovala.A že jich bylo. 😖 Přesně tak-budeme mít pořád co dělat,stereotyp je zabiják. 🙂 🙂 Jen jsem zvědavá,jak budu zvládat jeho pubertu 😀 😀 😀

kubaka
15. led 2009

No jasan - jsme v nejlepších letech, já se cítím nejlíp za celý svůj život - dost stará na to abych už nedělala blbosti a topila se v životě ,ale zároveň dost mladá na to, abych dělala cokoliv co chci 😀 40 je bezvadný věk.
Na tu pubertu jsem taky zvědavá - první v ní je teď, ale skoro to není poznat, má mírnou náturu a je citlivý intelektuál. Marián je ovšem pravý opak - prorokuji manželovi, že ten nám dá zabrat a vynahradí nám to 🙂

berenika39
autor
15. led 2009

Já tomu pracovně říkám "druhý život". Všechno mám ještě jednou - lásku, dokonce jsme si prošli takovou tou krááásnnou zamilovaností, pak plánování rodiny, pak to hezký dělání, ted miminko v náručí. Mnohem víc si toho vážím, protže vím, že to není samozřejmost. A puberta staršího syna se tedy přes moje očekávání dostavila dost pozdě, a trvá, a trvá, a trvá 😀 😀 😀 a asi ještě bude. Ale neprojevuje se to nějak katasrtrofálně, to bych mu křivdila, nepije, nekouří, nedroguje - to je pro nás i něj nejdůležitější. Dohání to tím typickým-já jsem nejchytřejší, všechno vím, všechno znám, všechno zvládnu. Tak ho vždycky nechám, i když tuším průůůů....r, on si trochu nabije ústa a příště podobnou situaci řeší hlavou 😀 😀 😀 .
kubaka - máš hezký heslo, to je fakt, že být spokojený je umění... 😉
A ještě jedno plus to má - naši rodiče, oboje, už vlastně jen tak pinkali důchod, nuda, nervozita, havně kde je levnější máslo a tak. Najednou děsně pookřáli, táta si dokonce dal říct a začal se pečlivě léčit s cukrovkou, i pro ně to je fakt motivace zůstat fit. Mám z nich radost 😅

kejka
19. led 2009

🙂 Ahojjjjjjjjj

Tak jak je staruchy 😀 😀 ??????????
Máme za sebou maturák mého prostředního synátora-fotka v albíku.Jak se mi nechtělo,tak to bylo fakt supéér. 😉
Mladej se odstěhoval k babičce,jsou oba ok a domů se mu nechce,má období babičkovství.Až trochu žárlím. ☹
Ber- moje máma je šťastná,že ho tam má.Má taky zdravotní problémy,ale ten malej je snad lepší,než prášky,pokaždý je jí líp.Líp spí,cítí se v pohodě.Dává jí elán. 🙂 🙂

berenika39
autor
19. led 2009

No na mě padá depka 😀 😀 😀 . Pomalu jsme s tátou začli plánovat letošní oslavu narozenin, máme je ve stejný den s rozestupem 30 let. No a letos je 40 a 70. Hrůůůůzaaaaa. Ani trochu se mi to číslo nelíbí, stydím se to říkat, ale přitom si nepřipadám tak děsně vykopaná 😀 😀 😀 . Asi to uděláme u nás doma, nechci s malým nikam jezdit a vláčet ho po mejdanech, tady bude mít svůj klid, večer normoš spinkat a my můžem "zapařit". starší syn se těší, že bude taxikařit a rozvážet vláčné hosty autem domů.
Miminko pořád vzorný, týden přikrmujeme, je to kyselina, je mu jedno, co to je, dlabe jak o život, lžičkou, pije z hrníčku s pítkem. Vařím, skleničky zatím jen v nouzi.
Maturiták mě čeká za rok, syn totiž chodil 2 roky na gympl aletos přešel na cestovní ruch udělal vyrovnávací zkoušky a je znovu v třeťáku 😝 . Je tupý na matiku fyziku, měl dvě pětky na vysvědčení, šikula. Ale zase mluví super anglicky, umí německy a domluví se francouzsky. Takže tahle nová škola ho chytla, bude mít na vysvědčení jenom asi dvě trojky, úplně jsem čubrněla. Sie si to o rok protáhnul, ale co, jsem ráda, že to nevzdal, chtěl jít za prací do anglie. Doma ho udrželo miminko 😀 😀 😀