Mít či nemít třetí dítě?

krendulacka
3. srp 2013

Maminky ,mám otázku mít čí nemít třetí dítě ?? Manžel chce ,syn 7 by taky chtěl. Mám 7.letého syna a 2letou dceru . Nevím si rady zda jit do dalšího miminka nebo ne ,poradTe nebo jen okomentujte .Jake to je mít 3 děti ?? Moc moc děkuji 😉

lucy.l
30. led 2016

No myslím že si bude myslet že si dělám už srandu

rebarborka1980
30. led 2016

@lucy.i určitě mi dej vědět jak to celé dopadlo 🙂 a držím palečky,když už se k vám to maličké vloudilo 🙂 ať je vše dobré a taťku ať neklepne kdo jiný by se pak staral než manžel 😀 !?

lucy.l
30. led 2016

@rebarborka1980 děkuji,taky držím palce!Jako pokud je to pravda,tak asi prostě 3 mít máme... Dám určitě vědět;)

rebarborka1980
30. led 2016

@lucy.i Přesně tak je to asi Váš osud a budu se těšit na zprávy 🙂.I já děkuji 11.2. jdu k lékaři

lucy.l
30. led 2016

@rebarborka1980 ještě jsi u lékaře nebyla? Já se tam taky chystám nejdříve v březnu

rebarborka1980
30. led 2016

@lucy.i ne nebyla.Naplánovala jsem si to sama a objednala se na 11.2. což budu podle poslední MS 7+1 a podle ovulace 7+4.Myslím,že nemá cenu tam letět hned,když nevidí srdíčko atak 🙂

lucy.l
31. led 2016

@rebarborka1980 je to pravda,já chci jít až po kritickém období🙂

akankeo
31. led 2016

Holky, nestraste s tim teliskem, to si ted necham dat a 4. uz by manzel si nerozchodil a popravde ja uz asi taky ne 🙂 Jinak drzim palce a nezapomente se vcas obednat na prvotrimestralni screening at to pak mate bez stresu 🙂, krev se na to bere kolem 9-10 tydnu pokud si to pamatuju dobre

rebarborka1980
31. led 2016

@akankeo já už měla tělísko dvakrát a vždy v pohodě 🙂 .

lucy.l
31. led 2016

Jo antikoncepce je pro mě otázka, tělísko už v žádném případě a hormony nesmim kvůli leidenske mutaci:(

shine2015
31. led 2016

Ja teda mam ve svem okoli dost holek ktere telisko mely a stejne otehotnely....takze pokud telisko stejne treba radeji hlidejte plodne dny 😉

shine2015
31. led 2016

@kristinasaxi nejkrasnejsi obdobi jje zjisteni ze jsi tehotna a oznameni manzelovi popripade rodiny a doba kdy ti neni blbe a mas male brisko...ke konci to narocne je a to hodne....mame tri deti,prvni dcera to bylo celkem dobre,chvilku me bylo spatne,ale dlouho male brisko,vyskocilo ke konci asi poslednich cca 6tydnu...ale porad bylo male. Mi bylo 26. Rodila jsem sekci. Za pul roku jsem planovane otehotnela,tam mi brisko vyskocilo temer hned,bylo ke konci fakt velke....blbe mi bylo taky trochu,rodila jsem opet sekci....a za dva a pul roku jsem planovane otehotnela znovu,blbe mi bylo od cca 9tt do 20tt,migreny,obcas zvraceni, obr bricho a me uz pres 30...otoky snad nad kolena uz pred porodem dva mesice....byla jsem jak velryba ...doufam ze shodim zbytek kil a uprimne si myslim,ze nedam bricho do puvodniho stavu...i strie se mi udelali.. Mezi druhou a treti sekci jsem mela jedno zamlkle tehotenstvi a nabrala 10kg a hned otehotnela a nabrala 25kg tak asi i proto....
Uprimne receno jsem stastna za tri deti,miluju je,nemme hlidani taky atd ale jsem opravdu rada,ze je mame. A taky s klidnym svedomim rikam,ze jsem stastna,ze je tehotenstvi za mnou. Ze mam splneno. Ze muzu pomalu dat doporadku svoji postavu,zadne vykyvy vahy...ze si budu moct kupovat kvalitni obleceni niz bych vyhazovala finance...

Tehotenstvi je krasne ale i dost narocne...druha pulka urcite a u tretiho mimi jsem se uz nemohla dockat,az bude na svete......pro me bylo treti tehu ke konci narocnejsi nez se starat o tri svoje deti 😉

shine2015
31. led 2016

A jinak za me treti dite ano..stoji to za to 😉 ja jsem i rada ze je mame tak krasne po sobe....

rebarborka1980
31. led 2016

@shine2015 Toho se teď bojím já u obou kluků jsem nabrala 22kg a při mé výšce 158cm je to fakt mazec ☹ .Teď začínám 7tt a břicho mám nafouklé nechci nabrat tolik,ale nevím zda se to dá ovlivnit.Už u druhého syna jsem se hlídala a stejně to nabrala ☹ .
kluky už mám velké takže nebudu mít ani co na sebe už s těhu oblečení nic nemám,vlastně ani po klukách nemám nic 😀 takže to bude pořizování všeho jako u prvního 😉

frapik
31. led 2016

@shine2015 prosimtě jak je máte od sebe?

shine2015
31. led 2016

@frapik 3r,4r a 3 mesice 😃

@rebarborka1980 holka ja do 19tt nenabrala nic a pak to jelo....vyhoda je ze tremi detmi to jde rychleji dolu 😉 neboj to pujde....treti mimi za to stoji....ja s kazdym tehu nabrala skoro 30....holt nutne zlo....ja jsem se tremi ale moc stastna a nemenila bych...

zuzineckah
1. únor 2016

@shine2015 smekám před tebou holka 🙂 Mít je takhle po sobě, tak jsem zralá na Bohnice 😀 Já když mám fungovat v pohodě, potřebuji trochu svého pohodlí, a při tak malých dětech si to nedovedu představit ani když je manžel zapojený na 100%. Takže paráda, si super, jak to zvládáš. Já budu mít třetí, ale k tomu v podstatě jen 3 leté batole a pak až puberťandu 🙂

lucy.l
1. únor 2016

@zuzineckah nápodobne,jsem trochu sobeckých, dětem se věnují maximálně,ale potřebuji mít čas i na sebe🙂 sportuju,práce..
@shine2015 počítání plošných dní pri mirene nehrozilo měla jsem ji 3roky a ms tak 3x do roka

lucy.l
1. únor 2016

Omlouvám se za překlepy,mobil

shine2015
1. únor 2016

@zuzineckah ono se to da 😉 ale zalezi na kazdem...my nic nehrotime. Zehlim obcas,pouze opravdu dulezite veci...deti nemusim vyprsvovat do skoly....starsi si spolu vyhraji..ve skolce budou vzdy alespon rok spolu na zacatek... Nejprve prvni s druhou a pak druha s tretim... Do skoly budou prvni dve po roce tzn 1.tr a 2tr. Casem se prida nejmladsi clen rodiny....hlavne ja si neumim predstavit zacinat v praci znova a pak znovu na materskou....doma je obcas rusno a dost veselo...ale nic nehrotime 😊 uklid jak to jde....a manzel pomaha...kadernici stihnu ale hlidat musi manzel 😉
Nejhorsi je zima...to oblikani a nez se nekam vypravime...

A zpocatku mame vzdy minimum navstev kvuli nemocem....

Ja jsem rada ze porody i kdyz sekci jsou za mnou...

rebarborka1980
1. únor 2016

@zuzineckah já si taky nedovedu představit děti po roce a do toho mimi 🙂 ,ale on se do toho asi člověk dostane.A co,že jste se rozhodli pro třetí dítko,když dvě máte?Jaké máš pocity s těhu?

kristinasaxi
1. únor 2016

@shine2015 no, mě už se třetí dítko netýká :-/ po druhé sekci mi to doktoři zakázali. Prý už teď to bylo fousový. Měla sem rodit přirozeně, ale nakonec mě museli říznout, jinak hrozilo prasknutí jizvy... Ale až budou děti větší, uvažujeme o adopci 🙂

zuzineckah
1. únor 2016

@rebarborka1980 já mám první dcerku (nejstarší) s předešlého vztahu. Ale to je fakt dávno. Manžel ji zná od jejich 3 let a vždycky jsem si říkali, že by bylo fajn mít k ní ještě dva sourozence, aby byli ti dva k sobě blíž. Přeci jen, ona je už slečna, má své zájmy a batole nám tu roste pomalu zase jako jedináček. Tak jsme do toho skočili ještě jednou, ale už opravdu naposledy 😀 Já se cítím výborně, vlastně ani nevím, že jsem těhotná, jsem 16+2tt, břicho nemám, kilo navrch žádné, sportuji, pracuji... zatím vše ok, musím si zaklepat. Zrovna včera jsem do skupinky červencovek psala, že si připadám hrozně netěhotně 😀

rebarborka1980
1. únor 2016

@zuzineckah Tak to ti tiše závidím.Já u kluků byla také v pohodě nic mi nebylo,ale teď a to jsem na začátku..je mi blbě od žaludku,bolí mě hlava a záda a hlavně neskutečná únava.A batole 🙂 je kluk či holka a víte co čekáte do třetice?
O pubertálním věku mi povídej 😀 taky mám jednoho doma 🙂 .
A co děláš za práci?

zuzineckah
1. únor 2016

@rebarborka1980 to ti opravdu nezávidím, ty nevolnosti musí být děs... Já byla ze začátku akorát šíleně unavená, trvalo to asi 3 týdny a pak se to dalo do normálu. Navíc jsem pak čapla nějakou virózu, takže jakákoliv příprava na Vánoce mě naprosto minula 😀 Jen jsem z gauče dávala pokyny 😀 Batole máme kluka, v dubnu mu budou tři a je opravdu čiperný, asi i díky tomu nemám čas zaznamenávat nějaké menší těhotenské neduhy 😀 Mám vlastní firmu, takže ze 2/3 dokážu věci řešit z domu, do kanclu jezdím tak 2-3x do týdne, ale zato jsem docela často na cestách teď. Chci to pořešit, dokud se ještě vejdu za volant 😀
Takže máš dva kluky? Tak to by mohla být do třetice holčička, co? 🙂 Jinak jestli je to číslo ve tvém nicku tvůj rok narození, tak jsme na tom věkově podobně, já jsem o rok starší 😀

rebarborka1980
1. únor 2016

Tak to tiše závidím hlavně,když by ti bylo blbě nikam nemusíš 😀 .Mě bylo ve čtvrtek a v pátek tak zle,že jsem volala do práce,že nepřijdu myslela jsem,že umřu 😒 .
Jj mám dva kluky 14 a 10let.A rok narození souhlasí.Tak to víš,že bych radši holku,když dva kluky mám,ale hlavně ať je to zdravé.Já mám zatím takové smíšené pocity nějak se z toho zatím nedokážu radovat ☹ .Vše pořizovat od začátku už nemáme vůbec nic.
A už víte co to bude teď?

zuzineckah
1. únor 2016

@rebarborka1980 takže to je neplánované překvapeni? Ve kterém týdnu si? No holčička by byla určitě fajn po dvou frajerech, taková princezna 🙂 Měla by to jako já - byla jsem neplánovaná ségra dvou velkých bratrů 😀 věkový rozdíl 11 a 10 let 😀 Hele,s tím pořizováním - dnes je toho všeho tolik! A na holky snad ještě víc než na kluky a ani to nestojí světy. Mě spíš děsí zase to noční vstávání, na to se fakt netěším 😅
Zatím nevíme co to bude. Na NT screeningu to vypadalo na kluka, všichni jsme tam viděla něco jako pinďoura, ale mrně si šimralo mezi nohami, tak to nevíme jistě 😀 Bylo by to fajn, aspoň bychom hodně věcí využili

rebarborka1980
1. únor 2016

@zuzineckah nebylo to neplánované....27.10. 2015 jsem si nechala vyndat tělísko a manžel (bývalý a budoucí) pořád mluvil o třetím a tak jsem řekla,že tomu necháme půl roku a uvidíme a povedlo se hned druhý cyklus samozřejmě 😀 a to jsme na kluky čekali na každého víc jak rok.
Já si nedovedu představit nic vstávání,běhat za tím,hlídat to na každém kroku atak.Ty máš doma batole tak jsi v tom ještě zaběhlá,ale já se o kluky skoro už starat nemusím takže pro mě to bude zápřah a už teď mě děsí ty nemoci co jsou u těch malých dětí a pak školka.Jsem na začátku teprve 6tt.
A kolik je dceři?Jinak vidíš jak si mimi s vámi hraje 😀 třeba až do porodu se bude schovávat 🙂 .
Budu muset jít spát vstávám každý den ve 3.30 ☹

zuzineckah
1. únor 2016

@rebarborka1980 dcerce je 13 let. Taky už samostatná jednotka 🙂 Jak to, že vstáváš tak strašně brzy???

seruska
1. únor 2016

My máme doma 1,5 a 3,5 a nikdy mě nenapadalo, že bych chtěla mít více jak dvě děti,ale mateřství se mi tak zalíbilo, že s manželem máme myšlenku třetího dítěte docela často, ale já chci jít až syn bude mít 3 do práce, alespoň na rok a uvidíme 🙂. Máme obě pohlaví, ale zase si říkám, že sudý počet je lepší, tak to rovnou i čtyři, ale nevím zda by jsme to zvládly...ač hypotéku nemáme,tak opravujeme starší dům, takže nás čeká nová střecha apod,ale spíš se bojím do budoucna jestli to fin.zládneme...