Mít či nemít třetí dítě?

krendulacka
3. srp 2013

Maminky ,mám otázku mít čí nemít třetí dítě ?? Manžel chce ,syn 7 by taky chtěl. Mám 7.letého syna a 2letou dceru . Nevím si rady zda jit do dalšího miminka nebo ne ,poradTe nebo jen okomentujte .Jake to je mít 3 děti ?? Moc moc děkuji 😉

luccess
4. kvě 2014

Máme dceru 8let a syna necelé 2 roky. Byl mu rok, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Naprosto neplánovaně. Brečela jsem několik dní, zvažovala potrat atd. opravdu jsem další dítě nechtěla. Prostě jsem se na to necítila. Teď má naše poslední dceruška 6 týdnů, je úžasná, hrozně hodná a já ji moc miluji. A je to fajn pocit, když nás je doma tolik. 🙂

zuny
4. kvě 2014

@marselina my jsme se taky rozhodli pro třetí a vyšla holčička 😵 Kluky máme 2 roky po sobě, teď jim bude 5 a 3 roky a holčičce jsou 3 měsíce. Mám se teda co ohánět, ale vím, že "nejhorší" co se týče práce je ten půlrok-rok než malá začne chodit. Pak už bude lumpačit s klukama. Tánička je od začátku moc hodňoučká, spí dokonce celou noc a skoro vůbec nebrečí. Máme domek 5+kk, všechny děti budou mít v budoucnu svoje pokojíčky, tak jsme do toho šli. Sice teď hypotéka jako prase, ale za 12 let bude splacená, když se z toho nezblázníme. Věci máme po klukách, něco prodávám, něco dokupuju. Uvidíme jak to půjde dál, ale zase za 2 roky už půjdu do práce.
Já jsem po druhém porodu řekla, že prostě dvě děti stačí, ale za rok jsem se nějak oklepala. Švagrová čekala třetí a já se divila, no třetí v dnešní době?? Teď obě máme dva kluky a holčičku a sestřenky jsou přesně rok od sebe 😅

zdenka7777
4. kvě 2014

Ahoj holky, pročítám si tuto diskuzi a chci Vám povědět ,že já mám 37let, dvě dcery (14 let a 9 let). Dlouho jsme byly spokojeni s našemi holkami. Jednoho dne jsme se s manželem domluvili, že vysadím prášky a uvdíme. Letos začátkem září čekáme naše třetí dítko a bude to kluk. Můj manžel je štastnější než já, že bude mít konečně kluka (z prvního manželství má také holčičku). Takže za mně ano, pokud je domácí zázemí, klidně třetí mimčo můžeš mít. Já už se toho malého také nemohu dočkat.

marselina
4. kvě 2014

@kozlenka jasan,že nedá 😀 .Beru vše 😀 ,snad to vyjde a bude nás brzo víc.

marselina
4. kvě 2014

@lovelylion na tebe nebudu vůbec reagovat,jak píší holky každá jsme jiná,že jsi vstoupila zrovna do tohoto téma,ubližuješ jen sama sobě.

marselina
4. kvě 2014

@kaliali čtvrté už neeeeeeeee 😀

samik2008
4. kvě 2014

@marselina ať se brzy zadaří 😉 😵 😅

liss_durman
4. kvě 2014

@lovelylion Věřím, že vše, co se na světě děje, má svůj důvod. Já si vážím toho, že jsem plodná, ale upřímně: kdybych v 18 letech, kdy jsem zjistila své první těhotenství, šla na potrat (jak by to udělala většina mých vrstevnic), mohlo být všechno jinak a třeba jsem mohla mít velké problémy. Stejně tak mohlo být vše jinak, kdybych do sebe cpala X let hormonální antikoncepci hlava nehlava. Nebo by třeba jen nebyl ten správný čas a ten správný tatínek pro dítě? Kdo ví. Myslím ale, že každý je svého štěstí strůjce a ano, plodnost beru v mém případě za samozřejmost. Je to naprosto přirozená věc, která by měla být dána do vínku každé živé bytosti a také je to otázka zachování svého živočišného druhu, měli bychom tedy my všichni dbát na to, abychom se o možnost mít dítě nepřipravili sami svým životním stylem. Bohužel se v dnešní době klade na první místo kariéra a jiné věci, které jsou na žebříčku důležitosti s reprodukcí nesrovnatelné. Proto většina lidí propásne tu správnou příležitost a musí pak nést následky. Těžce vydělané peníze pak cpou do IVF, aby měli to, co před pár lety vůbec nechtěli, což je opravdu paradox. Neříkám, že je to pravidlo, ale bohužel to vídám kolem sebe často. Přeji hodně štěstí s otěhotněním.

@marselina Sice jsem ještě neporodila druhé, ale už teď mě neskutečně mrzí, že by toto těhotenství mělo být poslední. Takže doufám, že třetí dítě ještě bude. Bohužel manžel je zásadně proti kvůli svému věku a taky už má 2 děti z předchozího manželství, takže má více finančních závazků a já se trochu obávám takového toho "coby kdyby..." (kdyby vztah nevydržel apod.), jestli bych vše zvládla sama a tak. Ale to je asi přirozené. Také se mám velmi brzy vracet do práce a obávám se, že pokud bych měla být znovu těhotná, nebudou z toho nadšení... No uvidíme 🙂 A vám držím palce!

boban
4. kvě 2014

My máme dva kluky 6,5let a 2 roky (příští týden 🙂..strašně bych ještě jedno dítko chtěla..klidně i později, ale manžel už nechce..teda chtěl by, ale tvrdí, že až vyhrajeme ve sportce 😅 😀 manžel vydělává tak normálně, máme hypotéku na byt, jezdíme každý rok k moři, ale plánujeme do budoucna koupit nebo stavět domek, takže peníze budou potřeba jinde..no každopádně doma o tom už nemluvím a nechám to osudu..třeba až kluci odrostou, tak manžel příjde sám 😉

spagatice
4. kvě 2014

My do třetího jdeme a kluci budou i docela blízko u sebe 😉 . Ale pokud to některé chcete dělat jen kvůli tomu, aby se povedla holčička, tak to snad raději zůstaňte u dvou dětí 😔 . Já jsem šťastná, že čekám třetí miminko a že to bude chlapeček, je pro mě takový bonus navíc 🙂

zuny
4. kvě 2014

@spagatice já jsem taky do třetího šla, že mi je to jedno, co bude, hlavně zdravé 🙂 Tři kluci rošťáci by byli taky supr a pořád jsem v těhu nemohla uvěřit, že čekám holčičku. A musím říct, že u toho třetího jsem se hodně bála všech kontrol, aby dopadly dobře. U těch dvou předchozích jsem o tom tak moc nepřemýšlela, nebo spíš jsem si nepřipouštěla, že by něco mělo být špatně....asi stárnu 😉

spagatice
4. kvě 2014

@zuny A koukám, že je máš možná i blíž u sebe, než budeme mít my 😅 . Jak to zvládáš? 🙂

julietta111
4. kvě 2014

@zuny Taky čekáme třetí na začátku září a bojím se daleko víc než u přredchozích dvou. Říkala jsem si jestli je to tím věkem🙂

mili00
4. kvě 2014

taky uvažuji o třetím, třeba bych si přála i tu holčičku, ale samozřejmě hlavně zdravé mimi 🙂

zuny
5. kvě 2014

@spagatice dneska má zrovna starší 5 let a mladší bude mít koncem května 3 roky 🙂 - rozdíl 2 roky a teď 2 a 8měsíců 😉 . Nevím, jestli zvládám, ale musím...nic jinýho mi nezbývá 😉 někdy je to u nás jak v židovské škole....ale kluci už si vyhrajou sami, občas se porvou a já dělám rozhodčí, jinak se milujou 😵 Starší si někdy lehne za malou na deku a povídá jí, mladší je divočák 😀

1kacaba1
5. kvě 2014

@katamama Ahoj! Já mám taky venku štítnou žlázu, už několik let...beru denně euthyrox 100 mg a je to v pohodě. Brát prášky i v těhotenství nejenom že můžeš, ale musíš...

1kacaba1
5. kvě 2014

@oceancity Já teď čekám třetí a je mi 39. Zatím všechno v pořádku, nezvracela jsem ani jednou, genetika vyšla v pohodě, jen mě poslední dobou občas bolí záda.

pavlina276
5. kvě 2014

My měli dvě holky (zkusili jsme kluka), máme třetí holku a je nám to úplně jedno. Naplňuje nás obrovským štěstím.Vlastně všechny tři jsou jedno velké štěstí. Nikdy bych do sebe neřekla, že budu mít tři děti a teď jsem za to ráda. Vážím si toho, že jsou zdravé a považuji to za zázrak a né za samozřejmost. Já už jsem byla 5x těhotná (2x samovolný potrat), "naštěstí vždy do 10tt., nedokážu si představit tu bolest, pokud někdo přijde o dítko ve vyšším stádiu. Finančně jsme na hodně velké hraně(namáme ušetřeny ani ty tři platy 😀 ), nekupuji dětem značkové oblečení, ale na certifikované boty prostě peníze ušetřím.Pleny používám bavlněné , abych zbytečně nedávala peníze za jednorázovky. Díky bohu kojím, takže nemusíme mít UM.Bydlíme na vesnici, snažíme se mít vše svoje - zelenina, králíci a holuby na maso, tchán má prasata, tak nám jedno vždy dá. Máme vlastní bydlení (naštěstí nemáme hypo). Musíme mít dvě auta a na to padnou všechny "ušetřené" peníze.Na dovolenou nejezdíme (nebaví nás to), jenom bych holky jednou chtěla vzít k moři. Nemáme Iphony, Ipady ani dotykové tel.....A musím říct, že bych neměnila a trošku přemýšlíme i o čtvrtém🙂)) Nejhorší je, když ty starší přinesou něco ze školky, to je pak hrůza. Nejmenší chytla angínu v 4řech měsících a pak se starat o tři marody, to je záhul. Babičky máme daleko od nás, takže vše musíme zvládat sami. Ale naštěstí mám hodného a nenáročného manžela a takovouhle cestu jsme si prostě vybrali.Po RD také počítám, že půjdu do práce a snad se to nějak utahne 🙂 ..... Takže pokud chceš ty a manžel , tak bych do toho šla. Protože mít děti je to nejhezčí, co může být (ikdyž jsem z nich občas šílená 🙂 🙂 ).

spagatice
5. kvě 2014

@mili00
@zuny Holky já jsem se docela bála toho, aby to nebyla holčička, když jsem zvyklá na chlapečky 😅 . Ale ono by se to asi zvládlo stejně jako u chlapečků 😉

@zuny Tak všechno nejlepší malému 🙂 . Až se náš třetí narodí, tak Míšovi bude 4,5 a Víťovi bez měsíce 3. Takže první mají od sebe 19 měsíců a teď to budou skoro tři roky. Tak si říkám, že to možná bude jednodušší, když budou kluci ve školce a já s Filípkem sama doma, než když jsem měla doma oba kluky tak blízko po sobě.

mili00
5. kvě 2014

@spagatice NO, já se trochu bojím, aby to nebyl další lump, jelikož ten druhý dává zabrat, vždycky když projdu v obchodě kolem těch krásných růžových věciček, tak sním o princezně 😅

terezapetrova
5. kvě 2014

@lovelylion nemyslim, ze je to tady az tak strasny.. necetla jsem, ze by tady někdo psal, ze si nevazi tehotenstvi, myslim, ze Tva reakce byla zbytecne drsna 😉

spagatice
5. kvě 2014

@mili00 Já ale moc nevěřím tomu, že holčička by byl klidnější 😅 .

mili00
5. kvě 2014

@spagatice ale jo bude 😀

gaborka185
5. kvě 2014

nazdárek holky, tak i my máme 3 dítka, nejstarší je dcera téměř 8 let, pak syn 3 a opět kluk za pár dní roční... Kdysi jsem si nechala z logru číst a paní říkala, že budu mít 3 děti, jsem se jí vysmála, měla jsem jen holčičku a nikde na obzoru žádný vhodný chlap... no a pak to všechno šlo ráz na ráz, našel si nás manžel, do půl roku jsme začali stavět, za rok byla svatba a já těhotná, pak když udělali tu novou verzi rodičáku, kdy může doložit příjmy manžel, tak jsem se moc nerozmýšlela, na prostřední dítko jsme měli jen 3800,- rodičáku a manžel byl rok bez práce, ale přežili jsme... Manžílek chtěl zkusit jestli umí i holčičky a neumí... bylo mi 35, když se malý narodil, musela jsem podstoupit i amniocentézu, ale zvládli jsme to a přes nepochopení ostatních jsme se těšili na třěťátko... Je to náročné, ale stojí to zato, když všichni přiběhnou a chtějí se tulit... horší je, když začnou marodit a nejlíp naráz... ale prostě máma to musí zvládnout všechno, manžel moc nepomáhá, máme hypotéku na domek, nedodělaný domek, teď šetřím dceři na týden tábora, nevyskakujeme si, neušetříme, ale žijeme s radostí... vařím domácí, džus, šunku, dost peču, vařím klasickou českou kuchyni - jeden den s knedlíkem, druhý den s rýží, snažím se i něco vypěstovat... místo sušenek upéct plech buchty... ve škole sice pořád něco platíme, ale zatím se to dá... lékárna vychází asi nejdráž... k moři chceme cestovat tak jednou za 2 roky, abychom ten jeden rok mohli zase něco dodělat na domečku... Takže pokud to oba chcete, tak se to určitě dá zvládnout... jen se musí chtít 😵

terezafaltysova
5. kvě 2014

Taky vám napíšu můj názor. Je mi 37, mám dva kluky skoro 12 a 9 let. Ten starší už je typickej puberták, mladší je ještě mazel ale už je to samá ruka samá noha, do postele se s náma už pomalu nevejde 🙂 Jsem 5 let rozvedená a s přítelem jsme si po 4 letech řekli, že si pořídíme ještě jedno dětátko. Jemu je dnes 46 let, má 15 letou dceru, která žije se svojí matkou, já jsem ted ve 40 tt a každým dnem očekáváme Adámka 🙂 Původně to měla být podle UZ holčička, ale nakonec jsem ráda že vyšel klučina. Všechno zdědí, švagrová má na "stará kolena" (je o rok mladší než já) taky třetího kluka, máme spoustu hraček autíček atd.....Něco jsme museli samozřejmě pokoupit, ale to se dá zase na internetu v dnešní době zase rychle prodat. Peníze máme tak akorát, já si taky ještě přivydělávám, ale na to třetí mimi se moc těším. Člověk si tím prodlouží mládí 🙂 Takže za mě určitě třetí dítě ano, ale po poradě a souhlasu celé rodiny 🙂 Pak se můžeme všichni společně těšit na miminko.

terezafaltysova
5. kvě 2014

Ještě jsem chtěla napsat, že moje mamka to měla dost podobné, mě a sestru měla dost brzy a když jí bylo 36 let tak se jí s přítelem podařil chlapeček. Prý si to s ním užila a byli to její nejhezčí chvíle, už byla zkušená, peníze tolik neřešila, i když jich bylo málo a dneska je bráchovi už 27 let. Mě to taky hodně dalo, všechno jsem se naučila, jak se starat o mimi, takže když se mi narodil první syn, uměla jsem přebalovat, koupat a vůbec jsem se nebála narozdíl od prvorodiček, které byli se mnou na pokoji, nebo i mých kamarádek. Takže navíc jestli máte starší dceru, dáte jí ještě školu života 🙂

1kacaba1
5. kvě 2014

Moje holky už jsou skoro dospělé...tedy ta jedna je oficiálně zcela dospělá, ale rozumu ještě moc nepobrala...Je jim 19 a 16. Třetí dítko (zase holčičku) čekám s novým přítelem. Ten má vlastního syna (17) a ještě se stará o nevlastní dceru své bývalé přítelkyně (16), takže budeme mít celkem 5 dětí...🙂 Na miminko se ale, myslím, těšíme všichni...

terezafaltysova
9. kvě 2014

Ahoj všem, v úterý ráno 6.5. se nám narodil krásný Adámek 🙂 Třetí kluk, jako buk 🙂

eliska_v
18. kvě 2014

Ahojky.
Poslední dobou přemýšlíme nad 3 miminkem... Neříkám, že finančně si vyskakujeme, ale manžel mi řekl, že pokud to tak cítím, že do toho půjdeme. já mám furt obavy..i kvůli rodině. Nechápali chvilkama dvě děti natož třetí..., ale zase je to naše rodina a nikdo nám do toho nemá co povídat...
Ale maminky Vy co máte tři dítka. Jaké to je? Já bych ještě to jedno chtěla...manžel je nakloněný k dalšímu, ale furt tam mám to ale.... Nevím proč 😅 🙂

terezafaltysova
19. kvě 2014

@eliska_v Já jsem taky váhala, ale nakonec jsme do toho šli. Máme tři kluky a vůbec nelituju. Jestli jseš pro třetí, tak do toho jdi dokud na to máš věk 🙂 Mě je 37 a všechny testy dopadli dobře, ani na plodovku jsem nemusela.