Mít či nemít třetí dítě?

krendulacka
3. srp 2013

Maminky ,mám otázku mít čí nemít třetí dítě ?? Manžel chce ,syn 7 by taky chtěl. Mám 7.letého syna a 2letou dceru . Nevím si rady zda jit do dalšího miminka nebo ne ,poradTe nebo jen okomentujte .Jake to je mít 3 děti ?? Moc moc děkuji 😉

kacatko5
4. lis 2016

@palomitacheca Myslim, ze by i dalsi dite miloval, je to uzasny tata a detem venuje temer 100 % sveho volneho casu. Kluci ho zerou, je to jejich buh 🙂 Jen ho premluvit, no 😀

kacatko5
4. lis 2016

@drzticka81 Ten muj odolava dost 🙂 U nas, kdyby se tatka nechal nejakou nahodou ukecat v nejblizsi dobe, by byl rozdil od prostredniho minimalne 4 roky :-/

plavacek134
4. lis 2016

@markyzka84 Kamarádka má sedm dětí a všechny měla cisařem tak se toho nemusíte bát. A jsou moc šťastná rodinka.

missa111
4. lis 2016

@kacatko5
Tak já to mám hodně podobně. Dvě holky 5 a 3,5. Další dítě (ideálně chlapečka) bych chtěla. Muž moc ne. Před pár měsící byla možnost 3 dítěte dost reálná. Málem ho kleplo. I mne ( když jsem si to představila). Holky jsou hodně živé, hlučné, je jich všude plno. Miminko k tomu, další navazující rodičovská... Jsem ráda, že jsem teď zpět v práci. Mladší byla náročné mimino i batole a musím říct, že v práci si odpočinu🙂
Ale pořád na třeťátko myslím. Chtěla bych až půjde mladší do školy. Tak snad na to manžela připravím a nebo mě to přejde.

shine2015
4. lis 2016

@luca16 nevkm zda jsem to napsala spravne...holkam je 5 a 4r a synovi 1 😉me to prijde nekdy mazec ale zase si spolu fakt vyhraji....

shine2015
4. lis 2016

@luca16 me tedy prijde ze cim mladsi a driv po sobe tim lepsi....dnes si k tem dracicim miminko predstavit tolik neumim 😉 🙂

lichtakova
4. lis 2016

@krendulacka ahoj,necetla jsem diskuzi. 3 a 2 neni takovy rozdil,je to skoro stejne,akorat trochu vetsi honka,kdyz pominu financni stranku veci (hned v zacatku to vetsinou chce vetsi auto).Manzela to ani nenapadlo,ja jsem to iniciovala,nekdy je to srumec a masakr,ale tezko si muzu stezovat (5 a 3,5 a 1,5).

palomitacheca
4. lis 2016

@kacatko5 no jo, to je pak tezky... my si vlastne uz od zacatku naseho vztahu rikali, ze bychom chteli 2, nebo 3 deti. Kdyz uz jsme 2 deti meli, tak jsem na jedne rodinne oslave obdivovala asi 2 mesicniho syna bratrance. A moje teta rekla memu manzelovi: "Pozor, Lence se zaleskly oci, ta bude chtit jeste jedno dite." No a asi za 3 mesice jsem byla tehotna 😀

kacatko5
7. lis 2016

@missa111 To je jako kdyz pises o mne, akorat my mame dva kluky. Jsou dost zivi a divoci, je jich vsude plno. Ten mensi byl taky desne mimino, dost urvany, mela jsem ho rok a pul na prsu, protoze odmital cokoliv umeleho do pusy (dudak, lahev, nic nechtel). Tehdy jsem rikala, ze kdyby byl prvni, tak bychom druheho snad ani nemeli 😀 Ale ted jsou uz vetsi, moc sikovni, dost sobestacni, tak si k nim to mimco dokazu predstavit. Jo a ja pracuji v materske skolce, takze si od deti stejne v praci moc neodpocinu 😀 No uvidime, napisu dopis Jeziskovi a treba se chytne 🙂

kacatko5
7. lis 2016

@palomitacheca Ja slintam nad kazdym miminkem a kdyz me u toho vidi manzel, tak se chyta za hlavu 😀

missa111
7. lis 2016

@kacatko5
Tak budu držet palce, aby se "Ježíšek" pochlapil🙂 To slintání nad miminky máme také stejně. Asi jak jsem si tu druhorozenou neužila jako mimčo ( každý den jsem se modlila, ať už je to za mnou🙂), tak mě to teď tak bere.
A děti máš u sebe ve školce?

jelena56
30. říj 2017

Ahoj holky...sice se tu téměř rok nediskutovalo, ale snad se někdo přidá, abych se mohla "vypovídat"
Moc toužím po 3.dítěti...Podvědomě v sobě cítím, že jsem svojí mateřskou lásku ještě celou nerozdala a ještě bych moc chtěla miminko. Jsem starší mamina - je mi 38let, ale myslím, že i díky našemu životnímu stylu vypadám a cítím se na 30...S dětmi jsme s manželem trochu čekali, ale prostě sem věděla, že do 40tky mohu rodit a že to zvládnu 🙂
Starší dcera půjde za rok do školy a mladší do školky. A na mě už padá úzkost ze samoty....a nééé - není to kvůli nástupu do práce. Jsem podnikatelka a pracuji z domova, kde mám kancelář a pracuji defakto nonstop i s dětmi 🙂

Řeším ovšem i praktické záležitosti...bydlíme v menším domku po manželově babičce. Poměrně dost nákladně a dlouho jsme ho rekonstruovali - vyšlo nám z toho krásné, útulné, ale malé 4+1. Nebo spíš 3+1 a malá komůrka bez okna, ze které je moje pracovna. Plochou má domek 90m, takže žádný obr a netuším, kam by se nám vešlo 3tí dítko. Řešení je, abychom se s manželem přestěhovali do obýváku, což velmi razantně manžel odmítá a mě to taky nepřijde jako šťastné řešení.
Do jiného se nám také nechce....i když kdo ví, co bychom časem museli.
Také bychom se nevešli do našeho současného auta...vím, že to jsou možná ptákoviny, ale samozřejmě to řešit musím, protože to by byl s příchodem miminka další výdaj....
A poslední věc je ta, že kdysi astroložka řekla mé mamce, že budu mít v pzdějším věku 2 holčičky...což se vyplnilo. A že pokud se rozhodnu pro třetí dítě, tak se mi narodí dvojčátka - holka a kluk. Vlastně mi dvojčátka v ničem nevadí, ale to, že tady řeším praktické věci pro 3.dítě a oni by to najednou byly děti 4 😀

Samozřejmě se trochu bojím, aby nebyly holky omezovány. Prostě už teď s nimi můžeme podnikat spoustu věcí. Jezdíme na dovolené, na výlety. Na kola, pod stan a v zimě i na hory. Mladší sice ještě nelyžuje, ale příští rok už to určitě zkusí.
A když najednou přijde miminko, tak budeme zase upíchnutí dva roky doma, než zvládneme někam vycestovat. Starší dceři už bude 8 let a bojím se, abychom nepřišli o nejkrásnější věk na společné zážitky.
Ale čekat další třeba 3 roky na miminko nechci...to už by bylo přes mojí deadline 🙂

S manželem se bohužel na 3.dítěti nemůžeme moc shodnout. On by asi úplně proti nebyl, ale vidím na něm, že ho trápí stejné důvody jako mě, ale že on k tomu postrádá ty tikajicí biologické hodiny. A nechci ho do toho nutit - aby to pak vyčítal mě, nebo miminku...
Samozřejmě ideální je, aby se miminko narodilo rodičům, kteří po něm oba moc touží...
S tím je spjata další věc - neberu antikoncepci. Žádnou a už několik let. Při sexu se chráníme minimálně, a tak je samozřejmě manžel smířen s tím, že pokud miminko neplánovaně přijde, tak se na něj bude těšit, ale věří si a plánovat dopředu nechce.
Při jedné naší debatě jsem trošku nefér zaútočila a řekla jsem mu, že jestli tak moc nechce miminko, tak ať si nechá udělat vasektomii, protože já kvůli tomu nezačnu pojídat antikoncepci...
Na to on řekl, že by na to nikdy nešel, protože by se připravil o zadní vrátka...Což mi vyrazilo dech. Samozřejmě bych ho nikdy na vasektomii neposlala, ale jeho důvod mě taky dost zaskočil. Možná to řekl schválně, abych ho neprovokovala....nicméně já mu na to odpověděla, že není jediný chlap na světě, co umí udělat děti. A že si on chce jako nechávat zadní vrátka, ale mě třetí dítko nedopřeje.
Takže v momentě kdy si třeba za 10let uvědomí, že už se mnou být nechce a že by si mohl založit rodinou s nějakou mladší, tak já zůstanu na ocet a bez vysněného 3tího miminka, ale zároveň bez možnosti si ještě nějaké pořídit...

Já vám nevím - jsou to takové žabomyší dohady a vím, že je to s manželem jen takové popichování. Máme krásný vztah a milujeme se. Jen u toho 3.dítěte se trošku rozcházíme a jsme vlastně oba takový nejistí.
Jediné, co vím jistě a v čem se vyznám jsou ty moje biologické hodiny. A i když existuje asi milion důvodů, proč si to dítě nepořídit, tak mě stačí tenhle ten jeden...to už jsem tu četla asi milionkrát a opět se k tomu musím připojit 😀

veruska007
30. říj 2017

Ahoj, máme 3 děti, být 4+1, 78 m2, děti budou mít dohromady 2 pokoje, ložnici s hernou a studovnu/ pracovnu s možnosti prespani (hlavně kvůli kamarádům).Auto máme ojeté za 70 tis, Tino, spokojenost. Za sebe jsou tři děti super, lepší než 2, i když bez babiček, takže občas je pořádný frmol. Pracujeme oba na plný úvazek, s dalšími vedlejsaky.

rebarborka1980
30. říj 2017

Ahoj úplně tě chápu 🙂 není to tak dlouho co jsme řešila úplně to samé.Jen s tím rozdílem,že jsem měla kluky už celkem velký.Nejstarší syn za 14dní oslaví 16 narozeniny a druhý syn oslavil 12narozeniny .A třetí syn 😀 oslavil rok.
Když jsme se rozhodovali zda mít třetí mimčo nebylo to vůbec lehké.Sice jsem po třetím dítku toužila,ale zároveň se bála.A taky jsem věděla,že nemůžu čekat,že nejsem nejmladší.Bude mi 37let.
Každý den jsem si pokládala otázky a odpovídala pro a proti......
Přesně jak jsi psala ty uvědomila jsem si,že kluci už jsou velcí a jezdíme na dovolené,do kina atak.Že si můžeme udělat s manželem relax a prostě pohoda.Ale zároveň mi něco chybělo!Takže jeden den jsem si odpovídala jdu do toho a druhý den,že zase ne😨.Bála jsem se,že budu zase zavřená doma a vše od začátku.....noční nespaní,brekot,reakce po očkování,školka,první třída atak.
Měla jsem v tu dobu zavedené tělísko na dva první syny jsme vždy čekali přes rok než jsem otěhotněla.Tak jsme se s manželem domluvili,že si tělísko nechám v říjnu vyndat a pokud neotěhotním do června už se snažit nebudeme😉 a já 3.1.2016 otěhotněla 😨 tenkrát mě to strašně překvapilo vůbec jsem s tím nepočítala😀.
Dnes bych neměnila jsme ráda,že jsme do toho šli ikdyž jsem tajně doufala,že to bude alespoň holčička🙂
Bydlení bych až tolik neřešila...to se vždy nějak vymyslí🙂.Musí chtít hlavně oba a když se to malé narodí je to to nejkrásnější pro oba.Pořád říkám,že moje tři porody bylo to nejkrásnější co mě v životě potkalo❤❤❤

ojo
30. říj 2017

já jen přidám, že když jsem byla dítě, tak jsem měla spoustu kamarádů, co měli 2 sourozence, bydleli ve 3+1 a 3 v jednom dětským pokoji v panelákovém bytě, který ani neměl těch 90m2 a vše v pohodě...to samé s autem, holt by se pořídilo kapku větší, to by snad taky takový problém nebyl...
ohledně omezování starších dětí, záleží, jací jste....my jsme si mysleli, jak budem s miminama omezovaný a nebudem nikam jezdit a upíchnem se 2 roky doma a prd, jezdíme všude stejně i s dětma 😀 hlídací babičky nemáme žádné, všichni pracujou a my jezdíme i s miminama na dovolené, pod stan i do kempu, na hory i na kola, do toho vozíku za kolo se taky vejdou 2 děti, manžel má krosnu na starší, já dávala mimino do nosítka a prošli jsme i drábské světničky...takže to už je jen o tom, jak si to zařídíte 😉

jelena56
30. říj 2017

@veruska007 U nás by museli být 3 děti v jednom pokoji - 2 asi na palandě a 1 na solo posteli...a jak říkám - pořád existuje možnost, že budou 4 a to by byl teprve nářez 😀 To bychom se na palandu museli s manželem odstěhovat my dva - do kamrlíku 🙂
Vím, že auto není až zas takový problém...jen je to prostě taková změna. Letos jsme auto doplatili a teď bychom ho zase museli prodávat a kupovat jiné - ale to je prostě detail - to chápu. Nakonec jiné auto je pro manžela jeden z mála důvodů, proč by si třetí dítě ještě pořídil 😀

@rebarborka1980
A neměla jsi obavu, že bude třetí kluk vyrůstat jako jedináček? Kdybychom se s manželem třeba do dvou let rozhodli pro 3.mimčo, tak od nejstarší by byl třeba 6-7 let. K mladší bude mít blíže, což je fajn, ale než dorostě do věku, kdy si bude umět rozumě hrát (4-5 let, tak i té mladší bude třeba 8 let a nebude mít na prcka náladu.
Ale jak píšeš - musí chtít prostě oba. Nechci do toho manžela tlačit, na druhou stranu vím, že když o tom nebudu mluvit, tak na něj ta "touha" asi sama nepřijde. Ale nechci s tím být protivná....Máme te´d krásnou rodinou, úžasné a zdravé děti...nemám důvod být nespokojená nebo nemít naplněný život...ale...

@ojo
My jsme s mladšími dětmi taky od narození všude chodili. Jenže to bylo takové jiné. Když bylo první a jediné dítě, tak to bylo v pohodě. S druhým náročnější, ale prostě jsme si s manželem rozdělili povinnosti a každý se "staral" o jedno dítě. Tzn., že já např. vezla ve vozíku a v sedačce menší a manžel na tyči tu starší. Na lyžích já drandila s kočárem pod kopcem a manžel učil starší lyžovat - pak jsme se vystřídali.
Výlety po ČR jsou asi v pohodě.
Ale teď si nedokážu představit, jak by to fungovalo. Nemohu starší holku v 6ti letech ještě nechat lyžovat samotnou -zdatný lyžař to ještě není. Ale mladší se to teprve bude učit. A já bych vlastně byla s miminkem a manžel na dvě nezkušené děti, co se učí lyžovat sám. Prostě mě napadají takovéhle věci - jestli pak nebudeme litovat toho, že tohle nemůžeme a támhleto nejde a že na to není čas nebo finance...
Prostě kdyby to miminko přišlo neplánovaně, nemusela bych takovéhle otázky řešit. Ale rozhodnout se, jestli ano nebo ne a nějak si to naplánovat mě ničí, protože bych prostě moc chtěla, ale vidím samé ty překážky.
A je mi jasné, že mi napíšete, že to je nejúžasnější na světě! Já to vím 😀

Jak se na to dívali vaši chlapi? Chtěli další děti bez problému? Nebo jste si to museli trochu prosazovat?

lennus
30. říj 2017

@jelena56 Taky mě lákají tři děti, ale ze zdravotních důvodů budeme rádi za druhé. Myslím, že to moc řešíš rozumově, nechala bych to koňovi. 🙂 Dej na svůj - váš pocit a věřím, že budete šťastní!

drzticka81
30. říj 2017

@jelena56 Tak u nas 🙂) ja chtela puvodne pet deti,muj muz jen dve-kompromis jsou tri 🙂))) po druhem diteti jsem mela problemy se zlucnikem-dva roky nez jsem sla na laparoskopii, dva roky neustalych kolik-20kg dolu-muz rekl, at si dam dokupy zdravi a uvidime, ale teda myslim,ze treti moc nechtel 🙂)) ja chodila na cinske masaze,kt mi pomahaly od bolesti,a ta maserka delala i rodinne konstelace-ja si pres ne lecila ten zlucnik a prave i karmu ohledne deti (ale to je jedno)-muj muz videl,ze to myslim uplne vazne s tim tretim ditetem,pak mu jeste asi promluvila do duse nase znama a on nakonec svolil 🙂)) takze mame kluka a dve holky-pet let,tri roky a pet mesicu (je mi 36)- je to super, ja si plnim sve sny o velke rodine,domovu-to jsem vzdy chtela 🙂))) jinak prakticka stranka-zijeme v byte ve stare zastavbe bez vytahu cca 86 m2, je to mala loznice,velky detsky pokoj, velky obyvak s jidelnou a kuch.linkou, deti maji pokoj dohromady-bude palanda, jedna samostatna postel s suplem (prome pri nemocech, pro kamarady),psaci stoly vidim jen dva(my s brachou meli jen jeden a na nem kupu veci, stejne jsme psali na zemi 🙂))tri srkine.....jsem ochotna v pubertalnim veku syna jit spat do obyvaku (mame satni skrin v predsini-vestavenou)-on by mel pripadne maly kamrlik na postel a stul 🙂)) jinak v tom nevidim problem-nase generace si o svem pokojimohla jen nechat zdat-ja vysrostla s brachou v jednom a ziju 🙂)), auto mame sedmimistne-ojete,budeme setrit na dalsi 🙂))takze v aute problem neni 🙂)) v aktivitach taky ne-letos jsme byli v kempu na tri dny-ne ve stanu,ale v chatce-pristi rok bude opet stan a delsi doba 🙂)) nevidim problem 🙂))) chodime casto do loutkACE nebo do divadla-takze jdu bud ja, nebo muz nebo babicka-zbyvajici vozi kocar s malou 🙂)) deti uz maji krouzky-plavani-muz trenuje, dve deti plavou,ja hlidam, babicka hodku vozi, pristi rok uz se bude mala cachtat taky 🙂)) judo-syn s muzem, ja s dcerami do sborecku-proste to jde 🙂)) na lyzich bych taky nevidela problem-tvuj muz se starsi dcerou, mladsi bych supla do skolicky s instruktorem-stejne se lip uci s cizi osobou 🙂)) ty s miminem 🙂))
j,mmch, klidne bych sla do dalsich deti-je to super 🙂)) ale ja uz musim byt soudna ze zdravotniho hlediska-mam tri cisare-ale stejne bych klidne sla znovu 🙂)) ale jsem rada za tri deti 🙂))

ojo
30. říj 2017

@jelena56 no přesně, taky bych řekla, že to řešíš moc rozumově a podle výčtu těch argumentů bych to asi fakt nechala koňovi...resp. tak jak si psala, že nic nebereš, dáváte si jen pozor, tak buď to do těch dvou let přijde nebo nepřijde a už další nebude...
páč si myslím, že kdybys fakt chtěla dítko srdcem a ne jen z vyplnění nějaké prázdnoty, pocitu samoty, tak tohle bys opravdu neřešila 😉

ojo
30. říj 2017

a můj muž s tím souhlasí a rádi bychom měli ještě další dítko 🙂

@drzticka81 moje kamarádka před měsícem porodila čtvrté a všechny čtyři byli císařem 🙂

alexovka
30. říj 2017

@jelena56 3 děti v 1 pokoji...jsem ze 4 dětía všichni jsme byli v jednom pokoji na dvou palandách...všude binec, hádky kdy se zhasne, co se bude poslouchat za radio...no ale neměnila bych. Nejhezčí dětství, krásné vzpomínky. Se sourozenci jsme parťáci do dnes 🙂

dofi86
30. říj 2017

My jdeme do tretiho ;) Mam dve holky 2 a ctvrt a 8 mesicu. Pokud opravdu chces , proc ne...podridis tomu pak I dalsi veci 🙂

kacatko5
30. říj 2017

Koukam, ze diskuze byla po roce obnovena 🙂 No u nas treti dopadlo tak, ze prislo samo od sebe jako neplanovane prekvapeni 🙂 Tak jsem zvedava, jak to od kvetna zvladneme 🙂

jelena56
30. říj 2017

Holky mate vsechny pravdu...necham to konovi 😉
Do 40ti mam jeste 2 roky cas,tak se to treba jeste vytribi 😃
Samozrejme bych treti mimi rada,ale rozum mi to proste potlacuje z mnoha ruznych duvodu. Ale nedokazu se v tomto pripade rozhodovat jen srdcem. Delam rozhodnuti za celou rodinu-nemohu neco udelat,jen proto,ze ja chci...

veruska007
30. říj 2017

@jelena56 Naše děti jsou zatím v jednom pokojíčku všichni spolu... tu pracovnu zatím používáme s manželem my 🙂. Jinak my byly tři děti v jednom pokojíčku (2 holky a kluk) a nijak jsem tím netrpěla.

rebarborka1980
4. lis 2017

@jelena56 Neměla jsem strach.......naopak kluci už jsou velcí a z prcka jsou úplně hotový.Ikdyž první reakce,že budou mít sourozence byla taková negativní.Že to tady bude brečet atak.Teď přijdou ze školy hned jdou za malým,chovají ho,když je potřeba pohlídají,pochovají.
A já si to teď max užívám.Je to jiné než když jsem měla kluky čtyři roky po sobě,potřebovali mě oba jestli mi rozumíš.
Spíš já si někdy říkám,že už jsem mohla mít klid😀 a užívat si co s malými dětmi nejde.Ale děti jsou radost,ale samozřejmě i starost😉

marketa11112
4. lis 2017

ahoj, ja mam téměř tříletého syna a téměř ctyr mesicni holcicku...rada bych ještě treti ditko, ale.. u me se jedna o me a donoseni deti... syn je nedonoseny, dcerku jsem donosila s pomoci nemocnice a s velkymi problémy...o syna se musel starat manzel, který byl sam po operaci...uz moc další dite nechce...boji se o me i o to, jak resit vse v situiaci, kdy bych musela opet byt v nemocnici....je mi 34, dohodli jsme se, ze uvidíme za tri roky, ze o ditka by uz bylo postarano ve skolce, odpoledne by se snad doresilo s pomoci rodiny a známých.. manzel dela do sesti...nejvic se boji o me... nastesti tehotenstvi jsem ustala.... ted ale kojeni.. odchazeji mi zuby, boli zada....uz jsem z legrace rikala, ze pokud budeme chtit treti dite, musim si nasetrit na zuby...
ale nemam strach o vychovu deti, o bydleni, dokonce uz ted jsme koupili velke auto.....uvidíme tedy, co nam život prinese...

ewistat
26. únor 2020

Ahoj, tak už i já přemýšlím o třetím prckovi. :srdce: Máme dvě holčičky, 8 a skoro 6 let a nějak se ve mně probudila touha mít ještě třetí (chlapečka?…). Manžel ještě úplně rozhodnutý není, já vlastně také pořád zvažuji pro a proti, ale pro je u mě jednoznačně silnější. :srdce: Holky jsem si užívala tak napůl, protože když bylo té starší rok a půl, tak jsem začala studovat, otěhotněla, během studia porodila (v pátek na zkoušce a v sobotu jsem rodila :mrgreen: ) a 5 let studovala. Bylo to náročný a je pravda, že ač jsem se snažila sebevíc, studium mě o ten čas, který jsem mohla věnovat holkám, hodně okrádalo. Teď už starší chodí do 2. třídy, mladší v září nastoupí do 1., tak si říkám, že bych si to třetí užívala jinak, měla jsem pomocnice a tak nějak si to představuji tak, že by to bylo úžasný :D :srdce: Bydlíme ve vlastním bez hypotéky, půjčky nemáme, vlastně naše výdaje jsou elektřina, topení a pojistky, vodu máme svojí, auto máme každý své. Je mi 31 a manželovi 33, takže čas ještě máme. 🙂 Přemýšlela jsem o našetření větší rezervy, aby se nemuselo na MD škudlit. Jsem jedináček a učitelka na 1. stupni, takže děti jsou moje srdcovka, ale pořád si nejsem 100% jistá. Nikdy mě nenapadlo, že bych chtěla 3 děti, brala jsem 2 jako standard, abychom mohli i cestovat, vše jim dopřát, ale ty pudy jsou momentálně nějak silnější :mrgreen: Je pravda, že by asi moře každý rok jak je to teď nejspíš nebylo, ale i tak se to dá nějak vymyslet. Asi je to i tím, že švagrová má nyní chlapečka a o to víc se to ve mně probudilo, i když už to v sobě mám déle. Co vy, zkušené maminky? Jak to máte vy? Děkuji za umožnění zpovědi :mrgreen: :mrgreen: :kytka:

tamarakralova
17. dub 2021

Já tyhle diskuze miluju. Ctu od začátku, vidím jak plánujete, rozkliknu profil a vidím, že to třetí přišlo a někde i čtvrté a dokonce i páté ♥

Já mám děti dvě, vždy jsem chtěla 4. Ale pracuji ve školství, takže si říkám že je ode mě nefer otěhotnět :D Nicméně v létě chci zkusit a když nic, tak za rok. Mám dvě děti hned na první pokus.... :D

Bylo by super mít třetí holčičku, každý král a královna mělio tři dcery ... nebo si vyzkoušet mít toho chlapečka, to by bylo skvělé! :D

No já věděla, že na MK nemám lozit :D Aby jsme neměli Klabzubovu jedenáctku :D

orisek56
17. dub 2021

Já nevím... Řeknu ti snad za 8 měsíců. Já byla postavena před hotovou věc a to to třetí dítko nemáme ani kam uložit, prostě malinké bydlení a chceme hypotéku na větší bydlení a finanancne nejsem zadní zbohatlíci, hlídání absolutně žádné, nonstop se střídáme u dětí jen my dva. Ale tak asi to tak mělo být.